Pes a deti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod janajka » Str 21.01.2015 15:14

wolverine píše:Ano kliker zozeniem aj ked nemam s tym skusenost ...
ej. hlavne je rozumiet psovi, vsimat si signaly, poznat jeho rekacie preco/ako. Ak toto nespoznas, kliker ti nepomoze.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wer » Str 21.01.2015 15:16

janajka píše:
wolverine píše:Ano kliker zozeniem aj ked nemam s tym skusenost ...
ej. hlavne je rozumiet psovi, vsimat si signaly, poznat jeho rekacie preco/ako. Ak toto nespoznas, kliker ti nepomoze.


asi tak. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 15:37

Nemyslim si, ze svojmu psovi nerozumiem ... to som nikde nenapisal ... opravte ma ak som niekde napisal.
Myslim si, ze mu rozumiem dost dobre ... Je to normalny pes, ktoreho prejavy su rovnake ake prejavy ineho psa ... v standardnych situaciach. To ze ma pes casto ignoruje alebo nereaguje na meno, pritom uz moze mat 25 meno v poradi, ked pochodil polku slovenska a mal viacerych majitelov ... neznamena ze mu nerozmiem ...
Otazka je ako psa na kliker naucim reagovat ... Bohvie ... mozno ten pes bol na kliker nauceny ... :)
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wer » Str 21.01.2015 15:43

nemusis to pisat. to vyplyva z kontextu a z tvojich reakcii. a nie, nezachrani ta ani to, ze pes uz bol na nieco uceny... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod elfinka » Str 21.01.2015 15:48

Ja teda neviem, kliker rozhodne neni ten "zazracny gombik". Kym pes vonku ma na praci ine veci nez vnimat psovoda, tak ho ani klik z tranzu nevytrhne, to uz musi byt pes aspon kus nastaveny na "cakam co dobre pre mna ma panicek v zasobe".
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 15:55

Wer: este raz opakujem to ze pes vybehol po dietati, ktore mu nechtiac stupilo na labu pretoze v tom momente tu labu tam mal ... a ja som miesto toho aby som psa odtiahol, upozornil napoli dieta napoli rodica ... slovami Pozor, pozor, pozor laba ... este raz - moja chyba ... asi dvadsiaty piaty krat to tu opakujem... mal som psa odtiahnut ... nepocital som ze bude taky agresivny ... nikdy k podobnej situacii predtym nedoslo ...
To ze mi pes daval signali ze je nervozny ... ano daval a co teraz ... sa koli psovi zoberem a idem preco alebo on mi daval signaly ??? Proste som psa stiahol este viac bokom ... aby mal vecsi klud ... Bavime sa len o jednej veci .. ked k takejto situacii nebodaj dojde znova / urobim vsetko preto aby som tomu predisiel /... ze dieta nedopatrenim slapne psovi po nohe .. aby pes nezautocil ... ale povedzme zavrcal, zastekal alebo urobil salto vzad alebo cokolvek ine ... Aby vedel, ze je to neprimerana reakcia.
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 15:56

elfinka píše:Ja teda neviem, kliker rozhodne neni ten "zazracny gombik". Kym pes vonku ma na praci ine veci nez vnimat psovoda, tak ho ani klik z tranzu nevytrhne, to uz musi byt pes aspon kus nastaveny na "cakam co dobre pre mna ma panicek v zasobe".


Elfinka ... chytam sa slamky ... berem a vyskusam cokolvek ...
To ako naucit psa reagovat na kliker budeme riesit v inom vlakne ... ked ten kliker budem mat :smile:
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wer » Str 21.01.2015 16:03

ale to naozaj nie je len o tom jednom... to je komplex, co pises. ake mas ocakavania, ako sa k psovi spravas, co vyzadujes, ako riesis...

ja ti poviem tak. pouzitie klikra vyzaduje naozaj znalosti, zanietenie, ochotu sa ucit, precitat si, snazit sa pochopit. bez urazky, nemyslim, ze jeho potencial budes vediet vyuzit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod elfinka » Str 21.01.2015 16:07

A hlavne! cit, vediet spravne reagovat, a hlavne kedy. Ked si clovek vie rady so psom, tak mu kliker moze ako metoda sadnut a pomoct, ked nevie, tak si klika do prazdna, klika v nespravnych momentoch... Viem, sama som si s tym nejake veci pokazila :no:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 16:53

wer píše:ale to naozaj nie je len o tom jednom... to je komplex, co pises. ake mas ocakavania, ako sa k psovi spravas, co vyzadujes, ako riesis...

ja ti poviem tak. pouzitie klikra vyzaduje naozaj znalosti, zanietenie, ochotu sa ucit, precitat si, snazit sa pochopit. bez urazky, nemyslim, ze jeho potencial budes vediet vyuzit.


Trosku sa stracam ... ano, moj pes moze mat komplex z rychlopohybujucich sa deti v jeho blizskom okoli. Tak isto ako nema rad pocernych spoluobcanov a opilcov ... Ale na rozdiel od deti, to ti pocerni a opiti pochopia skor ako deti naucene na svojich milacikov kabelkoveho typu.

Ake mam ocakavania ... no mal som ocakavanie, ze mi mozno niekto poradi taky, ktory nieco podobne zazil a riesil a mal podobny problem. A WER nesud ma. Dvaja veterinari, chovatel (predava papierove psy "celebritam") a profesionalny cvicitel mi povedali, ze je len na mne kolko energie a casu som ochotny do toho psa vlozit ... a co z neho este vykresem pretoze ten pes je zlomeny ... pokial robi toto alebo tamto ... alebo reaguje tak alebo onak ... a ziadne zazraky nemam ocakavat ani to, ze by sa v jeho spravani a reakciach malo casom nieco zmenit pri takej alebo onakej snahe.
Iny pribeh: Moj pes po mne skocil ked som mu chcel dat kost ... to bol prvy incident par tyzdnov ako som si ho zobral. To bola prva vec o ktorej som sa bavil so skusenymi ludmi. Vsetci mi povedali skoro to iste ... Pes mal vtedy 6 rokov: "Z nejakeho dovodu sa pes dostal do utulku, kde sa skazil nacisto ako len najviac mohol, skocil do teba raz ... urobi to aj druhy raz lebo vie, ze moze". A ze ho mam dat humanne utratit, alebo ho mam dat niekde na salas kde bude strazit na retazy dom alebo pole.
... len moja duchapritomnost a reakcia ma zachranila prsty na ruke.
Zastavas si tu psa... ale nemas predstavu aky pokrok ten pes ako je u mna urobil ... Pisal som ze ma nerespektoval ... vencil on mna nie ja jeho ... stekal kedy chcel, vynucoval si pozornost kedy chcel ... atd, atd ...
To ze ho niekto predomnou ucil sadni, lahni ano ... to je pravda ... pretoze som skusal a spoznaval co vie a co pozna a ako reaguje ... pred tym povely poznal ale "mal na salame" ma posluchat ... teraz poslucha pokial je na voditku alebo vo vnutri ... Keby mi bolo toho psa jedno ... a nemal ho rad a nezalezalo mi na nom ... tak sa tu nevykecavam ... a vlastne by som bol davno len dalsia peciatka od veterinara v jeho veterinarnom preukaze.

Kolki z vas co tu pisete mate osobnu skusenost so psom z utulku ... ktory mal 6 rokov, ked ste si ho osvojili ? A prisiel ku vam hotovy dospely pes, ktory vedel akurat, ze nesmie spinit vo vnutri ale vonku na prechadzke ? Nemal ziadny respekt ku mne alebo inym ludom ...

Myslis potencial klikra ? je to mozne ... nikdy nesudim pred tym ako sam nezazije. Uvidime. Za tych par eur co to stoji to klikatko mi to za to stoji ...
Naposledy upravil wolverine dňa Str 21.01.2015 17:03, celkovo upravené 1
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 17:00

BTW ... myslim si ze tuto temu mozeme kludne uzavret, pripadne oslovim ludi cez spravu, ktori budu ochotni sa so mnou o tom bavit v style co sa da este nieco urobit... inak a lepsie ... pripadne mi poslu nejake linky na clanky a podobne ako napr. BAD ...
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod hriva » Str 21.01.2015 17:18

Brali sme si z utulku 7 rocneho weimara agresora a je z neho uplne normalny pes.

Uz som tu raz pisala ze moja fena ma s detmi problem a nema zabranu kusat a tiez ako to riesit. Takze ano mam osobnu skusenost.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wer » Str 21.01.2015 17:28

jaj. wolverine. tak dalo sa s nim nieco robit, ci nedalo..? :no: tak mozno keby si pocuval nejakych schopnych vycvikarov, tak by to bolo este lepsie. :no: :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod Bad » Str 21.01.2015 17:29

janajka píše:jej. hlavne je rozumiet psovi, vsimat si signaly, poznat jeho rekacie preco/ako.

No, a k tomuto (nejen) dopomůže ta Šustova kniha.... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 18:34

Prvy krat sa stalo zemu dieta stupilo na nohu a on vystartoval. S detmi sa stretava, ked nejaky dospelak s malym dietatom pride ze chcu hladkat, tak chytim eda za obojok, dam mu sadnut, a dieta ho pohladka a odide. Edo sa na mna obycajne potom pozre a caka ze jo pochvalim. Toto co sa stalo bola kombinacia okolnosti ... Dalo sa urobit jedine ... Ked tam dieta zacalo behat a zbadal som Edov nepokoj ... Mal som vsat a odist ... Ale to som nechcel ja ...
Keby som vedel ze mu dieta stupi na labu a je z toho problem tak odidem.
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa