Vychádzanie s inými psami

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.10.2012 12:55

To bude skôr taká neohrabaná hra ale s podtónom ujasňovanie si pozície. Dvaja kohúti na hnojisku :no:
Trochu sledovania trochu korigovania a bude dobre.

Predstavovala som si rvačky že chlpy lietajú :lol:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Pia 12.10.2012 13:10

To nakrývanie sa nepáči ani jednému. Je to niečo podobné, akurát, že oveľa rýchlejšie a keď sú na zemi ako napríklad na začiatku videa, tak sú oveľa agresívnejší, vrčia a snažia sa uhryznúť, každý sa snaží dostať na vrch. Vôbec pri sebe neležia tak pokojne :ua:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Pia 12.10.2012 13:13

Ivanka.P je fakt možné, že je to len tá hra, len neviem ako ich vtedy usmerniť, keď vtedy vážne nepočúvajú nikoho..a netuším ako ich mám vtedy oddeliť. A samozrejme nechcem aby sa im niečo stalo :ua:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.10.2012 13:32

Video čo dala Meri s tými anatolmi to sú štence od malička spolu to je iné.
Tvoj prípad je dvaja cudzí psi a nevedia si vyjasniť pozície. Doteraz žil každý sám, teraz prišiel zlom.

Som zvedavá na video. A keď ťa môžem poprosiť daj video aj z venčenia mimo dvor aj to ich obchádzanie okolo seba na dvore :no: stačí krátke 2-3 minútové
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Ned 14.10.2012 9:54

Včera sme boli na dlhej prechádzke, dopadlo to lepšie ako som si myslela. Celkom prekvapivé pre mňa bolo, že to môj "anjelik" je ten, kto vždy začína hrýzť. Po prechádzke sme ich nechali na dvore bez vodítok..všetko bolo v pohode, najskôr len oddychovali, lebo boli vážne zničení, potom sa začali hrať, tak sme ich usmerňovali. Naraz sa to ale nejako zvrtlo, asi to jeden prehnal a skočili do seba a vážne sa začali hrýzť..musel ich oddeliť brat (to nemám natočené, lebo to fakt bolo nečakané a vytiahnuť mobil bolo to posledné na čo som vtedy myslela). Potom sme ich vyhrešili a hanbili sa :) Jeden ležal na jednej strane balkóna, druhý na druhej..nemali záujem ani prejsť okolo seba a ignorovali sa..išlo to teda celkom dobre, až na tú bitku..vôbec neviem čo mám v takej chvíli robiť, alebo ako ich oddeliť.. :nwm:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Ned 14.10.2012 10:58

video sa mi sem nepodarilo nahrať, tak som ho pridala na fb a malo by byť verejné. Prvé je z prechádzky a druhé už u nás na balkóne :)
http://www.facebook.com/photo.php?v=357 ... permPage=1

http://www.facebook.com/photo.php?v=357 ... permPage=1
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Cathie » Ned 14.10.2012 17:47

Mozno sa mi zda zle, ale tolko moj nazor - ja mam opacny dojem. Ze dobik prilis dobiedza v niektorych situaciach, nie labrador. Ked sa hraju vonku, vyzera to celkom ok, ale ked si vsimnes, prave labrador sa tam casto uhyba, pretoze mu dobik ide po chvoste a zadnej nohe, tak sa proti nemu vzdy otoci a hravo ho odbije.
A na balkone vidim zas cosi ine - doberman neustale chodi a poklada si hlavu labradorovi nad hlavu a krk. Co vacsinu psov provokuje a nenechaju si to. V jednej casti videa ho dokonca zatlaci k zabradliu a neustale sa pokusa ho zhora chytit za krk. Dokonca sa mi tam zda, akoby sa mu labros pomedzi hru podriadoval - dava hlavu bokom, drzi ju dole, uhyba sa, ma sklopeny dole aj chvost.

Cela ta hra je o tom, ze doberman dobiedza a labrador sa mu uhyba a "brani sa". Niekedy je v tom hry viac, niekedy menej. A su tam situacie, kedy to dobik trochu prehana, aspon na moj vkus. Super ale je, ze pri hre reaguje na hlas a na zavolanie pride - to mozete vyuzit a hru prerusit, ked sa vyhroti. Ale urcite zabrante tomu, aby ked sa on otoci a pribehne na zavolanie, aby sa s nim druhy pes dalej pokusal hrat. Idealne ich zavolat oboch :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod calwen » Ned 14.10.2012 18:02

Ja tam vidim to co Katka.
Proste dobik je sisnuty a labik uz ma toho obcas dost.
Musim trosku vytknut ale k poslusnosti - treba na tom privolani makat aby to bolo na prvy sup :no: Idealne teda aby obaja chalani nosili snuru a riadne ste ich to naucili. Ked budete potom vidiet, ze dobik prilis dobiedza, tak ako pisala Katka - oboch privolat, ukludnit a az potom volno.
Inak si myslim, ze ked sa naucite citat, kedy ma labik dost a budete to trosku korigovat, tak nemusi byt medzi nimi ziaden problem s vychadzanim :no:
A jo doma by bolo idealne naucit ich oboch nejaky povel miesto. Doma mi pride zbytocne psa privolavat - divoku hru staci stopnut odoslanim oboch psov do pelechu plus naucit ich, ze v pelechu sa druhy kamos neotravuje. Casom by mohli pochopit, ze ked sa pocas hry jeden odseparuje na pelech, ma dat ten druhy pokoj.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Pon 15.10.2012 6:59

Juj ďakujem pekne za analýzu :smile: už aspoň vieme čo a ako a budeme na tom pracovať...a na privolaní budeme makať tiež :jop: ešte by som sa chcela spýtať. Čítala som tu, že kŕmiť by sa mali naraz..čiže misky dať napríklad na dve strany balkóna a dozrieť aby si každý hľadel svojej? Môj labrador zje totiž všetko, niekedy sa mu podarí aj dobíkovi, ktorému to vôbec nevadí, ale aj tak by mal jesť len z vlastnej misky, nie?
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod calwen » Pon 15.10.2012 8:14

Urcite nedovol aby si liezli do misiek. Kazdy nech si hladi svojej a ked dozeru, mozu to skontrolovat a vylizat - len opat treba dat pozor, aby si pes nechranil aj prazdnu misku :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.10.2012 9:34

Ja videá nevidím lebo v robote nemám prístup na FB :no:
Každopádne som si aj myslela že vlastne problém bude v tom že ty nevieš vyčítať kedy sa tvoj pes už hrať nechce a vlastne ako začiatok bitky vidíš to, že tvoj labík začal. Ale začiatok toho vlastne bol skôr :no:
Baby výborne poradili. Doma si kuknem videá :ahoj:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2012 10:34

A ja myslim, ze je pekne vidno, kedy ma labik dost. Ja by som hru potom uz dalej neakceptovala. Hlavne na tom balkone - mne sa to ani nedalo dopozerat. Keby bol labik moj pes a niekto by ho takto "sikanoval" - tak uz davno je kazdy na svojom mieste, ci sa to niekomu paci alebo nie. A to ze kazdy ma vlastne miesto, kde mu musi dat druhy pokoj, to je svata pravda. Sa obavam, ze labik sa z neho potom nepohne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Ivanka.P » Pon 15.10.2012 19:20

Presne :yes: dobíkovi treba rázne vysvetliť kedy sa hra končí.
Inak si nemyslím, že by mali nejaké bitkárske sklony. Potom treba aj brachovi povedať ak toto bude jeho pes robiť iným psom pri venčení, môže sa mu to škaredo vypomstiť. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod SimaTristanova » Pon 22.10.2012 12:07

Ďakujem za rady :) našťastie sme to zvládli a chlapci sú už veľký kamaráti. Dokonca sa už stihli jeden od druhého naučiť malé zlozvyky, čo sme im hneď zatrhli, lebo naposledy ma skoro prekotili, keď obaja na mňa vyskočili :D :ahoj:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Ivanka.P » Pon 22.10.2012 12:17

:jop: mám velkú radosť :jupi: :jupi: :jupi:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa