Switch to full style
Odoslať odpoveď

Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 04.04.2012 8:15

Napíšte sem rady, triky, tipy, dotazy ohľadom motivácie na disky.

Trošku nám opadol záujem o disky, tak privítam každú radu :) (a určite to pomôže aj ostatným)

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 04.04.2012 9:38

Ked som s Lisulou zacinala, tak sa rychlo chytila, ficala, vsetko.
potom zrazu sek a ani tuk, na disk nechcela ani pozriet.
Potom sme sli na seminar,kde nam vela poradili a aplikovali sme:
- krmenie z disku - neviem, ci to malo realny dopad
- nahanacka s diskom v ruke
- nahanacka s diskom v ruke, ked ma chytila, tak mlsky na disk
- nahanacka s diskom, potom pretahovanie
A uz sme boli spat v hre.

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 04.04.2012 11:46

aj ja dávam pamlsky na disk, hlavne keď ho pustí. ja tiež bádam, že sa jej akosi nechce a nie len, čo sa týka diskov, aj agi. akurát flyball je stále na vysokej úrovni. :smile:

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 04.04.2012 11:49

Teraz uz pamlsky nepouzivam, mozno tak jeden na uplny zaver, ale ked jej nukam pamlsky popri diskoch alebo aporte, tak ho sice zblajzne, ale s vyrazom: "Ja to teda zjem, ale okamzite mi hod tu vec, co mas v ruke" :heh:

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Štv 05.04.2012 9:26

V nasom pripade by pamlsky mali asi opacny efekt, alebo ako moju potvorku poznam, by v nej vzbudili zaujem o disky asi taky, ze by ich chytala s tym ze "uaaa rychlo si tu vec, z ktorej padaju pamlsky, niekam odnesiem a schovam, kym niektory z mojich imaginarnych vsadepritomnych nepriatelov zisti, ze mam zradlo" :heh:
Inak u mojej si zatial mensi zaujem o frisbee vsimam, ked je teplo. Asi este psiska po tej zime nie su aklimatizovane na take teploty, lebo moju ked je nad 20 stupnov nebavi skoro nic. Az ked sa hodi do vody je schopna normalne fungovat.

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Štv 05.04.2012 16:32

Ja si hlavne myslím, že všetkého sa môže pes prejesť ako sa vraví. Ako náhle som prvýkrát bádala, že mladá už nie je taká akčná do disku, že si ho skôr okusuje a pod. namiesto, aby ho nosila, zobrala som ho a šli sme hádzať napr. zasa až o týždeň. U nás o nič nejde, že nebudeme hádzať každý deň, takže som v tom taký problém nevidela. Ako som písala vyššie máva to aj pri agi. Keď tam nie je taký drive, vtedy to robím tak, že ideme nabok a pridáme sa k tréningu zasa o niečo neskôr a väčšinou to pomáha. Na každého psa platí niečo iné, to je ako keď staršia vymýšľa a robí všetko iné len nie to, čo chcem ja. Hneď ju beriem preč a skúsime neskôr a pomáha. :lol:

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Pia 06.04.2012 18:31

hmm ale zistil som že závada bola aj vo mne, prestal som behať, bol som príliš statický, nezaujímavý :D

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Ned 15.04.2012 9:45

My dávame tiež papať z disku :no:

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Uto 15.05.2012 13:14

S Montym začíname cvičiť na frisbee, ale len s hračkami, tanier by ho zabil. :heh:
Chcela by som sa spýtať, ako ste naučili psa, aby chytal pamlsky alebo hračky vo vzduchu? Už niekoľko mesiacov to cvičíme, všeličo mu hádžem, ale on sa len pozerá ako pamlsok padne na zem a až potom ho zje, alebo mu padne medzi oči.
Má na to telesné predpoklady, je rýchly a obratný + ho musím niečim zamestnať, naháňačky, dlhé prechádzky a triky mu nestačia.
Dá sa to nejak naučiť? som bezradná, nikde nič nemôžem nájsť...

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Uto 15.05.2012 13:21

disky sú aj malé, takže by sa isto našiel vhodný aj pre menšieho psa, ak si to teda myslela tak.
disky sa najskôr kotúľajú po zemi, aby ich pes chytal, až neskôr sa začnú hádzať.

ja som ich nikdy nejak špeciálne neučila chytať, čokoľvek. robili to automaticky, čo sa týka pamslkov, tak by som mu ho/jej nenechala zjesť zo zeme, keďže ty chceš, aby ho chytil/a do úst a následne na to zjedla.
prečo by ho mala chytať, keď jej ho dovolíš zjesť po dopadnutí na zem? a tiež by som odporúčala nejaké mäkké hračky, napr. pískacie loptičky na to chytanie do tlamy.

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Štv 17.05.2012 9:30

noo mne krpec zo začiatku nechcel chytať, nechal ich padnúť, tak som prestal hádzať a začal som mu ich podávať, najskôr v kľude, potom rýchlejšie, za behu, až kým nepochopil že chytiť disk vo vzduchu je tá najväčšia sranda, potom maličké hody kde ja som sedel na zemi a viac menej som mu ho zase len podával, preskakoval mi pri tom cez nohy a tak akosi to prišlo potom samo a už chytá všetko čo dobehne :)

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 26.09.2012 15:01

No ja uz som to ako tak vzdala. Moja malá rada skáče. Dlhšie trvalo kým som ju naučila chytať vôbec pamlsky zo vzduchu. Vždy som jej to dala nad nos a akoby bola nejaká retardovaná jej do padlo na čelo alebo na zem a nič :lol: ani náznak chytiť to vo vzduchu :pac: No ale teraz už to chytá ako profík. Tak sme prešli podla rôznych videí a článkov na disky ale bohužiaľ to nezabralo. Zistila som že ich chytá len keď je uplne :aaa: napr. po okúpaní a šprintuje jak divá. Vtedy ten disk chytí ako majster sveta. Dokonca aj s rôznymi otočkami :oo: . No ale keď sa hráme tak vždy radšej uprednostní plyšovú hračku alebo nejaký uzol. Proste nezáujem. Ale budem sa ešte snažiť a možno nájdem správnu cestu. :jop:

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Str 26.09.2012 18:51

Simba:
Zrejme považuje disky za bežnú a nudnú vec, musíš mu ukázať že je to strašne ohromne super zábavná vec :)

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Ned 30.09.2012 22:00

Simba píše:No ja uz som to ako tak vzdala. Moja malá rada skáče. Dlhšie trvalo kým som ju naučila chytať vôbec pamlsky zo vzduchu. Vždy som jej to dala nad nos a akoby bola nejaká retardovaná jej do padlo na čelo alebo na zem a nič :lol: ani náznak chytiť to vo vzduchu :pac: No ale teraz už to chytá ako profík. Tak sme prešli podla rôznych videí a článkov na disky ale bohužiaľ to nezabralo. Zistila som že ich chytá len keď je uplne :aaa: napr. po okúpaní a šprintuje jak divá. Vtedy ten disk chytí ako majster sveta. Dokonca aj s rôznymi otočkami :oo: . No ale keď sa hráme tak vždy radšej uprednostní plyšovú hračku alebo nejaký uzol. Proste nezáujem. Ale budem sa ešte snažiť a možno nájdem správnu cestu. :jop:


Presne ako písal maxim, dôležitá je motivácia... Keď psíka zo začiatku ten disk až tak veľmi nebaví, tak musíš zo seba spraviť úplného magora s tým diskom, aby si ju motivovala a mohla byť :aaa: Čo celkom motivuje psov na disky je veľa naťahovať sa o ten disk, pri tom sa vedia dosť rozblázniť a hlavne ťahať pred ňou disk po zemi, šúchať ho po zemi :) to tiež psa dosť motivuje, samozrejme na každého platí niečo iné :) a hlavne to nepreháňaj, čiže nečakaj kým ju prestane frisbee baviť, radšej to ukonči v najlepšom, prípadne ju trošku potráp s tým, že jej tým diskom budeš mávať pred ksychtom, ale nedáš jej ho :) nech sa na to teší aj nabudúce

Re: Dogfrisbee - motivácia na disky

Uto 13.11.2012 20:18

Ja mám tiež ten problém s tým diskom.... odmenky chytá ako blázon (je pažravý na dobroty :lol: ) ale hračky ani nič podobné.... hrôza... vyskúšam ešte tú metodu dávania odmeniek z disku :smile: snád mu to dojde :D a tak mi napadlo.... nemohlo sa stať v minulosti, že ked chytil disk tak sa udrel? :ua:
Odoslať odpoveď