Povel "ku mne!"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 11:51

tak ja neviem, keď u mňa nefunguje pamlsok alebo hračka, skúšam ho radostne volať, alebo pobehnem trochu za ním a potom utekám preč...
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 11:55

no veď budem skúšať všetko a uvidím čo najviac bude zaberať a podla toho sa zariadime
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 11:57

Tak veľa šťastia...
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 11:58

Leni, skús učiť odvolačku na stopovačke....=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 12:00

myslíš že by to išlo?? :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 12:05

Myslím, že keď nič iné nepomáha, posledné riešenie je pomocou stopovačky.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 12:12

No..myslím, že áno... Normálne ak s ním pôjdeš niekam na lúku alebo na pole, kde môžu byť potencionálne koriste :lol: , tak ho nechaj za sebou vláčiť napr 10m stopovačku... Mysláím, že pravidlom pri privolaní je to, že privolaj psa len za predpokladu, že si si takmer 100% istá, že pribehne... Takže bude zbytočné, ak naňho budeš ziapať a pritom vieš, že nepríde, ani keby boli hromy blesky... V takej situácii, sa k nemu priblíž na takú vziadlenosť, aby si dočiahla(napr. pristúpila) na vodidlo, zakrič Ku mne! a pritiahni som mierne, začni cúvať a lákať na maškrtu=) Mao by to fungovať... kukni na http://www.uvp.sk =))
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 9:19

no skúšame to so stopovačkou...je to lepšie,lebo ak zakričim "k nohe" a zapískam tak potiahnem vodítko a hned sa zvrtne a pribehne..a už to zvádal aj bez potiahnutia...ak to bude lepšie budeme skúšať aj na volno..ale najskôr to natrénujeme dobre pomocou stopovačky..dík za radu :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 10:54

Lenka.Buddy píše:no už som spomínala tuším aj to že vonku sú mu hračky aj pamlsky ukradnuté..a pískací hamburger von nenosíme :ha:


Pískaci hamburger si nekúpila náhodou v Bille? :lol: Lebo ja mám odtiaľ taký:-D
Ja som najprv ani o možnosti výcviku na stopovačke nevedela...Lebo v knihách sa o tom moc nepíše... Ale odkedy som začala navštevovať uvp.sk a kupovať ŽSP, tak to už viem :lol: A je to ozaj účinné. Ale tuším je to tak, že máš psa cvicičť na stopovačke minimálne 6 týždňov bez toho, aby si ho pustila navoľno a potom do bude mať zvládnuté na 100%
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 10:56

ja som ho našla v Tescu :ha: ale jeden už dokonal tak má nový :ha: ten ešte stále píska.. no dík za radu..teraz bude 6 týždňou na stpovačke..a to ho ako vôbec nemám púšťat na volno??lebo napr. keď ide plávať :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 11:07

Lenka.Buddy píše:ja som ho našla v Tescu :ha: ale jeden už dokonal tak má nový :ha: ten ešte stále píska.. no dík za radu..teraz bude 6 týždňou na stpovačke..a to ho ako vôbec nemám púšťat na volno??lebo napr. keď ide plávať :no:

Akimov hamburger už "zrušil" brat:-D Tak treba nový, lebo mooc ho fascinujú pískacie hračky :lol: niečo ti opíšem
Zásady práce s dlhou vôdzkou(v bežnej reči psíčkarov so stopovačkou):
*vôdzku budeme bez prestania používať 5-7 týždňov(je totiž dôležité, aby sa u psa vypestoval kvalitný zvyk...Prísť, keď ma zavolajú)
*počas tejto doby musí byť hafan vždy pod kontrolou...buď na krátkej vôdzke alebo stopovačke(nič medzi tým neexistuje...žiadna voľnosť!) Prečo?Lebo ak si po týždni zmyslíš, že už to celkom dobre vie a pustíš ho, akurát na potvoru sa za niečim rozbehne a máš po privolaní a celom výácviku..Pes si potom uvedomí, že ak nie je na stopovačke, nemáš nad ním žiadnu kontrolu :no:
A ešte otázka....kúpila si st. z pásoviny alebo šnúrovú?? Lebo na tú z pásoviny treba dávať pozor, nakoľko timôže spáliť ruku(vlastná skúsenosť od koní:-D)
Ale radím ti, ak nemáš časopis ŽSP 1/2005, tak si ho skús doobjednať, alebo ti to môžem prípadne preskenovať a poslať=) Tam je to všetko rozpísané, aj s obrazovou prílohou=))
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 11:25

no z pásoviny mám..mne to dnes tiež trochu porezalo ruku..ŽSP nemám..ale dajú sa doobjednť staré čísla myslím..ale až z 2005 neviem..ak by si mohla pošli mi to pls
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 11:34

Dá sa objednať aj 2.číslo(1/2005, december/január) Neviem, či aj cez net, ale ak máš nové číslo, tak tam sa to dá myslím, že za 25 korún. Ale ak nehcceš doobjednať, môžem ti to preskenovať, ale to musím dať kamoške, lebo scener nemám
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 11:57

no pozrem to..nové číslo mám a ak sa bude dať doobjednám..ale inak čo keď po 6 týždňoch pustím psa zo stopovačky a nebude rešpektovať privolanie?? :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 11:59

Lenka.Buddy píše:no pozrem to..nové číslo mám a ak sa bude dať doobjednám..ale inak čo keď po 6 týždňoch pustím psa zo stopovačky a nebude rešpektovať privolanie?? :ua:

No myslím, že ak budeš postupovať presne podľa návodu, tak by sa to stať nemalo... Treba len pravidelne cvičiť... On si to zaryje do hlavy, keď ho bdueš chcieť privolať, trhneš vôdzkou a bude musieť. A keď hovoríš, že už teraz mu to ide aj bez trhnutia, tak po 6 týždňoch to bdue na 100% :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa