Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Motivácia

Poslaťod Renata » Pon 01.10.2018 14:04

a snura na krk? aby teda nemuseli siahat priamo na neho a trhnutie, cuknutie, take to upozornenie, hej haloo toto sa nerobi
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 14:22

nj, ale co dalej? povedzme, ze ma couracku, fixuje nohy, cuknes ho, kukne na teba - a vzapati dalej fixuje nohy.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 01.10.2018 16:15

clupko píše:nj, ale co dalej? povedzme, ze ma couracku, fixuje nohy, cuknes ho, kukne na teba - a vzapati dalej fixuje nohy.


když udelas tohle - bude agresivni i na tu couracku brzy.

ale nevim -asi neumim poradit -na me uz je to moc rozbehnute.
osobne bych ho totiž klidne zavírala -a mnohem dřív, nez se do toho tranzu dostane.
tj. první naznak -poodvest do vzdalenosti, kdy bude zase při smyslech a tam s nim něco poresit.
a když to nejde - oddelit, zavrit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 16:27

suhlasim, vsak toto by som ani neradila, neviem ako by to mohlo pomoct.
problem je aj v tom jednoduchom zvacseni vzdialenosti - keby slo o nieco, od coho sa da s nim odist, tak to ano. ale ked ide po nohach... si to viem predstavit jedine tak, ze odist vedla a ked prejde cez prah aj pes, tak nejak rychlo odist a zavriet ho tam. co mi pride trochu divne, a stale mam pocit, ze musi existovat nejake ine riesenie. len neviem ake.
co robia ludia, ked borderka pasie ich samych? ... ale zase s borderkou sa da asi aj nejak inak dohodnut, zaujat ju na hracku alebo pamlsok, ze? :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Pon 01.10.2018 16:32

Koho nohy pasie? Na koho reaguje agresivne? A pasie, ci kuse tie nohy? V pohybe, ci aj v klude?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 16:38

nepasie, ja to len k tomu prirovnavam (mozno nespravne, sorry).
vizualne fixuje nohy - majitelky, navstevy, proste niekoho si vyberie. nasleduje tie nohy vsade a nespusta z nich oci. ak, tak len na chvilku. aj v pohybe aj v klude. casto potom "zautoci" - vybehne po tych nohach, neublizi, ale nevyzera to ako hra, aj kusne. niekedy sa podari napriklad ho nechat sadnut, ale aj ked s tym normalne problem nema, v odlozeni nevydrzi.
vyzera to ako nieco medzi tranzom a lovom, pripadne hrou. pes nevyzera zeby sa tesil, ale tak asi ho to bavi (?)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 01.10.2018 16:57

clupko píše:odist vedla a ked prejde cez prah aj pes, tak nejak rychlo odist a zavriet ho tam. co mi pride trochu divne, a stale mam pocit, ze musi existovat nejake ine riesenie.


me prijde divne , ze pes nezustane, kde mu reknu :angel:
mozna tim bych zacla :no:
a vůbec obecne zlepsit chovani k tomu zvireti -není dobra vizitka majitele, když na nej pes reaguje agresivitou.
i to "on neublizi -jen občas i kousne" -je oxymóron.

tak nejak mam pocit, ze jsou v zakleti kouzla ze "je to akita" -ale i akita je pes. na nauceni zakladu funguji stejne principy. nenchat psa pretacek a byt laskave dusledny.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Pon 01.10.2018 17:00

Normalne "vypadni". Ja by som sa s tym osobne vobec nekaslala... ja nejednam v rukavickach a ked si nieco nezelam, tak to tomu psovi vysvetlim rucne strucne... :angel: podla mna ten pes nema ziadne pravidla a mava s majitelkou a ona sa ho vsemozne snazi doslova uprosit, podplatit, aby ju respektoval.. nielen tento pripad, vseobecne, co o nom pises.
A teda si aj myslim, ze keby stupla jej hodnota v jeho ociach, tak aj motivacia zafunguje. On si ju nevazi a nie, nie preto, ze to je shiba. Pre pristup.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 01.10.2018 17:06

Offtopic: jezis -to je shiba :pac: :joint: se omlouvam - stejne plati, co pisu :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Pon 01.10.2018 17:14

To mi pripomina Baxyho na agility. Toto robil s behajucimi psami. Jak keby lovil, chcel behat za nimi (ani im vziat hracku, ani sa s nimi hrat len za nimi behat). Ak som ho chytila, bol schopny hryznut, na voditku sa obesit a take sialenosti. Uplne zral tie psy. Ani neviem, ako som to napravila popravde. Roky treningov a seminarov, kovova klietka na cvicaku (doteraz v nej vyvadza ak je pri parkure), ale uz sa da aspon ovladat, ked je navolno. A s nim sa nedalo nijak. Raz ho jeden nemenivany trener tak trhol na voditku, ze... ze fakt dost a len co nabral dych, isiel zas. Tam to vobec neslo silou nanho. A vyriesila som aj bez toho.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Pon 01.10.2018 17:32

Nie cudzi clovek.. ty si musis poriadok so psom urobit.. co povies, musi byt svate a cez to vlak nejede. Ked psovi poviem, aby tam zostal, tak tam zostane. Bodka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Pon 01.10.2018 18:08

Aj keby som ho mala priskrtit 5x. Wer mi v tomto vzdy tak ulahodi :haha:
Mne pes po jedle osukaval nohu. Uplne besne, tiez nic ine nevidel, asi chcel podakovat :heh: Akoze ano, naucil sa z tej nohy zliezt, stacil uz skaredy pohlad, ale vsetko poriesila za mna kastracia. Odvtedy na ziadnu nohu uz nikomu nevyliezol.Dufam, ze toto mu ostane :heh:

Inak teda ano, mne pomohlo ho po veceri posielat na miesto a pustat az ked mu mozog opustili tie divne hormony.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 18:51

Elis píše:me prijde divne , ze pes nezustane, kde mu reknu :angel:
mozna tim bych zacla :no:
a vůbec obecne zlepsit chovani k tomu zvireti -není dobra vizitka majitele, když na nej pes reaguje agresivitou.
i to "on neublizi -jen občas i kousne" -je oxymóron.

tak nejak mam pocit, ze jsou v zakleti kouzla ze "je to akita" -ale i akita je pes. na nauceni zakladu funguji stejne principy. nenchat psa pretacek a byt laskave dusledny.

to som blbo napisala, neublizi, ale kusne - myslela som to tak, ze to nie je seriozny utok s cielom ublizit. ake v principe je to jedno.
inak uplne suhlasim. videla som to na videu a prve, co som jej povedala, bolo, ze on nevie, vo znamena Sadni, a zostan. naco mu 5x davat povel, ktory nesplni..
len zas preco by ten povel splnil... preto som to dala do tejto témy - ma byt v odlozeni preto ze sa boji nasledkov nesplnenia povelu? a ak nie, tak ako inak si to vynutit, alebo ho odmenit, ked jedine co chce, su tie nohy.
mno, cez vikend s nimi budem, tak to mozno uvidim aj nazivo a skusime cosi vymysliet.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Pon 01.10.2018 19:04

Ide o to, ze moj pes dostal ten povel este predtym, nez sa o nieco pokusil. Proste som tomu predchadzala, aby sa mi zavesil na nohu, bo sa mi nechcelo po nom bliakat a posielat ho na miesto "za trest". Ked si tam chvilu schrupol a uvolnila som ho, tak uz tie nalady nemal. Tak som to myslela.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Pon 01.10.2018 19:08

No, my sme to uz preberali pred casom a panicka mala popracovat na tom splneni povelu na prvy krat + cvik trva do ukoncenia... psovod musi byt dosledny. A sam dodrziavat pravidla. Na zakladnu poslusnost netreba ani pamlsky :angel: Dat psovi mantinely. Naozaj striktne vsetko dodrziavat. Opat zopakujem ako vzdy - je to komplex vsetkeho, jedno s druhym suvisi. Pes musi byt ovladatelny. A zakladnu ovladatelnost musi zvladnut kazde plemeno.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa