Dogfrisbee

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 06.03.2008 6:16

ako a kedy začať trénovať dogfrisbee??chytať disky bez nejakých výskokov sa odporúča od kolkých mesiacov??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Iwka » Ned 16.03.2008 8:17

zacinat mozes uz od steniatka. poznam krizenku co sa zacala zoznamovat s diskami od 8. tyzdnov. teraz ma rok a ma za sebou 2sutaze s 1. a 4. miestom v zahranici :no: no a skakat pri malych plemenach najskor od 10 mesiacov, pri vacsich si pockajte dlhsie
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mia1 » Ned 16.03.2008 16:14

Mohli by ste mi niekto poradit aky disk je pre zaciatok najvhodnejsi? A kde ho mozem kupit?
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Iwka » Ned 16.03.2008 17:12

myslim ze nieco z tohto - http://www.dogshop.cz/index.php?main_pa ... Path=66_71 , nemam ich odskusane skus sa spytat na http://www.darri.chodskypes.eu
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Laura » Sob 22.03.2008 16:54

Mia coskoro planujem objednavku diskov ak by si mala zaujem napis. Cim viac diskov tym su lacnejsie..
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Pia 28.03.2008 23:03

ahojte

s mojim psíkom Gopherom sa venujeme dogfrisbee od chvíle keď sme začali spolu bývať, t.j. od jeho 8. týždňa. Gopher je momentálne 7 mesiacov starý čokoládový labrador retriever.
naučiť retrievera prinášať, to je asi tak na hodinku-dve cvičenia.. hračkársky tanier začal čoskoro chytať ešte počas toho ako sa kotúľal.
Obrázok
približne vo veku 4 mesiacov dokázal sledovať letiaci tanier a dokázal ho chytiť vo vzduchu. v šiestich mesiacoch sme si zadovážili poriadne taniere (wham-o super flex)
Obrázok
začali sme trénovať skoky intenzívnejšie, začali behávať na vytrvalosť a tréning s tanierom začína byť čoraz zábavnejší. momentálne, vo veku 7 mesiacov nerobí Gopherovi problém chytiť vo vzduchu takmer každý dobre hodený tanier
Obrázok
tešíme sa na ďalšie zlepšovanie :-)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod lucik » Pia 28.03.2008 23:27

jojha, nechcem ti pokazit radost, ale takymito skokmi v stenacom veku mu mozes uhnat akurat tak dysplazie.. sakramentsky pozor si daj na taketo namahave skakanie, na to ma cas po druhom roku veku, ked bude mat vyvin kostry uplne dokonceny..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Pia 28.03.2008 23:40

predtým, ako sme začali trénovať som si zosumarizoval samozrejme informácie o tom, kedy je najvhodnejšie začať a ako. zo všetkého najmenej by som chcel psíkovi ublížiť.

genetický predpoklad na dysplaziu nemá, podávam mu od začiatku intenzívnejšieho tréningu štenaciu dávku Gelacanu na ochranu pohybového aparátu, na spestrenie dostáva hrtany a tréning začíname rozcičkou a zahriatim sa. cvičíme len dovtedy kým psík očividne s radosťou prináša hodené taniere a má radosť z cvičenia. on by nedbal naháňať taniere do úplného vyčerpania ale hru sa snažím ukončiť včas.

nerád by som niečo zanedbal, verím, že robím všetko pre to aby to bola aj pre psíka dobrá zábava bez následkov.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mia1 » Sob 29.03.2008 0:16

Nech mu davas akekolvek doplnky stravy. Pes je stale vo vyvine a nie je vhodne zatazovat ho skokmi. Je to tvoja vec ale ja by som to este zvazila.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod lucik » Sob 29.03.2008 18:53

presne - ako hovori mia - klbova vyziva je fajn, ale taketo skakanie je naozaj nebezpecne pre tak mladeho psika.. ja by som na tvojom mieste este taky rok pockala s takymito pohybmi.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Str 02.04.2008 0:15

chápem, pes počas vývoja by nemal byť veľmi zaťažovaný, chápem že skoky sú pre jeho kĺby náročné.
pod trénovaním som nemyslel dlhé tréningy ako s dospelým psom ale zoznamovanie sa a zaúčanie. po rozbehaní tanier hádžem tak, aby nemusel za ním vyskakovať do výšky ale aby ho mohol dobehnúť a tak chytiť, snažím sa trénovať techniku chytania. počas tréningu pár krát hodím tanier aj tak, aby musel/mohol za ním skočiť do vzduchu a tých pár krát čo sa tak stane intenzívne pochválim a to je všetko. žiadne figúry vo vzduchu, žiadne zložité situácie, len jednoduchý beh na krátku vzdialenosť a skok. obmedzil som ale momentálne skoky na úplné minimum. to znamená, maximálne 3-4 skoky, skôr som ho nechal skočiť do 10 krát. to by už snáď nemusel byť až tak veľký prečin voči mladému psíkovi:)
v každom prípade, začať so skokmi až v jednom roku alebo neskôr podľa môjho názoru nemusí byť tiež najlepšie, pretože pes už má dosť veľkú váhu a nezvyknutý pohybový aparát by mohol skoky znášať možno ešte horšie ako šteňa alebo sa mýlim?
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod lucik » Str 02.04.2008 5:45

nie som odbornik, nemam ziadne podlozene argumenty na to, ale mam dysplaticku labradorku po dvoch operaciach klbu, ktorej DLK je zrejme nasledkom nejakeho nespravneho pohybu v mladosti (brala som si ju uz ako 9mesacnu), preto urcite by som mlade stena nenechala skakat za dogfrisbee, ani behat na vydrz, ani nic podobne.. nemyslim, ze by mal mat problemy s vyskokmi po uplnom dokonceni rastu (18-24mes.), pokial zvolis spravny pohyb teraz a rozumnym pohybom - dlzkou, sposobom a intenzitou pohybu mu budes postupne spevnovat svalstvo, zakialco klby sa budu vyvijat.. najvhodnejsi pohyb pre tak mladuckeho psika je plavanie a vybehanie sa so psimi kamosmi a takisto trening aportu - ale vsetko s mierou..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Str 02.04.2008 10:54

ok. nechám si poradiť, hoci by ma zaujímalo ešte viacero názorov. nateraz vylúčim skoky a možno neskôr keď si spomenie psík na to ako veľmi ho to bavilo "za mladi" tak o to radšej bude skákať :)

zhodou okolností sme boli práve včera prvý krát vyskúšať plávanie a bol to fantastický zážitok pre mňa a zrejme aj pre psíka.bolo to spôsobené tým, že práve plávanie by som mu chcel dopriať pomerne často, lebo určite pôsobí aj na psa podobne vynikajúco ako na človeka. kamarátov na vybehanie zatiaľ nemáme ale tiež by sme chceli dákych spoznať, časom..

tréning aportu mi pripadá niekedy pre psíka náročnejší ako skoky, pretože pri tom nadšenom behu a brzdení pri peškovi sa mu niekedy prihodí aj šmyk a samozrejme si neodpustí posledný ladný skok pred uchytením.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 11:17

Moj nazor je tiez: zatial neskakat, len som to nepisala kedze to nebolo spomenute. Napis si k info o tebe odkial si, skor sa nejaky chytia ak si z toho isteho mesta (kamarati na vybehanie). Plávanie je super vec, len ja mám potom problám vytiahnut Briu z vody, asi si mysli ze je tulen, alebo tak nieco.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Dogfrisbee

Poslaťod shomy » Str 02.04.2008 14:11

Tak ten nas skoro 10 mesacny "šteniak" weimara je do lietajuceho taniera uplne zblazneny. Moze byt okolo neho 20 psov, 4 harajuce fenky, ak mam v rukach tanier, nic ine pre neho neexistuje. Doslova. Na cvicaku behala jedna harajuca sa fenka, vsetci za nou pobehovali, ale nas nie. Behal za tanierom.

Neviem ci je 10 mesiacov uz vek kedy moze bez problemov skakat..? Vacsinou vsak este ten tanier nechyti vo vzduchu (mam taky obycajny ludsky tanier, vlastne mal som) ale az ked padne na zem. Ale zato - ako sa po nom rozbehne - skor vystreli, to ma vzdy udivuje. Myslim ze je to asi jeho najvacsia zabava, zo vsetkych hier.

Kde ze je nejake spolčisko podobne "postihnutych" ? v okolo senca..?
Shomy
------------------------
*16.6.2007
Shomy podporuje: http://www.umeniesveta.sk
shomy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: velky grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee