Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod desko » Str 07.12.2011 19:47

jasnackaa, ved som pisal ze zalezi od psa :smile: ale napr. moja sestra ma yorkiho, ktory chodi po pazurikoch ked je troska snehu, ale ked zbada macku tak pali za nou aj do 20cm snehu a potom zapadne :heh:
desko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod blueberry » Str 07.12.2011 20:09

desko píše:jasnackaa, ved som pisal ze zalezi od psa :smile: ale napr. moja sestra ma yorkiho, ktory chodi po pazurikoch ked je troska snehu, ale ked zbada macku tak pali za nou aj do 20cm snehu a potom zapadne :heh:

To hej, oni sú strašní diabli :heh:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Bad » Štv 08.12.2011 6:31

A hlavně otázka zimní srsti atd. je v souvislosti se štěnětem podružná, podstatné je to, aby štěně bylo se svou smečkou, aby se do ní mohlo pořádně začlenit a aby přijalo člověka jako vůdce smečky a aby vůbec mohlo být člověkem vedeno (těžko můžu psa vychovávat a být mu oporou když oba bydlíme jinde). Problémů se psy, kteří vyrůstají jako samostatná jednotka, jsou plné poradny.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Nandy » Štv 08.12.2011 10:18

Bad :jop:
a ešte by som si dovolila poznámočku k tomu, že šteniatko bolo doteraz vonku u chovateľa, avšak tam nebolo samé, bolo ich spoločne niekoľko, mali možnosť sa navzájom zohriať, bola s nimi ich mamča a bolo im určite lepšie a teplejšie ako teraz keby malo byť samé vonku.
Viem, že asi treba aby bolo drobča časom samostatné, ale doteraz bolo stále s niekým či mamou či zo súrodencami a my od neho chceme samostatnosť. Na všetko treba čas.
Teraz potrebuje kontakt s nami, na jar už bude staršie, oťukanejšie, už ho budú trápiť vrabce na strome či poštár za plotom :-) a dlhšie vydrží bez nás.

A čo sa týka venčenia malých plemien teraz v zime vonku v štenacom veku, myslím si, že pomaličky na to ísť ale určite áno. Tiež máme teraz doma mini pidi psa, je síce z útulku, ale aj tak je to drobča a usilovne behá v záhrade keď sa venčíme aj keď fúka teraz u nás brutál vietor musím ju motivovať aby sa hýbala a nesledovala kedy ju odfúkne :-)
Nandy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Lehnice

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Robin_1 » Štv 03.01.2013 8:57

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať kedy je vhodne psíka nechať vonku v búde. Máme 3 mesačného psíka Maďarskej vyžli, doteraz sme ho mali pri sebe v dome. Vystavali sme mu murovanu zateplenú budu v závetrý, zo šúpacími dvierkami, takže veietor asi nemá šancu. Chcem sa ale informovať či je vhodné už nášho drobca nechávať v noci v búde. V dome totiž v noci dosť vystrája :ha: Ďakujem za pomoc .... :jop:
Robin_1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Trnava

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Bad » Štv 03.01.2013 15:57

Robine, tu úplně nejdůležitější odpověď jsem už dávno napsala trošku výše na této stránce.
U tvého plemen je všude uváděno - potřebuje častý až stálý kontakt s člověkem, není to plemeno do kotce, potřebuje aktivní zaměstnání.....A jako krátkosrsté plemeno není vhodné pro trvalý pobyt venku (i když má zateplenou boudu, nezajistíš, že nebude ležet někde venku). A co se týká vystrájaní - každé malé štěně vystrájá, od toho je tady jeho majitel, aby ho zabavil, vychoval, naučil a vycvičil a měl s ním trpělivost, každé štěně z toho vyroste. Nicméně sis pořídil opravdu aktivní plemeno, snad nepočítáš s tím, že se ti zabaví sám na dvoře?!
Jo, a kromě toho všeho to je prostě ještě malé mimino, které potřebuje pro svůj zdárný vývoj žít ve smečce (rodině) a ne samo vedle.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Robin_1 » Štv 03.01.2013 19:01

akože, kontakt je samozrejmosť. Psíkovi sa venujeme a máme v pláne sa mu aj aktívne venovať, vieme čo je za plemeno, sme aktívny ludia a preto sme si ho vybrali. Ale akože to že nemože byť na dvore, tak to my príde trochu mimo. Od chovatela čo vychoval už viacero vyžličiek, a sem tam aj nejakého toho šampióna som teda nič také nepočul. všetky psy mal vonku aj v zime. Teraz vravím o dospelích psíkoch. Tak si myslím že asi vie čo robí, ked ich nechával vonku. Krátko srstích plemien je viacero, a poznám aj viacero ludí čo ho majú aj vonku, a bez problemu. Je to iba o tom ako je psík naviknutý. ...... a Že z vystrájania vyrastie je asi fakt, to uznávam...
Robin_1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Trnava

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Buchťa » Štv 03.01.2013 20:13

Jo, a kromě toho všeho to je prostě ještě malé mimino, které potřebuje pro svůj zdárný vývoj žít ve smečce (rodině) a ne samo vedle.[/quote]

:poklona: :poklona: :poklona: a naprostý souhlas - pes je smečkové plemeno a ne samotář :vykricnik:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Robin_1 » Štv 03.01.2013 20:51

Ja som nič o samotárovi nepísal, takže ten komentár bol uplne zbytočný. Za prvé je asi jedno či je pes pokial je pán v práci sám v dome vo vnútri, alebo si behá vonku. Venujeme sa nášmu hafanovi, kolko to ide ked sme doma, takže neviem jaký samotár :pac: Pes je smečkove stvorenie, ale preto nemožeme prestať chodiť do práce, či psa si možu kúpiť len nezamestnaný alebo dôchodcovia, aby boli 24 hodín pri nom? Som sa informoval o tom či by vydržalo vonku 3 mesačne štena, ako vidím tak nie, o to išlo. O žiadnom vykopnutí a nezáujme k nášmu hafanovi som nepísal... :king: :angel:
Robin_1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Trnava

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Buchťa » Štv 03.01.2013 21:47

Robine,takto to nebylo myšleno,jak jsi to pochopil a nebo došlo k mylné komunikaci.
Pokuď je štěně doma,tak ví,že se mu členové smečky vrátí a pak je s nimi až do druhého dne,než členové smečky odejdou,což je určitě více,než by bylo,pokuď již by bydlelo v boudě.
A k Tvé konkrétní otázce - ano,je to velmi brzo,aby šlo štěně do boudy.Ještě nemá tak plně vyvinutou termoregulaci a zvlášť navykat štěně z domu teď v januári na pobyt venku je ohromné riziko - pro zdraví štěněte.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod Bad » Pia 04.01.2013 8:46

Robin_1 píše:Za prvé je asi jedno či je pes pokial je pán v práci sám v dome vo vnútri, alebo si behá vonku.

Ani náhodou - doma je v sídle smečky se všemi jejími pachy a přesně jak psala Buchťa - má jistotu, že jeho smečka se k němu vždycky vrátí. V boudě je opravdu sám (do práce nás fakt chodí asi většina).
Robine, teď si budujete vztah, opravdu se vyplatí na tom zapracovat, ovlivní to celé vaše další soužití a určitě ti do budoucna odpadne kupa problémů. A na boudu ho můžeš aspoň zvykat pomaličku, aby ten přechod (pokud ho tam teda chceš dát trvale) byl nenápadný a přirozený - na jaře, v létě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod deny » Pon 16.02.2015 12:57

Oživujem túto neaktívnu tému, tak snáď poradíte. Šteniatko má 9 týždňov a máme zimu. Najmä teraz, ráno/večer také milé mrazy a malinkému je na rannom/večernom venčení zima. Už po chvíli sa začne triasť od zimy. Snažím sa venčiť krátko a často, rýchlo na dvore urobiť potrebu a šup dnu, ibaže niekedy je to v pohode, rýchlo spraví čo má a bežíme dnu. No niekedy vybehneme von, on si čupne, trochu sa vyciká. A prídeme dnu a do pár minút, moja chvíľka nepozornosti (napr. pobyt v kúpeľni) a mláčka doma. Niekedy ho stihnem vymáknuť a vynesiem von, kde sa potom vyciká ako má (alebo aj nie). Tak isto s kadením. Vonku nič, nič a potom dnu sa začne krútiť. Na jednej strane sa všade píše, že treba venčiť, až kým šteniatko neurobí potrebu, ale čo teraz v zime, keď mi len chodí za pätami (a ak stojím, tak si sadne ku mne) a trasie sa od zimy :ua: . Lebo môžem si ráno privstať pred robotou a chodiť hore dole tri hodiny, kým vykoná potrebu, ale to asi zamrzne :ach: .
Tiež som si všimla, že ak ideme na prechádzku, tak tam ešte nikdy nevykonal potrebu, iba doma na záhrade. Vrátime sa po prechádzke a on ide dozadu do záhrady sa vycikať, teda vypustiť pár kvapiek. Nejako mu pomôcť, aby pochopil, že môže vykonávať aj potrebu mimo dvor, napr. na lúke?
(sa cítim ako idiot, ale nikdy som nemala také malinké šteňa, a akosi neviem čo je ešte normálne pre šteniatka a čo už je "problém" :hi: )
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod clupko » Pon 16.02.2015 14:02

deny píše:Tiež som si všimla, že ak ideme na prechádzku, tak tam ešte nikdy nevykonal potrebu, iba doma na záhrade. Vrátime sa po prechádzke a on ide dozadu do záhrady sa vycikať, teda vypustiť pár kvapiek. Nejako mu pomôcť, aby pochopil, že môže vykonávať aj potrebu mimo dvor, napr. na lúke?

ja len k tomuto - mali sme to tak isto, on zo zaciatku moc ani nechcel chodit mimo dvora, a ked uz sa nechal prehovorit, tak potrebu spravil zasadne len na dvore. na prechadzky sme ale kvoli tomu neprestali chodit, samozrejme, a skratka ked uz mu bolo moc treba - napriklad ked sme sa nezdrzovali na zahrade ale rovno sme sli mimo - tak uz to casom pustil aj inde. a stale castejsie, az z toho nakoniec vyrastol.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Venčenie dvojmesačného šteniatka vonku keď je zima

Poslaťod deny » Str 18.02.2015 10:03

Clupko, vďaka aspoň za túto odpoveď, verím že sa časom osmelí a nebude s tým mať problém, ale teraz má celkovo problém robiť potrebu poriadne vonku :pac: Chodíme ráno von aspoň na 2x aby nezmrzol, dnu - von, dnu - von a večer aj na 3 x ak je fakt kosa, čo napr. dnes bola. Ešteže nebývam na dvanástom poschodí v paneláku :heh:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa