zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Pia 08.04.2011 20:37

Mozem sa spytat preco ste volili teda dobika,ked ste vedeli,ze chcete aby to bol pes vonkajsi? :nwm: Proste mohli ste zvolit ine plemeno a bolo by po probleme.Dobik a izolovany od ludskej svorky - ja neviem.Tych co poznam su hotovi milaskovia a zavislaci - nehovoriac o potrebe s panom spolupracovat :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pia 08.04.2011 20:44

pravdu dobika som nechcela, chcela som vlčiaka, dobika doniesol môj manžel! Nesúhlasila som stým, ale tak čo už. No aj ona je náš maznák, izolovana nieje a to sa zas nechystam urobiť, chcem len aby spávala vonku! Venujeme sa jej maximálne sama vonku zo dňa je tak 3 hodiny, užívame si aj my, že môžeme byť vonku. .....no ako tak vidim tak sa musím asi zmieriť stým, že môj pes bude v dome a neda nema kto strážiť vonku, a prežiť labky na podlahe :aaa: .......
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Sob 09.04.2011 9:11

usagi píše:Mozem sa spytat preco ste volili teda dobika,ked ste vedeli,ze chcete aby to bol pes vonkajsi? :nwm: Proste mohli ste zvolit ine plemeno a bolo by po probleme.Dobik a izolovany od ludskej svorky - ja neviem.Tych co poznam su hotovi milaskovia a zavislaci - nehovoriac o potrebe s panom spolupracovat :nwm:

Prosím - zdá sa mi, že naozaj moc prehánate, ak by som mal dobíka, tak ho tiež chcem mať v noci vonku - každého psa čo som mal bol aj na stráženie. Ak bude viac mínus tak sa dá na pár nocí do nútra... To je všetko. Mám to tak aj ja - pes má neobmedzený prístup všade cez deň, ale v noci je vonku. Pre dobíka dobrú zateplenú búdu s predsienkou a madracom a neboj ona sa tam sama naučí, možeš jej pomocť pamlskami - pred očami jej dáš do búdy napr. tvrdý syr a potom jej povieš napr miesto a pustíš ju tam - znova povel miesto znova pamlsok - takouto hrou opakovane pár krát za den dostane pamlsok ale len v tej búde... Naučí sa a keď bude zima sama tam v leze - psík nie je hlúpy - ty sprav všetko ab to tam mala dobre... Ja na noce vyhadzujem všetky zvery a Catty už ani nemusím hovoriť - že má ísť von - ide sama, samozrejme sme to na začiatku riešili podobne... držím palce
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Sob 09.04.2011 9:35

Tak vies,ja vychadzam z toho (uz som to tu pisala),ze znameho dobik bol umiestneny von,mal zateplenu budu,mal v nej seno aj matrac a cele to bolo umiestnene za takou strieskou,takze bol z 3 stran uplne kryty - a ma odvtedy chronicky zapal obliciek a trpi na chrbticu. (nehovoriac o tom,ze vtedy im na tie nestastne oblicky takmer odisiel)
Otcov zakaznik mi spominal,ze on mal na firme dobermanov,ale takych psov uz nechce - lebo mu odisli v 4-5 rokoch na oblicky (ale tu neviem,ake mali podmienky,on povedal,ze mali teplo - ale ktovie)...Srst hovika a dobika sa porovnavat neda.Na druhej strane chapem - je to strazny pes,v podstate je to jeho uloha :yes: Ale - je tam to ale,ze co s tou srstou,staci nachylnejsi jedinec a problem je na svete...

Myslim,ze ani chovatelia nedavaju psika na celorocne umiestnenie vonku :ahoj:

edit - podla mna dala Cathy dobry postup,teda v pripade ak je problem len v tom neporiadku z ustavicneho lietania.cely den vonku,na vecer umyt laby a dom je cistucky :ha: Ale uvidite,mozno ked pridu horucavy,tak sa bude tahat aj v noci von a zapaci sa jej to :smile:
Naposledy upravil usagi dňa Sob 09.04.2011 9:42, celkovo upravené 2
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Sob 09.04.2011 9:41

nechcem porovnávať srsť, ale verím, že veľa ľudí si kupuje dobíka okrem iného aj na stráženie... Kvalitná dobrá zateplená búda na mieru a psík nemože mať problém... Aj Catty v mrazoch je vo vnútri, aj keď by ešte nemusela... a na búdu jej ešte na vchod prirábame koberec.... Ale mrazy už máme za sebou tak v tom nevidím problém - poznám dobíkov, ktorý sú celoročne vonku za podobných podmienok, ako som písal a nie je problém...
Lubena skús sa spýtať aj priamo v DBM téme...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Sob 09.04.2011 9:47

Lubena tu je rovno link:

viewtopic.php?f=3&t=165

Oni ti budu vediet najlepsie poradit :ahoj:

Raky - ja chapem,ze je to pes na strazenie a ze by mal tu ulohu plnit.Kedze mam vsak vela znamich dobosov (ako mala som tiez strasne jedneho chcela) ta srst podla mna nie je na celorocne umiestnie von - to je akobych si vyhodila svojho do zateplenej budy :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Sob 09.04.2011 9:59

Usagi - ja na nich pozerám stále :jazyk: Raz možno, ale budem to riešiť takto, nie je to celoročne, cez leto problém v tom nevidím a tých pár zimných meisiacov by som riešil takto... Ako vravím, keď je moc zima - bude vnútri..., u nás to je aj háranie... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Sob 09.04.2011 10:04

A v pohode si zvykla na to,ze niekedy je vonku a niekedy dnu?Kolko to trvalo?Ako ste to riesili?Boli nejake problemy - celonocne zavijanie a pod?
Ved nakoniec ty tu mozes opisat cely navod :yes: :joint:

Offtopic: dobosi su uzasní,ja ich tie milujem :love: :heh:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Sob 09.04.2011 12:46

raky píše:
usagi píše:Mozem sa spytat preco ste volili teda dobika,ked ste vedeli,ze chcete aby to bol pes vonkajsi? :nwm: Proste mohli ste zvolit ine plemeno a bolo by po probleme.Dobik a izolovany od ludskej svorky - ja neviem.Tych co poznam su hotovi milaskovia a zavislaci - nehovoriac o potrebe s panom spolupracovat :nwm:

Prosím - zdá sa mi, že naozaj moc prehánate, ak by som mal dobíka, tak ho tiež chcem mať v noci vonku - každého psa čo som mal bol aj na stráženie. Ak bude viac mínus tak sa dá na pár nocí do nútra... To je všetko. Mám to tak aj ja - pes má neobmedzený prístup všade cez deň, ale v noci je vonku. Pre dobíka dobrú zateplenú búdu s predsienkou a madracom a neboj ona sa tam sama naučí, možeš jej pomocť pamlskami - pred očami jej dáš do búdy napr. tvrdý syr a potom jej povieš napr miesto a pustíš ju tam - znova povel miesto znova pamlsok - takouto hrou opakovane pár krát za den dostane pamlsok ale len v tej búde... Naučí sa a keď bude zima sama tam v leze - psík nie je hlúpy - ty sprav všetko ab to tam mala dobre... Ja na noce vyhadzujem všetky zvery a Catty už ani nemusím hovoriť - že má ísť von - ide sama, samozrejme sme to na začiatku riešili podobne... držím palce



jéééj pekne ďakujem za radu vyskúšam to tak :smile:
Búdu dostane novú s predsienkou, a keď budú extrémne mrazy mi nedásrdce nechať ju vonku, tak na pár dni pôjde dnu......ale ako som už písala chcem aby strážila vonku.
Ďakujem pekne za link už som aj kontaktovala jednu skúsenú chovateľku :lol:

a čo sa týka tých paciek, laby sa jej úmývali vždy keď prišla dnu aj keď bolo sucho, mne vadia otlačky labiek, čiže podľaha sa neblíska ale vidim z uhla labky aj ked je čista podlaha :aaa: hovorim pedant....

ďakujem aj tak za názory a rady :smile: :lol: :yes:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Sob 09.04.2011 12:52

:heh:
no boze,ja som rada ked ju stihnem akotak obehnut mopom :heh: U nas otlacky nie su - ale to bude tym ze je lahky,uvidime co to spravi,ked k nam pribudne "tazsia" vaha :joint:

Drzim teda palce,nech si psik coskoro najde svoje pohodlie aj vonku :ahoj:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Sob 09.04.2011 15:45

no uvidiš... :aaa: .....diki dnes sme už búdu trénovali......asi by tam musela mať za vrece piškót aby tam aj ostala :D .....diki moc :ahoj: :ahoj: :ahoj:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Pon 11.04.2011 14:33

Lubena píše:Cora ma 7 mesiacov, takže ako šteňa nemohla ostať vonku. Teraz však nastáva obdobie kedy by mohla bezproblémov byť vonku. Cez deň sa sama ťaha von a vyhrieva sa na slniečku, dnu ju ani nenapadne ísť je tam spokojna. Sem - tam som aj ja vonku, pripadne ke´d odídem tak je sama vonku. Myslím, že stýmto nieje problem. Jedine ta búda nevie načo jej je!
Čo sa týka čistoty, nikdy som nemala psa a možno o to viac mi vadia labky na podlahe (aj keď je umytá) chlpi hovorím som pedant na poriadok a teraz som jak otrok. A hľavne ak sa pomali začíname priprávovať aj na niejaký ten náš prírastok :smile: Nejak to už vymyslím :smile: ....postavim psovi asi vlastný barák :lol: (ak si bude platiť úver :dancing: )


Dobrman není pes vhnodý pro venkovní chov, je to hladkosrtsté plemeno. Jestli jsi pedant na pořádek, neměla sis pořizovat psa nebo prostě budeš uklízet několikrát denně. Pes má svoje potřeby, a jaké plemeno jsi zvolila, takové máš. Jestli chci chtěla psa na venkovní chov, proč sis pořizovala pomalu naháče a ne nějakého chlupaťáka? Proč sis vůbec pořizovala psa?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod starr » Pon 11.04.2011 15:16

Hanka 1: Hovoríš mi z duše :jop:.


Lubena píše:a čo sa týka tých paciek, laby sa jej úmývali vždy keď prišla dnu aj keď bolo sucho, mne vadia otlačky labiek, čiže podľaha sa neblíska ale vidim z uhla labky aj ked je čista podlaha :aaa:


Offtopic: Odporúčam návštevu psychológa alebo zmeniť uhol pohľadu, ak sa nechceš stať otrokom svojej domácnosti a otrokom svojej závislosti na čistote. Musí to byť desné pre Teba samú, pre toho chudáka psa aj pre Tvoje okolie. Píšeš, že chceš mať dieťa. Keď bude loziť po štyroch, tak budeš mať na podlahe otlačky jeho rúk, hocikedy sa Ti môže na tú podlahu pozvracať alebo aj niečo iné, bude robiť bordel, rozhadzovať hračky, kickať, omrvinkovať, packať... Kašli na to, viac sa v živote uvoľni. :joint:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Pon 11.04.2011 17:19

tak psychológa nepotrebujem kôli tomu že ma mám rada čistou, a aj tak to už pomali stým vzdávam, zvykam si :lol:
Náš psík netrpí to sa nemusíte bať, je štastná a spokojná, len mi pride trochu chore, keď bude vonku 30 stupňov aby nemohla vonku spávať! :pac: Už sa nám veľakrát aj sama von ťahala, bolo by skôr týranie keby som ju nepustila von. Principom mojej prosby o pomoc bolo hľavne to aby mi niekto vedeľ poradiť ako ju naučiť na budu keď chce aj ona byť vonku nielen to že to chcem aj ja :lol: :ha:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Pon 11.04.2011 18:23

Ale ja si myslim,ze ona do tej budy proste vlezie aj sama,ked sa napr. bude cely den jasit vonku,tak hadam na noc zalezie,ci?
Vystavte ju,vymyslite daky trecking - nech je ubita,nech je vonku teplo (aby lakalo ostat vonku) a nechat ju tam :nwm: Ved hadam uz instinktivne do tej nory zalezie :joint:
Myslim,ze najlepsim psychologom - bude potom to dietatko :heh: Ked si uz teraz zvykas - potom si zvyknes urcite :heh:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa