Aportovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aportovanie

Poslaťod Tinka123 » Pia 06.12.2013 18:46

Ahojte, potrebujem radu. Psa som konečne na motivovala na naháňanie loptičky. Strašne ho to baví ale nechce loptu chytiť do papuľky. Ako ho mám naučiť aby tú loptu chytil do papule? :lol:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Aportovanie

Poslaťod Cathie » Pia 06.12.2013 22:07

Tinka - a ine hracky do papule vezme?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aportovanie

Poslaťod Tinka123 » Sob 07.12.2013 8:57

Cathie práve že nie. Ja už neviem čo s ním dávala som mu do tenisáku pamlsky on behal za ním a tam sa pokúšal dostať z toho tenisáku pamlsky, tak vždy keď som mu ho hodila a utekal za ním tak som ho odmenila potom ho viac a viac naháňal až na to že ho do papule nechytí. :nwm: Už som rozmýšľala aj o nejakej tenšej hračky ale neviem akej. Tenisák mi príde trochu veľký naň ho. Kedysi sme sa hrávali keď sa mu chcelo čo bolo málokedy.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Aportovanie

Poslaťod Elis » Sob 07.12.2013 9:23

a pretahuje se s tebou o neco?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aportovanie

Poslaťod Cathie » Sob 07.12.2013 9:34

Tinka - tak ak ani ine veci nevezme do papule, zacala by som s niecim uuuplne inym nez s tenisakom. Plysak, nejaky uzol, kus handry.. a na to ho nalakat, aby to lovil, obcas ho nechat do toho kusnut a zase ukradnut a nech to nahana. Jednoducho nieco, co sa da chytat a s cim sa da tahat.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aportovanie

Poslaťod wer » Sob 07.12.2013 9:37

tinka, ty si ho hlavne nemotivovala na hracku, ale na pamlsky... pokial chces, aby sa hral s hrackou, to chce uplne iny pristup - tak, ako cathie popisuje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aportovanie

Poslaťod Tinka123 » Uto 10.12.2013 13:54

A ako by som ho mala namotivovať na hračku? Lebo ja vážne neviem. :nwm:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Aportovanie

Poslaťod anetulik » Sob 14.12.2013 14:10

My sme mali tiež s týmto problém :smile: A teraz budeme chodiť aj na tréningy aportov :yes: Táák najprv si zober hračku (nie na preťahovanie) a do druhej ruky pamlsok. Hoď mu hračku (nie Ďaleko) a keď ju chytí do úst, začni naň kričať, ukazovať pamlsok a bežať pospiatku keď sa za tebou rozbehne nezastavuj. Keď k tebe pribehne Chyť jemne tú hračku a daj mu k ňufáku pamlsok ... keď ti hračku pustí pochváľ ho :smile:
Na aport pre srandu stačí iba to že psíkovi hodiš hračku povieš "Aport" a donesie ti ju ... a to pre niekoho stačí.
Ale ak chceme sa rekreačne venovať a PORIADNE tak musíme poriadne priradiť povel.
Dáme si psíka sadnúť k nohe. Dajme mu na krk obojok (ak máme jemný obojok "moxodové vodítko" tak mu ho dajme ale môžme sa uspokojiť aj klasi obojokom. Chyťme ho za obojok a a hoďme hračku. KeĎ poviem "Aport" pustíme obojok a psík sa rozbehne za predmetom :smile: Keď ho donesie pochválime ho :smile: A takto pomaly predlžujeme dráhu, dĺžku zostávania pri nohe atď. Ak by si chcela/-a vedieť viac napíš :smile:
anetulik
 

Re: Aportovanie

Poslaťod Efa » Uto 17.12.2013 13:37

anetulik píše:...

anetulik prepáč ale celé zle!!! tou prvou časťou docieliš jedine to, že ti pes prinajlepšom bude veľmi skoro púšťať hodený predmet a tým druhým psa ktorý nevie o aporte zhola nič aj rovnaké nič naučíš ... Tvoje nadšenie pre psov je super, no pokliaľ niečo nemáš odskúšané a preverené tak neprispievaj prosím príspevkami, ktoré sú vytrhnuté z kontextu, pretože iným tým skôr uškodíš ako pomôžeš ... myslím si, že na DF o aportoch už popísané dosť na to, aby si v tom ľudia našli tú svoju cestu a pokiaľ im to z akýchkoľvek dôvodov nefunguje, tak je lepšie niekde niečo raz vidieť a vyskúšať si naživo ako čítať 100 virtuálnych teórií ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aportovanie

Poslaťod Margita » Uto 17.12.2013 13:50

tak dievca ma 12,za par rokov sa bude rumenit a buchat si do cela :lol:

mna by ale zaujimalo ake je to moxodove voditko
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Aportovanie

Poslaťod Elis » Uto 17.12.2013 15:14

Margita píše:mna by ale zaujimalo ake je to moxodove voditko


http://www.all4pet.cz/store/goodsdetail ... odsID=VOD1
http://www.zoohit.cz/shop/psi/voditka_o ... ova/304192

na uceni aportu?? :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aportovanie

Poslaťod Margita » Uto 17.12.2013 15:18

davala som to do gugla,ale nic mi nenaslo,bol tam preklep,ale dakujem :jop: zas som sa nieco dozvedela
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Aportovanie

Poslaťod Momoo » Uto 17.12.2013 18:57

Margita píše:tak dievca ma 12,za par rokov sa bude rumenit a buchat si do cela :lol:

Offtopic: To aj ja keď som to tu objavila som mala myslím 13 a tiež som všade prispievala super múdrymi radami :heh: som si myslela, že všetko viem keď som naučila svôjho cavalierika pár trikov :lol: :pac:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Aportovanie

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.12.2013 13:09

Offtopic: Nebojte sa, takéto prispievania ju veľmi rýchlo prejdú.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aportovanie

Poslaťod Connie » Str 18.12.2013 13:24

Offtopic: O prvých príspevkoch na fóre mi radšej ani nehovorte...ešte teraz sa hanbím a búcham si hlavu,keď nááhodou nájdem nejaký starý príspevok :pac: :heh:

Ale aby som nebola tak úplne OT...
S Veverkou sme spravili pokrok a minule mi priniesla hračku :aaa: Už ju dokonca udrží v tlame na povel...pomaly ale isto postupujeme ďalej :yes: Možno sa raz aj na skúšky dostaneme :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa