Pes neprinesie disk/uteká s ním/prežúva

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod macqqo » Štv 07.05.2009 19:38

:lol: :lol: je ho to aj bavi ale ja uz nekedy fakt nemam na to naladu :pac: :pac:
macqqo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.05.2009 20:51

na nic necakaj :nie: , zbytocne stracas cas. Pokial viem mas labradora, su to predsa rodeni aporteri. To, ze sa za nim potom rozbehnes robis chybu, mal by si sa rozbehnut prave opacnym smerom. A to, ze ked hracku chyti a len ju tak hryzka a "nevie co ma robit", a co by mal asi robit???, ved si ju ulovil, a preco by ju mal priniest prave tebe, ked je to jeho korist??? Nevzdavaj sa :nie: . Staci podchytit ten spravny okamzik... Chce to vela casu a trpezlivosti.
Aj ked sa to nezda, ale aport nieje vobec taky lahky ako sa zda, je to hlavne o dovere medzi tebom a psom :no: .
Tak vam drzim palce :jop:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod macqqo » Pia 08.05.2009 10:35

skusim to s tym opacnym smerom a ak pojde tak ho vychvalim :yes: :yes:
macqqo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12


Re: Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Ned 28.06.2009 13:11

My sa pozname s tanierom uz dlho od stenacieho veku som ju nanho ucil a mala ho celkom rada :lol: bolo to len take okusovanie a ucenie chytania do papulky
Obrázok
....potom sme stym nachvilku prestali a teraz sme zohnali taniere a ide jej to velmi dobre :smile: po tyzdni su znacne uspechy a ma taku 70% uspesnost chytenia taniera vo vzduchu.Samozrejme ak sa mne podari dobre hodit.Strasne ju to bavi.Jedina chyba je ze mi to neprinesie.....
http://bekobeck.rajce.idnes.cz/Tapa_dogfrisbee/ toto bol prvy den.po tyzdni su uz vacsie pokroky neskor tu dam aj video :no:
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 28.06.2009 13:48

Ved pekne chyta, nato ako pises, ze dlho nechytala :jop: a aportovat sa podla mna nauci, ked vie tanier drzat, tak sa nauci aj priniest :no: ani mne nechcel Ballad nosit, furt lietal jak blazon, alebo len chytil tanier a ostal tam, sadol si alebo lahol, takze u nas bol problem v noseni tiez...ked som ho ale naucila aport - cinky, lopticky, tak sa viditelne zlepsilo aj nosenie taniera :smile:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Ned 28.06.2009 17:32

No len my sa mame problem naucit aport nosit.....skusam teraz jednu metodu a celkom uspesne vyzerala byt ale iba v uzkom priestore napriklad na ceste ale na luke to nema ziadny ucinok.....ale tak raz snad bude nosit hlavne aby to chytala :ha:
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 28.06.2009 19:43

a skusala si sa od neho rozbehnut??? ked ma tanier v papuli. Saskovat, robit opicky, u nas to zabralo na 100% a aj dnes.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Ned 28.06.2009 20:12

ja som chalan :lol: no to je ta metoda v uzkom priestore....hodim jej konar do opacneho smeru ako idem a potom sa neobzeram iba ju lakam aby prisla kumne a ked je primne tak ju pochvalim.To by nazaciatok mohlo stacit aby sa aspon to naucila a potom neskor skusat aj s predsadnutim a do ruky ale hlavne aby som nemusel po taniere behat...... :smile:
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 28.06.2009 20:27

sorry, sorry, sorry vobec som si to neuvedomila, naozaj prepac :pac: :pac: :pac: .
Myslim, ze ta metoda by nemusela byt zla, ale kolko ma vlastne tvoja bordera? ja by som pokracovala ak to ma nejake vysledky, ale dbala by som na ocny kontakt, a uz len kvoli tomu ze je to BOC by som to podporovala :yes: . Vies kolko ludi by by vobec dalo za to aby sa na nich aspon raz pes pozrel? (vcetne mne :lol: )
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Pon 29.06.2009 0:26

Nevadi :lol: to si sa pomylila iba na internete ale ked mi niekto v meste stretne a povie mi ze som dievca to je fakt neprijemne :ha:
No ale k teme.Ona ma rok aj mesiac.Ocny kontakt....u nej to "funguje"tak ze ked sa nanu pozeram a nieco nanu poviem(prines alebo ju iba oslovim) tak to okamzite pusti(to som pokaslal ked bola mala mam taky pocit :ua:) troska si ustupi od aportu a caka kym to nedvihnem a nehodim jej to.Preto to davam tak ze sa nanu nepozeram a iba ju huckam aby sla kumne.Ta metoda uspech mala tak snad sa to podari....
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 29.06.2009 17:17

WhIsPeR píše:Nevadi :lol: to si sa pomylila iba na internete ale ked mi niekto v meste stretne a povie mi ze som dievca to je fakt neprijemne :ha:
No ale k teme.Ona ma rok aj mesiac.Ocny kontakt....u nej to "funguje"tak ze ked sa nanu pozeram a nieco nanu poviem(prines alebo ju iba oslovim) tak to okamzite pusti(to som pokaslal ked bola mala mam taky pocit :ua:) troska si ustupi od aportu a caka kym to nedvihnem a nehodim jej to.Preto to davam tak ze sa nanu nepozeram a iba ju huckam aby sla kumne.Ta metoda uspech mala tak snad sa to podari....


Ja zacinam tiez mat taky podobny problem. No ona uz v papuli aport ma a caka kym nehodim dalsi, aby ho mohla "past" :pac: . Takze sa na to vykslem, zacnem behat opacnym smerom, ci sa jej to lubi alebo nie, a pekne s predsadnutim (nech si zvyka :hmm: , maly zmrd :heh: ), ale raz odcasu jej vyhoviem, nech si nemysli...
Tak teda drzim palce :jop: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Pon 29.06.2009 17:34

diky budem sa snazit na nej zamakat :smile:
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod jolly » Uto 15.03.2011 15:28

Vidím že tu máte problémy s nosením tanierov :lol: :lol:
Ja som to mojho naučila tak žesom mala 2 taniere.Jeden som mu hodila a potom ako ho držal v papuli som mu ukázala druhý.Ak ho pustil kázala som mu ho chytiť a zostať.Potom som ho zavolala a ako prišiel s tanierom tak som mu ukázala ten druhý a ak ho pustil predo mňa na zem POCHVALA a hodila som mu ho. :no: Takto sa to naučil v priebehu jednej lekcie :lol:
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Uto 24.05.2011 14:58

Ako mám odnaučiť psa aby po chytení disku ho nehrýzol v papuli? Len aby ho priniesol? Steff to robí vždy keď disk chytí a potom sa snaží s ním ujsť aby ho mohla rozhrýsť.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee