Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lenka.93 » Ned 04.01.2015 17:46

Ako pravdupovediac tomu rotvalerovi je to jedno, kedže okrem brata a mamy sa ku nemu nikto iný nesmie priblížiť, tak si myslím, že je mu ukradnuté, ako sa ja správam... A zase Sunny dostáva všetku lásku aj môj voľný čas, on už patrí do mojej rodine, takže nemám pocit, že by si to mal odniesť práve on. Je milovaný každým. A nápad dať preč rotvajlera keď sa nespriatelia bol brata, takže on mu to vyčítať tiež nebude. Samozrejme nechce nikto aby odišiel keďže je tu už dlho, ale čo s problémovým psom ktorému nebol venovaný dostatok času? Ja predsa zato nemôžem. A to ani Sunny. A u mňa má svoj domov, nemôžem mu ho odoprieť kvôli niekomu inému.
Lenka.93
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 17:53

Ty to vidíš proste veľmi zvláštne pre mňa a asi aj vzťahy v rodine nie sú najlepšie. Chápem, že si chcela psíka, ok, ale ako vidíš, malého môže rotvajler ohrozovať, ale aký je toto prístup? Ok, ak brat nemá o psa záujem, ty tiež nie, nemá pre toho psa zmysel, aby zotrvával v takej rodine, kde je nechcený, kde sa mu už nikto nechce venovať. Čiže riešením je možno ozaj jeho darovanie niekomu. Otázkou je, komu, nesocializovaný rotvík na darovanie, no neviem, ale tak to už je iná vec.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prosím o radu

Poslaťod raky » Ned 04.01.2015 17:54

Lenka.93 píše:Ako pravdupovediac tomu rotvalerovi je to jedno, kedže okrem brata a mamy sa ku nemu nikto iný nesmie priblížiť, tak si myslím, že je mu ukradnuté, ako sa ja správam... A zase Sunny dostáva všetku lásku aj môj voľný čas, on už patrí do mojej rodine, takže nemám pocit, že by si to mal odniesť práve on. Je milovaný každým. A nápad dať preč rotvajlera keď sa nespriatelia bol brata, takže on mu to vyčítať tiež nebude. Samozrejme nechce nikto aby odišiel keďže je tu už dlho, ale čo s problémovým psom ktorému nebol venovaný dostatok času? Ja predsa zato nemôžem. A to ani Sunny. A u mňa má svoj domov, nemôžem mu ho odoprieť kvôli niekomu inému.

Lenka nezvyknú si na seba a nespravíš to už... Je na to už neskoro... Ak sa Ti to podarí - daj vedieť ako, ale len že by si jedného takpovediac zlomila... Staré mamy vraveli - starého psa novým kúskom nenaučíš... :ua: p.s. ak sa Ti to podarí - bude to len dočasne, ak bude sa to opakovať - raz nebudete doma... :otaznik:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lenka.93 » Ned 04.01.2015 18:08

Lindchen takto to vysvetlím. Ja som psíka nepoviem, že nechcela pretože milujem psov a chcela som, no možno v iných podmienkach, no dostala som ho na Vianoce od svojho priateľa. Tiež nemohol vedieť aké podmienky tu sú. A predsa nemôžem ho vyhodiť na ulicu, preto lebo sa neznášajú. A darovať ho tiež nemôžem ani srdce by som nato nemala. A do domu ho zobrať tiež nemôžem, aj keby to nebol problém, no dnuka by len trpel, kedže to nie je pes do bytu, ale má voľne pobehovať, to by som mu nedokázala spraviť...takže asi tak.... A raky: Práve tejto odpovede som sa bála, pretože to je presne to, čoho sa aj bojím. Že veľký si naňho možno zvykne, ale raz môže nastať aj uňho skrat a malému niečo spraví. Len je to nefér aaj voči psovi aj voči bratovi i keď by s tým súhlasil.
Lenka.93
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 18:12

Prepáč, ale musím. Pes na Vianoce a darujúci nevie, aké sú podmienky, no to je na ranu päsťou, sorry, že takto narovinu. Nepochopím, nepochopím. Brat súhlasil s novým psom a vie, že má psa nesocializovaného na iné psy? Na ďalšiu facku. Vy sa doma nerozprávate?? Toto je fakt hazard a je z toho smutno. Proste musíte psov oddeliť alebo jedného darovať. príp. zavolať schopného cvičiteľa, nech sa na to aspoň kuk, že aké sú reakcie rotvíka a aká je prognóza.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lenka.93 » Ned 04.01.2015 18:19

Darujúci rodinu nepozná, ale nebudem sa tu naťahovať s niekým, kto chce byť silou mocou dedko-vševedko. Je ľahké kritizovať ak neviem o čo sa jedná. A psíka mi daroval, pretože vie ako ich milujem. A brat nesúhlasil s novým psíkom, ale s tým, že by sme dali preč rotvajlera.
Lenka.93
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 18:27

Aha, chápem s tým bratom.

Takúto kritiku budem písať vždy, pretože to nijako nesúvisí, či niekoho poznám alebo nie. Je to proste na hlavu darovať psa niekam, kde neviem, ako sa bude mať, resp. aká je situácia. To nie je televízor, že keď sa mi nezmestí do bytu, tak predám na bazoši. Je to živé zviera! No nič, už sa stalo. Ďakujem za to, že hľadáš radu a neurobila si to ako stovky iných ľudí, ktorí nechcené zvieracie dary vyhodili surovo na ulicu. Ešte je riešením, že sa odstahuješ, takže bratovi pes ostane a ty pôjdeš so svojim preč.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lenka.93 » Ned 04.01.2015 18:32

To je samozrejme dobré riešenie, aj to v blízkej budúcnosti plánujem, no zatiaľ si to nemôžem dovoliť. To chce všetko čas. Zatiaľ to však musí byť nejako.
Lenka.93
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 18:34

Ak je to v blízkej dobe, tak riešila by som tým striedavým púšťaním a možno aj spoločnou prechádzkou (ďalej od seba, odmeňvať správne správanie oboch psov). Chodieval rotvík predtým von aspoň trochu, či vôbec? Aké ma reakcie na podnety mimo dvora (ľudia, psy, autá...)?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prosím o radu

Poslaťod vavrena » Ned 04.01.2015 18:35

A u priateľa šteniatko byť nemôže?
Rotvajlerovi ťažko nájdete iný domov, ale skúste to s nejakým dobrým (!!) výcvikárom. Odkiaľ si, máte takého niekoho pri sebe?
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Prosím o radu

Poslaťod Bad » Ned 04.01.2015 18:45

Lenka.93 píše: A do domu ho zobrať tiež nemôžem, aj keby to nebol problém, no dnuka by len trpel, kedže to nie je pes do bytu, ale má voľne pobehovať

tohle je s prominutím kravina - pes je rád se svou smečkou a NO určitě nepotřebuje "volně pobehovat po dvore" ale smysluplné zaměstnání,po kterém si rád doma odpočine. A štěně potřebuje tuplem svoji smečku a vedení a ne vyrůstat na dvoře sám jak dříví v lese.....je to výmluva
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 18:46

Toto som si ani nevšimla, súhlasím s Bad. Predpokladám, že dôvod je proste ten, že nechcete psa vnútri.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prosím o radu

Poslaťod Bad » Ned 04.01.2015 18:53

a navíc 6ti týdenní štěně......teda teď už snad má UŽ skoro 8 týdnů.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lenka.93 » Ned 04.01.2015 18:59

Len tu ide o to, že pritom striedaní buď trpí jeden, alebo druhý. No s tými vychádzkami by to možno šlo. Na prechádzky chodil, no neverím, že často. A reakcia bola vraj dobrá a že cudzie psy oňuchával, no neútočil, ale ak je to ozaj tak, nechápem prečo toho môjho neznesie...S malým chodím zas každý deň na prechádzky a rád sa spoznáva s inými psíkmi aj v susedstve.
Vavrena: Neviem o tom, teda nikoho takého nepoznám som z menšej dedinky pri KE- Seňa. Takže nemám ani šajnu.
Lenka.93
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Prosím o radu

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:01

Leni, ako ste vlastne zoznamovali? Lebo psíkovia sa zoznamujú tak, že sa stretnú na neutrálnej pôde (teda mimo domu, dvoru, dokonca aj "ich" ulice) šteňa sa usmerní a umožní sa dospelákovi v kľude oňuchať. Robili ste to tak?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa