Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prosím o radu

Poslaťod raky » Ned 04.01.2015 19:49

Bára - ja viem - že to myslíš dobre a aj ja by som radšej videl riešenie - ale asi na základe skúseností a potom vačších nešťastí vravím, že to nepôjde... Ďaľšia vec je - že opisovať môžeme len to čo prečítame, ona by mala riešiť problém naozaj v okolí s dajakým fakt recht skúseným človekom, ktorý to vie naozaj prečítať... Ale aj tak neviem či by dal záruku...
Radu čo dal Elska by som fakt hodil do koša... Pretože ak aj všetko víde - mladý pes bude periodicky skúšať a raz nemusí byť nikto doma - bude tam ešte aj hrajúce sa dieťa atď a potom uvidíme správy v TV... Ďakujem... A tiež tu končím... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Prosím o radu

Poslaťod elfinka » Ned 04.01.2015 20:08

Offtopic: Som rada, ze som df citala uz davno pred psom, takze som si vedela odfiltrovat, kto dava cenne rady a nieco o tom vie (aj ked mozno nezneli na prve pocutie lubivo a neboli extra diplomaticky podane)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prosím o radu

Poslaťod naja » Ned 04.01.2015 20:19

No riesenie by bolo, len by trebalo zmenit komplet zmyslanie celej rodiny, vratane Lenky. Uz len ten nazor, ze pes patri len von, je trochu zaostaly. Pes patri v prvom rade k ludom, kedze je to domace zviera. Niekto umiestni psa trvale na dvor, mysliac si, ze to psovi vlastne staci, da mu zrat, pit a to je vsetko. A potom sa zacnu problemy,..najprv mozu k psovi vsetci, postupne sa ten pocet scvrkava, az sa to zmensi na jedneho cloveka, pripadne na dvoch. No kde bude ten problem? Urcite v psovi(myslim to samozrejme ironicky). A co ked ten problem je v celkovom pristupe? Co ked ten pes potrebuje viac? Lenka, ak chces nieco zmenit, tak zacni fakt citat, a aj toto forum, da ti toho vela. Vykasli sa na nazory ludi, ktori maju problemove zvierata a nedokazu si s nimi nijak inak poradit, ako ich odstranit, pripadne vymenit za ine, aby nakoniec aj z toho dalsieho zvierata vyrobili problemove. Lebo inak je to cesta do pekla. A hlavne pre to zviera, ktore podla teba mas tak rada.

PS: neviem si predstavit mat vlastneho psa a bat sa ho, nebyt si ista, co urobi.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Prosím o radu

Poslaťod Barbor » Ned 04.01.2015 21:47

Táto téma....je jedna z TOP co som kedy čítala :ach:
Lenka, si si zavarila. Ale myslím ze teba to ani moc netrápi. Ved to je len pes, stačí ked vonku behá. A starého dám odstreliť lebo je zlý, nevadí, uz mam nové pekne šteniatko. To sa určite lepšie samo vychova ako ten rtw. A ked ne tak kúpime ďalšie, ved to je len pes, na záhradu. :pac:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Prosím o radu

Poslaťod Aris » Ned 04.01.2015 22:58

Ja som mala dvoch psov na dvore ktorí sa nezniesli a dalo sa to v pohode zvládnuť :smile: Jeden bol v koterci a druhý volne na dvore, pretože učiť už dosť starého psíka čo celý život mal svoje miesto medzi dverami som nechcela. Ten, čo bol na voľno(Očko) bol naučený, že za žiadnych okolností nemôže ísť otravovať toho druhého. Rony ( koterec) si zase zvykol, že jeho miesto je v koterci a nikde inde a za žiadnych okolností nemôže ísť za Očkom. Dokonca raz mi ušiel Rony z prechádzky a našla som ho v otvorenom koterci. Kým som si Ronyho brala na prechádzku tak Očko bol na reťazi( čo bolo dokopy za deň možno hodina, ani to nie. Kým som vytiahla Ronyho z koterca a potom naspäť doňho). Všetko sa dá. Len sa musí chcieť.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Prosím o radu

Poslaťod Buchťa » Pon 05.01.2015 1:20

hriva píše:Sakra. Som prišla o zábavu dnes :heh:


Offtopic: Já taky, o zajímavou tému.
Mám v domě = 100m2 3 psy - nejmenší drobek má 35kg, největší 80kg, dáma má 55kg a dovolím si tvrdit, že v žádném případě netrpí a jsou spokojeni s tím, že jsou s námi = celá smečka je pohromadě. A dá se s nimi i doma cvičit, učit nové věci atd... Je to jen na schopnostech, na fantazii a na ochotě něco dělat. To, že pes doma trpí je dobrá ptákovina, pardon za výraz.
Akuk má pravdu, že se něco ztrácí .... V konečném dúsledku to odnese pes, šak co, jen pes ...
Je mi líto obou pejskú, moc líto :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Prosím o radu

Poslaťod clupko » Pon 05.01.2015 9:50

Lenka.93 píše:
Bad píše:
Lenka.93 píše: A do domu ho zobrať tiež nemôžem, aj keby to nebol problém, no dnuka by len trpel, kedže to nie je pes do bytu, ale má voľne pobehovať

tohle je s prominutím kravina - pes je rád se svou smečkou a NO určitě nepotřebuje "volně pobehovat po dvore" ale smysluplné zaměstnání,po kterém si rád doma odpočine. A štěně potřebuje tuplem svoji smečku a vedení a ne vyrůstat na dvoře sám jak dříví v lese.....je to výmluva

Tak mi povedz prosím ťa, akú zmysluplnú prácu môžem dať pre psa, keď je zatvorený v dome? ....Mám ho naučiť šúpať zemiaky? Ovčiakovi je najlepšie vonku a to ti povie každý. A na dedine všetci psi sú vonku samé a ráno sa tešia nato, že k ním niekto príde a venuje sa im čo mu dá čas....Tak ako tiež nerozprávaj od veci. Ratlík čivava atď fajn nech sú dnu, ale väčšie psi majú v génoch, aby žili vonku.

ratlik, civava maju tie iste geny ako velke psy, lebo su to psy. ze to "nie je pes do bytu, ale má voľne pobehovať", je hlupost, cakas, ze ked sa bude nudit, zacne behat kolecka po dvore? dopadne ako ten rotvik :ua: a to so zmysluplnou pracou si dost prekrutila, Bad pise, ze ten pes potrebuje nieco robit a potom si doma odpocinut, nie ze ma to nieco robit doma. zmysluplnym zamestnanim je mysleny vycvik, nejaky sport, spolocna aktivita, ktora bude bavit teba aj psa, zamestna mu hlavu a unavi ho. ano, na dedine su vsetci psi vonku same, a jasne, ze su radi, ked im rano pride dat niekto nazrat, ved casto je to ich jediny normalny kontakt s okolitym svetom (vid vas rotvajler) :ach:
ja mam tiez ovciaka v byte (2 izbovom) a vobec to nie je problem. nic nerozobera. chodime na cvicak, chodime von, pes je, dovolim si povedat, spokojny. a urcite netrpi :lol:
co sa tyka tvojho problemu, bud by som skusila dat NO do domu, alebo fakt ich na tom dvore pustat striedavo, teda ak si uz na 100% rozhodnuta si steniatko nechat. ak este trochu vahas, odporucila by som ho radsej darovat niekomu, kto pre neho ma vhodnejsie podmienky.. isto to bude tazke, ked uz si sa na neho naviazala, ale rotvika ozaj nemate kam dat - ako uz bolo viackrat pisane, je velmi pravdepodobne, ze starsiemu nesocializovanemu velkemu psovi sa novy domov nenajde a ak ano, caka ho tam len ta gulka do hlavy :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Prosím o radu

Poslaťod tonamie » Pon 05.01.2015 13:40

Tema je precistena, mate moznost viest diskusiu inym smerom.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Alicatoth » Pon 27.07.2015 22:34

Ahojte , mam doma 5 rocnu febku Westika. Pred nedavnom som doniesla steniatko jazvecika. Dnes sa stalo ze sa westik snazil prilahnut stena a prichytaval si ho labami. Neskor ho zacala olizovat na bruchu ... co to znamena ? Viete mi prosim poradit
Alicatoth
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Renata » Uto 28.07.2015 11:48

Dost tazko povedat co to je ked to nevidime. Roluje si steniatko pod seba? Alebo ked ho olizuje, tak si ho mozno pripravuje na veceru :)
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Bad » Uto 28.07.2015 11:51

anebo ho adoptovala za svoje štěně
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Renata » Uto 28.07.2015 11:58

Alebo :) to je lepsi pripad ako vecera :)
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Alicatoth » Uto 28.07.2015 19:03

Proste si ho prichytava labkami a snazi sa ho prevratit na brucho potom ho zacne olizovat ale vrti chvostom aj mala aj stara tak neviem
Alicatoth
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Moj starsi pes sa pokusa prilahnut stena

Poslaťod Lessie <3 » Str 05.08.2015 21:01

Keď vrtia chvostom je to dobré znamenie ... nemali by si ublížiť. No keď sa ju snaží obratiť na chrbát tak zisťuje čo je zač.
Ale keď sa budú mať radi verím že budú super dvojka ... Ja mám šteňa ktoré má 6 mesiacov (nemecký ovčiak) a šteňa ktoré má 2,2 mesiaca (border kólia) .. Nemecký ovčiak si borderku otáča tiež na chrbát a oňucháva aby zistil čo to je za šteňa ... nebojte sa nič si nespravia :smile: :no:
Lessie <3
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Dogspaw29 » Ned 23.08.2015 12:41

Ahojte, budem vďačná za každú radu. Máme 8r yorksihira-psa, socializovaný, do 5r sme chodili každý deň na cvičák. Nikdy nemal problém s agresivitou, občas sa pochytil s nejakým psom aj to zvyčajne bitku nevyprovokoval on. Bol zvyknutý aj na to, že sú v byte deti alebo iné psy ( návšteva). S priateľom sme si zaobstarali stafordshirskeho teriera 8týždňov.. Zoznámili sme ich vonku, prešli sa snimi. Všetko bolo v poriadku, akonáhle sme prešli prah bytu, yorkshir vyskočil na posteľ a už nechce ísť dole. Ani po jedlo, vôbec žiadna motivácia 0bodov. AST nemôže ísť na posteľ. Venčíme ich stále spolu, AST je ešte hravý tak ho púšťam len na takú vzdialenosť aby nemohol labkami skočiť na YT. Pri prechádzke ho už tak neotravuje. Keď ideme na lúku kde sú oba psy pustené YT si hľadá svoje (nechce sa príliš hrať) a AST sa snažím zaujať nejakou hrou aby nechal YT napokoji, občas keď sa naháname sa YT zapojí do hry, vtedy sledujem aby na seba nestrhol pozornosť šteňaťa ale aby som pre oboch bola zaujímavá ja. Keď sa k nemu náhodou dostane YT uteká preč a vrčí, neuhryzne len sa zahná. Ako ďalej postupovať? Nechcem urobiť nejakú chybu, viem, že asi kamaráti nebudú a sami spolu doma ostávať môcť tiež nebudú ale nech sa akceptujú. YT jedol prvý krát po troch dnoch ked som mu dala misku na posteľ a celkovo stratil záujem o hru. Dokonca YT sa bojí ísť na zem aj keď šteniatko doma nie je a to naozaj dávame pozor a ani raz sa nestalo, že by ho šteňa nejako prudko zaskočilo, skákalo po ňom. Aj ked ho volám dolu na mňamku, šteniatko spí alebo sa sním niekto hrá. Snažím sa aby obaja dostávali rovnakú dávku pozornosti. Ďakujem za každú radu
Dogspaw29
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa