Vychova a vycvik dvoch psov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Bad » Str 22.10.2014 5:45

katkariinka píše:Tasha vzdy chce to, co ma lisa.

tak teď normálně nevím, jestli to tak u nás bylo, ale v každém případě jsem vždy dbala na to, aby každý měl svoje a že nějaké kradení je nepřípustné (Bady je majetník a Aribo je Aribo :ha: , to by byl průůůser..... :prd: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod katkariinka » Str 22.10.2014 5:53

U nas je to tiez nepripustne, co nic nemeni na fakte, ze to chce :)
Obidve dostanu rovnake zuzlatka, kazda s tym ide na iny koniec gauca, po minutke uz tasha zazera na lisu a ide jej to ukradnut. No truba. :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod renqa » Str 22.10.2014 6:30

katkariinka píše:Obidve dostanu rovnake zuzlatka, kazda s tym ide na iny koniec gauca, po minutke uz tasha zazera na lisu a ide jej to ukradnut. No truba. :)

u nás ten istý scenár. dostanú rovnaké hračky ale aj tak chce becky tú dinovu. :pac:
a akože ona rozumie, keď jej poviem, že nesmie, len som chcela vedieť či robím dobre,
keď jej nedovolím brať mu hračky. či ich nenechať nech si to vysvetlia sami?
len to sa potom bojím, aby ju dino ozaj raz necvakol.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Bad » Str 22.10.2014 6:55

renqa píše:či ich nenechať nech si to vysvetlia sami?

tak přesně tohle je vždycky otázka - u psa x fena by to mělo být nejjednodušší, pokud by pes fenu necvakl tak, že ji přizabije a na druhou stranu taky nesmíš nechat fenu, aby ho šikanovala. Pokud by si na ni vrkl a ona to respektovala, tak v pohodě. Takže to je na tobě a tvé znalosti svých psů... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod katkariinka » Str 22.10.2014 7:51

Lisa je taka, ze si vacsinou necha zobrat. A ked nahodou nenecha, tak je bitka. Takze sa tomu snazim co najviac predchadzat.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod lucik » Str 22.10.2014 8:09

u nás nie je vyslovene majetnícka ani jedna z troch báb (6ročná labroška, 4ročná beauceronka, 1ročná labroška), Arika (bosina) bola odmalička taká, že čo mala Candy, to chcela mať aj ona, bez ohľadu na to, že dostala rovnaké.. celkovo hračky iných psíkov boli zaujímavejšie ako jej.. na oplátku jej Candy brala žužlátka ak som to neustriehla - Candy si zožrala skôr a potom čmajzla Arike. nikdy si žiadna nič nestrážila, nevrkala, ak som videla nejakú neprávosť, uviedla som to na správnu mieru ja (napríklad žužlátko odobrala Candičke a vrátila Arike). Shelly je takisto malá zlodejka hračiek, keď chce Arikinu paličku, skočí po nej a aj keď Arika vrkne (len tak pro-forma), vôbec ju to netankuje, naťahujú sa spolu a hrajú. Všetky však akceptujú, ak chcú hračku iného psa a ten vrkne - žiadne bitky či vrknutia naspäť - pekne sa stiahnu a pozorujú, či to myslel vážne alebo z hry :smile: Som rada, že ich nemusím nejako výrazne korigovať, mám úžasné baby :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod merri » Str 22.10.2014 12:55

U mojich mam tiez stopercentnu istotu, ze by kvoli hocicomu konflikt nevznikol, aj ak by som to nechala na nich, nech "si to vyriesia same". To ich ale nikdy robit nenechavam, lebo Roxa ustupuje aj vtedy, ked to po nej nikto nechce, cize by to za chvilu vyzeralo tak, ze Roxa nema hracky, a ani sa radsej nenazerie, lebo co ak by sa Berry nahodou na nu pozrela. :heh: Proste Berry by skusala, co vsetko jej Roxa prenecha, a ta by jej nechala vsetko. Takze hoci viem, ze sa nepobiju ani nic podobne, vzdy usmernujem ja.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Haleth » Str 22.10.2014 13:08

Aj u nás sa kradnú rovnaké hračky. Ale našťastie to vypadá tak, že Cya šlohne Lyke a Lyka šlohne tú, čo pustila Cya a je všetko ok. Aj keď ony sa najradšej o niečo preťahujú, takže keď jedna dožužle svoje, ide si ľahnúť, druhá príde a kladie jej hračku na hlavu, aby sa išli naťahovať.
S loptičkami bolo horšie, Cya utekala už s nervami a vždy ju musela chytiť ona. Ale už také veci robí len ojedinele, vždy dostane odo mňa zdrba a Lyke je to šumafuk.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod hriva » Str 22.10.2014 15:05

Tak Nerovi sa ukradnúť proste nedá, on nepustí, Bria to už pochopila, a oni strašný picung vždy dostanú keď si lezu do niečoho, ja nemienim riskovať tuná nejaké jatky aby som mala :joint: Oni majú obidvaja tendencie si brániť a hlavne, keby začali tak ozaj vážne a toto eliminujem za každú cenu.
Totiž je otázne či by ešte po takej výmene názorov mohli k sebe vôbec ísť. Pretože dvaja blbovia, ja ich musím vkuse hasiť. :heh: hlavy zerave že až.
prero absolútne neriskujem ani so žrádlom, za loptu sa.mi raz cvakli lebo chytili obidvaja jednu, našťastie stačilo huknut a kontrolky sa im rozsvietili.

Ďalšia vec je ta že ja hračky len tak na zuzlanie nedávam, doma hračky sú skryté. Hračky sú za nejakým účelom, lopty sa aportuju, pneu sa zuje, pešek je zas na iné. Na zuzlanie majú kosti. Aj tie nerada dávam viac kusov aby nemali čo chrániť a strážiť.

Proste ja mam asi taký prisnejsi režim vojenský :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod lucik » Str 22.10.2014 16:42

hrivush, veď ty vieš čo máš doma za ptákov, je len super, že dokážeš predchádzať konfliktom, aj keď len potenciálnym.. :jop:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod hisham » Štv 17.12.2015 10:50

Tak toto som este nevidela :heh: :poklona: (cvicenie s dvomi malinami naraz - nic svetoborne nerobia, ale prejav a pozornost maju vo dvojici krasnu :smile: )
https://www.facebook.com/19531662059917 ... 450857955/
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Štv 17.12.2015 11:56

to je zlateee :hi: ten rysavy sa mi lubi, ale asi to bude exterierak. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod hisham » Štv 17.12.2015 13:07

Zrejme :yes: Ale na videu mu to na nicom, ani na prejave, neuberalo - paci sa mi celkovo viac ako ten druhy :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Štv 17.12.2015 15:05

hej, hej, ved prave lepsie. taky vyrovnanejsi. mne sa lubi a tym myslim nielen vzhlad. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod pigie » Štv 17.12.2015 15:38

Lebo nema drezurny krok, co? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa