Dogfrisbee

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Uto 18.09.2012 16:21

Monika, s tým sme začínali a aj teraz mu sem - tam hodím, aj keď je pravda, že som sa v poslednej dobe viacej venovala tomu skákaniu :angel: takže sa asi opäť "vrátime" k rollerom...
inak, díkes za radu, mňa to nenapadlo :joint:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 18.09.2012 16:28

ja som si hneď predstavila to, že si asi psa učila na také to skákanie na blízko a teda tým pádom dostal aj pomerne rýchlo odmenu vo forme disku a už si neprešla na to hádzanie alebo teda ste toto robili pomerne dlho.

dnes sme vybehli len tak pred domom, že im trochu pohádžem, Adri ako vždy disk a Nelly loptičku. bolo tam aj malé štendo a malo úplny záujem o ten disk, tak som mu ho len tak trochu šuchla po zemi a letelo poň ako strela. keby tam nie je ešte tá jedna pani (taká trúbka), tak sa tam s tým malým aj trošku pobláznim, také bolo zlaté. disk väčší ako ona. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Uto 18.09.2012 16:38

Monika & Parsonky píše:ja som si hneď predstavila to, že si asi psa učila na také to skákanie na blízko a teda tým pádom dostal aj pomerne rýchlo odmenu vo forme disku a už si neprešla na to hádzanie alebo teda ste toto robili pomerne dlho.

:angel:
tak nejako :hi:

už asi mesiac skúšam spraviť video, ale furt si buď zabudnem kameru, alebo je už tma, alebo sa už Roenovi nechce :pac:
ale musím sa už donúť, nech viem, čo robím(e) zle :yes:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Str 19.09.2012 20:18

peginka_av píše:@ Patrik 253

Hodně moc děkuji. Tohle mi udělalo radost, neboť někteří "odborníci" mi říkali že to mohu v klidu zkoušet od 10 měsíce.

:hmm:


Nieje zač, tak bohužiaľ sú takí čo toto radia, ale určite ich nepočúvaj... nemáte sa kam ponáhľať... radšej začnem so psom o 6 mesiacov neskôr hrať frisbee než by som mu mal zničiť kĺby a za 3 roky skončiť s frisbee a dúfať, že bude aspoň chodiť...

Bebis: Určite rollery využívaj a môžeš ešte skúsiť bežať s tým diskom v ruke a postupne ho hádzať ďalej, aby si zvykol na to, že disk sa chytá z behu a nielen pri tebe. Máš ho naučeného, aby ťa obiehal?? To tiež veľa pomôže podľa mňa. Pretože sa mi zdá, že ten disk hádžeš tak, že stojí niekde pri tebe, resp. pred tebou a tak mu hádžeš disk(ale môžem sa mýliť).

Ale, ak ti naozaj skáče a dopadá ako má tak máš najlepší možný základ! :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 19.09.2012 20:32

A správny dopad je na všetky štyri? Ak pes nedopadáva na všetky štyri, tak čo?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Str 19.09.2012 20:46

Haleth píše:A správny dopad je na všetky štyri? Ak pes nedopadáva na všetky štyri, tak čo?

myslím, že som v nejakej múdrej knižke čítala, že by mal pes dopadať na predné, prípadne na všetky... :smile:

Patrik253 píše:Bebis: Určite rollery využívaj a môžeš ešte skúsiť bežať s tým diskom v ruke a postupne ho hádzať ďalej, aby si zvykol na to, že disk sa chytá z behu a nielen pri tebe. Máš ho naučeného, aby ťa obiehal?? To tiež veľa pomôže podľa mňa. Pretože sa mi zdá, že ten disk hádžeš tak, že stojí niekde pri tebe, resp. pred tebou a tak mu hádžeš disk(ale môžem sa mýliť).

Ale, ak ti naozaj skáče a dopadá ako má tak máš najlepší možný základ! :)

Patrik, tak som to robila, že som mala disk v ruke a bežala :yes: a potom hodila, takže to stihol chytiť hneď pri mne a problém bol na svete :ha: ale už som mu to hádzala dnes ďalej a celkom mu to šlo :pusa: a obieha ma... teda, nie vždy, ale podľa toho, kde sa práve nachádza :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Str 19.09.2012 21:11

Haleth píše:A správny dopad je na všetky štyri? Ak pes nedopadáva na všetky štyri, tak čo?


Áno, správny dopad je na všetyk štyri nohy :) Myslím si, že tu je to celkom dobre vysvetlené - http://www.czechblack.com/frisbee/dotaz ... opady.html


Bebis: No, tak tú "radu" si nevšímaj :ha: tak to je super, on na to príde neboj :) To obiehanie určite rob vždy, keď je pes pri tebe a chceš mu hodiť disk ďalej. Veľmi mu to pomôže, jednak sa nebude na disk vrhať hneď ako mu ho vyhodíš a hlavne bude mať dráhu na rozbeh a ľahšie dobehne disk :) Samozrejme iné je to, keď mu hádžeš dva disky zo strany na stranu :) vtedy nemá význam do toho dávať obiehanie :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 19.09.2012 21:15

Ani neviem, či som sem dávala, ale k tejto debate sa to hodí. :no:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Str 19.09.2012 21:31

Monika, super fotky :jop: a pozerám, že disky máte zničené viac než my :oo:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 19.09.2012 21:41

hneď aj pridávam album, kde je vidno aké ich máme zničené (tie už nepoužívame)
http://nellypsiceksmely.rajce.idnes.cz/Adri_Frisbee/
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Štv 20.09.2012 10:28

Naposledy upravil Bebis dňa Štv 20.09.2012 11:18, celkovo upravené 1
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Štv 20.09.2012 10:43

Však je iba špinavý :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 20.09.2012 12:05

Práve som to šla napísať, že špinavé disky sú úplne bežné. To umyješ, ale čo s hentakými ako máme my. Však to je už nepoužiteľné.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lučíja » Str 17.10.2012 20:15

ahojte, frisbee je super nasu kelpicu to uplne chytilo :jupi:
chcem sa opytat kedze v tomto sporte som zaciatocnik :hi: zacali sme uplne s makuckymi diskami a teraz planujem objednat nejake tie klasicke zavodne disky...je nejaky problem s prechodom na ne?? mate niekto skusenost?? a este otazka ako je to s tym smirglovanim?? treba to po kazdom pouziti alebo az ked je ta ryha nejaka vyraznejsia?? diiiik :no: :jop:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 17.10.2012 20:39

prvý, čo sme mali bol Air pup, či tak akosi sa volá, ten malý pre šteniatka. potom som už kúpila klasickú veľkosť a bolo to v pohode. ešte som pred tým kúpila ten v tescu.

čo sa týka šmirglovania, tak ja šmirglujem vtedy kedy sú na disku ako keby výstupky a jasné snažím sa to zarovnávať, ak sa mi na dotyk zdajú okraje drsné. občas to len jemne prejdem, zabrúsim tie nedostatky a je to ok. niekedy treba väčší zásah. čo som dávala 3-4 príspevky vyššie ten odkaz na fotky, tým diskom už nebolo pomoci.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee