Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod lucik » Uto 29.11.2011 10:35

6-týždňové šteňa samé vonku v tejto zime??? to už hraničí s týraním! houby, to už JE týranie! také mimino malo byť ešte pri mame, to po prvé a proste v takýchto zimách sa šteniatka jednoducho vonku nechovajú!!! som debilná ja, alebo ako je možné, že to má niekto problém pochopiť? :hmm: :hmm: :hmm:
Tak my v útulku kúrime šteňatám v bunkách (aj starším, nieto ešte 2 mesačným miminám) a niekto si vezme 6 týždňové šteňa a vystrčí ho do zimy??? Je to normálne??? :hmm: :hmm: :hmm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod meridia » Uto 29.11.2011 10:44

Blondie píše:
Margita píše:ak ma zateplenu budu tak hej

Dobrý deň
Môj problém je zasa taký,že kúpili sme 6 týždňovú sučku vlčiaka,ale nemali sme to srdce ju nechať vonku a teraz, keď ju tam na chvíľu necháme tak sa vyvenčí a rýchlo ponáhľa do vnútra.Neviem, ako by som ju tam mala naučiť byť pretože kňučí pri dverách a snaží sa dostať dnu.

A kolik jí je teda ted??
Rozhodně by měla mít teda teplou boudu kam se může schovat,těžko lze předpokládat,že se jí bude chtít být venku jen tak..Navykání by mělo být postupné a nenásilné.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Blondie » Uto 29.11.2011 16:57

lucik píše:6-týždňové šteňa samé vonku v tejto zime??? to už hraničí s týraním! houby, to už JE týranie! také mimino malo byť ešte pri mame, to po prvé a proste v takýchto zimách sa šteniatka jednoducho vonku nechovajú!!! som debilná ja, alebo ako je možné, že to má niekto problém pochopiť? :hmm: :hmm: :hmm:
Tak my v útulku kúrime šteňatám v bunkách (aj starším, nieto ešte 2 mesačným miminám) a niekto si vezme 6 týždňové šteňa a vystrčí ho do zimy??? Je to normálne??? :hmm: :hmm: :hmm:



Tak potom veterinár je podľa teba idiot a všetko čo sa v škole naučil sú bludy škoda,že sa neprišiel poradiť s tebou...
meridia píše:
Blondie píše:
Margita píše:ak ma zateplenu budu tak hej

Dobrý deň
Môj problém je zasa taký,že kúpili sme 6 týždňovú sučku vlčiaka,ale nemali sme to srdce ju nechať vonku a teraz, keď ju tam na chvíľu necháme tak sa vyvenčí a rýchlo ponáhľa do vnútra.Neviem, ako by som ju tam mala naučiť byť pretože kňučí pri dverách a snaží sa dostať dnu.

A kolik jí je teda ted??
Rozhodně by měla mít teda teplou boudu kam se může schovat,těžko lze předpokládat,že se jí bude chtít být venku jen tak..Navykání by mělo být postupné a nenásilné.
Blondie
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Blondie » Uto 29.11.2011 17:01

meridia píše:
Blondie píše:
Margita píše:ak ma zateplenu budu tak hej

Dobrý deň
Môj problém je zasa taký,že kúpili sme 6 týždňovú sučku vlčiaka,ale nemali sme to srdce ju nechať vonku a teraz, keď ju tam na chvíľu necháme tak sa vyvenčí a rýchlo ponáhľa do vnútra.Neviem, ako by som ju tam mala naučiť byť pretože kňučí pri dverách a snaží sa dostať dnu.

A kolik jí je teda ted??
Rozhodně by měla mít teda teplou boudu kam se může schovat,těžko lze předpokládat,že se jí bude chtít být venku jen tak..Navykání by mělo být postupné a nenásilné.


Má zateplenú odizolovanú búdu vetrinár mi povedal,že keď ho budem brať často do vnútra tak sa mu preriedi zimná podsádka a bude mať z adaptáciou problém zvlášť, keď bola narodená vonku a aj do teraz vonku vychovávaná.
Blondie
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Renata » Uto 29.11.2011 17:16

Blondie píše:Tak potom veterinár je podľa teba idiot a všetko čo sa v škole naučil sú bludy škoda,že sa neprišiel poradiť s tebou

veru skoda :hi:
Blondie, teda okrem ineho (ze 6tyzdnove steniatka su skutocne babatka a maju byt este pri mame) kolko ma steniatko teraz? a ako ste ho zvykali vonku? a toto hlavne
meridia píše:těžko lze předpokládat,že se jí bude chtít být venku jen tak..Navykání by mělo být postupné a nenásilné.
dolezite som podciarkla a viac sa docitas aj v teme o samostatnosti.
a za seba hovorim, ze krpate steniatko, neviem teda, ake stare je to tvoje, ale proste steniatko by som ja muckala, lulkala, tesila sa z neho, hrala sa s nim, ukazovala mu nove veci, postupne ho ucila vsetkemu novemu a aj tej samostatnosti na dvore, alebo na zahradke, a zaujimalo by ma kopec roznych veci a zimna podsada by bola asi to posledne. ta po zime odide a na dalsiu pride, ale steniatkovsky vek sa uz nevrati :ahoj:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Miška a Foxľe » Uto 29.11.2011 17:25

Blondie píše:
lucik píše:6-týždňové šteňa samé vonku v tejto zime??? to už hraničí s týraním! houby, to už JE týranie! také mimino malo byť ešte pri mame, to po prvé a proste v takýchto zimách sa šteniatka jednoducho vonku nechovajú!!! som debilná ja, alebo ako je možné, že to má niekto problém pochopiť? :hmm: :hmm: :hmm:
Tak my v útulku kúrime šteňatám v bunkách (aj starším, nieto ešte 2 mesačným miminám) a niekto si vezme 6 týždňové šteňa a vystrčí ho do zimy??? Je to normálne??? :hmm: :hmm: :hmm:



Tak potom veterinár je podľa teba idiot a všetko čo sa v škole naučil sú bludy škoda,že sa neprišiel poradiť s tebou...
Nechcem sa do tohoto moc miešať ale keď mali búdu zateplenú prečo by nemohli mať vonku šteňa ?? len vyvenčiť ?? nechápem aj ja mám vonku štena aj ked máuž 9 mesiacov keď bola mallá tiež bola vonku a aj veterinár povedal že môže byť vonku v podstate bola v komore pri kotli ale chodila aj von takže ja si miskím že ešte by si mohla pol alebo mesiac počkať a potom v pohode pustiť štendo von :D ale musí mať neaké teplé miesto :D
..Pes je to čo potrebujem :)
http://polovnikovsen.wix.com/foxs
Miška a Foxľe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410
Bydlisko: Trnava

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod lucik » Uto 29.11.2011 18:11

Blondie píše:Tak potom veterinár je podľa teba idiot a všetko čo sa v škole naučil sú bludy škoda,že sa neprišiel poradiť s tebou...

tak nejak :ha:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Amaguk » Uto 29.11.2011 18:20

Blondie, daj kontakt na toho pana veterinara :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod lucik » Uto 29.11.2011 18:30

Offtopic: jemu na mňa, nech sa môže poradiť :jazyk:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Bebis » Uto 29.11.2011 18:57

ok, beriem, že niektorým psom je lepšie vonka, ale odkiaľ po kiaľ. Malé šteňa sa nedokáže zohriať tak, ako dospelý pes, hlavne nie v zime... :) A čo sa tej zimnej srsti týka, tak šteňatá sa s ňou zvyčajne nerodia, ok, hafanom narodeným pred zimou srsť samozrejme zhustne atď.

Môj predchádzajúci hafan bol prvú zimu dnu, a potom, v máji sme ho už nechali spať vonku v búde - samozrejme sme ho na to postupne navykali, že sme ho najprv nechali von cez deň na chvíľu samého, potom sme to predlžovali stále dlhšie a dlhšie do noci, až sme ho napokon nechali vonku. A vôbec nič mu nebolo. :jop:

A sa mi nechce veriť, že by ti to ešte veterinár povedal :nie: ... :D jedného máme doma, ale našťastie so zdravým rozumom... :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod lucik » Uto 29.11.2011 19:32

súhlas s Bebis..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Blondie » Str 30.11.2011 19:49

Blondie píše:
Margita píše:ak ma zateplenu budu tak hej

Dobrý deň
Môj problém je zasa taký,že kúpili sme 6 týždňovú sučku vlčiaka,ale nemali sme to srdce ju nechať vonku a teraz, keď ju tam na chvíľu necháme tak sa vyvenčí a rýchlo ponáhľa do vnútra.Neviem, ako by som ju tam mala naučiť byť pretože kňučí pri dverách a snaží sa dostať dnu.

Bebis píše:ok, beriem, že niektorým psom je lepšie vonka, ale odkiaľ po kiaľ. Malé šteňa sa nedokáže zohriať tak, ako dospelý pes, hlavne nie v zime... :) A čo sa tej zimnej srsti týka, tak šteňatá sa s ňou zvyčajne nerodia, ok, hafanom narodeným pred zimou srsť samozrejme zhustne atď.

Môj predchádzajúci hafan bol prvú zimu dnu, a potom, v máji sme ho už nechali spať vonku v búde - samozrejme sme ho na to postupne navykali, že sme ho najprv nechali von cez deň na chvíľu samého, potom sme to predlžovali stále dlhšie a dlhšie do noci, až sme ho napokon nechali vonku. A vôbec nič mu nebolo. :jop:

A sa mi nechce veriť, že by ti to ešte veterinár povedal :nie: ... :D jedného máme doma, ale našťastie so zdravým rozumom... :lol:



Napokon som sa zariadila po svojom lebo mi bolo proti srsti nechat ju vonku,keď 3 dni bola vlastne v nútry.. cez den šantí po vonku a už skúša chodiť do búdi do konca tam už aj zaspala,ale na noc ju mám v chodbičke,keď v noci kňuči dám ju vyvenčiť trocha si pobehá a ide zasa dnu myslím, že tým nič nepokazím.
Blondie
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod blueberry » Str 30.11.2011 20:51

Blondie píše:Napokon som sa zariadila po svojom lebo mi bolo proti srsti nechat ju vonku,keď 3 dni bola vlastne v nútry.. cez den šantí po vonku a už skúša chodiť do búdi do konca tam už aj zaspala,ale na noc ju mám v chodbičke,keď v noci kňuči dám ju vyvenčiť trocha si pobehá a ide zasa dnu myslím, že tým nič nepokazím.

:jop:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod desko » Str 07.12.2011 20:25

moja Lady ked mala 2 mesiace sa kupala v potoku.. brr.. to bolo cca pred mesiacom, ale zjavne si to uzivala aj ked ja som sa klepal :lol: .. urcite to zalezi od hafana, treba ho sledovat (casto) a prist mu na chut :smile:
desko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod blueberry » Str 07.12.2011 20:33

desko píše:moja Lady ked mala 2 mesiace sa kupala v potoku.. brr.. to bolo cca pred mesiacom, ale zjavne si to uzivala aj ked ja som sa klepal :lol: .. urcite to zalezi od hafana, treba ho sledovat (casto) a prist mu na chut :smile:

Predsa len je rozdiel medzi malamutom a yorkom :ha:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa