Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod jakut » Str 18.03.2015 0:30

Stretli, ale vlastne nestretli, lebo to bolo len na vodítkach pod dozorom. Ten druhý pes je suka SAO nemá ani 2 roky a je to nekontrolovateľné tornádo. Je to pes chlapovho brata. Býva inde. Došiel k svokrovcom a nechal ju na dolnom dvore, preliezla vysoký kamenný múr. Blbé bolo, že chlap o tom nevedel, že je dole a tiež to, že nikoho nenapadlo, že ten múr dokáže prekonat. Šťastie bolo, že chlap bol na dvore, lebo som už nemusela mať ani jedného psa. Život je sviňa. Ja predpokladám, že malá sa k nej s radosťou rozbehla, jej pes, idem sa hrať, neviem a najradšej by som už o tom nerozmýšľala a nemyslela na to, je to už mesiac a 10 dní, ale to nejde.


Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod nufin » Str 18.03.2015 11:40

Elska píše: Inac, to aj v dogparku regulujete, s kym sa pes kontaktuje? Alebo tam nechodite radsej?


Nie nechodim - aj preto ze najblizsi je v Petrzalke a to je predsa trochu odruky :no: ale aj preto ze tym chranim ostatnych v dogparku. Moja by musela mat nahubok a stopovacku, a aj potom nemozem zabezpecit ze sa nejaky iny pes k nej nerozbehne. A keby do neho skocila a ostal by traumatizovany, bola by to moja vina, a to fakt nechcem nikomu urobit.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod AndreaT » Str 18.03.2015 12:28

Elska píše: Inac, to aj v dogparku regulujete, s kym sa pes kontaktuje? Alebo tam nechodite radsej?

Nechodíme, lebo podobne ako poznamenala Silvuch tam býva tých útokov najviac. Lebo však "psíčkari" si to vyložia ako som už tooooooľko krát počula, je tu voľný výbeh, môže si tu robiť čo chce :oo: :au:

jakut píše:Snáď len toľko, že to nikomu neprajem. Možno som už trápna, ale poznačilo ma to veľmi.

jakut nie si vôbec trápna :nie: Verím, že ťa to veľmi poznačilo a že je to pre teba ťažké. Ako som ti už písala, je mi neskutočne ľúto, čo sa stalo :plac: Drž sa!
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod clupko » Str 18.03.2015 12:49

zrovna vcera som bola so psom v tom petrzalskom dogparku, a opat vsetko ok. ja tomu nerozumiem, ze niekto odtial ma vylucne len zle skusenosti, a ja som tam bola zatial tak 5krat, a absolutne bez problemov, vzdy ludia mili, psiky hrave a v pohode.
takze ja nemam problem ho tam vypustit, ale zas to nevyzera tak, ze dojdeme a hned za branickou ho odopnem z voditka. pekne na voditku prideme niekde do stredu, s tym ze pes ma musi vnimat, a pockam az k nam niekto pride, nech sa onuchaju alebo tak, aby som videla ako na neho budu ostatni reagovat. ked je moc nadseny, dostane lahnut, nech maju aj male psicky sancu si ho overit :lol: a ked je vsetko v poriadku, odopnem ho a ma volno. hra sa, hadzeme lopticku, obcas to prerusim a v tom ruchu cvicime.
ked niekoho moc otravuje (niekto je samozrejme vzdy vonava fenecka :ha: ), ma utrum, ideme dalej alebo uplne prec. jeho este nikto nejak velmi neotravoval, maximalne dobiedzali hrave stenata, ale to je nic, on sa bud zahra s nimi alebo im vysvetli ze e-e.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod hugo :) » Str 18.03.2015 14:42

k tej téme "skrývanie sa" za pána: ak by som nemala takého psa, ktorý nechá riešenie na mne, tak by bolo o pár prckov menej. minule som bola pri dunaji, malý ratlík dobehol, úplne nervák, krúžil okolo dogy, reval akoby som ho vraždila, pár minút som ho odstrkovala nohami, kým ho to neznudilo a odišiel. môj bubák stál pri mne a kukal ako na zjavenie :lol: nechala som huga, nech sa napije, vyblázni vo vode, šli sme ďalej, zas ten istý ratlík ale teraz pre zmenu aj s flexinou. to som bola naštvaná, bála som sa aby huga flexi neporezala do nohy... 10 kolečiek dal okolo nás, kým ho pánko, asi stokilový čo nevie udržať 5 kíl, neodchytil. môj bol na vodítku...
ďalší príbeh: idem po dedine, oproti tiež chlap ako hora s bíglikom. viem že sa zoči voči nemusia, bígel štartuje a môj sa nechá na vodítku vyprovokovať (inak je posraný, ak vie že mu panička nekryje záda) bígel na štvormetrovom vodítku, my sme išli z cesty ale prečo by majitel mal skracovať vodítko :ach: druhý vyštartoval, už aj môj ťahal, nervačil, musela som ho trhnúť aby prestal. a majiteľ s kamošom sa rehotali, akého majú odvážneho psa. a toto sa mi stáva často, malý nervák na vodítku vyštartuje po mojom, a páničkovia v nemom úžase v siedmom nebi akého geroja to majú...
psom navoľno sa aj ja prihováram :no: až na jeden prípad :ach: a ozaj, odtrhnúť od seba cca. 60 a 70 kilového psa by bol iný záhul... slabiny, neslabiny...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 14:43

prerusis ho z hry a cvicis v tom ruchu, kym ostatní sa okolo hraju. To musi byt rad. :joint:
Inak, asi si tam nestretla este toho praveho psa. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod clupko » Str 18.03.2015 15:05

z hry nie :lol: to zas nemyslim tak, ze sa nahana a zrazu ho zavolam, ze ideme cvicit. ale ked ma pauzu v hre, napriklad si tam lahne a zuzle lopticku, alebo sam od seba za mnou dojde, tak cvicime.
ale inak ano, ostatni sa okolo hraju. ale zas vidim na nom, ci ho to bavi, alebo sa chce ist nahanat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Elska » Str 18.03.2015 15:09

jakut, aj ked je to hrozne, myslim, ze sa neopravnene obvinujes. Tvoj psik bol doma, v bezpeci. To ze tam prisiel bratov pes, za to predsa nemozes, clovek nemoze ustrazit vsetko. Ak by si s nim isla napr. do dogparku a tam sa to stalo, mohla by si citit vinu, aj ked aj to je diskutabilne. Vina suvisi hlavne so zámerom a úmyslom, nie s tym, ze sa nieco stane bez nasho pricinenia a bez nasej vole. Ak by clovek mal od vsetkeho psov chranit, sice by mozno ten pes mal dlhy zivot ale mozno aj nudny. Neda sa vsetko uchranit, a ani to nema zmysel. Niekedy sa stanu zle veci aby sa nestali este horsie...
Drzim palce, nech ta smutok prejde a opat sa tesis z toho co je a uzivas si zivot so svojimi psikmi :smile:

hugo :) píše: a majiteľ s kamošom sa rehotali, akého majú odvážneho psa. a toto sa mi stáva často, malý nervák na vodítku vyštartuje po mojom, a páničkovia v nemom úžase v siedmom nebi akého geroja to majú...


tazko sa cudovat tomu psikovi, ze je taky aky je, ked ma takých majitelov, ako opisujes. Skusala si im vysvetlit, ze sice sa rehocu, ale ze raz sa mozu prestat, ak takto provokuju svojho psa, ze za to moze zaplatit zivotom?
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod hugo :) » Str 18.03.2015 15:26

elska, keďže aj môj je nervák, tak sa snažím vysvetliť jemu, že aj keď ten druhý ziape, zúri, vrčí, on nemá čo reagovať, ak je tá reakcia potrebná, tak príde odo mňa. takýmto páničkom je to aj tak jedno, vyjdú si na pivo, uviažu psa pred krčmou a hajde domov alebo pustia navoľno kde sa dá a sú celý šťastní zo seba, ako sa vzorne starajú o psov... :ach:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 19:58

OK, zo zivota. Lebo uz neviem ako na to :heh: Mam psa, ktory v podstate uz zo psov nema paniku, naopak, ak zisti, ze su v pohode, je k nim hravy. Boji sa, ak ho zacnu besne nahanat, kedy ku koncu ho prevalcuju, zaroven sa chce ako normalne stena hrat. Ak stretneme spravneho psickara, ten si psa proste pri naznaku nahanania, ktore sa psovi nepaci, psa odvola. Pretoze to na tom psovi vidi, ze sa mu to nepaci a hru ukonci (pripadne upozornim ja, ze uz to nie je prave orechove), kedze ja ju sice zo svojej strany ukoncit mozem, ale psa pri nohe udrzim len nasilim, ked druhy pes pokracuje dalej v hre, hoc moj to uz davno za hru nepovazuje.
Teraz situacie, co ked druha strana nema odvolatelneho psa, resp. zle ovladatelneho. Pribehne samozrejme hravo a zacne nahanat, pretoze moj pes sa od neho snazi dostat do bezpecnej vzdialenosti, pricom druhy pes to vyhodnoti ako jejda, ideme sa nahanat a uz to ide... Nikdy sa nestalo, zeby moj dobehol, otravoval a zacali ho nahanat (keby hej, tak mu treba :haha: ). Ako postupovat v tomto pripade? Mozem si dat ja psa na voditko, tak som to doteraz praktikovala. Ale to som mala vydeseneho psa zmietajuceho sa na voditku a velkeho obskakujuceho psa okolo. Je nejaka sanca z mojej strany este toto uhrat nejak normalne? Ja som uz fakt zufala, lebo zjavne neviem to s ludmi odkomunikovat a oni maju pocit, ze ich psi neublizuju (aj ked pes jaci, ked ho zvalcuju, ale tak nie je krv, chapeme sa), takze navolno byt mozu. Ja z mojej strany zase vidim, ze moj pes nejde nikoho obtazovat a "obtazovani" sme my. Rada by som tieto dve skupiny sklbila, kedze sa jedna o casto sa stretajucich psov. Je to vobec mozne? :heh: Som dosiahla akurat to, ze sa nam zacali vyhybat, co zase nebolo mojim cielom v tomto pripade :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Lindchen » Str 18.03.2015 20:03

Chyba je, že majiteľ druhého psa nedokáže komunikovať so svojím psom (nečíta signály), t.j. nechápe, čo ti vadí alebo kedy už začína vadiť. Navyše má neovládateľného psa, čo len tak na rýchlo nezlepší, čiže jediná možnosť je vyhnúť sa niekomu, kto má naňho ako na majiteľa a na jeho psa nejaké požiadavky. Asi nemáš inú možnosť :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 20:09

No, nedokaze, ale ja to vzdy upozornim. Uz aj vopred... Ibaze oni svojho tiez nechcu mat trvalo na voditku, co chapem, ale naozaj nedokazu predvidat a vidiet to, co vidim ja. Ale neviem, co urobit. Teda viem, ja bych ich psovi dala na krk snuru :joint: Ale to je pre nich akosi asi nepredstavitelne, kedze doteraz to pouzit nemuseli :nwm: Hladam riesenie. Skusala som ich poziadat, aby so mnou istu chvilu viedli psa na voditku, kym neprejde to ich prvotne vzrusenie. Bohuzial, to funguje chvilu, po chvili zistia, ze je tam druhy pes, vyzvu do hry a necakaju ani na odpoved, co pes, ktory vyzvu neprijme, len sa chce vzdialit a zacnu ho nahanat... Nuz a privolavacka proste nezvladnuta a takmer vzdy sa psi vracaju az potom, co korist dobehnu a ta zjaci...
A este jedna dolezita info. Zvycajne tento vypad pride len raz za vychadzku. To jacanie ich potom uz akoby odstrasilo a moj pes sa drzi v ustrani, aby ich nahodou na seba neupozornil. Je to proste take divne, on sa im aj tesi, cez plot, ked na neho nemozu, sa im tesi velmi. Potom je z toho v keli, ked sa stretnu bez plota, lebo caka rovnake chovanie - t.j. ze mu nebude ublizene :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Elska » Str 18.03.2015 20:19

Pigie, tvoj pes nema rad nahananie alebo mas obavu hlavne ty? Ja som do nahanania zatial nikdy nezasahovala, pokial si psy nezacali ist po krku. Co sa stalo asi raz. Psy to zjavne maju radi, tak ked nie je co riesit, neriesim. Raz nahana moj, raz jeho. Tvojmu psíkovi by sa vsak k takemu niecomu hodil velkostou a temperamentom podobny pes aby sa to ten tvoj naucil uzivat a v pripade potreby sam vedel zastavit. Ja by som tomu este dala sancu... a pri vacsich pockat, kym sa prcek viac neotuka
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 20:22

Ale on sa veeeeelmi rad nahana, ja riesim to, ze ho niektori psi zramuju a pes ma potom z toho strach, resp. z hry s nimi a s tymi psami sa stretavame casto. On sa nerad nahana, ked vie, ako to skonci, ked pes ide prilis blizko a on vie, ze nema sancu zastavit tak, aby ho neprevalcovali... Lebo to ho BOLI. Ma 5kg, takze ho zramuje slusne aj 15kg pes, ked do neho narazi. On sa naozaj nahana rad a dnes sa vyhral s vyzlou krasne. Lebo ho NERAMOVALA po dobehnuti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Margita » Str 18.03.2015 20:28

moj psy sa tiez velmi radi nahanaju :lol: len druha strana nie je vzdy nadsena :heh: tak im zostava sa nahanat len medzi sebou,oni maju taky divny styl nahanania,ze nikomu inemu sa to nepaci len im dvom :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa