Aportovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aportovanie

Poslaťod kaciatko2121 » Uto 21.01.2014 11:17

Moja psica tiez nijak neoblubovala aportovanie, ale ked mi nosila konecne plysovu hracku s ktorou sme sa pretahovali, som bola taka stastna. Potom sme presli na lopticky, tie sem tam doniesla, neskutocna radost z mojej strany, ze napredujeme a ze ju nakoniec naucim pekne aportovat....ale.. zrazu dostala teraz nejaky blok ci co :hmm: uz nechce nosit ani tu plysovu ani nic..neviem kde nastal problem :ua:
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Aportovanie

Poslaťod anetulik » Sob 01.03.2014 21:25

Ahojte :smile: Neviete tu niekto o nejakých tréningoch aportov v žilinskom kraji? Najlepšie by bolo marec-august :smile: Ďakujem
anetulik
 

Re: Aportovanie

Poslaťod Siel » Štv 24.04.2014 6:20

Mojmu Ronymu som vcera hodila pero zo srandy a on ho vzal do papule a doniesol mi ho :D sme pozerali s kamaratkou ze... :oo: ...tak zas.... zas doniesol... :oo: :oo: ....tak dnes ho idem druhy den ucit aport a dufajme ze to pojde coskoro uz aj bez odmeny :D :jupi:
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Aportovanie

Poslaťod Aaanet » Uto 15.07.2014 20:00

Viete niekto o nejakých tréningoch aportov toto leto (2014) :-) Rada by som nejaké s mojou labkou skúsila :-) (žilina al. trenčinský kraj)
Aaanet
 

Re: Aportovanie

Poslaťod kantaloop » Štv 16.10.2014 13:08

co se tyče Žiliny tak znám jednoho pana Stassela a ale on bude asi moc drahý, věnuje se spíš zámožným klientům. No možná bude poznat někoho levného... http://www.foxstone.eu/
kantaloop
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Aportovanie

Poslaťod aNeMiC » Sob 22.11.2014 12:47

Viete mi niekto poradiť, ako naučiť psa, aby keď mi donesie predmet (ktorý aportoval) mi nepúšťal k nohám ale aby si pred mňa sadol s tým predmetom v tlame?

PS : Aportovať vie dokonca aj tak, že mi sedí pri nohe, ja zahodím predmet a kým nepoviem "aport" nevyrazí - je to dobré, len to púšťanie k nohám by nemala robiť. :ua:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Aportovanie

Poslaťod Bad » Sob 22.11.2014 13:21

Nauč ho zvlášť "drž" a "pust" a pak to dej dohromady s aportem
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Aportovanie

Poslaťod aNeMiC » Sob 22.11.2014 14:15

:-) ďakujem. A "drž" môžem učiť, keď sa budeme naťahovať o hračku = bude ju držať a jej budem hovoriť "drž" a chváliť ju, ak budem v držaní pokračovať. Môže byť? Istota je istota - aby som niečo zasa nepokazila..
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Aportovanie

Poslaťod ttmarek » Pon 20.07.2015 8:21

Ja by som bol taký rád keby mi vždy tú loptičku čo doniesol aj pustil :no: on keď ju už má tak ju nechce nikomu dať ale priniesť ju ku mne prinesie
ttmarek
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Aportovanie

Poslaťod Efa » Pon 20.07.2015 9:07

marek - ak ti pes loptičku prináša tak máš v podstate základ :yes: vhodné sú loptičky na šnúrke, ktoré vieš po prinesení uchopiť a ťahať sa o ne so psom, dobré je mať dve a s povelom PUSŤ vymeniť jednu za druhú ... :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aportovanie

Poslaťod Bad » Pon 20.07.2015 9:16

Já bych to zatím nespojovala s tím přinášením, ale povel "pusť" naučila nezávisle, mimo, výměna něčeho za něco jiného (co pes chce).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Aportovanie

Poslaťod ttmarek » Pon 20.07.2015 11:55

:smile: inakon on mi niekedy aj tú loptičku pustí keď mám náhodou zo sebou dve a presne ako hovoríte jednu vymení za druhú ale keď zbadá že ju mám v ruke tak tú prvú pustí aj v polovici cesty naspäť kumne a nechá ju tam
ttmarek
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa