Dogfrisbee

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 22.08.2012 16:41

Ako sa učí taký ten odraz od chrbta? :lol: Na videu zhruba 1O:4O. Inak je to Patrik, že?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 24.08.2012 10:51

Predávam vestu na vaulty!!! viac tu: viewtopic.php?f=68&t=16448
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Pia 24.08.2012 16:40

:smile: Haleth
Ja som volt od chrbta učila celkom jednoducho... najprv som si psa učila odrážať sa za diskom od nohy, príčom som kľačala (aby pochopila že odrážať sa odomńa je OK) , potom neskôr som zmenila pozíciu tak, že som psovi "nastrčila chrbát a diskom som ju nabádala nech sa odrazí od chrbta a chytí disk tak.
s Veĺkým psom by som asi tú fázu s nohou preskočila a našla si pomocníka ktorý by mi psa najskôr naviedol na chrbát a pes potom disk chytil (lebo sama jej ho asi nezdvihneš do ideálnej výšky a pozície).... Dôležité je aby pes pochopil, že za diskom treba ísť cez chrbát - zozačiatku hlavne nerobiť to, že disk jej zdvihneš príliš vysoko aby proste musela len cez chrbát, ale dať si námahu s tým, že jej "vysvetlíš" o čo pri tomto cviku vlastne ide :smile:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Pia 24.08.2012 17:19

Nessiak ďakujem veľmi pekne! :yes: Keby sa náhodou zadarilo, dám vedieť :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Sabča » Pia 24.08.2012 17:30

Mam aj ilustracny obrazok :lol: :
http://1.bp.blogspot.com/-22jIcFrT_X4/T ... C_3132.jpg
Drzim palce! :jop:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pia 24.08.2012 17:36

aj my s tym mame problem - s odrzaom od chrbta... myslim ze za celu nasu historiu sa nam to podarilo 2x... ale nejde ani o to, ze by nechapal pes, oriana mi vzdy vyskoci na chrbat a snazi sa disk chytit... problem je skor v tom, ze ja jej neviem tanier dobre hodit... vacsinou ho hodim za seba :pac: (alebo moc dopredu, vysoko, doboku ) cize pre lepsi pocit mna aj psa som to radsej prestala skusat a sustredime sa na ine veci... nj, nemam zmysel pre spravny hod :joint:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 24.08.2012 17:39

to sa aj my raz isto naučíme :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Pepe » Pia 24.08.2012 19:07

To video je super !! :smile:
..Je tu niekto kto by si somnou niečo objednal z tejto stranky ? http://www.dogshop.cz/ Ja si idem objednať frisbee disky pretože tu su o mnoho lacnejšie ako na SR. Na tejto stránke su za takmer 4€ a na nejakej slovenskej su za 6€.. Odber: najbližšia akcia : 22.9. Deň rodinneho psa TT, 29.9. Zeleninove derby Horná streda. Alebo sa dohodneme.. :no:
Pepe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Sob 25.08.2012 0:36

Áno v tom videu to sme tam my :ha: no, ale k tomu podstatnejšiemu - odraz od chrbta

Ja osobne som to učil hneď od začiatku cez chrbát, ale postupne. V podstate som ani neučil to aby mi vyskočila na chrbát. Ja som si len čupol chrbtom k nej a disk som držal niekde okolo krku a navádzal som ju na disk, až kým postupne nešla na chrbát(je pravda, že ona sa najprv bála na mňa nejakým spôsobom liezť, ale to pochopila dosť rýchlo, že môže ísť kludne) A vlastne náš prvý vault vyzeral tak, že som disk držal nad hlavou a ona mi prebehla po chrbte. Na tomto videu to veľmi dobre vidno - 1:50 je ten "vault".

http://www.youtube.com/watch?v=CPx7A5nPiRA&feature=plcp

A vlastne postupne prišlo to, že som ten disk držal vyššie až som ho začal jemne vyhadzovať, viacmenej len tak aby bol tam kde som ho držal, potom už trochu vyššie, no a vlastne potom už keď to išlo, tak človek ten vault zlepšil tým, že už nečupí, ale napr. stojí, disk nehodí len pred seba ale aj do boku, vault cez chrbát nerobí len priamo dopredu, ale aj do boku a pod. Ale myslím si, že ten vault nieje ťažký, samozrejme záleží od psa, veľmi dôležité je naučiť sa čo najlepšie floater(to je hod na ten vault). Pri tom hode je dôležitá rotácia a to aby fakt lietal len hore-dole, aby to ten pes chytil...

Ak by bol záujem o nejaký tréning tak by sme sa niekde mohli viacerí zísť a trošku pocvičiť, ono cez net sa to ťažko vysvetluje každému. Ja rád poradím ohladne hocičoho, netvrdím že viem so všetkým a že všetko viem, lebo to ani zďaleka, ale tie súťaže sú veľká skúsenosti a tam človeku veľa poradia a to je aj mojim cieľom, pretože chcem aby frisbee na Slovensku začalo fungovať.

Pepe píše:To video je super !! :smile:
..Je tu niekto kto by si somnou niečo objednal z tejto stranky ? http://www.dogshop.cz/ Ja si idem objednať frisbee disky pretože tu su o mnoho lacnejšie ako na SR. Na tejto stránke su za takmer 4€ a na nejakej slovenskej su za 6€.. Odber: najbližšia akcia : 22.9. Deň rodinneho psa TT, 29.9. Zeleninove derby Horná streda. Alebo sa dohodneme.. :no:


Ak sa s nimi alebo s niekym zo psích hrátok(lebo aj odtiaľ sa dá objednať) dohodneš tak ti viem disky vyzdvihnúť v Čechách, lebo od 7.-9. septembra sme tam na MČR a do Trnavy určite idem, tak by som ti ich vedel vziať
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Sob 25.08.2012 9:18

Ďakujem za ďalší návod :smile: No ja by som možno aj prišla na dáky tréning, len tak zo zvedavosti :yes: Ja sa dogfrisbee dáko extrémne venovať nechcem, neviem ani poriadne hádzať, len tento odraz od chrbta ma zaujal, pretože vypadá efektne, ale nie ťažko :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wejka » Sob 25.08.2012 11:48

rada prídem na nejaký frisbee tréning :smile:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Pepe » Sob 25.08.2012 13:19

Patrik ďakujem za ochotu :no: 'Objednala' by som si teda z toho Dogshopu a už som si zohnala aj par ludi čo by si veci vyzdvihli v Hornej Strede, a dali by sa tam kupiť aj ine veci ako disky ? Potom by si mi tie veci mohol doniesť do TT :yes:
Pepe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Dogfrisbee

Poslaťod jolly » Sob 25.08.2012 21:45

Ak by sa zorganizoval nejaký tréning na strednom Slovensku my by sme sa tiež radi pridali :)
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Sob 25.08.2012 21:56

jolly píše:Ak by sa zorganizoval nejaký tréning na strednom Slovensku my by sme sa tiež radi pridali :)

to by som si teda nenechala ujsť... len by to muselo byť aj pre úplných začiatočníkov :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Pon 27.08.2012 14:05

počujem dobre? stredné Slovesko? Zvolen! Čo vy na to? :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee