Pes a deti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod Buchťa » Str 21.01.2015 12:29

Bad píše:
Elska píše:Myslela som, ze tieto stavy mas, ako skuseny majitel, zvladnuté

Bad píše:nepotřebuju s ním dělat letecké dny a řvát

no však mám.... :no: . Lobotomii mozku (jakožto odstranění příčiny) psu provádět nebudu, takhle to má švunk.... :joint:
Mimochodem, Elska, jak jsi přišla na to, že jsem zkušený majitel... :oo:


Bad :lol: . I my to máme "zvládnuté" :haha: . A také neplánuji lobotomii mozku :jazyk: (nalezenec, kříženec pastevce - 75kg :heh: ).

Bad, a jaksi přišla na to, že NEjsi zkušený majitel http://www.kiwibiker.co.nz/forums/image ... anking.gif :jazyk: (zlatá Elfinka :poklona: )
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 12:31

Bad: len par pripomienok, pes mal kam odist ...
1. Mohol sa posunut meter dopredu dozadu... Dolava doprava ... priestor mal. Sedeli sme tam pol hodinu, nie 5 minut. Ano mohol som si sadnut tak alebo inak ... Ale nebudem predsa v kaviarni presuvat stoly a stolicky aby som dosiahol pozadovany rozhlad nad okolim a miesto pre psa, ktore bude splnat iste parametre.
2. Ano pokial dieta sedi na zadku, sprava sa ako dospely, moze sedet a stat kdekolvek. Ide tu o deti s nepredvidatelnym a nekontrolovanym spravanim ... Ktore behaju po miestnosti, nosia v ruke keksicky, kricia ... No proste normalne zive hrajuce sa deti. V jednom momente si medzi psom a dietatom a zrazu nie si, lebo dieta prebehlo inam.
3. Ziadny rodic v mojom okoli mi dieta na "pokusy so psom" nepozicia. Ani ja by som asi nepozical, keby som vedel ze ten pes vybehol po dietati a teraz sa uci a trenuje aby to neurobil v buducnosti.
4. Je uplne jedno ci mam psa aktualne pri nohe a pes sedi, lezi, stoji .... Alebo s nim kracam alebo prave cika, kaka, skratka je jedno co aktualne robi.
Akonahle prekroci iny pes Edovu pomyselnu hranicu ...prepne sa vypinac a Edo zuri ...neprisiel som na to ako sa da zabranit tomu aby sa vypinac nezapol ked k tomu dojde, prisiel som na to ako vypinac vypnut. A to je prave to, ze cez jeho afektovany stekot a trhanie sa, ho prekricim a dam mu povel aby urobil presne v tej chvili co chcem ja a tym ho v podstate vypnem z tranzu v ktorom sa nachadza. Pokial mu to nepoviem razantne ... tak ma neposluchne, vlastne ani nejak nezareaguje. On velmi dobre vie ze ked prestal brechat a sadol si, posluchol prikaz ... Urcite to nie je o tom ze nevie ... Edo mi najavo dava, ze niecomu nerozumie inak.
5. Pes mojich rodicov sa naucil, ze sa moze priblizit k mojmu psovi len na urcitu vzdialenost. (ziadne onuchavanie sa, vonanie zadchu ... ziadne dvihanie chvosta sa nekona) A dalej len kud mu to moj pes dovoli. A nemam problem pri venceni mojho psa stretnut otca so psom ... a psy sa nehryzu ani na seba nestekaju ... kazdy z nich si riesi svoje ... a ked kracame pri sebe, psy tiez kracaju pri sebe a predbiehaju sa, kto si kde poznaci strom alebo nejaky roh alebo dopravnu znacku ... a su spokojni obaja.
5.Takisto nepoznam psickara v mojom okoli, ktory by mal na mna so svojim psom cas pol hodku denne aby sme mohli trenovat "priblizovanie sa". Moj pes nie je iniciator ... toho, ze podme na seba so susedovym psom brechat ked sa stretneme.
Naposledy upravil wolverine dňa Str 21.01.2015 12:55, celkovo upravené 1
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod hriva » Str 21.01.2015 12:53

Mohol sa posunúť ale neurobil to- on nevie že ta situácia sa dá riešiť aj tak keď má vzite použiť zuby to ho musíš naučiť ty. Furt hľadáš len prečo to nejde a ako to nejde.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:04

Hriva ... uz som to tu niekolkokrat povedal ... som si vedomi toho, co som mohol urobit a neurobil ... je to maslo na mojej hlave a moja cast viny. Nebudem to tu pisat treti alebo stvrty krat.
Co sa tyka tej stopovacky aby som odpovedal aj tuto cast. Nie nebudem ho ucit ... vzdal som to po 3 tyzdnoch kedy som pochopil, ze pes vie co od neho chcem rozumie tomu, ze chcem aby prisiel ku mne ... ale ten pamlsok, ktory mu dam za odmenu mu za to nestoji ... a radsej sa ku mne vracat nebude resp. nebude reagovat na moje povely a radsej si bude behat kadial on chce, az kym ho nestiahnem a nejdeme domov. Tak nech sa vybeha na stopovacke ... ked je to pre neho lepsie a sprava sa ako ignorant.
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod Bad » Str 21.01.2015 13:05

wolverine píše:pes mal kam odist ... Mohol sa posunut meter dopredu dozadu... Dolava doprava ... priestor mal

ale tohle je tvoje projekce, že měl prostor a evidentně se s jeho neshodovala......

wolverine píše:Ide tu o deti s nepredvidatelnym a nekontrolovanym spravanim ... Ktore behaju po miestnosti, nosia v ruke keksicky, kricia ... No proste deti.

no však, každé dítě je nepředvídatelné, přičem jejich nepředvídatelnost je naopak předvídatelná :ha: , takže... :nwm:

wolverine píše:V jednom momente si medzi psom a dietatom a zrazu nie si, lebo dieta prebehlo inam.

tak tomuhle nerozumím, však dítě vidím, tak co... :nwm:

wolverine píše:Ziadny rodic v mojom okoli mi dieta na "pokuy so psom" nepozicia

a jaké pokusy na dětech chceš dělat?

wolverine píše:Je uplne jedno ci mam psa aktualne pri nohe a pes sedi, lezi, stoji .... Alebo s nim kracam alebo prave cika, kaka. Akonahle prekroci iny pes Edovu pomyselnu ciaru ...prepne sa vypinac a Edo zuri ...

přečti si tohle : http://www.treninkjerozhovor.cz/data/tr ... t15047.pdf
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:15

Bad ... Ked chcem aby si pes zvykol na pritomsnost deti ... potrebujem na to dieta :lol:, potrebujem zistit ako pes a kedy reaguje aby som mohol vobec nieco zacat na nom robit.
Ja viem ze ten pes mal nejaku zakladnu vychovu ... pozna zakladne prikazy ... sadni, lahni, zostan/cakaj, dokonca rozoznava aj rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe". Pozna povel stekaj a prestan stekat, obcas sa zadari aj povel "plaz sa" ... niekto ho to musel naucit. Problem je, ze je ochotny pocuvat len vo vnutri, akonahle ma vonkajsie rusive elementy je ako tank ... nic ho nezaujima a nezastavi ... zrazu ma nepozna ... a kasle na to ze mu nieco hovorim ... ked mu to hovorim pekne v klude. Musim na neho revat aby sa vobec ku mne otocil a vypocul si co od necho chcem, a ze to myslim vazne.
Tym som chcel povedat ... ze ked steka na toho ineho psa alebo stekaju ana seba navzajom ... ziadne mile slova na neho neplatia, jednoducho ma ignoruje, do momentu kym ho neprehlusim ... a nestiahnem k nohe ...
Neviem ako by som to povedal jednoduchsie a jasnejsie ...
To PDF co si mi poslala ... super dikes, len misim hladat niekoho so psom, kto by bol ochotny so mnou trenovat :)
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod clupko » Str 21.01.2015 13:23

uz ho nechajte, ved toto nema zmysel. wolverine presne vie, kde je problem, vie co ma a co nema robit, vie co funguje na toho psa a co na neho nefunguje. je to 9 rocny pes z utulku, je tvrdohlavy a vonku nepocuva - cize uz sa nic nove nenauci, takze to nema zmysel riesit. wolverine potrebuje najst na psovi zazracny gombicek "posluchaj a maj rad deti", ale s tym mu nepomozeme, takze :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wer » Str 21.01.2015 13:26

wolv.., no predstav si, ze tak to je aj s kazdym stenatom. :no: ziaden pes sa nenarodil vycviceny. rovnako sa deje take, ze "pocuva" doma a vonku nie... kazdeho psa treba ucit, co od neho clovek chce, s KAZDYM psom treba PRACOVAT, bez rozdielu veku, skusenosti... :pac:

no jo. clupko to zrhnula.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:33

clupko píše:uz ho nechajte, ved toto nema zmysel. wolverine presne vie, kde je problem, vie co ma a co nema robit, vie co funguje na toho psa a co na neho nefunguje. je to 9 rocny pes z utulku, je tvrdohlavy a vonku nepocuva - cize uz sa nic nove nenauci, takze to nema zmysel riesit. wolverine potrebuje najst na psovi zazracny gombicek "posluchaj a maj rad deti", ale s tym mu nepomozeme, takze :nwm:


Clupko mam rad sarkazmus ... je to isty prejav inteligencie ... a som rad ze citas co pisem ...
Som bohovsky zvedavy ... kedy sa ti dostal do ruk pes ako je Edo aky/a by si bol/bola macher a ako by si ho trenoval/la a zvladala ... Nehladam carovny vypinac ... hladam riesenie ... na to je myslim toto forum ... pokial nemas k tejto teme co povedat, tak jednoducho nepis a necitaj ... :)
Naposledy upravil wolverine dňa Str 21.01.2015 13:34, celkovo upravené 1
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod Bad » Str 21.01.2015 13:33

wolverine píše:Ked chcem aby si pes zvykol na pritomsnost deti ... potrebujem na to dieta , potrebujem zistit ako pes a kedy reaguje aby som mohol vobec nieco zacat na nom robit.

tak dětí venku běhá.... :lol: . Ale jo, tvůj pes, jestli to chápu dobře,nemá obecně problém s dětmi, jenom prostě neustál onu situaci - a ano, nácvik sebeovládání psa při dupnutí dítětem na nohu není reálný :ha: . Ale , si myslím, právě že není takový problém v tom psu, ale právě v té situaci - si udělej anketu, který majitel psa by k něčemu takovému nechal dojít - když vezmu jenom svého hovíka, výborná poslušnost, kliďas a pohodář, ale od dětí radši dál - dítě se mi k němu přiblíží jenom řízeně pod mým dohledem a podle mých pokynů, jinak ne (no, občas jo, ale že si ho jde pohladit..) - a učila jsem ho to jako dobrý kšeft - ty budeš klidně sedět, dítě ti dá piškot, pohladí a pak tě ještě odměním já. Ale neexistuje aby mi kolem něj lítalo dítě, natož aby mělo možnost na něj šlápnout.

wolverine píše:Problem je, ze je ochotny pocuvat len vo vnutri, akonahle ma vonkajsie rusive elementy je ako tank

ale tohle je normální fáze při výcviku, nácvik poslušnosti zvládnuté bez rušivých vlivů v rušivém prostředí... :nwm: Problém je v tom, že jenom využíváš naučeného a sám ho asi nic neučíš :ua: (i proto tě odkazuju na klikr, ten je i z hlediska získání pozornosti psa a jeho zájmu o spolupráci velká pomoc - bez řevu - pes s tebou má spolupracovat dobrovolně a ne jenom muset).

Edit: Wolverine, jedna technická poznámka : Neupravuj dodatečně příspěvky, je to pak zmatečné (případně to vyznač editem....) A za druhé, se neuraž, jsem se musela smát, jak máš v profilu povaha psa "aký pán taký krám"...a fakt jsi lehce startovací... :joint:
Naposledy upravil Bad dňa Str 21.01.2015 13:40, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod clupko » Str 21.01.2015 13:39

wolverine píše:Clupko mam rad sarkazmus ... je to isty prejav inteligencie ... a som rad ze citas co pisem ...
Som bohovsky zvedavy ... kedy sa ti dostal do ruk pes ako je Edo aky/a by si bol/bola macher a ako by si ho trenoval/la a zvladala ... Nehladam carovny vypinac ... hladam riesenie ... na to je myslim toto forum ... pokial nemas k tejto teme co povedat, tak jednoducho nepis a necitaj ... :)

citam co pises, prave preto reagujem tak ako reagujem. tu ti uz bolo povedanych tolko rad a navodov, ako na to, ale ty vsetko prejdes s tym, ze ty to vies, alebo ze to proste nebude fungovat, ze fakt mi to pride, ze jedine co chces pocut je, ze mas pravdu, 9 rocneho psa z utulku uz nicomu nenaucis.
a ze nehladas carovny vypinac? pardon, zle som to formulovala:
wolverine píše:Ano par rad tu odznelo. Za co som vdacny, a ano chcem zazraznu formulku ... Od niekoho mozno skusenejsieho, ktory podobny problem riesil alebo sa mu stalo nieco podobne.

nedostal si sice formulku, ale dostal si dost podrobne popisy, co robit, odkazy na knihy a rozne techniky, a to od dost skusenych ludi. takze nechapem, co viac chces...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:43

Ano kliker zozeniem aj ked nemam s tym skusenost ...
Ano precital ... nieco podobne sme robili uz so znamym asi pre pol rokom alebo viac ... on cvici psy aj pre policajtov a je dost dobry ... len nema cas ... klasika ...
tiez sme oproti sebe chodili ale nebolo to presne podla toho clanku ... az kym Edo prestal reagovat na to ze kolo neho prechadza pes ... len vies ... ten pes bol cviceny a vedel ze nema do Eda vrtat a vsimat si ho len prejst okolo neho... vedel, ze ked do neho zabrese alebo ho bude chcet onuchat tak bude edom vystekany. Ale to bola modelova situacia naaranzovana ... V realnom zivote je to tak, ze blaznivy pes vybehne z poza cinziaku prekroci edovu pomyselnu hranicu a je to cele v prdeli ... a zacina brechot, stekot a krik ... :)
Naposledy upravil wolverine dňa Str 21.01.2015 13:50, celkovo upravené 2
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:45

Clupko: od teba nechcem nic ... ale mas krasneho sviajciaraka ...
Nikto ti nekaze ani ta nenuti reagovat ... a ak mienis "spamovat" a nahanat prispevky ... je mi to jedno ... prepac.
"ta zazracna formulka," ... to ze ju chem ... bol sarkazmus ... poznas to vsak :)
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod Bad » Str 21.01.2015 13:51

Tak čti dál :
http://www.treninkjerozhovor.cz/c_cz/77 ... vni-listy/

kromě toho - návodů, jak začít a pracovat s klikrem je na netu dost.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita na male deti

Poslaťod wolverine » Str 21.01.2015 13:59

Bad ja ti dakujem ze sa mi venujes ... Cim viac rad a skusenosti tym lepsie ... Mam z coho vyberat. Za tie editacie sa ospravedlnujem, robim preklepy ked pisem z mobilu cez taptalk. Kliker mi zatial neporadil nikto.
wolverine
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa