zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod usagi » Štv 25.11.2010 20:30

ono dobermani su taki vtierkosi a zavislaci na panickoch,takze nebud prekvapena ak si napriek velkemu dvoru a vhodnemu pocasiu vyberie vasu spolocnost :heh:

inak ten pribeh ma aj pokracovanie - na strazenie si potom vybral velkeho,hunateho utulkaca - ale neuniesol pohlad psa,ked on a dobos isli dnu - tak sa pekne tlacia vsetci v posteli a majetok strazi sbs system :aaa:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Štv 25.11.2010 21:44

no pekne :heh: dvaja maznáci psi a nemá kto strážiť :fizel: ale zlaté :heh: ......a v pohode som nacchystaná že sa jej budeem maximálne venovať len trápi ma táto zima kôli nej!!! nechceela som psa na zimu a pravdu už vôbecc nie dobermana (ja sa vlastne bojim psov) ale jak máme Coru tak pohoda začínam si zvykať a inak sa už na to pozeram, prežijem už aj to ich kusanie. Len predsa v lete by ma netrápilo že ostala vonku, či neochorie. veď ja som prvý deň bežala z práce domov po 2 hodinach s takými výčitkami a plačom a ešte som si zobrala aj dovolenku, doniesla jej kopec uplatkov a hračiek z chovproduktu :yes:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Akami » Štv 25.11.2010 22:54

Zrovna som teraz v inej teme riesila ci vystahovat stena aj so starsou fenkou von do budy alebo nie. Stendo zacalo obhryzat dvere. Nakoniec manzel nasiel riesenie take aby psy mohli byt v dome, uprimne aj ked mala byt buda vyhrievana, mala som predsa len strach o ne, aj ked cely den su takmer stale vonku a su dost otuzile, ked sme si ich uz naucili byt v dome, nebolo by podla mna najlepsie teraz na zimu ich vyhnat von. A to mam borderky, asi by ma riadne chovatelia s krajiny povodu vysmiali :lol:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Pia 26.11.2010 10:08

ak sa smiem spítať, aké opatrenie urobil teda manžel??? Mne maju v sobotu prisť konečne montovať interierové dvere a rázne som manželovi povedala, že Cora ostane vnútri, do volieri ju viac dávať nebudem. Len sa bojím toho že začne dvere okusavať alebo škriabať. Kým som doma tak jasne všetko čo nechcem aby robila tak len Fujkam :heh: ....len keď nebudem doma.....neviem neviem
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Akami » Pia 26.11.2010 11:03

Podla mojho by uplne najidealnejsie bolo mat taku tu velku klietku pre psa a jednoducho ked treba psa tam zavret. Psik aj tak cas ked nie sme s nim, skoro cely prespi. Zial ale klietka nie je najlacnejsia a momentalne na nu nemame, riesili sme to inak.
Kedze v nasej nepritomnosti /v praxi len cez noc kedze cez den su vonku a spokojne/ su psice len na chodbicke, takej predsieni, kde nemaju co poskodit /teda ide o stena, starsia neposkodi nic/, jedine co robilo problem boli vchodove dvere. Tie uz nacala a keby takto pokracovala, neskoncilo by to dobre. Takze manzel doniesol primerany kus drevotriesky, ten davame pred dvere z nutra, tak aby sa stena k dveram nedostalo a keby aj chcela drevotriesku obhryzat, moze. A aby to na seba nezvalila, zasuvame dosku za taku skrinku predsienovu, takze je to aj bezpecne. Nie je to sice nijak esteticke, ale vidime to len my a nevadi nam to. Kazdy den tam davat dosku nie je najpraktyckejsie, ale zas nic tak narocne aby mi to nestalo za to.

Inak este som rozmyslala v tvojom pripade, kedze nemate dvere, skusit kupit taku tu zabranu co sa da medzi steny, resp. zarubne, pouziva sa to na zabranenie vstupu malych deti do miestnosti, vyraba sa aj z kovu a tymto vymedzit stenatu priestor na cas ked nie ste doma, na nejakom relatyvne najbezpecnejsom mieste, napriklad na chodbe.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Pia 26.11.2010 13:46

No stou doskou to je super nápad :jop: ......tak dvere nemáme len do zajtra, maju nám prisť namontovať konečne, takže už vtom problem nebude bude zavreta tiež v predsieni, máme tam taký malý alternatývny nábytok keďže v týchto nábytkárskych superobchodoch predávajú akurát tak predsiene pre male byty :heh: takže ešte dve dosky nech nezožere dvoje dvere a je to :smile: už keď podrastie bude fajn.....skusim uvidíme.
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 17:41

Ahojte všetci,
mám tročku problém s mojou dobermankou Corou, keďže sme ju brali domov na zimu, bola hľavne vo vnútri takže spávala na gauči, alebo vo svojom peluchu alebo na kožušine. Problém mi nastáva teraz keď začíname trénovať spávanie vonku. Väčšinou spáva v pelechu pred balkónom cez deň a nechali sme ju už dva krát vonku v noci ale zase spala tam. Má urobenú volieru a vnej búdu, zakaždím jej ukážem, že tam ma miesto, ma tam deku, ale nechcem tam byť vôbec! Keď jej tam dam aj pelech vyvlečie ho von a leží vonku nie v bude. Nechcem ju zbytočne zatvárať do volieri, chcem len aby tam spávala. Neviem si predstaviť kde bude spať ke´d bude pršať, mám pocit, že vôbec nevie načo je jej búda! Viete mi niekto poradiť ako na ňu???
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Pia 08.04.2011 18:00

Offtopic: A planujete ju mat celozivotne vonku?teda aj cez zimu?to nie je pre dobika velmi vhodne.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 18:05

zverolekármi mi tvrdil, že si vonku zvykne, pokiaľ budú extremne mrazi tak ju dáť dnu, ale ako sa už poznam teploty okolo nuly a už ju aj zoberiem dnu!!! Nechcem týrať psíka zimou. (ako mi už aj v novebri radili, že šteňa musí byť vnútri, tak sa držím toho) Veď aj spanie vonku trénujeme pomali. Dnes určite zas bude vnútri keďže je nečas. Ale keď bude teplo, prípadne aj pršať aby sa vedeľa schovať do búdy!
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 08.04.2011 18:24

Z toho,že ju šupáte raz tam, raz tam, má akurát dobrý hokej. Nechápe prečo raz môže byť s vami a raz nie s tým, že tam vidím aj dosť rozdiel v konforte. Dnu: kožučina, gauč, pelechy, vy.. vonku: tvrdá búda s dekou, klietka. Sa divíš, že tam byť nechce? Keď ste jej ukázalí konfort a kontakt s vami a potom druhú možnosť? Ty by si čo volila.
Je taký hendykep, keby ste ju mali dnu furt? Potom zase, príde, zima, zase bude dnu, potom zas von. celé zle. Zamysli sa nad tým. Ostatne, prečo chcete aby bola vonku? Ak ste ste plánovali psa na von, asi ste zlé plemeno zvolili. Lebo ako sama píšeš, aj tak ju budete musieť dávať na čas dnu. Nedáva mi celý tento ... zmätok? , zmysel. A tvojej fene zrejme tiež nie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 18:30

Vonku ma rovnako pelech, dokonca som jej zohnala madrac zo sedačky, tak aj na tom je spokojná, zabezpečujem jej aby mala rovnaký komfort aj vonku. Pokiaľ býva ešte teraz v noci chladno tak ju nenechám predsa vonku sa triasť. Pravda je, že najradšej by som bola keby bola vonku, staram sa o ňu aj vonku aby jej nechýbalo nič čo mala aj vnútri. Keď je dnu, tak sa začne tlačiť von, a potom zas naopak. prekáža mi už totiž bordel z toho behania dnu a von.
A vo voliere nebýva vôbec zatvorená je len preventívne v prípade keď je nevyhnutne ju zatvoriť v prípade návštevy (cudzej servisáci, roboši a tak...).
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 08.04.2011 18:37

Takv tom sprav poriadok. Ak je dnu, tak je dnu. Si jej sluha? Jednak si zarábaš na problém z toho zmätku a dvak na problém, že s vami bude cvičiť. Ja som si vzala psa, čo na dnukajšok vôbec nebol zvyknutý (čo som zistila až doma). Ten robil pekné scény, ale mal smolu :no: Najprv som ho púšťala spať na balkón, ale potom som si tiež povedala, že stačilo, dvere sa zavreli, týždeň scén a usmerňovania a hotovo. :smile:
Chápeš, lebo najprv sa pýta von, potom dnu a dokola. Inak vonku jej nezabezpečíš ten konfort čo dnu, aspoň určite nie z pohľadu hladkosrstého psa, čo vyrástol dnu.

Na dočasné párhodinové zavretie do voliéry v prípadoch ako spomínaš si určite zvykne, ale či by som sa z nej snažila silou mocou robiť outdoor psa, to asi nie. Najmä ak nemáš doma takú situáciu, že dnu byť nemôže a neprekáža vám tam.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 19:00

ach jáááj....... chcem jednoznačne aby bola vonku, a vonku sa jej páči, možno to asi aj ja moc preháňam so starostlivosťou. Som sňou rada to je jasne, taký môj maznak, ale radšej vonku, so straštný pedant čo sa týka čistoty, a pes vnútri mi prekáža. Radšej vyhrievanie do búdy ako vnútri :lol: :smile: len ako ju teda naučim aby spala v búde???
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Cathie » Pia 08.04.2011 19:03

Lubena ja by som si zadefinovala pravidla, ktore budete vsetci dodrziavat a absolutne presny rezim, aspon kym fena nepochopi, ze bude tak, ako povies ty a ze nema zmysel proti tomu protestovat :no: Ale vsetko s ohladom na to, aby si:
1. brala do uvahy moznosti plemena, ktore mas (srst, ktora ju nezahreje, potreba pohybu atd..)
2. bolo mozne tieto pravidla dodrziavat v AKOMKOLVEK rocnom obdobi

Ako by som to videla a nastavila ja:
- pes ma celorocny pristup do domu.
- vnutri: spi cez noc a travi tam cas, ked je niekto doma
- vonku: cas vonku travi, ked doma nikto nie je alebo ked ste vonku aj vy

Podla mna toto su jednoduche pravidla pochopitelne pre psa. Skratene = som tam, kde je moj pan, travim cas s nim. Prve dni mozno bude problem, ale ked budu vsetky caviky a pokusy o presadenie vlastnej vole odignorovane (samozrejme, zase s ohladom na potreby psa - ak sa po 12tich hodinach pyta von, je to logicke a nie "proti pravidlam"), casom pochopi, ze toto je vo vasej rezii a nie v jej. :smile:

... ako sa bije pes a cistota vnutri? :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 19:33

Cora ma 7 mesiacov, takže ako šteňa nemohla ostať vonku. Teraz však nastáva obdobie kedy by mohla bezproblémov byť vonku. Cez deň sa sama ťaha von a vyhrieva sa na slniečku, dnu ju ani nenapadne ísť je tam spokojna. Sem - tam som aj ja vonku, pripadne ke´d odídem tak je sama vonku. Myslím, že stýmto nieje problem. Jedine ta búda nevie načo jej je!
Čo sa týka čistoty, nikdy som nemala psa a možno o to viac mi vadia labky na podlahe (aj keď je umytá) chlpi hovorím som pedant na poriadok a teraz som jak otrok. A hľavne ak sa pomali začíname priprávovať aj na niejaký ten náš prírastok :smile: Nejak to už vymyslím :smile: ....postavim psovi asi vlastný barák :lol: (ak si bude platiť úver :dancing: )
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa