Socializácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 10:59

Mam mensi problem so socializaciou psika. Ma nieco cez 3 mesiace a k cudzim ludom zacina byt agresivny, preto ho chcem co najcastejsie vodit medzi ludi. Vcera sme sli do Detvy, ze sa poprechadzame pomedzi ludi a do obchodov a tak. V celom meste sme stretli asi 4 ludi, z toho jednu znamu, tak som jej povedala, nech sa steniatku da onuchat a nech ho pohladka. tak namierila proti nemu dazdnik a urobila nieco taketo :stuch: a potom ho sla pohladkat po hlave, no samozrejme ze po nej skocil a ked som jej vysvetlila ako to ma robit, tak uz nemala zaujem a sla prec. Aj na cvicaku pom poprosila ludi, ze podte hladkat stena, nech si zvyka, tak prisiel az hin jeden. A tak steniatko ma viac zlych skusenosti (ktorym sme sa bohuzial nevyhli). Ked nemozme ist ani na vystavu ani na dogtrekking, (koli harajucej sucke) tak neviem, kde mozem stretnut ludi, co sa nechaju ukecat na pohladenie steniatka. CO SU TO ZA LUDIA????
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Ivanka.P » Uto 18.03.2008 11:24

Prídi k nám, vyhladkáme ti ho dosýtosti :haha:
Našu Ritu tiež nikto cudzí ako šteňa nehladkal /bola 8 mes. na dvore s iným RTW/ a keď sme ju doniesli my, tak už bola velká a velmi divoká a všetci sa jej báli. Záleží, čo od psa očakávaš, ale mne to vôbec nevadí, že nedôveruje cudzím luďom. Zato velmi rýchlo pochopí, kto prestáva byť cudzí a chodí k nám častejšie.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Socializácia

Poslaťod zeane » Uto 18.03.2008 11:27

stačí zabrúsiť do Bratislavy si myslím a dať dopredu vedieť... Keď ho prídeme oňuchmať všetci z Ba čo sem prispevame tak bude socializované až až :yes: :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 11:30

Očakávam, že bude strážiť dvor, ale aj to, že nám bude robit spolocnost na potulkách v lese a vsade kam pojdeme, napr. na rodeou, alebo nejaky ten country a folk festival. Ok, ked budem mat cestu okolo BA, sa zastavim, aj vy sa zastavte ked budete mat cestu cez stredne Slovensko.
Dnes nas jedna pani volala do kostola, tak najprv som jej hned vizitku vratila a potom som povedala: pockajte a mozem tam zobrat aj psika? Chvilu vahala a potom povedala, ze deti budu radi. Tak zajtra idem do kostola. Ja :oo: To odtial skor vyzenu mna ako toho psa..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Ivanka.P » Uto 18.03.2008 11:36

Aha, tak ja Ritu beriem so sebou ak je to možné von a na prechádzky aj kúpanie v jazere v lete s deťmi. Ale zas až tak, že by som ju brala do kostola nie :lol: Ona potrebuje aj svoj klud.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Socializácia

Poslaťod Hegrid » Uto 18.03.2008 11:37

Máš kaukaza a pre tieto psy je celkom prirodzené, že sa voči cudzím ľuďom správajú odmerane. Reakciu tvojho šteňaťa ber ako varovanie pre teba, že v dospelosti nemusí byť velmi znášanlivý, ale pokial zvládneš poslušnosť, tak bude pohoda. Ono je to tak, že keď bude mať 9 mesiacov, aj tak ho už nikto nebude chcieť pohladkať, lebo to už bude velká uslintaná obluda :smile: Sústreď sa na to, aby neútočil bezdôvodne a keď sa aj po niekom rozbehne, aby si bola schopná ho zastaviť. A okrem obojku a vodítka ho začni zvykať aj na náhubok. Ak tvoj pes má strážiť nejaký objekt, tak je takáto reakcia žiaduca.
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: Socializácia

Poslaťod yuyacho » Uto 18.03.2008 11:42

Poca, nedaj sa odradit reakciami ludi, my sme na tom boli podobne, teda presne ako ty, byvame na lazoch, kde pes pozna len auta spoza plota a dve stekajuce susedove feny, ziadni ludia,ziadne psiky na prechadzke-ludia tu maju psiky len za plotom, vonku s nimi nechodia, tak som steniatko ulozila do auta, a chodili sme napriek zlym reakciam ludi na najfrekventovanejsie miesta v blizkom meste, kde som casom natrafila na super partiu, ktora kazdy den pravidelne vencila svoje psiky -vzdy po praci, o tej tretej-stvrtej, tych psikov je tu niekedy aj 8 naraz, moja fenka si postupne zvykla, dost dlho nam to trvalo, ale tito ludia boli mili, trpzelivi, nevadilo im ani to, ze moja fena obcas usla so vsetkymi psami za sebou pod auto/na parkovisko-mimo cesty, teda bez ohrozenia/, ani to ze sa stale skryvala medzi ludi, ani to skucanie, a teraz je to super, uz nema take sialene reakcie ani na psy ani na ludi, takze nedaj sa odradit a chodievaj s nou vonku, skus ist na miesto kde chodia ludia z mesta, na okraj, ku lesu, alebo ajna sidlisko o tej tretej, stvrtej, lebo vtedy vacsinou idu vsetci co pridu z prace vencit svoje psiky. Skoda ze si z Detvy, to je od nas dost daleko. Drzim palce, a napis ako pokracujete.
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 11:46

Ja sa práve snažím dosiahnuť, aby bol mimo záhrady čo najviac znášanlivý, viem, že nebude k cudzím maznáčik ako tá briardka, ale chcem mu ukázať, že ľudia niesu len zlý a že nie každý kto k nemu natiahne ruku ho chce udrieť, čo sa mi na lazoch nedarí, preto musím ísť do mesta a kus ho krotiť. A keď nezačnem teraz tak už to potom ťažko napravím.
A náhubok nosí aj maznáčka Bria, vyzerá v tom frajersky :cool:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 11:48

No a hlavne v Detve to vyzera ako vymrete.. Revúca tiež nebola veľkomesto, ale aspoň sme častejšie stretali známych a väčšinou psíčkarov.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Tatiana » Uto 18.03.2008 11:56

To pojdes vazne do kostola :oo: aj s Yetim?tak drzim palce,mozno sa mu tolka pozornost zapaci a uz budes musiet chodit pravidelne :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 12:04

Dufam ze ma tam nebudu nutit k nejakym zvrhlostiam.. ale co by sme nespravili pre svoje psiky..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Tatiana » Uto 18.03.2008 12:14

je to dobre :jop: pomodli sa aj za mna a urcite napis ako to dopadlo :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 12:20

Kamoska z cvicaku zacala chodit na evanielicke gymnazium koli anglictine a robila som si z nej srandu podobnym sposobom..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Socializácia

Poslaťod Tatiana » Uto 18.03.2008 12:26

preco,vsak to moze byt dalsia skusenost v zivote,a hadam sa ti to aj zapaci,a budes chodit kazdy den :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Socializácia

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 12:31

no a mozno sa moj pes nauci citat a pisat ... a bude spievat v kostole.. :pac:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa