Dogfrisbee

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 07.11.2012 10:17

Ja dúfam, že sa mi podarí prísť, moc by som chcela. V nedeľu sme skúšali odraz od chrbta. Au :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Str 07.11.2012 14:26

Haleth to nič, to "vychytáte" :heh:
Ja by som rada prišla, ale ešte neviem na 100% či sa mi podarí prísť...
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Mage » Str 07.11.2012 15:32

ja ak nebudem spat (nedela je jediny den kedy mozem byt v posteli dlhsie ako do 6... ) tak sa asi zastavim :smile:
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Štv 08.11.2012 17:06

Nessiak Offtopic: to dúfam, bo frajer, keď to zbadal, tak ma podozrieval z dákeho divokého sexu s fiktívnym milencom :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Uto 20.11.2012 18:56

Tak vďaka radám, ktoré sme získali na tréningu pokračujeme s odrazom od chrbta. Momentálne najväčší problém je, že ma Lyka začala preskakovať, nie sa odo mňa odrážať :pac: Ale bolieť to neprestáva :heh:
Obrázok
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lučíja » Pon 26.08.2013 11:51

ahojte, mozno trochu odveci ale neviete mi poradit nejaku vacsiu rovnu travnatu plochu kde by sa dalo ist so psom zahadzat v BA??? za barakom mame volny vybeh, krasny placek a hadzat sa tam da tiez krasne ale povrch je clenity a sem tam nejaka diera. vcera si tam fena podvrtla nohu tak chcem ocihat nejaky lepsi placek na frisbee blbnutie :smile: nejake tipy??? diiik :no:

PS: za barakom mame aj ihrisko co by bolo perfis ale...vstup so psom zakazany :ua:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pon 26.08.2013 13:48

Dúbravka, štadión ŠKP má vedľa seba neoplotené futbalové ihrisko s povoleným vstupom psov 48.177476,17.048074
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Cathie » Str 28.08.2013 10:20

Aj plac pred Paneuropskou skolou - nejake jamy sa tam najdu, ale je ich malicko a je ich vidiet. Inak komplet cely povrch rovny, trava, stromy iba po okraji. Akurat teda je to vedla krizovatky, ale zas je to tam dost velke :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 28.08.2013 20:32

Len tam dáko nie je povolený voľný pohyb psov. Dokonca tam jedna baba schytala aj pokutu, pokiaľ to nezmenili.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wejka » Pia 30.08.2013 15:53

možno niekomu pomôže moj tip - nakolko má Doby aj ostrihané pazúry ako pes baskervillský tak na nácvik vaultov potrebujeme neoprén a väčšinou v obchodoch buď nemali a na nete stále viac - v tescu majú teraz neoprenové bandáže. ja som kúpila bedrový pás, dá sa použiť na odrazy od stehna a aj na nácvik odrazov od chrbta, je dosť pevný, neni som doškriabaná a stál 6 eur, takže celkom pohoda :smile:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Vikiki22 » Pia 30.08.2013 16:32

S Eliškou nanovo skúšame DF, už asi 2 týždne. Frisbee ju zaujíma, aj sa do neho zahryzie. Problém je však v tom, že nechce chytať frisbee vo vzduchu. Vždy si počká, kým frisbee doletí na zem a potom mi ho donesie. Dala som jej najprv zahrýzť, keď som držala friesbee v ruke vo vzduchu. Potom som s frisbee utekala pred Eliškou, to sa do frisbee zahrýzla. Aj som skúšala hádzať jej to blízko, aj naproti nej, aj skokom cez prekážku. Samotné frisbee ako predmet ju baví, zaujíma sa o to, furt má potrebu ho na cucky rozkúsať. Len ho nechce chytať vo vzduchu. Podľa priateľa je pomalá za hodeným frisbee, ale Eliška nemá problém nabrať rýchlosť. Skôr si myslím, že sa samotného lietajúceho taniera bojí, bojí sa ho chytiť vo vzduchu alebo ja neviem už. Keď mám frisbee v ruke, skočí, keď je samotný vo vzduchu, tak ho nechce chytiť. Prečo? čo robím zle? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wejka » Pia 30.08.2013 18:29

skús sa s ňou viac hrať s diskom v ruke - preťahovať sa, blázniť sa... najprv ju nechaj zahryznúť keď ho držíš, potom dávaj ďalej od seba ruku, odstupuj od nej - pred ňou, aby pri tebe bežala a aby disk zahryzla. postupne ho púšťaj o sekundu skôr a to predlžuj, až bude zahryzávať až disk, ktorý už letí.. toto pomaly predlžuj až pochopí, že disk sa chytá, keď letí. ja by som to takto skúsila... plus ešte by som asi skúsila si čupnúť a urobiť jej s nohou prekážku. Eliška uteká, preskočí nohu a zároveň zahryzáva do disku, ktorý ešte držíš. po pár razoch by som ho začala opäť o niečo skôr púšťať, začne teda chápať, že disk sa chytá vo vzduchu a treba za ním i vyskočiť.. len to musíš mať aj ty nacvičené aby si jej to správne hodila - takýto hod sa tuším volá floater - že človek nadhodí len do výšky disk a pes ho chytí

možno ju treba viac na disk motivovať, na Dobyho neeeskutočne zaberá, keď okraj disku potiahnem po zemi a vydá to zvuk, asi to v ňom prebúdza lovecký inštinkt lebo sa vtedy neskutočne naštartuje :aaa:

určite nebude pomalá, len musí pochopiť, že disk je treba chytiť vo vzduchu a to si musí naplánovať.. hádzať smerom ku psovi môže byť také lákadlo, že veď to ľahšie chytí, ale nie je to tak, práve naopak - podľa mňa keď sa disk hodí do diaľky, pes má omnoho viac času si to celé zmanažovať a reálne disk správne chytiť
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Vikiki22 » Ned 01.09.2013 17:53

Ďakujem, vyskúšam to. Asi to bude aj tou motiváciou, chvíľu jej trvá, kým sa rozhodne zahrýzť sa, ale keď, tak ju to potom baví sa preťahovať a rozkúsavať disk. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee