Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 13:28

Offtopic: elis, ty musis vymyslat postupy.. :ha: :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 13:29

Elis píše:tohle je u me hazeni jídlem :-)
https://youtu.be/-14mhxlOiTs

:jop:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Uto 19.01.2016 13:46

to je ako niečo, v čom je jedlo?
Niečo podobné som chvíľu praktizovala priu Baxym, hádzala som to žlté kinder vajíčko, v ktorom bola mlska. Sám si to vedel otvoriť. A vždy bolo prekvapko, čo tam našiel :joint: (ako u mňa priprvom otvorení a zjedení čokolády). A išlo aj o to, že nevedel presne, aká odmena v tom bude, lebo som ich striedala. Ale fakt len pre malého psa, veľký by to vajce zožral asi celé :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 20:27

Chodza pri nohe s miskou s vecerou... V zivote ten pes tak dobre nesiel :heh: Ale ked mu vezmem to iste z misky a dam mu to na cvicaku ako odmenu, tak sa tvari, ze si to mam zozrat sama :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 19.01.2016 20:30

wer píše:Offtopic: elis, ty musis vymyslat postupy.. :ha: :jop:


v tomhle zcela vyjimecne nejede Eliska - ani to samo nenapadlo me - to bylo vymysleno pro nehrave, ale zrave hoviky :ha:
krabicku pouzivam -ale trochu jinak - na polohy a stekani na dalku. to jsou rpesne cviky, dky potrebuju jeji plne soustredeni a micek uz byl moc top.

tohle je jedine video, kde ji mam pouzitou tak, jak to bylo vymysleno -na prohozeni :angel:

ano, je v tom jidlo - a da se s tim hazet.
a jeste je tam par figlu, co se s tim da delat :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Sob 30.04.2016 18:28

Predcviciaci ritual - ma nejaky zmysel mat INY ritual nez hlasenie rozhodcovi? :joint:
Sme mali trosku problem prave s tym, ze kym si pes uvedomil ze je na skuske tak bola prva chodza dokoncena... ale to hlasenie je tam vzdy, je jednoznacne, a vobec zo mna neubudne ked pred kazdym treningom pojdem potriast pravicou ci uz trenerke alebo vetve pri place stojaceho stromu
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Sob 30.04.2016 18:37

Akoze sa "zapne" az na hlaseni..? Tak by som to nerobilo. Cvicit sa zacina uz na nastupe, ritual potrebujes pred. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Sob 30.04.2016 18:38

Hmm. Nj, aby prilis nenufakoval toho druheho psa co ide v dvojici.
Ale mat dvojity ritual - nieco + hlasenie by asi slo, nem?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Sob 30.04.2016 20:58

Tak na nastupe by nemal ist ako kravicka na spagate, predsalen je to prvy dojem... :heh:
Ritual by mal byt kdesi na uvod - ako ze das psovi signal, ze sa ide cvicit. Asi som to uz niekde pisala, ale u niekoho som videla take, ze pes sa "zapol" pri vkroceni na plac a "vypol" az po zideni (tj az po vyhodnoteni) :oo:
Pouziva sa ako signal napr ta retiazka, alebo polozenie - vzdy to musi byt co najprirodzenejsie, najpravdepodobnejsie.. Napr take jasenie a pod sa moc neda pouzivat. Kolkokrat stojis pred zaciatkom uz zoradena a cakas. A cakas. A cakas...
Potom uz po hlaseni na vychodzom bode sa pouzivaju aj take finticky (mozno som uz pisala), ze ked stojis uvolnene, vaha tela na nohe od psa - tak pes sa moze zatial rozhliadat. Akonahle sa vystries, je to signal - zaciname, ide sa cvicit. Niektorym psom to moze sediet.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Ned 01.05.2016 7:37

wer píše:Potom uz po hlaseni na vychodzom bode sa pouzivaju aj take finticky (mozno som uz pisala), ze ked stojis uvolnene, vaha tela na nohe od psa - tak pes sa moze zatial rozhliadat. Akonahle sa vystries, je to signal - zaciname, ide sa cvicit. Niektorym psom to moze sediet.

Ako to tak čítam, tak my toto máme omylom, resp. úplne nezamýšľane si Aris takto odvodil a ono to fintička :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 02.05.2016 10:47

elfinka píše: ze kym si pes uvedomil ze je na skuske tak bola prva chodza dokoncena...


si teda myslim, ze zrovna v pripade BHcka je tohle spis dobře nez spatne :angel: :joint:

elfinka píše: ked pred kazdym treningom pojdem potriast pravicou ci uz trenerke alebo vetve pri place stojaceho stromu


jako myslenka zajimava, ale praxe říká, ze to uplne nestaci.
ono se muze stat, ze potrebujes psa "nahodit do work modu" na place víckrát - takze když nemas psa, co vydrzi v plne koncentraci at se deje, co se deje -je lepsi ulevit mu, a znova "zapnout".

jak pise wer -i znameni, ze ted se muze rozhlednout - psovi pomuze, aby se lepe soustredil az prijde cas.

a muze se dit cokoliv, kdykoliv.
uz jsem tady davala k dobru historku, jak jsem s nachystanym psem stala u výchozího bodu, jen, jen vykrocit - když se zvednul pes na odlozeni a rozhodci - ja ho nejdriv vyhodnotim - a zacneme az pak s vami.
takze si sama se psem na place, zadne zradlo, zadne hracky, podstate ani nemuzes psa uvolnit - a několik nekonecnych minut navíc, co ma byt pes plne soustredeny - bezi..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Uto 17.05.2016 16:22

mam taky problem uz nejaky cas, stava sa mi to pri cviceni, ale aj na vychadzke, hodim loptu, pes bol vzdy nauceny bezat za nou a vzdy ju doniesol spat, teraz sa mi stane ze hodim, pes bezi k lopte a necha ju tam a rozbehne sa spat ku mne a bud dobehne uplne alebo niekde do pol cesty medzi mnou a loptou a kuka na mna. PRECO? vzdy bol do hadzania blazon a neexistovalo ze necha loptu tak. ako to vratit spat? a pritom za tou loptou vzdy uteka natesene ze hura
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Uto 17.05.2016 16:38

Offtopic: kellee - ty si kup chocholaca, myslim, ze si na neho dostatocne pripravena :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Uto 17.05.2016 16:41

pigie píše:Offtopic: kellee - ty si kup chocholaca, myslim, ze si na neho dostatocne pripravena :haha:


mne je z toho do placu. Ako to ty zvladas? on sa mi tak cca pol roka do zadu zacal hrozne menit
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 17.05.2016 16:54

A pretahuje sa s tebou? Loptu na snurku a kradnut. Mozno na cas ani nehadzat takto, len sa s nim hrat, "bojovat" o nu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa