zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Uto 12.04.2011 16:14

jsou posteloví psi kde


Offtopic: no predsa v tej posteli :jazyk:

Offtopic: edit - aj moj krpec vie presne kedy zastalo nase auto v parkovisku - CO! on vie,ze mama pride do parkoviska aj s predstihom 2-3 minut :nwm: Nechapem ako to robi - ale ked sa rozbehne k oknu,zahladi (nedociahne) a sadne pod okno na kusok koberca - viem,ze sa niektory clen rodiny blizi (a je jedno ze sa este len vezie busom hore na kopec).Toto je pre mna sci-fi :hi:
Naposledy upravil usagi dňa Uto 12.04.2011 17:00, celkovo upravené 2
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Uto 12.04.2011 16:53

Bad píše:
raky píše:Hanka, Hanka - no napríklad to, že pes si lepšie odpočinie vonku na svojom vyhradenom priestore a nie vo vnútri, keď okolo neho stále niekto premáva... To je len jedna z vecí... A ďalej ako som povedal, ak si niekto kúpi dbm - tak si ho kupuje možno aj na stráženie a na prácu a nie aby strážil ladničku.

No vidíš a my to máme úplně naopak - pes si opravdu odpočine doma, protože tam je, abych tak řekla, stabilní prostředí a nevzbudí se ani když mu budu šlapat po hlavě. Kdežto venku spí jen na jedno oko, neb přeci musí vytrvale hlídat a kontrolovat vše co se kolem šustne. A co se týká hlídání - z tohoto hlediska je úplně jedno, jestli je na zahradě nebo doma, i z ložnice registruje zvuky zvenku, jenom neječí na každého kolemjdoucího a neobtěžuje tím okolí. V zimě hezky nahlásil nějakého vtipálka, co nám v noci otevřel bránu a chtěl nevím co.


My to máme dost podobně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Domik » Štv 14.04.2011 8:41

Ja neviem, ale co ja vidim dobermanov, tak to su take trasoritky. Od malicka som v tom, ze dobermanovi je v zime zima. Kazdeho co som videla bol taky.. Suhlasim, ze moze byt v teplych mesiacoch vonku, ale Lubena pisala, ze v mrazoch ho zoberie na par dni dnu. Par dni? Podla mna zima pre takeho psika je aj par mesiacov. Ja mam tiez kratkosrste plemeno a ked sme v zime vonku ked nie je na volno, ale na voditku, po hodinke sa trasie.. Neviem si predstavit, ze by taky psik mal spat vonku.. Cez den, ok da sa to prezit, urobis nejaku bundicku a ma budu, pritom sa hybe. Ale v noci? Vies mas mladeho psika, vela toho vydrzi, problemy so zapalmi sa prejavia az po par rokoch. No ja neviem, moj nazor je taky, ze je tolko nadhernych a povahovo uzasnych dlhosrstych psikov, ze nechapem ludi preco si na celorocny pobyt vonku zoberu kratkosrsteho psa.. Ja som tiez chcela cely zivot huskyho a zistila som, ze to nie je pes pre mna.. Tak len sa mu snaz aspon na noc, ale celu zimu dat pristup aspon do garaze.. Lebo ty nemozes vediet ci ten psik netrpi, vela z nich si zvykne, ale zima im je to mi ver.
A tiez si nemyslim, ze ked je 30 stupnov, psik sa sam derie vonku. My prideme z vonku, kde sa poriadne vybeha, ale teperi sa potom dnu, lebo mu je horuco. Tu nejde o to, ze ma strom, kde sa skryje do tiena. Je dusno a on chce byt dnu. A to mam africana. Ten luuubi teplucko.
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod wer » Štv 14.04.2011 9:03

Bad píše:wer, to mě zaujalo, v jakém smyslu ? - jsou posteloví psi kde? Jinak já psy nerozděluji na postelové a jiné ale bytové a venkovní, ta postel už je jenom individuální detail.


Offtopic: nie, mne islo len o to, ze tu casto pocut, ze pes, ktory byva vonku je chudak. z povodne pracovnych plemien sa stavaju spolocenske a toto mi vadi. to nie je len o tejto teme... dobou sa meni povaha, vyuzitelne vlastnosti, naroky a to suvisi s tym, ako je pes v dnesnej dobe brany. ale potom sa nedivme, ze pracovni psi nie su taki ako kedysi. :ua: jasne, aj ja mam rozmaznaneho fracka, ktory si tiez lehni na gauci...

a k tomu hladkosrstemu vonku. poznam cloveka, ktory chova dobikov vonku. a nic im nie je. prisposobia sa. jasne, ze maju poriadne zateplenu budu. podla mna je tisic-krat horsie to striedanie - v noci vnutri a potom von.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Bad » Štv 14.04.2011 9:17

Offtopic:
wer píše:dobou sa meni povaha, vyuzitelne vlastnosti, naroky a to suvisi s tym, ako je pes v dnesnej dobe brany. ale potom sa nedivme, ze pracovni psi nie su taki ako kedysi.

To podle mého vychází z chovatelských klubů a samotných chovatelů, alespoň u našeho plemene ano, ostrý pes už není IN a TRENdový :hmm: :au:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Štv 14.04.2011 10:00

dobou sa meni povaha, vyuzitelne vlastnosti, naroky a to suvisi s tym, ako je pes v dnesnej dobe brany. ale potom sa nedivme, ze pracovni psi nie su taki ako kedysi


Pracovního psa nedělá to, že je chován venku nebo zavírán do kotce. V tom, co píšeš, je asi dost pravdy, ale není to chovem venku nebo v bytě, ale hlavně genetikou, množitelstvím, zůznými "výcvikovými a výchovnými" postupy a tím, že profíci, ke kterým si někteří chovatelé dávají připravit psy ke zkouškám se chlubí tím, že uchovní každou s...u, když majitel dobře zaplatí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod wer » Štv 14.04.2011 10:09

Offtopic: hanka, to, co hovoris je druha vec. ale dalsia je ta, ze samostatni psi su neziaduci v mestskom zivote. sama vzdy radis, ze pes nema co riesit sam... a ja ti aj davam za pravdu. ale nasledok toho je, ze psi su precitlivenejsi, rozmaznanejsi, nesamostatnejsi. a za dalsie aj to zvladania poveternostnych podmienok. kedysi nemali psi problem so zimou, horucavou, robili bez ohladu na pocasie. mozem povedat, ze aj moj pracovny psisko, ked otvorim dvere a vidi, ze vonku prsi, tak chvilu rozmysla, ci tam ide.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod meridia » Štv 14.04.2011 10:21

wer
Offtopic: já s Tebou naprosto souhlasím,bohužel je taková doba a pracovní pes zní dneska skoro jako urážka :joint: ,stačí se podívat jen tady..jak někdo vznese dotaz třeba jen na hlídání psa u domu,dostane se mu rady,že si má koupit alarm a psa okamžitě přestěhovat do postele,jinak je tyran a nemá mít psa žádného :joint: .Dnes už psi pracují skutečně méně než tomu bylo dřív a asi se to bude spíš zhoršovat a psi budou stále více plnit funkci společníků..co se venkovního chovu týče, hezky o tom někde psal p. Dubový,který tento způsob preferuje,ale bohužel nemůžu najít kde to bylo.. :ua:
edit
Offtopic: našla jsem jen toto,ale to není to co jsem chtěla,bohužel
Ale prosíme Vás, neptejte se na problémy spojené s chovem psa v bytě! Tento server je od lidí a pro lidi, kteří se zabývají výcvikem psa pro reálné použití v praxi. Nemáme žádné zkušenosti s chovem "domácích miláčků", a když se zeptáte, co máte dělat, když Vám doma pes všechno počůrá, okouše, rozkouše nebo když Vám doma často štěká či vyje, odpovědí Vám bude pouze rozpačité pokrčení ramen. Tyto projevy jsou totiž přirozeným chováním psa a při ustájení zvířete venku (jak to my doporučujeme, sami děláme a považujeme za správné) nepředstavují žádný problém
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Domik » Štv 14.04.2011 12:13

"Offtopic: někdo vznese dotaz třeba jen na hlídání psa u domu,dostane se mu rady,že si má koupit alarm a psa okamžitě přestěhovat do postele,jinak je tyran a nemá mít psa žádného"
Offtopic: :haha: no to uz je rada :pac: No, ale ked mam povedat pravdu, psa na strazenie domu by som sa asi v nasich podmienkach bala mat. Neviem ci je to pravda, nechce sa mi teraz zistovat :lol: ale citala som niekde, ze u nas aj ked mate tabulku, ze pozor pes, a niekto napriek tomu vojde na VAS pozemok a pes ho uhryzie, problem mate Vy :oo: No co je toto za system. Tak to radsej ten alarm :joint:
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Mirah » Štv 14.04.2011 12:47

Offtopic: Neviem, ja som zasa našla toto: [i]Z predchádzajúceho prípadu je jasné, že na ochranu
majetku máme isté možnosti. Napríklad na dvore voľne pustené,
nebezpečné zviera. Oplotenie domu však musí byť schopné zabrániť
náhodnému vstupu a nemalo by chýbať označenie upozorňujúce, že objekt
je chránený napríklad strážnym psom. „Ak v takto zabezpečenom priestore
zviera zlodeja napadne a roztrhá ho, je to zvyčajne kvalifikované ako
nutná obrana,“ tvrdí JUDr. Korgo. „Od vlamača dáva zákon ruky preč. On
sám ide s kožou na bubon!“
[/i] zdroj http://www.korzar.bloguje.cz/42236-nebo ... ajetok.php
ale ako to je naozaj, to by nám mohol povedať len nejaký právnik ... valad?
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Štv 14.04.2011 13:26

Ano, pan Dubový chová svoje NO v kotci, pokud vím, tvojí čubě se ale na pražském sídlišti líbí taky, nebo ne?

Pro vysvětlení, Meridiu by nejspíš ani nenapadlo chovat svého psa venku v kotci, když jí - pokud se nezměnilo nic časem - bere s sebou i do práce, to má chlupatici. Ale protože jsem napsala, že hladkosrstý pes venku je blbost, bude všem tvrdit pravý opak.


Ten alarm je určitě lepší. Stojí méně než pes, není třeba se mu jakkoli věnovat kromě občasné údržby a když k tobě někdo vleze, nebudeš mu muset platit doživotně prachy, jako když ho sejme tvůj za tom dvoře nebo za plotem, který nemůže překonat, zabezpečný pes. Takové jsou u nás zákony, bohužel. A když budeš mít na plotě cedulku, pozor, zlý pes, sejmou tě víc, protože jsi věděla, že máš nebezpečné zvíře a nezavřela jsi ho tak, aby chudáka zloděje sejmout nemohl. Je to tak, a proto - pes do postele a na hlídání alarm. Je to bezpečnější pro majitele. :no:
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod wer » Štv 14.04.2011 13:34

Offtopic: no aj ja mam psa v byte a vlacim ho kade-tade. ale to neznamena, ze sa na to neviem pozriet (seba-)kriticky a s odstupom. s ohladom na vyuzitelnost plemien. psom sa natlaca predovsetkym to, co chceme my. a oni sa prisposobuju.
a co sa tyka duboveho, ja osobne ho nemam rada. paci sa mi tart, paci sa mi vycvik do praxe, ale jeho proste nemusim
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Štv 14.04.2011 13:45

Hanka 1 píše:protože jsem napsala, že hladkosrstý pes venku je blbost,

A teraz všetkych hladkosrstých hneď do vnútra!!! :haha: A z lesov pozbierame aj srnky a všetko čo nemá dlhú srsť... :jupi:
A dáme do postele... :jop:
To je zas prča... :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod lucik » Štv 14.04.2011 17:59

ZASE?! choďte už do prdele s tými vašimi osobnými spormi a zasieraním tém!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
kam človek pozrie, samé vaše sračky!
:kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod meridia » Štv 14.04.2011 18:59

Domik
ale citala som niekde, ze u nas aj ked mate tabulku, ze pozor pes, a niekto napriek tomu vojde na VAS pozemok a pes ho uhryzie, problem mate Vy

no to je bohužel pravda,co to je za systém Ti nebudu řikat,musela bych použít stejný styl vyjadřování jako lucik a to mi nepřijde vhodné :jazyk:
můj názor je,že pes určitě nezabrání vniknutí zloděje,když si Tě tento vytipuje..ale to ani alarm :lol: Nicméně většina lidí nejspíš nemá na mysli komisaře Rexe,který zloděje sám zatkne,mobilem zavolá policii a než přijede,bude mu číst jeho práva :haha: ,stačí už přítomnost psa a jeho hlídací projev..to je už pro obyčejného zlodějíčka komplikace,které se raději vyhne.Tuhle o tom byla zrovna zmínka v PPČ,že zájem o psí smysly i výstrahu v podobě jejich tesáků stoupá..
hanka1
Měla by sis doplnit informace,pan Dubový nechová své psy v kotcích neb již delší dobu žádného psa nemá a mít ho se nechystá :no:
Ano,mám čubu v paneláku,jelikož tam bydlím,tak co mám jako dělat? :nwm: Ale já nemám pracovního psa v tom pravém slova smyslu..jo,je z pracovního chovu,maká dobře, je skutečně schopná téměř všeho,zatim jsem nenašla nic nač by se vyloženě nehodila,ale na práci si v zásadě jen hrajem..když se řekne pracovní pes,naskočí mi NO z doby komunismu ,sloužící na státní hranici :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa