Vychádzanie s inými psami

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod calwen » Ned 28.10.2012 19:55

Mna brutalne prekvapila Roxy. Naucila sa odo mna ako sa od Mardiho odhanaju psy - zatim to je pod kontrolou takze tuto vysadu jej nechavam. Ale o inom. Mala je proste uzasne konejsiva!! Normalne som cumela, ci to je nahoda alebo omyl alebo co a ona to naozaj zacala uzasne pouzivat :oo:
Boli sme u frajera doma, maju dve jazvecicky, teraz uz vychadzaju s mojimi psami pomerne fajn, odkedy som sa do toho vlozila ja. Jedna vsak s nim stale ma problem, na jednej strane sa ho boji a na druhej strane ho desne provokuje (nastastie mam oci aj na zadku a zbuzerovaneho Mardiho a pomaly uz aj ju). Ale Rox to proste uplne uhrala, ked boli vsetky psy v jednej malej izbe. Postavila sa cielene pred hlavu leziaceho Mardiho kedykolvek sli jazvece okolo, aby zabranila akemukolvek konfliktu. Myslela som si, ze nahoda ale ked to urobila treti krat, uz mi bolo jasne, ze to ona naschval! Som na nu ubr hrda :aaa:
Ked bola v izbe len ich mladsia fena (menej problemova), tak tej krasne ukazala, ze ona je tu sefka - ale bez akychkolvek zubov, vrcania ci honenia si ega. Roxynka je totiz bezne uplne uvolnena, chodi skor prikrcena, lebo jej stale zabera ten hnusny chvost. Fene ukazala svoje gesta, ktore pouziva doma na Mardiho - tj napruzena, chvost hore, usi vztycene, atd. Fena hned pochopila a bola nadsena ked jej mohla lizat papulu. Este som snad nevidela, aby si psy takto jednoducho a rychlo vysvetlili pravidla.
Dalsia zaujimava vec bola, ked sme uz sli spat - tj "svokra" volala prec z nasej izby mladsiu fenu, nech sa mozme zavriet. Mlada samozrejme moc nereagovala, lietala hore dole, von, dnu. Roxynka sa len postavila medzi dvere a telom ju vysachovala a vyposuvala skoro na polcestu do druhej izby :oo: Toto neviem ci nebola od nej moc velka buzeracia :nwm: , ale zaujimavo sa na to pozeralo :yes:
Tolko moj vylev - proste ma taketo spravanie u psa zaujalo. Mardi komunikovat proste nevie, preto som taka nadsena, ze Roxynke to ide. Je to naozaj krasne, ked sa psy vedia takto same dohodnut :aaa:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Sonlus » Pia 04.03.2016 23:16

agah píše:Odmen ju tym, po com tak tuzi.

Ak idete cez dedinu a vies, ze o chvilu uvidi psa, zamestnaj ju, daj jej povel ktory spolahlivo vie a odmen ju ked ho splni, posun sa blizsie k psovi a zopakuj postup. Ked uz zacne knucat nevsimaj si to ale stale davaj ten povel a odmenuj splnenie. Nech sa sustredi na teba.

idete cez dedinu a zacina knucat a tahat sa k psovi. zastan a stoj kym sa neukludni. ked sa ukludni pokracuj v ceste, ak zase zacne knucat (aj keby to bolo po pol metra) zastan a pockaj. Nech sa nauci, ze k psovi moze prist len ak je kludna.


Ja mám taký istý problém. Zastanem a snažím sa o uvoľnené vodítko a kým sa ukľudní. Začne sa drmať mysliac si, že sa tak nejak rýchlejšie dostane k psovi. Ja jej hovorím prestaň, ukľudni sa no a keď je kľudná, pochválim a odmením a ako sa pohneme v tom okamžiku vyštartuje behom k psovi tak znova zastanem a opakujem postup, ale nemá šancu ísť k psovi kľudne. Vždy vyštartuje. :aaa:
Sonlus
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Jozef Macuško » Štv 19.10.2017 15:18

Chcem sa spýtať: moja 8-mesačná fenka si stále líha na zem keď vidí psa, hoci aj ďaleko. Ale leží uvoľnene. Niekedy sa zas len tak číhavo plazí a ľahne. A keď psík príde bližšie tak sa rozbehne. Ako šteňa by sa stále rada hrala. Chcem sa teda spýtať čo môžem spraviť aby v takýchto situáciach reagovala kľudne a čo to vlastne znamená to líhanie si na zem.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod vavrena » Štv 19.10.2017 18:58

Číhanie na korisť :heh: . Chce ich uloviť - z hry. Ale iným psom sa to nemusí páčiť, ja by som jej to nedovolila robiť na cudzie psy.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Laponka » Pia 03.11.2017 1:52

Sonlus píše:
agah píše:Odmen ju tym, po com tak tuzi.

Ak idete cez dedinu a vies, ze o chvilu uvidi psa, zamestnaj ju, daj jej povel ktory spolahlivo vie a odmen ju ked ho splni, posun sa blizsie k psovi a zopakuj postup. Ked uz zacne knucat nevsimaj si to ale stale davaj ten povel a odmenuj splnenie. Nech sa sustredi na teba.

idete cez dedinu a zacina knucat a tahat sa k psovi. zastan a stoj kym sa neukludni. ked sa ukludni pokracuj v ceste, ak zase zacne knucat (aj keby to bolo po pol metra) zastan a pockaj. Nech sa nauci, ze k psovi moze prist len ak je kludna.


Ja mám taký istý problém. Zastanem a snažím sa o uvoľnené vodítko a kým sa ukľudní. Začne sa drmať mysliac si, že sa tak nejak rýchlejšie dostane k psovi. Ja jej hovorím prestaň, ukľudni sa no a keď je kľudná, pochválim a odmením a ako sa pohneme v tom okamžiku vyštartuje behom k psovi tak znova zastanem a opakujem postup, ale nemá šancu ísť k psovi kľudne. Vždy vyštartuje. :aaa:


A mozem otazku? Vy nechcete aby sa s tym psom zoznamovala, alobo je agresivny na Vasho psa? Ak nie je ziadny problem v tom aby sa skamaratili preco nevyuzijete toho psa ako odmenu pre Vasho. Je to jednoduche, lacnejsie a zdravsie ako ju zbytocne prekrmovat odmenami. Ked sa rozbehne smerom ku psovy, proste sa otocte a chodte opacnym smerom, tahajte ju od neho, vyborne sa na to hodi halti, ked ho pusti z hlavy, zase sa otocte a kludne chodde k nemu ak zase zacne tahat tak to opakujte, moze to byt sice zdlhave ale ked raz pochopi ze silou to nepojde tak si to zapamata na vzdy. Odmena je novy kamos ktoreho nakoniec onucha pripadne sa pohra. Nam to trvalo asi 10 minut na prvy krat potom este sme to museli opakovat asi s dvoma psami, takze nic strasne. Navise davat jej odmeny pricom vlastne stale rozmysla nad tym psom je zbytocne lebo nemysli na to ze je kludna, moze si sadnut a zda sa ze je kludna ale jej rozum stale pracuje na plne obratky.
Laponka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod clupko » Sob 06.01.2018 20:56

aky mate nazor na takuto situaciu?
Ran je rocne stena shiba inu, s Averym sa poznaju od jeho 2 mesiacov a velmi sa mu tesi, aj ked s inymi psami casto nevychadza. tesi sa mu az tak, ze ked sa stretnu, casto sa na neho zacne sapat, vyskakovat, snazi sa mu oblizovat tvar. A. je to evidentne neprijemne, zdviha hlavu mimo dosah, niekedy vrci. nekusne, ale akoby nedokazal pochopit, ze moze odist. musim ho manualne poslat prec, normalne ho chytit za obojok a kusok odviest a potom uz si ide a neriesi.
uz sa stalo, ked to na neho bolo moc alebo v nevhodnej chvili, po Ranovi chnapol - nechcel kusnut, len zastrasit, zvalil ho a hotovo. Ran to neriesil vobec, neboji sa, nema problem. samozrejme, toto ho nenecham robit - stalo sa to mozno tak 2x za cely cas co sa poznaju.
Ranova panicka je toho nazoru, ze stena potrebuje ukazat, ze nie je pan sveta :lol: nie teda aby ho A. kusol, ale take to "nech mu to vysvetli". to sa ale bojim, ze ked mu rupnu nervy, tak by to nedopadlo dobre.
preco Avery nedokaze zo situacie odist? moze byt, ze sa nechce otocit chrbtom, alebo take nieco? mozno by sa dal odchod naucit..?
nerada by som zrusila Ranovi pristup k Averymu, lebo je to jeden z mala psov, s ktorymi vychadza. ale ako to riesit?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Margita » Sob 06.01.2018 21:02

niekedy davno ked este Rody zil ,sme sa stratavali obcas s jednymi co mali tiez foxa o 7 rokov starsieho od Rodyho,ten Faust bol jediny pes,s ktorym sa Rody nechcel pobit, a tiez sa mu tesi a oblizoval mu papulu,a Faust velky sefino len odvrkol a siel,neriesil to nejako extra
mozno to je podobny pripad,takeho akehosi uznania nadradenosti alebo co
v mojom pripade toto Rody pri inom psovi nikdy potom nerobil,akokeby ten Faust bol taky bozik prenho
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod clupko » Sob 06.01.2018 21:04

hej, nieco podobne - Ran Averyho uplne zboznuje. lenze ten prejav zboznovania Avery moc nedava.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 21:14

Toto robí/robil Arisovi Bashin Ballad, on ho oblizoval, vrtel sa pritom, dobre, že sa nepocikal a Ariso len krčil papuľku a vrčal, pritom mohol odísť. Musela som ho tiež posielať preč.
Nedá sa to urobiť tak, že by k nemu Ran prišiel, poľúbil ho iba chvíľku a potom by sa išlo niečo robiť? Spoločné prechádzka alebo niečo. Teda, že nech si urobí malý ten rituál, ale krátko. Nám to tak vyhovovalo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod clupko » Sob 06.01.2018 21:32

my vacsinou chodime, a sice ano, skor sa to deje pri prestojoch, ale casto aj len tak - ked idu nahodou okolo seba.
tak asi len prerusit to. len by ma zaujimalo, preco psiky nechapu, ze sa da (alebo preco nechcu) z neprijemnej situacie odist..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 21:36

Jo, to by bolo celkom zaujímavé zistiť, zapamätám si otázku, možno ju raz bude komu položiť :lol: .
Možno má pes skúsenosť, že ho bude ten milovník prenasledovať, teda je zbytočné odchádzať? Že ho nikto neodvolá včas a je preto lepšie hroziť mu, neviem, uvažujem.
Ak to viete vystihnúť, odvolať/stiahnuť Rana ešte skôr, než Avery začne prejavovať nevôľu. Zrejme sa to potom vykryštalizuje a aj Avery bude časom kontaktnejší k týmto prejavom.
Mne sa tieto olizovačky rovnajú k príliš dlhému oňuchávaniu zadku alebo penisu, to rovnako nepovoľujem,
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod pigie » Ned 07.01.2018 5:35

Hugo mal toto so svojim kamosom hovikom, od malych to bolo len usmevne, nie nejake vazne, bo stacilo zdvihnut dost vysoko hlavu. Ale hovik ako ho videl, tak ho olizoval, nakryval. Ale pomahalo proste kracat. Sa hrali potom inak. Toto sa pretrpelo hlavne na zaciatku a Hugovi stacilo pisknut, sa pohol a pes sice obiehal a dobiedzal, ale to uz sa Hugo tvaril, ze nevidi a obcas pristal aj na tu hru, co mu ponukal. Oni sa tak boli schopni hrat uz ako dospeli... A hovik ziadneho ineho psa nezniesol. Ale ze ziadneho :joint: A ani od stenata sa nepoznali. Obaja len boli mladi, ked sa spoznali. Hugo mal cca 1.5 roka, on cca rovnako. Cize v najzaujimavejsom veku sa nasli :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod wer » Ned 07.01.2018 8:03

Pax a Bary. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa