Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako správne motivovať?

Poslaťod Catqa » Ned 07.12.2008 19:01

Neviem, ci tato tema patri zrovna sem, ale vyskusam...
Mam taky mensi/vacsi problem. Neviem najst nieco, cim by som psicu motivovala. Napr. na takej vystave, ju nieco ako pamlsok absolutne netrapi, nieto aby este mna si vsimala.
Jednoducho som si u nej vsimla, ze i ked ma doma posluchne na prve slovo (a to aj na nasu nestastnu privolacku), vonku si mozem akurat tak piskat. A i ked som pre nu z celeho osadnestva nasho domu ja najvacsia autorita, velmi sa nepretrhne. Co sa vlastne chcem poradit je, ako ju motivovat, aby na mna zbozne zladela a cakala, co jej kedy prikazem :aaa: (samozrejme s mierou a postupne). Aspon nejaky mensi navod, ako zmenit mozno hlavne seba, alebo pristup ku psovi...neviem. Dufam ze mi niekto poradi.
Mimochodom, Sisska ma 8 mesiacov.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod calwen » Ned 07.12.2008 19:10

No ja to robim tak...a funguje uz pri druhom psovi...ze zhabem doma vsetky lopticky a taniere a dostava ich len vonku a na cvicaku. Privolanie ako mame s aportom vo vrecku je uplne ukazkove :smile: Na cvicaku to tiez hodne pomaha, peso sa sustredi len na mna a dobre sa s nim pracuje :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Donna » Ned 07.12.2008 19:26

u nas to funguje pri cavalierovi na 100% ale s leopardikom len na takych 90% :ua: ale stale lepsie jak nic... on sa neda tak extremne motivovat ani na jedlo ani na hracky ... ked sa che sustredit an nieco ine tak sa sustredi ..ale poslucha aj tak
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod wer » Ned 07.12.2008 20:53

pokial ma rada aportiky, tak to by mohla by asi najlepsia motivacia. ale ako napisala calwen, nesmie ich mat stale, minimalne jednu lopticku musi mat ako "top" odmenu. a pri hre treba v najlepsom prestat. skor, ako ju to prestane bavit, ked bude v najvacsom zapale.
a ked pamlsky, tak pri hladnom psovi. to musi fungovat, hlavne, ked je to nieco dobre, vonave. alebo vyslovene nekrmit normalne doma, ale len pocas prechadzok - za odmenu. do vrecka napchat dennu krmnu davku (teda, granule asi akurat..), privolat, odmenit hrstou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Lena » Ned 07.12.2008 21:39

my sme nechali vyhladovať nášho psa aby dnes na cvičáku lepšie reagoval-môžem povedať že i keď nežerie a nie je na pamlsky tak dnes mu takému vyhladovanému párok veeeeľmi chutil :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Catqa » Pon 08.12.2008 12:08

Ona skor hracky ako papu, kezde je velka papracka aj vo vlastnej potrave. Doma mame zasadu, ze aj ked su lopticky v krabicke na zemi, doma sa nehrame a ked sa chceme hrat, ideme na dvor. Myslim, ze aj toto by mola byt motivacia, lebo o to viac sa tesi na tu hru. Tak to teda skusim s hrackami, za nimi je fakt skoro besna. Akurat, neviem ci by bolo zrovna 3 krat vhodne drzat na vystave v ruke lopticku...ci?
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Nyssa » Pon 08.12.2008 12:12

Catqa, loptičku môžeš mať kľudne, my máme takého pískacieho Tweetyho :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Ema 012 » Pon 08.12.2008 12:13

No podla mna by to z loptickou alebo inou hrackou nemal byť problém len aby po tebe neskocili za loptičkou aj vaši súperi :lol: Možno by bolo dobré jej ju iba ukázať a skovať do vrecka tak aby o nej vedela že tam je. Potom bude striehnuť že kedy jej ju dáš.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Nyssa » Pon 08.12.2008 12:17

jj presne tak, my ju tiež máme vo vrecku, keď bežime v kruhu tak celý čas krásne kluše, lebo vie, že ju mám a potom hračku vytiahnem (ak vytiahnem) na postoji, ale až po ukázaní zubov a všetkého.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Silwuska » Pon 08.12.2008 12:17

Ja strasne obdivujem ludi co dokazu psov namotivovat na seba :ua: to sa nam malokedy podari...kamos ma fenecku NO uzasna, ona si od neho pamlsok nezobere ani ked jej ho nuka, jej staci ze mu moze do oci pozerat a poveli plnit :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Nyssa » Pon 08.12.2008 12:19

waw to musí byť strašne zlaté a hlavne radosť pracovať s takýmto niečím, ale to musí mať v sebe aj ten človek podľa mňa
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod Silwuska » Pon 08.12.2008 12:22

heh no clovek...neviem...on sice Dorotu lubi, ale to je taka dedinska vychova :lol: ono skor to je v tom psovi, aj ked nevravim ze aj ona nespravi preslapy, ale aj ked za niecim prchne tak staci pisnknut a ryje do zeme jak pluh :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako správne motivovať?

Poslaťod BinLadin » Pon 08.12.2008 13:30

Neexistuje univerzalni rada jak psa motivovat.To jak psa odmenim je o vystihnuti spravneho okamziku,vedet co meho psa bavi nebo co ma nejradeji stejne jak byt pro psa citelny aby presne vedel co ponem chci nebo mu sdeluji.Co se tyka navazani psa na sebe toje i veci vzajemneho vztahu teto dvojice.....nejcasteji se k tomu vyuziva hra napr. z balonkem....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

hračka

Poslaťod Krystal » Sob 28.02.2009 16:32

ahojte v budcnosti by som chcela so svojim psikom robit dog dancing , ale chcela by som ju naucit aby pocuvala ale nie za odmenu ako pamlsok, ale za hracku.Lenze ona vobec nema zaujem o hracky a nic podobne ...ja viem este ma len 3 mesiace , a kym budem dog dancing skusat tak to potrva este dlho,ale ma 3 mesiace a vobec nema zaujem o hracky ani nic nehryzie...ako niezeby som nebola rada,ale tak pride mi to trochu cudne ..Mame ju teraz doma este len 2 dni, co sme si po nu boli u jedneho pana, tak moze to byt tym ??..ale uz vyzera celkom zvyknute..si pobehuje po byte so mnou spala a taka je zlata..ja viem ze 2 dni je este malo,ja sa len zato pytam lebo ked sme si kupovali beagla,ta ten nam stihol rozkusat vsetko co bolo na dosah uz v prvy den (a papuce boli jeho specialita) :lol: takze len tak ma napadlo ze preco nema o hracku vobec zaujem...ma presne 3 mesiace a 9 dni , a v buducnosti by som ju chcela urcite ucit na hracku a nie na pamlsok...tak myslite ze sa nauci este ?? :nwm: alebo su aj take psy co niesu moc hrave ? :ha: diks
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: hračka

Poslaťod Natalka » Sob 28.02.2009 16:54

Ahoj, no nas Bendy sa skoro vobec nehra z hrackami, ak , tak iba doma, ale ze by bol na to motivovatelny, to nie, skor len tak, ked sa mu chce. Zato do aportu je blazon, no vsak az privelky. Ked ho vidi, tak nie je schopny mysliet. ze by cvicil, nehrozi, proto stoji a vystekava, kym mu ho nehodim. Uplny blazon :D
Na pamlsky tiez velmi nie je...takze cvicime len tak, robi to preto, lebo mi chce urobit radost, pre pochvalu.
Myslim, ze ak mas steniatko tak male, je este predcasne analyzovat, na co sa da a neda motivovat. neviem, ci sa da steniatko umelo naucit, cvicit pre hracku, skor nie...sama vypozorujes, co je pre tvoje steniako najviacsia motivacia a to zacnes pouzivat. U nas na cvicaku 90% psov pracuje na pamlsky a asi len jeden, dvaja za hracku. A potom su tu taki, ktorych nezaujima ani hracka,ani pamlsky, s tymi to ide tazsie, ale da sa to...
Natalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Šamorín

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa