Vychova a vycvik dvoch psov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 21:46

Ty sa netvar, ty tiez nejednas v rukavickach :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod pigie » Uto 04.07.2017 21:52

Netvarim. Sak ja to zabijam kazdy den a verejne to priznavam :haha: (ale u nas nefunguje to vrazdenie :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 22:09

Offtopic: lebo jeho strach je obrovsky, ty ten level strachu z teba nikdy nedosiahnes :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Elis » Uto 04.07.2017 22:22

wer píše:Offtopic: lebo jeho strach je obrovsky,


Offtopic: on se spis uz naucil se strachem zit, kdyz je porad vsude kolem -proto na nej uz nefunguje :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 22:25

Offtopic: alebo :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod pigie » Str 05.07.2017 3:59

Offtopic: Ale dosiahnem... Ale je mi to proti srsti, pretoze je to jednorazovka. Ten pes si z toho vezme nula nula prd, akurat mi to pomoze v danej chvili. Ale hrozba musi trvat, takze nemozem odist, efekt je naozaj kratkodoby :haha: On bere radsej vrazdiacu panicku ako nezname zlo :haha: Mna len stve, ze sa stale nenaucil, ze kym vrieska bezo mna, tak som to ochotna akceptovat, ale kym som pri nom, tak je lepsie mat tu papulku zavrenu... Vcera sa tesil z takej veci, ze prisiel chlap, vrcal a vrieskal a nik ho nezabil, lebo sme mali ine problemy a pravdupovediac ten efekt u neho je fakt nulovy (ci sypem odmeny alebo dostane po usoch, je to silne na jeho momentalnom rozpolozeni ako zareaguje), ja stale neviem, co je spustac, kedze viem, ze chlapa dokaze privitat aj normalne. On po mne normalne skakal od stastia, ze to preslo bez co len zruknutia. Takze pride domov chlap a skace po mne akoby som dosla ja... To je tak pomyleny psik :heh: Ale zase nenudim sa a mozem trenovat svoje vestecke schopnosti, co spravi. Minule ma doslova sokoval, ale v tom horsom slova zmysle. V zivote nevysiel von za branu, ked bola otvorena. Nikdy, bol tak uceny, mohla byt dokoran a ist okolo pes a nic, preslapoval a piskal za hranicou. Takze v tejto veci som mu tak na 90% verila, lebo jemu na 100 nikdy v nicom nebudem. A ano, nechala som otvorenu branu a sla von trhat burinu, nemala som kluce, ziaden rusivy podnet sa nestal, nik nesiel okolo. Idem naspat a pes si lezi pred branou na slniecku (liha alebo sedi ZA branou na pozemku presne tak isto, lebo ma caka)... Prizmuruje ocicka, vyhriveva sa, kyva chvostikom a absolutne na nom nie je vidno, zeby mal pocit, ze urobil nieco zle. Som pozrela do tych oci a cakala na prelet tej jednej mozgovej bunky za nimi... Nic, tak som zrukla, co tu robis, OKAMZITE lahol za branu. Proste svietilo tam slniecko a bolo to par centi, kto by to riesil? :haha: ja ho raz zabijem. Naozaj :heh: To je proste psi volnomyslienkar. A vcera este jeden sok, sla som pre maleho a nebolo tam auto za ktore ho zvycajne uvazujem, no ten pes to nerozdychal. Nieco bolo inak... Bol otvoreny svetu, bol tam s tym sam, mal iny vyhlad. Vsetko bolo zle. Takze co ho zachrani? Vreskot! Auuuuuuuuuuuuu Priznam, ze ja nechapem ako s tym ludia mozu zit. A uplne dobrovolne kupit dalsieho k nemu :heh: (Teda chapem :ua: To je naozaj nahrada dietata, pes vyzadujuci pozornost na 110%, neda sa to len tak niekde odlozit, treba to utisit, nakrmit, prebalit, obliect...) Sorry za OT :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod straka17 » Str 05.07.2017 7:14

Problém je, že nás chodí stavač vítať k bráničke. Čiže ideálne by bolo postaviť sa medzi nich a vyslať labradora preč?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Elis » Str 05.07.2017 7:52

straka17 píše:Problém je, že nás chodí stavač vítať k bráničke. Čiže ideálne by bolo postaviť sa medzi nich a vyslať labradora preč?


jo, treba takhle to zkus.
ale nechtej na to mechanicky navod krok po kroku :-)
dej jim najevo jasne ze si neprejes, aby labrous utocil, druhemu dej najevo, ze ho ochranis - a ze se vlastne nic nedeje:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Str 05.07.2017 8:35

Offtopic: pigie, ale strach sa silou, zakazmi, prikazmi neda riesit...

Straka, a oni su normalne bezne spolu, hej?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod pigie » Str 05.07.2017 10:33

Offtopic: Ja dobre viem wer. Ale zit s nim musim a obcas ten strach je prakticke prevratit naruby nez sa ho snazit neuspesne a hlavne bez trvalejsieho vysledku odburat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod straka17 » Str 05.07.2017 10:35

Wer - ano, inak nie je problém. Keby nie sú obaja ťažší ako ja a nelovia mačky, pokojne by som ich mohla venčiť aj na jeden šup. Trávia spolu všetok čas už od mala

Ďakujem vám všetkým za rady :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod elfinka » Pon 31.10.2022 21:04

Bad, na teba som aj myslela.

V podstate mi ide o nejaké základné tipy ako s nimi pracovať keď sa navzájom boja tak, až sú z toho celý čas v totálnom napätí.
Zatiaľ čo ma napadlo
- každý deň s nimi dať cvičiaci session, pár povelov každému len aby tam boli spolu a boli odmeny. Jeden je odložený druhý cvičí a vždy po 1 cviku ich striedam
- dostali pelechy do tej istej miestnosti a učím povel miesto (áno, doteraz som to s fidom nikdy nepotrebovala). Sefo je troublemaker tak jeho pelech je klietka tak sa dá vo vypatejsich časoch (napr pred večerou) aj zavrieť
- keď sefo vrčí z gauča tak ho odvelim z gauca preč
Tipujem ze by pomohli aj spoločne prechadzky ale to asi nemám ako teraz zariadiť :ua:

Inak ale sú posledné dni väčšinu času úplne oddelení čo neviem úplne či bude dobre… ale zas nasilu ich spolu neudržím s fido sa väčšinu času chodí schovať na opačný koniec domu.
Hlavne neviem úplne ako reagovať na šefove vrcanie. On už je tak mimo ze vrčí aj na prázdnu chodbu lebo fido tam síce nie je ale mohol by byť :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Slausa » Uto 01.11.2022 7:25

Cisto teoreticky, nebolo by aspoň na nejaký čas fajn ich nesiliť do spoločného bytia a nejakeho "kontaktu" v zmysle videnia sa cvičenia atď? Ze im dat vydýchnuť, aby si vedeli aspoň vyliezť na dvor bez toho aby museli trpnut tuhnut či tam bude ten druhý a vletí im rovno do kožucha. Aby sa to nejak v nich nestupnovalo nebublalo tým, že sa vidia a raz to buchne. Možno niekde v lese kde sa vedia vyhnúť ale doma na "svojom" kde by si jeden možno išiel očúrať stromček ale furt musí sledovať čo ten druhý, či mu náhodou nedýcha na krk.
Netuším teda ako je to u vás možné a robiteľné, to je pravda :ua:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod elfinka » Uto 01.11.2022 8:10

No, a na to práve potrebujem toho niekoho znaleho. Lebo úplne ich oddeliť môže skončiť aj tak, že si každý z nich povie “tu je moje doma a ten druhý je narušiteľ” a už ich dokopy nedám nikdy. Takto zatiaľ stále vedia, že sú tu dvaja a síce sú zo dve v nerve ale aspoň sa snažia navzájom rešpektovať.
Lebo toho, čo urobiť inak človek vymyslí mraky, len nevidím za roh že či to pomôže alebo uškodí.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Moniak » Uto 01.11.2022 8:36

elfinka z mojej skusenosti co som vypocula v mojom plemene tak ked ich oddelili tak to uz nikdy nedali do poriadku :ua: ale nejdem sa stavat do pozicie nejakeho odbornika, som fakt rada, ze som toto vo svojej svorke nemusela nikdy riesit
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa