vychova dvoch steniatok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

vychova dvoch steniatok

Poslaťod dudo_1 » Pon 14.02.2011 18:28

Dobry den,

chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s vychodvou a vycvikom dvoch steniat naraz.
Zvazujeme kupu dvoch ridgebackov ( suciek ) ,aby si robili spolocnost. :smile:
Viete mi popisat ako na to a ake su nastrahy a vyhody ?

Dakujem
dudo_1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Mackie » Pon 14.02.2011 20:12

ak nebudu mat 2 panov a plnohodnotne venovany cas kazdemu osobitne, neodporucam
skus popozerat temy ohladom 2 psov, problem je aj pri starsich, nie to este pri stenatach
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 14.02.2011 21:03

Výhodou je to, že budú mať spoločnosť, niektoré veci sa dajú cvičiť hromadne (sadni, ľahni...), ale ako píše Mackie, pri výcviku sa treba venovať každému šteniatku osobitne - chôdza pri nohe, odloženie, budovanie si vzťahu.... My sme mali dve šteniatka RR do takmer 5 mesiacov, kým Babette neodišla domov, zvládať sa to dalo, ale podľa mňa je lepšie mať prvého psa už vychovaného a pribrať si ďalšieho, aj keď, posúďte sami: úžasne si rozumeli, boli ako dvojičky...
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Bad » Uto 15.02.2011 6:50

V časopise byl velmi hezký článek od dlouholetého zkušeného výcvikáře k výcviku dvou a více psů :
Mackie píše:ak nebudu mat 2 panov a plnohodnotne venovany cas kazdemu osobitne, neodporucam

takže tak nějak
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Tchor » Uto 15.02.2011 7:51

Pokud nemate dost zkusenosti aby jste dokazali obe naraz zaujmout natolik, ze budou navazany na vas nikoli na sebe tak to taky nedoporucuju. ve dvojici je mnoho veci nekolikanasobne tezsi nez s jednim psem - zvladnout se to da, ale je to dost podstatna komplykace.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod larami » Uto 15.02.2011 16:42

Ja nie som odborník ,ale mám doma RR a kríženku čohosi šteňatá a mám čo robiť s jedným RR .Sú to dosť ťažké povahy a ich výcvik si naozaj vyžaduje čas a totál dôslednosť inak Ti prerastie cez hlavu.Tiež sa teraz lámem na výcviku alspoň základnom a to mám len jedného.Tak ak nemáš skúsenosti tak by som to skúsila len s jedným a neskôr si zadovážiť druhého.Ver mi píšem z vlastnej skúsenosti.RR sú krásné,elegantné ,ale desne tvrdohlavé.Tak porozmýšlaj ,aby si sa neskôr netrápi a spolu s Tebou aj psíky.
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 15.02.2011 21:10

A ešte jedna "nástraha" mi napadla, ak plánuješ sučky štandardné na výstavy, treba rátať aj s tým, že ich musia vystavovať v rovnakej triede dvaja...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Moniak » Uto 15.02.2011 21:27

ja som pocula nazor aj inych chovatelov a majitelov RR, ze starsi pes by mal byt aspon o 2 roky starsi ako mladsi pes...priznavam, ze si neviem predstavit ako sa daju vychovavat dve stenata naraz..ja mam starsiu sucku, ktora mala 3 roky ked prisla RR a jej vychovavanie bolo prakticky ukoncene...a mladsia bola od zaciatku skvela na vychovu, ale aj tak mam obcas pocit, ze sa im nevenujem dostatocne...nieto este pri dvoch stenatach.... viem si to predstavit ak nerobis nic ine len sa venujes psom..co je asi dost nerealne...v inom pripade si sice budu robit spolocnost..ale hlavne sa podporovat v lumparnach :lol: takze odporucam si to velmi dobre premysliet...
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod Ivanka.P » Pia 18.02.2011 13:38

Ani ja nedoporučujem.... Ak chceš psíkov podobne starých, daj si rok pauzu kým kúpiš druhého. Daj si záležať na výchove jedného a potom druhého. Ajtak je to zaberák, ale dá sa.

Inak ja mám dvojičky deti a poviem ti, že ak sa rozhodli, že ma nepočúvnu obaja, mohla som sa aj rozkrájať. Boli presila a neboli nikdy tak závislý na mne.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod moth » Štv 29.09.2011 12:02

Rovnako, dve steniatka naraz neodporucam, je to na nervy :ua:
Nechala som si dve steniatka z jedneho vrhu, teda ako sa u nas narodili tak u nas aj zostali, bola to hotova katastrofa. Urcite by aspon trochu pomohlo, ak by sa dostali do ineho prostredia, k novemu majitelovi, ale oni sa tu narodili aj zostali. Stalo sa z nich duo, sila dvoch psov v jednej kozi a ja ako clovek som bola na nich sama. Podarilo sa mi s nimi minimum, urcite aj moja chyba, ze som ich od zaciatku chovala vo vaticke. Dnes maju 6 a pol roka, fenecka ma na vrch od psa, ale som presvedcena, ak by fungovali samostatne, kazdy v inej rodine, boli by ini omnoho lepsi prisposobivejsi. Vycitam si, ze som vela pokazila, dnes maju 6 a pol roka, po odchode ich starych rodicov zaujali ich pozicie, spravaju sa ako macky a neuveritelne si vynucuju svoje pohodlie. Urcite nie je dobre mat doma rovnako stare psy! Ja to uz s nimi nejako dokocirujem, ale uz by som to nikdy nechcela zopakovat :ua:
Naopak vekovy rozdiel u mojich prvych Akit bol len pol roka, ale nakolko prvu Akitu som velmi rychlo podchytila a viedla spravnym smerom, mladsi pes sa od nej vela naucil a prisposobaval sa, takze tento styl bol podla mna uplne super!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod agah » Štv 29.09.2011 13:00

A ja Vam musim protirecit :no: Moje stenuchy vyrastali spolu - aj ked je medzi nimi 4 mesacny rozdiel. Ked sa narodil Mlady nemohla som sa dockat kedy uz bude natolko velky aby sa mohol hrat s Remkou. vyrastali spolu, hrali sa spolu, vychovavali sa spolu a to aj napriek tomu, ze su diametralne rozdielnych povah. Jedno pre druhe bolo oporou (aj doteraz je), su to partaci do dazda. To z ich hladiska... Z mojho - nebol ziadny rozdiel, naopak - vyhrali sa aj spolu, takze mala som viac casu pre seba.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod moth » Štv 29.09.2011 13:06

V pohode, ja netvrdim, ze moj priklad je dany a nemenny! Popisala som len vlastnu skusenost. Ono boli to steniatka, posledne steniatka, ktore naplnali moj ciel - zachovat a zachranit stare linie AA - to uz dnes nie je mozne, podla toho som sa k nim aj chovala, teda nech robia co chcu len aby prezili! Casom som pochopila, ze robim nieco, co nepochopil nikto, ale cas sa nedal vratit spat, svoje rodokmenovo jedinecne psy mam doma, chov s nimi je otazny skor zabudnuty, takze tak ako sa narodili, tak aj prekrocia duhovy most. Oni su mojim potesenim v suvislosti s mojimi cielmi v minulosti. V sucasnosti uz nemam ziadne ciele, nech si kazdy robi co chce a co uzna za vhodne, je to jeho ciel, stare linie AA len zapadnu prachom a tesme sa vystavnym sampopnom!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod agah » Štv 29.09.2011 14:05

Offtopic: To je mi luto, Moth o to viac, ze Tvoje ciele su mi blizke. Tiez mam typ psa a chcem pokracovat v chove toho typu, ktory uz "neleti" na vystavach. Zo srdcia Vam prajem - nech si uzijete spolocne roky zivota co najviac :jop:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod moth » Štv 29.09.2011 14:31

Offtopic: No agah v tomto urcite nie sme same, ako citam a dozvedam sa, neboli sme a nie sme jedine, kto s nostalgiou spomina na minulost :ua: Ja som sa preto rozhodla pre dalsi krok diametralne odlisny a znova "sebecky" znova mam psy ine a neporovnatelne v ramci sucasnej populacie plemena, i ked nie su predstavitelmi sucasnych instantnych sampionov, tiez nie su predstavitelmi minulych obdivuhodnych starych linii... akokolvek kazdy ma moznost dosiahnut to, co si zela :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: vychova dvoch steniatok

Poslaťod renqa » Uto 11.10.2016 9:02

Mame momentalne doma dve steniatka, jedno ma 4 mesiace a druhe 3, to starsie je vahovo raz take velke. Stale by sa spolu hrali, hlavne to starsie je dost zive a hry vyzeraju velakrat dost drasticky. Ked aj posluchnu a chvilu sa nehraju tak uz zachvilu zase striehnu po sebe. Tak neviem ci ich rozdelit kym kus nedostanu rozum alebo ich nechat.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa