Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 30.03.2012 16:22

Napadlo ma, že tu nič takéto nie je a asi by bolo fajn tu takéto tému mať. Neviem, či sa však uchytí, uvidíme. :no:
Naposledy upravil Monika & Parsonky dňa Pia 30.03.2012 16:30, celkovo upravené 1
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 30.03.2012 16:29

Hneď aj začnem.

Hero Distance 235 - používame ich skoro od začiatku. Začínali sme s jedným diskom na skúšku, no nám ozaj vyhovuje asi najlepšie. Je pomerne ľahký, dobre sa hádže, nie je hneď prekusnutý. Zvykli sme si naň a asi ani iný voliť nebudeme po skúsenosti s inými diskami.

Hero Air - nelieta tak dobre + sa veľmi rýchlo zničí. Neboli sme s ním spokojné.

SuperSonic - kúpila som ho hlavne kvôli jeho odolnosti. Disk ma však vôbec neoslovil, je ťažký, zle sa mi s ním hádže. Zo začiatku som si myslela, že si treba naň len zvyknúť. Neviem si zvyknúť na rozdiel s Distance, ako som už spomínala mne príde skutočne pomerne ťažký. Nehádže sa mi dobre, fenke sa dobre nechytá. Keď sa doň lepšie zakusla, tak v ňom spravila dieru. Tiež som sa na ňom porezala a to sa mi napr. pri oveľa opotrebovanejšom a zničenom distance nikdy nestalo.
Páči sa mi však na ňom, že práve tá väčšia váha ho pekne nesie pri podarených hodoch, rollery sa s ním hádžu perfektne, dokonca aj forehandy. Isto si nájde svojich obľúbencov, ja som si však pomerne dlho hľadala cestu ako správne hodiť disk a nechce sa mi moc navykať na niečo iné. Jeho menšia veľkosť v porovnaní s inými diskami mi vôbec neprekážala.
Keďže ho máme doma, tak isto ho ešte oprášim a možno naň zmením názor, keď sa lepšie zoznámime a vychytáme muchy. Teraz však vravím, nie.

Hero Pup 160 - ten je ozaj pre menšie plemená a hlavne také, čo nemajú tendenciu prekusovať. Prvý kúpený disk, že vyskúšame, čo to dá. Aj dalo, skončil ako sito na cestoviny. :lol:

V číslach od 1 do 10:

Hero Distance: 8
Hero Air: 4
SuperSonic: 5
Naposledy upravil Monika & Parsonky dňa Pia 30.03.2012 17:28, celkovo upravené 1
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod calwen » Pia 30.03.2012 16:38

Ja skor co sa tyka odolnosti.
X-tra 235 - vydrzali vzdy pomerne vela, lahko sa dali opravit. Roxynke vsak velke.
Superswirl - pre Mardiho naj z toho co sme skusali :yes: Vydrzal hoooodne, ma ho teraz Sabca, snad este zije :lol:
Pup 160? - po jednom hode malinkej vtedy len 4 kilovej Roxe bol deravy ako reseto :ach:
Jawz pup - ideal pre Rox, miluje ich! Prezili aj Mardenka :yes: A ani sa to nehadzalo az tak zle ako som cakala :jop:
Supersonic - vydrzal nasratu Rox, ktora po nom musela hrabat, ked ho nevedela dvihnut.. A kedze ma tym vtedy dost nahnevala, radsej som to zbalila prv nez maly pes umrel :angel: Na svoj cas este len caka, ale myslim, ze slecinke nesadne tak ako jawz pup kedze je vacsi a ona s tym mava problem :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 30.03.2012 16:43

Jawz: to sú tie z tých odolnejších, čo? Nič, my už nebudeme kupovať pred tým než to odskúšame. Veľakrát sú to ozaj vyhodené peniaze. :ua:
Naposledy upravil Monika & Parsonky dňa Pia 30.03.2012 17:26, celkovo upravené 1
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod calwen » Pia 30.03.2012 16:44

Jawz aj Superswirl su z tych odolnych, jo :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Basha » Pia 30.03.2012 17:11

Okrem vyssie spominanych som mala este:
- Frisbee Fastback Standard - prisiel mi nieco medzi Air-om a XTRA-com, mozno viac by som ho prirovnala k Air-u. Taky "stred". Ale mozno je to skresleny nazor, kedze to bol moj prvy disk, uz som ho dlhsie nemala v ruke.

- Recycled Reflayer Fastback - tento som si kedysi kupila zo zvedavosti, odolnejsi ako Air a Fastback, tvrdsi ako Hero. Celkovo mi nejak "nesadol" moc, ale kupodivu sa mi s nim obcas zadarili celkom vydarene hody.

Inak u nas vyhravaju Hero XTRA 235 Distance. Mala som aj jeden Jawz - bol fakt odolny, vzdy som ho vytahovala pri psoch s devastacnymi sklonmi a fakt bol :jop: Len som ho nanestastie minuly rok stratila...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Rehssi » Pia 30.03.2012 17:41

Monika & Parsonky píše:Jawz: to sú tie s tých odolnejších, čo? Nič, my už nebudeme kupovať pred tým než to odskúšame. Veľakrát sú to ozaj vyhodené peniaze. :ua:


Mne moc chýba tá možnosť vyskúšať si disky :ua: . Nie so psom, to chápem, že mi nikto nedá :lol: , sama by som svoj disk cudziemu psovi nepožičala, ale ja by som si mnoho modelov rada ohmatala a skúsila ako lietajú. Aj teraz som si doobjednávala disky a chcela som vyskúšať aspoň jeden nejaký nový, ale bolo mi ľúto aj 100Kč za nejaký z Flexov. Radšej som si za tú sumu prihodila k objednávke ešte jeden overený X-tráč.
Hrozne ma láka novinka, Hero Aero, je predpoklad, že bude skvelý pre mňa aj pre psa, no obetujte 250Kč keď si nie ste istí a ak by aj bol fajn, čo s jedným diskom, tri sú minimum :ach:

A tak mám klasiku, ktorú majú všetci a naďalej zaľúbene kukám na iné modely v zahraničných e-shopoch :heh:

Hero X-tra
čo dodať :lol: Používajú ich takmer všetci- u nás, aj v zahraničí, na psy malé aj veľké, na distančné závody aj na freestyle. Ja ich hádžem aj pudlíkovi a popravde táto 10 kilová prachovka mi disky ničí viac ako fanatická bordera....
Sada 10 tréningových diskov mi vydrží jednu sezónu, akurát na preteky to samozrejme chce druhú sadu.
Nepochopila som ešte rozdiel medzi Distance a Freestyle modelom. Mám oba, majú rovnakú tvar, materiál aj všetko.
8/10

Hero SuperSwirl a SuperStar
Akurát som si objednala 6 kusov na tréningy, zatiaľ mám len jeden SuperSwirl (ale materiál je ten istý, líšia sa farbou). Xtráče sú skvelé na preteky, lebo sú presnejšie, lepšie lietajú, no na nácvik freestyle prvkov pre mňa jednoznačne vedú disky odolné. Keď sa pes ešte len učí nový prvok, často nesprávne zakúsne, disk odrazí čumákom alebo sa inak buchne a na to sú pružné Superstary skvelé. Sada vydrží aspoň dve sezóny a ak nás s Loty frisbee chyti ešte viac, pouvažujem aj o súťažnej sade. Pre mňa sú plusy a mínusy Xtráčov a SuperStarov vyrovnané, že máme hlavne Xtrače rozhodla zdanlivá cenová dostupnosť.
8/10

Frosty
Mne tento disk nesadol. Nenávidím ho pretože sa nechová tak, ako by som chcela. Neviem ako to robí, ale vytáča ma. Jediný raz som ich mala vonku a hneď som ich aj predala. Len je to dosť subjektívny názor, mám kamarátku, ktorej je tento disk sympatický :nwm:
Odolnosť úbohá, stáva sa z neho cedník aj keď sa naozaj používa v zime.
1/10

Jawz
Nevlastním ho, ale hádžem s ním na spoločných tréningoch. Odolnosť neskutočná, sú veľmi príjemné do tlamy! Aj mňa láka do nich kúsať :heh: Nevýhodou je vyššia váha a menší priemer. Pred rokom mi nelietali, poctivo som trénovala s Xtra a zrazu, keď som znovu po pol roku dostala do ruky Jawz, letel krásne.
6/10
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 30.03.2012 17:50

Ono práve to odskúšanie je veru na škodu, že sa nedá.
Ja som tak kúpila tie supersonic 3ks, aj keď boli v akcii, stále ma to vyšlo 27 eur a vyzerá to tak, že ich moc nevyužijeme. :ua: Keď si vezmem koľko som mohla mať za to tých, čo používame. Ach :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod calwen » Pia 30.03.2012 17:52

Monika tie by som mozno od teba odkupila, keby sa slecne pacili :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod maxim-zv » Pia 30.03.2012 20:13

Hero Atom 180 - pre malých psov s malým zákusom :) ja som s nimi začínal, hody na krátku vzdialenosť v poho

Hero Sonic XTRA 215
- zahryzol som sa a už nepustím, keďže mám menšieho psa ideálna veľkosť, dobré letová vlastnosti, ľahká údržba šmirgeľ + zapaľovač :D pre mňa 9/10

Hero Air - meodolná zmes, niekedy tak na jedno použitie :) 5/10
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Nessiak » Pia 30.03.2012 22:52

viewtopic.php?f=10&t=7484&start=0

Nie je to tak trošku tá istá téma, len s iným názvom ?
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 31.03.2012 21:54

Asi hej. Nevšimla som si ju. :ua:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod maxim-zv » Pon 02.04.2012 6:53

Offtopic: ale ľudia sa chytili :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod maxim-zv » Sob 07.04.2012 23:39

Hyperflite Midnight Sun - práve som sa vrátil z nočného tréningu, tak poviem vám už dávno som sa tak nevybesnel a aj krpcovi sa dobre chytal ten letiaci fosforeskujúci prízrak :lol: o jeho kvalitách a výdrži podám info za pár dní ehm teda nocí :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee: DISKY - recenzie na disky

Poslaťod Millie » Sob 14.04.2012 20:01

Ja sa musím pupky zastať . Pri značnom zdeformovaní, niekdy nafotím :) si stále zachováva svoje letové vlastnosti. Je skladný a veľmi rada ho používam dokonca aj pri akčnejších hodoch s NO.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Ďalší

Späť na Dogfrisbee