Puberta psov - ako na ňu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod bady » Str 30.07.2008 20:50

to je hocico co sa mu dostane do papulky aj to co nema ked zoberie topanku alebo metlu proste nieco co mu nepatri...Ja mu to beriem a zvysim na nho hlasale on sa len prikrci a vrci :nwm:
Obrázok
...tvoj pes nevie o tom, že bývaš zlý, žiarlivý alebo chamtivý. Inšpiruje ťa, aby si bol milý, a keď ho poslúchneš, miluje ťa.
bady
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Kostoľany pod Tribečom

Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod kikula22 » Str 17.09.2008 6:30

Ahojte,
potrebujem radu k jednemu problemiku. Moj 10-mesacný biglik nejak začal blbnúť. Neviem ci je to pubertou alebo vo mne. Ak je to pubertou tak to rozhdone nechcem nechat tak ako je, a ak je to vo mne poradili by ste mi co robim zle???

Obrázok Keď ho chcem privolať tak mu zrazu treba čurať, alebo nucha a slimačim krokom s nosom na zemi pride ku mne. Keď zvyšim hlas tak ani nepride. Proste začne predo mnou utekať a uhybať sa mi. Tak isto ked ma hračku alebo niečo take tak sa chce nahanať.

Obrázok Ked by som ho chcela len tak chytit ked niekde stoji tak mi uhne a znova sa chce len nahanat.

Obrázok Ked sme cvicli chodzu pri nohe a nedarilo sa mu (vydim ako sa snazi) tak sa proste urazi a odide asi na 3 metre odo mna. Vtedy si musim klaknut a on zo sklonenou hlavou a vrtiacim chvostom pride ku mne sa natiskat a potom skusime este raz.

Rozmyslala som ze to budeme skusat znovu na stopovacke, ale ked si predstavim ako dobre to uz bolo. A ake super je ked moze chodit na volno tak hned menim nazor :ua:

(prepačte ale nevedela som kde to mam napisať )
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Hegrid » Str 17.09.2008 6:38

A čo tak motivácia pamlskom, alebo hračkou? To si neskúšala? A čo urobíš keď ho chceš chytiť a on utečie? Snažíš sa ho dobehnúť?
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Mackie » Str 17.09.2008 7:16

motivacia ci podplacanie? (nie moj termin :no: )
no ma ta v zadku, stopovacku naspat, podla mna puberta, ked ta nepocuva, isti si ho, lebo to moze aj zle dopadnut, ak ti niekam odbehne
co sa tyka teba, ked vies, ze sa chce hrat, tak ho nevolaj, ale sa s nim hraj, chvilu sa ponahanaj a az tak ho zavolaj, alebo len v ramci nahanacky ked pride k tebe blizko a mozes ho pohladkat, "pomojkat", tak ho pochval a zase pust
nezvysuj hlas, nesnaz sa ho chytit, alebo "zneuzit" situaciu, ze je pri tebe, a chmatnes ho
to su moje skusenosti.. ked cupim, tak nikdy moju nechytam ani sa po nej "nesapem" ani ju nepriviazem, ked ide okolo, a tym padom mam istotu, ze vzdy pride (fakt) popozerat, co riesim, strci mi hlavu pred ksicht, takze vtedy pochvalim.. ked uz sa postavim a dam jej napr. cakaj, potom si ju uz chytim, ak to potrebujem
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Silwuska » Str 17.09.2008 7:36

Aj s malym to plieska...a riadne...vonku salam parek,percento uspesneho privolania klesa kazdym dnom, hecovanie sa do psov za branami nam ustupovalo, teraz sa stupnuje...lude ja uz odteraz asi len dospele psy z utulkou :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Hanka 1 » Str 17.09.2008 9:44

kikula22 píše:Ahojte,
potrebujem radu k jednemu problemiku. Moj 10-mesacný biglik nejak začal blbnúť. Neviem ci je to pubertou alebo vo mne. Ak je to pubertou tak to rozhdone nechcem nechat tak ako je, a ak je to vo mne poradili by ste mi co robim zle???

Obrázok Keď ho chcem privolať tak mu zrazu treba čurať, alebo nucha a slimačim krokom s nosom na zemi pride ku mne. Keď zvyšim hlas tak ani nepride. Proste začne predo mnou utekať a uhybať sa mi. Tak isto ked ma hračku alebo niečo take tak sa chce nahanať.

Obrázok Ked by som ho chcela len tak chytit ked niekde stoji tak mi uhne a znova sa chce len nahanat.

Obrázok Ked sme cvicli chodzu pri nohe a nedarilo sa mu (vydim ako sa snazi) tak sa proste urazi a odide asi na 3 metre odo mna. Vtedy si musim klaknut a on zo sklonenou hlavou a vrtiacim chvostom pride ku mne sa natiskat a potom skusime este raz.

Rozmyslala som ze to budeme skusat znovu na stopovacke, ale ked si predstavim ako dobre to uz bolo. A ake super je ked moze chodit na volno tak hned menim nazor :ua:

(prepačte ale nevedela som kde to mam napisať )


Vyčůrání se po tom, co dostal povel na přivolání znamená v psí řeči totéž, co v lidské vztyčený prostředníček. To, jak postupuješ dál, z tebe v jeho očích dělá někoho, kdo si tohle gesto z jeho pohledu celkem zaslouží. Nikdy psa nechytej, přivolej si ho. Dávej povel jenom jednou a pak by sis měla pomoct nejlépe stopovačkou nebo jiným mechanickým prostředkem. Můžeš používat hlasovou navigaci a po příchodu mu můžeš ale nemusíš dát něco dobrého. Většina bíglíků, co znám, jsou strašně nenažraní pejskové, tak by to mohlo fungovat. Po příchodu musí u tebe zůstat, dokud povel nezrušíš jiným povelem nebo mu nedáš volno.
K té chůzi u nohy - zkrátila bych ten interval, kdy má jít u nohy zatím na minimum. Jak postupuješ a jak mu vysvětluješ, co vlastně má dělat? Vypadá to, že to nechápe a proto od toho utíká.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod kikula22 » Str 17.09.2008 14:14

Hegrid píše:A čo urobíš keď ho chceš chytiť a on utečie? Snažíš sa ho dobehnúť?


Neneee prave naopak rozbehnem sa od neho. A on potom aj pride. Proste ked uvidi ze za nim nejdem tak on neutcecie. A ked sa rozbehnem od neho ide za mnou.

Hanka 1 píše:K té chůzi u nohy - zkrátila bych ten interval, kdy má jít u nohy zatím na minimum. Jak postupuješ a jak mu vysvětluješ, co vlastně má dělat? Vypadá to, že to nechápe a proto od toho utíká.


No ja to robim tak ze mam ho na voditku. A idem takou rychlejsou chodzou a radujem sa s toho ked je pri nohe. Pritom ho hladkam a on sa s toho tesi tiež. Ked sa odchyli strčim mu pamlsok pred zobak a navediem ho naspet a znova chvalim. Tak som ho to ucila. Teraz je to uz tak ze mam pamlsky vo vrecku a len ho chvalim. Vtedy to ma radsej pekne sa na mna kuka, vrti chvostom. Ale asi to bude tym ze to snim robim dlho a odide len vtedy ak do toho nevkladam tu radost ze to robi dobre.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 17.09.2008 15:26

Toto skúšal už aj moj zmrd..a napr nikdy už naňho nezvyšujem hlas..potom má strach a kým sa ja neupokojím,neni šanca :heh: som rada,že ma naučil trpezlivosti heh..a ja som to vyriešila,že som sa rozbehla preč a už pálil za mnou... sme to našťastie napravili včas :smile: inak silwi čo sme boli vtedy s vami v parku,aj môj vtedy ešte tak strašne vrieskal po všetkých psoch,že? :pac: sa musím pochváliť.. už nie je až taký ukecaný :jupi: sa učíme hehe
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Kača » Str 17.09.2008 15:39

proste urazi a odide asi na 3 metre odo mna.


no teda, ten je vážne urážlivejší, než moja sesternica=D

(to je dosť)

Ale teraz fakt, takého psa, čo sa vie normálne že uraziť a potom ťa má tak v paži, som ešte nevidela! :haha:

Ale ináč puberta... isto som ti povedala aspoŇ raz, že sa máš na čo tešiť :heh:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod kikula22 » Str 17.09.2008 19:34

Tak sme dneska boli vonku na konečne normalnej prechádzke. Celú školu som rozmyšlala co budeme robit. A napadali ma dve moznosti:

stopovacka- asi by to pomohlo, ale ked si spomeniem pred polrokom ked bol na stopovacke a uz to bolo tak super bez nej.... :ua:

bez stopovacky- rozmyslala som ze ako sa taky pubertak sprava a cio vsetko mu vadi. Takze som rozmyslala co robim ja. Keby som isla podla stopovacky ze ,,musis a musis to sravit!!" to je akokeby mi mama vravela spravis si a spravis si tu ulohu!! . Keď na mna mama kriči a vrieska a vyhraža sa tiež nejdem k nej ale sa jej vyhybam a tak to robi aj Bubo. Takže s nim vyvijam ten dobry vztah.

Zvolila som druhu moznost. Takze sme boli vonku. Zobrala som uzlik, piskotky a Bubka. Na voditko som ho vobec nedavala ani ked sme vysli zo vchodu. A na luke taktiez nie. Najprv zanuchal daku haravku. Tak som sa mu skrila. Chvilku este nuchal a potom sa zbadal. Kedze bol taky zanuchany ze nevedel ani na ktorej svetovej strane mozem byt. Dokonca si za poknucieval ako ma hladal. Ked ma nasiel bol cely Happy skakal na mna atd...atd...a tak sme sa hrali s uzlikom...zabudol aj na haravku. Pekne posluchaal... :yes: potom sme sa nahanali, tento raz opacne ze Bubo chytal mna... :lol: Ked sme isli trosku dalej tak som ho nechala aj vzdialit sa trosku odo mna, ale len tak aby som ho videla, a nahanal vrabce. Potom uz pekne vsetko v pohode. Odvolala som ho dokonca od jeho najlepsieho kamarata. A pred cestou pekne zastal a pockal kym mu nepoviem ze moze ist. Tak asi trebalo len to nestratit hned tak trpezlivost. :yes:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod raky » Str 17.09.2008 20:12

stopovačka je pomoc nie len riešenie, porozmýšlaj čo iné mohlo viesť k oslabeniu vzťahu - okrem puberty... :yes:
Psík musí mať k Tebe absolútnu dôveru - to znamená vždy by mal vedieť, že najlepšia odmena je od paničky, najlepšia hra je s paničkou atď....., ideš dobre, len pozor teraz na chybu..... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Amaguk » Str 17.09.2008 20:18

raky, ona ma bigla, samostatne pracujuceho svorkoveho durica, nie spolupracujuce sluzobne plemeno :no:
ti si nezvyknu mysliet, ze najlepsia hra je s panickou, veru nie... najlepsia hra je smejdenie po okoli :ha:
na ich vztahu sa nemuselo pokazit vobec nic, ja to vidim na tu pubertu
bigle su velmi tvrdohlave a vytrvale - budu skusat a vymyslat, ako sa len da :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod raky » Str 17.09.2008 20:26

amaguk,
viem o biglovi v celku dosť, pravda je taká, že každého psíka sa dá naviazať na seba - či pamlskami, či hrou a bolo to tu spomenuté.....
Aby sme si potom nehovorili, že keď nespolupracuje - neposlúcha - tak to je vlastne v poriadku, lebo je to ,,iné,, plemeno a nie bežný pes.... :ha:
S tou pubertou máš asi pravdu, ale puberta raz skončí......, takže treba možno ešte vačší dôraz teraz.... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Amaguk » Str 17.09.2008 20:30

Aby sme si potom nehovorili, že keď nespolupracuje - neposlúcha - tak to je vlastne v poriadku, lebo je to ,,iné,, plemeno a nie bežný pes.... :ha:

ale to predsa nikto nehovori :ach:

lenze od bigla nemozes ocakavat taku vazbu na pana ako napr. od NO
medzi plemenami su povahove rozdiely aj v tomto, a je zbytocne s tvarit, ze nie (uz sme to tu rozoberali viackrat)
neda sa vsetko vysvetlit len tym, ze "nemas so psom ten spravny vztah" lebo to vobec nemusi byt pravda. Ludia si potom myslia, ze su nejaki vadni alebo maju vadnych psov
Ozaj, co to znamena mat spravny vztah so psom? ze na tebe visi ako slivka na strome a nepohne sa ti od nohy? ak hej, tak to ja s mojim psom nikdy spravny vztah nebudem mat, lebo na to ako plemeno nema povahove predpoklady :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Puberta, alebo niečo iné??

Poslaťod Ulfheiðr » Str 17.09.2008 20:32

samostatne pracujuceho svorkoveho durica

ano, väčšina psov sa dá na tiahnuť na človeka akoukoľvek formou, ale toto proste musí brať do úvahy a tomu prispôsobiť očakávania a postupy a prístupy.

Offtopic: Amaguk, buď rada, že nemáš doma schýzu typu lovec a krehotinka z fúkaného skla, na ktorú keď krivo kukneš, tak je mesiac ve depke :ha: .. ergo zmiešané plemenné predpoklady...
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 17.09.2008 20:36, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa