Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 11:28

Ja nerozumiem len tomu, ako sa so psa, co sa boji civavy stal pes, co vbehne do huby pomaly hocikomu :heh: A to fakt, zratam psov s ktorymi sa hral na prstoch jednej ruky :haha: A s ktorymi sa hrava pravidelne, tak nula :haha: Ale jednoznacne si to musim robit sama, lebo obaja boli v tomto priblizne rovnaki, hoci fakt diametralne odlisny pristup v tomto bol u nich :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Str 10.01.2018 22:06

Tie techniky, že čo robiť pred cvičení, či vybehať trošku, či rozblázniť, či práveže nechať "tlieť" nech potom vybuchne, to už je o individuálnom nastavení konkrétnej dvojice, čo im funguje. Však kto cvičí, skúša rôzne prístupy a niečo sadne ako ideálna kombinácia na naštartovanie psa a potom už upravuje, koriguje. Nie je univerzálna cesta. Druhá vec je, či ide o bezduché, nekontrolované vylietavanie psa pred výcvikom alebo o riadené namotivovanie, hravý rituál a pod.

Spomínam si na Paľa, ktorý keď chcel, aby mu pes dobre odbehol parkúr, chodil okolo samcov, nech si jeho pes povrčí... Sunny určite pamätá :heh: .
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 10.01.2018 22:23

No, pamatam hodne podivnych ritualov :heh: :heh: Aj behajuce psy na cvicaku, ci uz pred alebo po, ale aj pocas :ach: Vypracovala som si postupne povest nervnej majitelky s vrazdiacim psom :heh: Inak to neslo. X krat povedat normalne nestacilo, stale ten jeden pudel vyletel Gili s vreskotom za zadkom, ked som jej po dobehu hodila hracku za odmenu. Vsak on nic nespravi... Nuz, ale Gili ano, raz jej nervy dosli, zvrtla sa a uz aj milym pudlom mlatila za usi o zem. Panicka len jacala a cumela, ja som psy oddelila, Gili vytiahla chlpy z papule (pudel inu ujmu neutrpel) a zrazu si ho vedela drzat, kde sme behali. Preco to neslo pred tym incidentom? Ja nechcem, aby sa moj pes bil :nwm: A muselo sa nieco taketo stat na kazdom cvicaku, kym ludia pochopili, ze ked beham so psami, maju si tych svojich fakt drzat. Aj s Gili, aj neskor s Manasom. Akurat u Wer na cvicaku to bolo ine :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa