Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 10:47

tak odmenu si vybira pes :angel:

u nas třeba staci koupit novou věc - a razem je nova top odmena :ha:

ale i tohle stridani melo svůj vyvoj u nas...
Eliska ted uz cvici na všechno.
co v aute nahmatnu, to chce. Takze ted uz odmeny volim spis podle potřeby -presnost vs. rychlost.

Kachne zase mela obdobi, ze odmena byla jedna jedina věc. cokoliv jiného bylo tfujtablove...
A ted je prave ve fazi -co je nove, to je top.
Naposledy upravil Elis dňa Pon 23.05.2016 10:51, celkovo upravené 1

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 10:49

ja riesim tuto dilemu prvy krat :nwm:

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 10:58

rozmýšľam, či skúsiť striedanie odmien. Že ak nechce hračku až tak, zbýšila by sa jej hodnota ak bude vedieť, že príde výmena za pamlsok. Či? :lol:

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 11:13

moschino píše: či skúsiť striedanie odmien.


na tohle odpovidam vždycky -a proc ne?
co clovek muze pokazit zmenou odmeny? :ha:

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 11:27

Aj ja chcem nejaku top odmenu pre psa :plac: :plac:

Re: Motivácia

Pon 23.05.2016 12:21

Ja mam top len pre jedneho. A chcem aj pre druheho :angel:

Re: Motivácia

Str 06.12.2017 12:13

Ked jedna lopticka nestaci
https://www.facebook.com/emelie.m.magnu ... 3748290910

Re: Motivácia

Str 06.12.2017 13:00

Kde to tam aj napchala :heh:

Re: Motivácia - dve loptičky

Štv 09.08.2018 8:24

Ahojte. Máte niekto nejaký dobrý tip, ako naučiť psíka púšťať loptičku v momente keď mu ponúknem druhú? Chcem zrýchliť privolávačku a tiež to využiť pri ďalších cvikoch, no v momente keď si hodím popod nohy druhú loptičku, tak ma síce krásne podbehne a beží za ňou, ale stále si nesie aj tu prvú. Keď ju dobehne tak sa ju snaží napchať do úst k tej prvej :pac: , alebo ju dobehne a čumí na ňu ako na zázrak :oo: , no tu prvú nepustí. Keď sa hráme na mieste tak, že jednu loptičku má v ústach a druhou okolo neho šaškujem, tak ho síce zaujme, no naháňa ju aj s tou prvou, v tom horšom prípade len okolo mňa poskakuje a tvári sa že jemu stačí tá čo už má :jazyk: . Viem si predstaviť že by som ho to učil cez púšťačku, až kým by to púšťal automaticky, no púšťa veľmi váhavo, dlho a kým ju pustí tak stráca obrátky a tie sa u môjho psa potom opäť veľmi ťažko naberajú. Ďakujem za rady.

Re: Motivácia

Štv 09.08.2018 8:35

Musíš to naučiť ako komplet nový cvik, čiže "pusť," a neuč to v rýchlosti, normálne v pokoji na mieste krátkym nahadzovaním lopty do papule, ten pes to musí dostať najprv do podvedomia, aby to potom robil rýchlo. až potom to vieš zaviesť do rýchlosti a počas hry a cvičenia. Môžeš si zaviesť aj povel pre pustenie a očakávanie druhého predmetu - my sme používali vo frisbee, kde pes musí frisbee pustiť v diaľke od človeka a už chytať ďalší disk.

Re: Motivácia

Štv 09.08.2018 9:12

vavrena píše:Musíš to naučiť ako komplet nový cvik, čiže "pusť," a neuč to v rýchlosti, normálne v pokoji na mieste krátkym nahadzovaním lopty do papule, ten pes to musí dostať najprv do podvedomia, aby to potom robil rýchlo. až potom to vieš zaviesť do rýchlosti a počas hry a cvičenia. Môžeš si zaviesť aj povel pre pustenie a očakávanie druhého predmetu - my sme používali vo frisbee, kde pes musí frisbee pustiť v diaľke od človeka a už chytať ďalší disk.


Ďakujem za radu. Niečo podobné som už skúšal dnes ráno, tak skúsim vytrvať.

Re: Motivácia

Pon 01.10.2018 12:45

neviem kam to zaradit. ide o podobny problem, ako ked borderky pasu auta (tiene, travu...) a pri tom vobec nepocuju, nedokazu sa prepnut na majitela a reagovat. pokial viem, vacsinou sa odporuca im tu cinnost vyslovene nezakazovat, ale pracovat na poslusnosti - bud v nejakej vzdialenosti od zdroja, alebo dostat psa z toho tranzu a vtedy dat jednoduchy povel, ktoreho splnenie odmenit.
ale co ked pes odmieta akukolvek odmenu, a na vytrhnutie z tranzu reaguje agresivne?
kamoskin shiba inu v poslednom case zacal fixovat nohy ludi. vacsinou po jedle. upne vsetku svoju pozornost na nohy nejakeho cloveka a vsade ho sleduje, obcas po nich vybehne. nepocuva povely - aj take, co normalne v pohode zvlada, proste nedokaze sa ovladnut a reagovat. na akukolvek manipulaciu reaguje agresivne. ak sa podari, ze splni povel, odmenu si nevezme, hracku ani zradlo, dost rychlo sa zase upne na nohy.
sa hovori, ze shiby su ako macky - tak toto mi velmi pripomina nasho kocura, ktory zvykne tiez takto lovit nohy...
nemam ziadny napad, ako s tym pracovat.

Re: Motivácia

Pon 01.10.2018 12:50

odvest ji od zdroje, který ji fascinuje.
si teda myslim, ze tady to jde resit jen upravou vzdalenosti.

Re: Motivácia

Pon 01.10.2018 13:35

Nebrali mu jedlo?ako to niektorí zvyknu,ze nech sa nauči ktu pán

Re: Motivácia

Pon 01.10.2018 13:40

nie, nebrali. skor naopak. inak svoje zradlo si nechrani, len ked ma nieco ako kost na okusovanie alebo tak.

edit: elis, ano, to mi napadlo, len problem je, ze on v tomto stave nezvladne odlozenie, sleduje tie nohy kamkolvek idu, a na manualnu manipulaciu reaguje agresivne. a zatvarat ho sameho do inej miestnosti vzdy, ked zacne byt divny, mi pride ako krajne riesenie.
Odoslať odpoveď