Ako pracovat so psom vonku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ignorácia v "teréne" a mimo bytu.

Poslaťod Bonnie » Ned 20.01.2013 1:26

Ahojte, tiez mam problem s ignoraciu vonku mojej 6-mesacnej fenky - doma je maximalne zlata, pohrame sa, poslucha (sadni, lahni obcas pletie, ale ide to, cakaj uz tiez pomaly zacina chapat, co sa od nej chce), nic netrha, nabytok neohryza, kym som v praci, vydrzi, nemusim sa bat ziadnej katastrofy, nie je ustekana, cistote sa naucila, kupanie, cesanie, fenovanie, cistenie ociek sme sa tiez naucili (stale sa pri tom sice tvari ako tyrany pes, ale naucila sa, ze ked pekne vydrzi, dostane mlsku, takze skoncime a uteka si po nu :lol: ) Z toho, co som sa docitala a dopocula od inych majitelov psikov, sa v tomto smere nemozem vobec na nic stazovat. Chodza pri nohe na voditku bez tahania uz ide pomaly tiez, naposledy isla pekne len so zopar korekciami (asi tak 1 km).
Jediny problem je, ze vonku ju musim mat prakticky stale na voditku, pretoze ked nie je na voditku, ignoruje ma, nezaujimam ju :ua: - viem uputat jej pozornost na chvilu, a potom si uz ide zase za svojim - stopa, clovek, vrabce, holuby, atd). Ked je na voditku, privolanie ide, ked nie je, nejde. Skusala som pamlsky (z jej zdravotnych dovodov mam k dispozicii obmedzeny sortiment), hracky (lopticka, frisbee, piskacie - to pribehne tak 2-3 krat, potom na to kasle), schovat sa (to prisla na to, ze tak ci tak niekde pobliz som), ist opacnym smerom, utekat, odchadzat oblukom, hadzat palicky, robit opicky - to sa po mne pozera stylom - co ta zenska vyvadza :nwm: a ide si po svojom. Este tak snehove gule ju zaujmu, len tie budem v lete asi tazko zhanat :lol: Snazim sa ju ucit, aby aspon na povel zastavila (kvoli autam na ceste) - obcas sa podari, obcas nie...
Chcela by som ju to naucit, nech si moze pobehat aj na volno (aj ked v jej pripade je to skor nuchanie na volno a vyhrabavanie bordelu - na fuj uz ako tak poslucha, ale zo zaciatku som jej kadeco z papule vytahovala) - tak by som uvitala nejake prakticke rady - docitala som sa akurat, ze musim zistit, za cim sa ide potrhat, co ju ozaj bavi, len tie konkretne rady mi tu nejako chybaju - co zabralo u vasich milacikov? :) Moze to byt este vekom a staci len trpezlivost a skusat? Bojim sa hlavne toho, aby sa hlava nehlava nerozbehla, ako to obcas vie, a neskocila pod auto (na volno ju sice pustam len na miestach, kde su hlavne cesty daleko, ale jeden nikdy nevie...) Rozmyslala som nad stopovackou - nieco som si precitala, len by som asi potrebovala vidiet, ako sa s nou robi v praxi... alebo uz len cvicak zaberie (funguju nejake teraz v zime)?
Kazda rada vitana - vdaka :)
Bonnie
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Libuska » Sob 15.02.2014 10:55

Ahojte. Viete ako na poslusnost 6 mesacneho psika ??? Doma poslucha, vonku je to horsie :ach: :ach: :ach: Vsetko je zaujimavejsie ako ja :ach: :ach:

Doma ho velmi bavi aport. Dobiedza s hrackou aj pol hodinu a ako pravy retriever ma z toho radost :smile: ale vonku ho to vobec nezaujima :oo: :oo: :oo:

Viete poradit ako cvicit vonku s nenazranym psom :lol: :lol: :lol: Hlavne ked to sustredenie je na bode mrazu :smile: ???
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Connie » Sob 15.02.2014 11:06

Libuska píše:Viete poradit ako cvicit vonku s nenazranym psom :lol: :lol: :lol:???

Sama si si odpovedala. Uč psa sústrediť sa na Teba pomocou žrádla :smile: Otočí sa Ti na meno ? Pochváľ ho a daj mu nejakú dobrú odmenu.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Libuska » Sob 15.02.2014 12:35

Len casto si vyberie "to druhe" :ua: :ua:
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Connie » Sob 15.02.2014 12:43

To "nevadí", treba skúšať. Časom zistí, že sa jej to oplatí viac :ha:
Prípadne ho nos na stopovačke a keď ho zaujme niečo iné tak vodítkom cukni, potom čo sa pozrie na Teba tak ho pochváľ....mne to tak na dočaskároch funguje :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Margita » Sob 15.02.2014 12:48

nema si co vyberat,este to tak aby si pes vyberal,kde sme? :lol:
ak je zravy je to len dobre, naber si kopu pamlskov a ked pojdes a nikde nikoho oslov ho menom,ked sa otoci hned odmena,budes odmenovat akoby za nic,ale najprv tam kde nie je nic co by ho moc drazdilo,takto ked to spravis aj 10x za vychadzku tak po case bude mat jedno ucho stale pre teba v ocakvani ,co keby to teraz prislo,
napriklad moji maju takch posv ,ked vypinaju,tak este v tedy ked je sanca ze by ma vnimali im dam odmenu,potom ide pes ,kym ziapu ich odtiahnem,az sa dostanem zas do bezpecnej vzdialenosti, ked ma vnima a odmenim,Derik je uz na to tak ze ide pes a uz mnohych ani neriesi,alebo sa da pekne zavolat od nich,ale to uz nie na mlsku ale na hracku,na to ho odvolam aj pusteneho 10 metrov od psa :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Doma poslucha a vonku trpy separacnou hluchotou

Poslaťod Bad » Ned 16.02.2014 11:18

Libuška, kromě toho výše popsaného :
že ho zajímá vše okolo je u půlročního štěněte samozřejmé. Pokud ho chceš cvičit venku (a tím cvičit myslím skutečně výcvik poslušnosti), tak si najdi někde klidné místo ("cvičák"). Cestou na to místo ho nech vyvenčit, počuchat, vybít nadbytečnou (zdůrazňuji nadbytečnou, ne ho vyšťavit) energii (ale nehrej śi s ním, nej hračku nech až jako odměnu při výcviku). Před příchodem na ono místo (dejme tomu 20metrů) už si psa dej na vodítko, sděl mu "jdeme cvičit" (vytvoř si rituál doporučuji včetně "povelu" jdeme cvičit, pes velmi rychle pochopí, co se bude dít a už se bude těšit), napochodujte na onen plac a tam ho soustředěně cvič tak 10 minut - odměny,odměny a odměny. Pak ho nech chvilku vydýchat a běžte cabrat dál. A až to tak nějak budete mít zvládnuté, tak cvičení přeneseš do rušnějšího místa.

Jinak co se týká procházek - snaž se co nejvíc vymýšlet nové trasy, i kdyby to měly být jenom jiné kousky, protáhni ho roštím a já nevím kde, ať si není jistý cestou.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Madnesska » Pon 24.02.2014 8:58

Snažíme sa zdokonaliť privolačku, to je ale ťažko keď vás pes vonku na voľno ani len nevníma. Doma funguje 100%tne aj na stopovačke. Niekedy aj keď ju pustím a ešte vidí že som tam s ňou aj ja tak aj vtedy počúva ale po pol hodine ani náhodou tvári sa totálne ako hluchá proste si robí svoje veci a nič ju nezaujíma môžem jej prísť zavrešťať aj do ucha aj tak sa na mňa ani neobzrie. Nejaké nápady? Ja už vôbec neviem ako na ňu :ua: :nwm:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod majaz » Pon 24.02.2014 11:43

Bojujem s niecim podobnym, len u nas je to pubertalna hluchota, hold terier. :au:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Bad » Pon 24.02.2014 11:55

Naučit v podstatě jako každý povel - začala bych doma - když se na tebe koukne - okamžitě oslovení jménem následované odměnou (i hodit na dálku), respektive můžeš i nejdřív jméno, ale musíš si být jistá, že se na tebe podívá = okamžitá odměna. A přeneseš to ven....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Madnesska » Pon 24.02.2014 12:09

Hej pravda, mňa napadlo , že koniec koncov ona je z útulku a to meno jej dali tam čiže ona na neho vôbec ešte nemusí byť zvyknutá :pac: takže skúsime tou formou odmeny + vonku asi píšťaľku možno ju to zaujme :lol:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Bad » Pon 24.02.2014 12:13

Madnesska, venku ji okamžitě oslov a odměň (v tomto pořadí) okamžitě, když se na tebe sama podívá, když to bude její aktivita
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Mackie » Pon 24.02.2014 12:16

je tu obsiahla tema o privolani.. a vobec
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Madnesska » Pon 24.02.2014 12:27

ale mne nejde len o privolanie
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Na voľno nereaguje ani na meno

Poslaťod Mackie » Pon 24.02.2014 12:38

Ale malo by ist :no: Vazne, skus sa prehrabat temami, ako na seba namotat psa, ako odmenovat, najde sa tu dost postupov, a cloveku popritom aj docvakne, co robi zle a co treba zmenit. A hlavne zisti, ze v tom nie je sam.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa