Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Uto 02.10.2018 7:05

Čo teraz poviem, nemyslím zle, ale tak to cítim. Veľa sa v ich prípade pracuje s tým, že je to proste shiba. Zahodiť tento predsudok, túto predpojatosť. :nwm: Áno, pes môže byť v niečom špecifický, každý pes má nejaké prepungy a nemusí to byť ani plemeno.
Vyhradiť bezpečný priestor, kde pes bude ostávať, resp. bude tam odoslaný, keď robí, čo si majiteľka nepraje. Iné riešenie nie je. Ak je to zábavka, tak by malo správanie vyhasnúť, ak je to nejaký zástupný problém, svoje miestečko by mu malo dodať istotu a bezpečie.

Môj Aris takto napáda návštevu, toto proste nemôže robiť a je jedno, že má nejaké pocity, že on je tu doma či čojaviem čo. Nikdy nemal povel miesto, nepotreboval, teraz sme naučili. Keď sa správa dobre, odošlem na posteľ, nech tam spí, ak sa správa zle, musí do búdky (musí ísť na povel, nieže ho tam dotiahnem a zavriem). Najpv býval aj zatvorený, po pár návštevách bol už len odoslaný, ale otvorený. Aj jemu to pomohlo. Do búdky nikto nejde (ani k nemu na posteľ), nemusí ani on na nikoho striehnuť, nakoniec vidí, že sa nič nedeje a v odložení tam aj zaspí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Uto 02.10.2018 8:39

ano, wer, o tom uz som s nou hovorila. aj Linda ma pravdu.

ale ked sa nad tym tak zamyslim, neviem, ako by som to na jej mieste spravila. ked dam Averymu povel a on ho nesplni, tak tam sa da - jednak ho mozem lepsie motivovat, alebo napomenut, alebo manualne napravit.. ale ked si predstavim, ze mam pred sebou psa, ktory zradlo vypluva, o hracky velmi nejavi zaujem, o spolupracu ako taku tiez nie, a pri manualnej korekcii je schopny sa po mne zahnat... ako si vynutim, aby dodrzal napriklad odlozenie?
myslim to vseobecne, nemusi ist konkretne o shibu, ktovie akeho psa budem mat v buducnosti a mozno bude presne takyto :prd:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 02.10.2018 8:48

clupko píše:ked si predstavim, ze mam pred sebou psa, ktory zradlo vypluva, o hracky velmi nejavi zaujem, o spolupracu ako taku tiez nie,


zajem o zradlo, hracku, cinnost nebo kontakt se da -alespoň castecne -vybudovat.
nejde vždycky jen spoléhat, ze to pes nabízí sam o sobe.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 02.10.2018 9:06

to vsetko vzniklo tym prosenim a pchanim sa mu do zadku. :angel: ja by som mu nastolila tvrdy rezim. :ha: aj by sa zrazu snazil. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Uto 02.10.2018 9:07

Ja si to tiež myslím, proste toto mu funguje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Uto 02.10.2018 9:12

wer píše:to vsetko vzniklo tym prosenim a pchanim sa mu do zadku.

Tss, aj ja som sa Hugovi pchala do zadku a pritom ma posluchol ked musel :heh: Presne vedel, kedy musi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod Bad » Uto 02.10.2018 9:27

clupko, v prvé řadě ho to nesmí nechat dělat, nikdy. Optimálně zasáhnout dřív než začne - ať už odvelení povelem, či ho jít třeba vyběhat. Když už se dostane do "transu", tak ho prostě odvést (a já bych ho opravdu šla vyběhat). Nechat mu couračku.

Pro jakékoliv povely platí :
- když chci použít povel, tak ho musí pes umět
- povely učím v neutrální situaci, tedy v klidu (místo i pes) a po dobrém (i to vypadní a pod.)!
- povel, který chci použít i v "emočním" stavu psa musí mít pes sakra "v krvi", neboli se dostáváme až k reflexu

chce to práci, práci a práci
důslednost!
a ano, tím že člověk se psem pracuje se i ta psí kočka dokáže ve spolupráci s člověkem posunout jinam.....

a klikr? :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Uto 02.10.2018 9:37

clupko píše:ale ked si predstavim, ze mam pred sebou psa, ktory zradlo vypluva, o hracky velmi nejavi zaujem, o spolupracu ako taku tiez nie, a pri manualnej korekcii je schopny sa po mne zahnat...

Vsak nech sa zazenie a proste mu to nepomoze :nwm:
Lebo sak psicek sa rychlo nauci ze ked spravi chnap tak si vymoze co len chce
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Uto 02.10.2018 9:38

ved ak sa boji toho ze po nich ide, tak nahubok :angel:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Uto 02.10.2018 10:03

bad, dakujem!
vsetko jej preposlem. mozno cez vikend to uvidim aj v akcii.

kellee, ona sa neboji, praveze to celkom v klude prechadza, ale ja by som sa bala :lol: to bola skor taka hypoteticka otazka. dufam, ze ked ostanem pri ovciakoch, tak nebudem nikdy musiet riesit tazko motivovatelneho "tvrdohlaveho" psa.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Uto 02.10.2018 10:22

nebolo myslene strach ako strach, ale skor akoze, ak chce predist nejakemu pripadnemu poraneniu, kosik je taka istota.
Poziciam ti, chces? :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 02.10.2018 10:55

clupko píše: dufam, ze ked ostanem pri ovciakoch, tak nebudem nikdy musiet riesit tazko motivovatelneho "tvrdohlaveho" psa.


tak ale zase vis, jak te takovyhle pes proskoli? :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Uto 02.10.2018 11:09

Offtopic: ooo to ano, vidim to na nej. po par rokoch bude odbornikom v teorii aj praxi na riesenie AKEJKOLVEK problemovej situacie. ja by som takehoto psa asi psychicky nezvladla :ha: ale velmi jej fandim a snazim sa pomoct ako sa len da.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Uto 02.10.2018 11:25

Bad píše:Když už se dostane do "transu", tak ho prostě odvést (a já bych ho opravdu šla vyběhat).

Ako vybehat psa, ktory lovi nohy? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Uto 02.10.2018 11:55

Elis píše:tak ale zase vis, jak te takovyhle pes proskoli? :ha:

Offtopic: To je taka posledna slamka ktorej sa clovek chyta aby neupadol do uplnej depresie.
Ale aj tak ta maju vsetci za debila a oni by to vsetko vedeli lepsie.
A druheho takeho psa uz clovek nechce

A tak... :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa