zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Štv 14.04.2011 19:09

Lucik neber to tak vážne... :hi:
Niečo na odľahčenie, toto asi tiež učili niekde na cvičáku... :jop: :ahoj:
http://www.youtube.com/watch?v=KIBrQS0v ... r_embedded
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod wer » Štv 14.04.2011 19:17

Offtopic: no ten je perfektny!! :aplause: raky, sa mozme dat vypchat, taky spunt nas strci do vrecka... :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Štv 14.04.2011 23:19

[quote="wer"sa mozme dat vypchat, taky spunt nas strci do vrecka... :hi:[/ot][/quote]
žiaľ je to pravda... je super.... :jupi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Tchor » Pia 29.04.2011 21:35

Mirah píše:Offtopic: Neviem, ja som zasa našla toto: [i]Z predchádzajúceho prípadu je jasné, že na ochranu
majetku máme isté možnosti. Napríklad na dvore voľne pustené,
nebezpečné zviera. Oplotenie domu však musí byť schopné zabrániť
náhodnému vstupu a nemalo by chýbať označenie upozorňujúce, že objekt
je chránený napríklad strážnym psom. „Ak v takto zabezpečenom priestore
zviera zlodeja napadne a roztrhá ho, je to zvyčajne kvalifikované ako
nutná obrana,“ tvrdí JUDr. Korgo. „Od vlamača dáva zákon ruky preč. On
sám ide s kožou na bubon!“
[/i] zdroj http://www.korzar.bloguje.cz/42236-nebo ... ajetok.php
ale ako to je naozaj, to by nám mohol povedať len nejaký právnik ... valad?


Bohuzel tohle neni pravda, soucasny vyklad je takovy ze pokud prekazka sla prekonat byla zcela jasne nedostatecna a tedy pes nebyl zajisten. byl i pripad kdy si zlodej vypustil na sebe psa z kotce a na vine pokousani byl majitel psa.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Mirah » Sob 30.04.2011 21:16

Tchor píše:
Mirah píše:Offtopic: Neviem, ja som zasa našla toto: [i]Z predchádzajúceho prípadu je jasné, že na ochranu
majetku máme isté možnosti. Napríklad na dvore voľne pustené,
nebezpečné zviera. Oplotenie domu však musí byť schopné zabrániť
náhodnému vstupu a nemalo by chýbať označenie upozorňujúce, že objekt
je chránený napríklad strážnym psom. „Ak v takto zabezpečenom priestore
zviera zlodeja napadne a roztrhá ho, je to zvyčajne kvalifikované ako
nutná obrana,“ tvrdí JUDr. Korgo. „Od vlamača dáva zákon ruky preč. On
sám ide s kožou na bubon!“
[/i] zdroj http://www.korzar.bloguje.cz/42236-nebo ... ajetok.php
ale ako to je naozaj, to by nám mohol povedať len nejaký právnik ... valad?


Bohuzel tohle neni pravda, soucasny vyklad je takovy ze pokud prekazka sla prekonat byla zcela jasne nedostatecna a tedy pes nebyl zajisten. byl i pripad kdy si zlodej vypustil na sebe psa z kotce a na vine pokousani byl majitel psa.


Aj na Slovensku? Pretože viem, že slovenský a český trestný zákon sa od seba líšia, preto si myslím, že relevantnú informáciu, ako je to v SR, by vedel dať len slovenský právnik ( aj keď sa vraví, kde sú dvaja právnici, tam sú tri názory :lol: , tak ktovie, ako si to teraz vysvetľujú, predsa len info bolo staršieho dáta).
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod Goldy » Ned 16.10.2016 15:15

Dobry den, mame 7 tyzdnove steniatko ZR. mame ho doma tyzden, davame ho aj von, ale spi zatial dnu, spravili sme mu pelesok v kotolni. ale problem je v tom, ze bud. tyzden uz musim byt v praci, teraz mam dovolenku kvoli malemu, ale neviem kam ho potom dat, dnu sam ostat nemoze, mame tam vsade schody. v kotolni tiez nemoze byt zavrety cely den kym pridem domov z prace, keby bola otvorena kotolna zeby mohol aj von, je nebezpecne kedze sa prepcha uplne vsade. rozmyslame ze ho nechame v koterci, kde ma velku zateplenu budu, kde by mal aj jest, aj hracky, ma tam aj teplucku deku. v koterci mu nic nehrozi, nema kde spadnut, nema co na neho spadnut,

Len otazka znie ci v tom pocasi male staniatko vydrzi, potom ked pridem z prace ho dam dnu, na noc vonku nebude.

dakujem. ( ZR mam prvy krat, pred tym sme mali rhodesian ridgeback, a ten bol tiez v koterci, a v kotolni, lenze ked sme ho doniesli mal 4 mesiace, nebol taky ze sa vsade preplach)
Goldy
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ako naučiť psa do búdy?

Poslaťod Astonko » Str 03.01.2018 1:22

Zdravím Vás, potrebovala by som poradiť. Môj 8-ročný psík Aston (zlatý retriever) doposiaľ spával vo svojom pelechu pri vchodových dverách. Ale kúpili sme mu psiu búdu, ale je obrovský problém ho do nej dostať. Vojde jediny za jedlom inak nie. Prosím ak máte niekto skúsenosti s niečím podobným navrhnite... Čo by mohlo fuungovať. Ďakujem pekne za odpovede :lol:
Astonko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod vavrena » Str 03.01.2018 9:54

A prečo ho tam potrebujete dostať? Veď keď bude chcieť, tam pôjde. Ak na búdičku dosiaľ nebol naučený a spal na otvorenom pelechu, je možné, že služby búdičky využívať nebude. Mám to doma v hnedo-čiernom, pes spal odmalička na otvorenom priestranstve len na podložke alebo v plastovom pelechu (jeho vlastná voľba) a do búdy zalezie len keď je veľmi zlé počasie.
Plus je možné, že ste dali búdu na zlé miesto. Ak má pes miesto pri vchodových dverách a búda je za domom, kde bežne nespáva, nebude tam chodiť.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Sanynka » Pia 05.01.2018 23:40

Ver, ze ked mu bude zima do budy vlezie. Nemusite ho tam "pchat" na silu, ma vlastny instinkt. :yes:
Sanynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa