Pes neprinesie disk/uteká s ním/prežúva

Pes neprinesie disk/uteká s ním/prežúva

Poslaťod Evel!n » Ned 08.02.2009 11:18

Ako mám začať, keď chcem , aby pes chytal ten disk? Respektíve, ako sa má s tým
diskom zoznámiť, bla , bla...
Už som toho dosť prečítala, ale u nás je chyba v tom, že on ten disk aj chytí, ale potom ho neprinese, ale uteká s ňou, nech ho nechytím, ce si ho obhrýzať :ach: ...čo proti tomu? Mám ho najprv naučiť aportovať, keď áno, ako :lol:

ďakujem :smile:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 08.02.2009 12:36

Daco som ponachadzala v aktualnych Psich sportoch....Moj opiciak tanier pekne nosi ked ma dalsich psov, akoze "publikum", ale ked sme sami tak ho nosit nebavi..tiez len chytat.....dakedy mi pomaha, ked sa rozbehnem opacnym smerom (aspon si zabeham :lol: ).Tiez mame na tom este co porabat...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Evel!n » Pon 09.02.2009 19:03

Aha...no, ja neviem, asi pozrem , ak najdem :lol: , temu aportovanie :lol:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pon 09.02.2009 20:41

Ako dlho uz trenujete :smile: ???Ja som uz na tu temu kukala, ale este som ju nestihla poriadne celu riadne poprezerat...tiez sa chystam..
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Evel!n » Uto 10.02.2009 21:31

Trenujeme ??? :lol:
Este ani disk nam neprisiel :haha:

Ale skusali sme, samozrejme,...
Ale s hrackou...proste hodim mu hocico, co ho aj zaujima, tak s tym beziiiiiiiii...ale neviem, musim daco vymyslet, rozmyslala som, ze by som disk/hracku dala na motuz, chlpac by ju dal do papulky a tahala by som ho k sebe, ked by bol pri mne aj s hrackou, odmena :lol:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 11.02.2009 20:00

Mne na maleho naj zabralo, ze ked on moc nexel nosit, tak som sa rozbehla opacnym smerom - a on za mnou, ale musel vzdy pekne tanier zobrat....proste sme to mali ako hru..."kde mas tanier?", on nastastie tomu pochopil, tak pekne aj s nim utekal za mnou...Neviem, som tiez amater, ale nechcem prave nijak nasilu ho to ucit, len proste navolno, zatial si myslim, ze sa mi to vyplaca s nim...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod macqqo » Štv 07.05.2009 12:32

pomozte mi pls ja uz fakt newiem ako ho mam naucit aport on sa mi aj za diskom rozbehne aj ho chiti do papulki alee nikdy nepride ku mne a da mi ho do ruky :plac:
macqqo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.05.2009 14:00

kolko ma rokou, ako dlho ho mas a ako casto sa mu venujes??? Prepac za tu spoved, ale zalezi na tom. :smile:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod macqqo » Štv 07.05.2009 15:07

no ta teraz bude mat asi 8 mesiac a som pri nom velmi casto :yes:
macqqo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Štv 07.05.2009 17:38

macqqo mi sme mali presne taky isty problem - moj pes bol "neaportovaci" - naozaj, aj ked teraz je to stroj na nosenie. Proste chytil tanier (ale v 8 este moc nehadzat aby si neposkodil klby, takze len take prizemne, aby neskakal do vzduchu, radcej pockat este tie 4 mesiace a potom postupne) a skeril sa s nim - lebo nas aport bol s prepacenim na :kak: takisto lopticku doniesol ale vyplul k noham...nebolo to ono. Pomohlo nam to, ze lopticku musel zacat sam podavat do ruky - zistil, ze sa nebude hadzat ak ju smari na zem..obycajna hra, ktoru ked dodrziavas tak to pride a pochopi :no: ale nebude to okamzite. Utekanie na opacnu stranu nam moc nepomohlo k aportu, ale ako take myslim, ze mozes zrychlit psa pri prinasani...ale NAJLEPSIE sa nam osvedcil pesek a pretahovanie....proste za prinesenie pekna pretahovacka (to sa da transformovat aj s diskom) a naucil sa aj predsadavat - dokonca sa mi sam aj k nohe dokaze priradit. ked vedel dobre nosit peska, tak sme skusili cinku - ktoru nemame bezne na hranie, ale fakt len na aport. Na zaciatku som mu este pre istotu pomohla tym, ze som na cinku upevnila kus motuzika, aby sme sa aj o nu malicko za odmenu popretahovali, co sa mu pacilo, a tak ju konecne nevypluval a v podstate sa toto naucil za par dni a nie ziadne mordovanie. Islo tam o to, aby to lepsie pochopil a stalo sa :yes: Inak presne aj Ballad v osmych mesiacoch to nam este neslo, az tak v desiatich. Ale toto platilo na neho, mozno tvoj pes bude vymyslat daco ine...No a proste trpezlivost, doslednost a hlavne s tym hrajkanim si myslim ze to pojde :jop: daj potom vediet ako ste pochodili
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.05.2009 17:40

Macqqo: takze nevite aportovat asi nic?
Ked hodis tanier, ona sa rozmehne. Kedho ho chyti, neprinesie-asi nevie, co ma robit.
Skus sa rozbehnut ty, ale opacnym smerom. Ak pojde za tebou s aportom, velmi ju vychval. Ak pojde, ale bez aportu, rozbehni sa smerom k aportu a natahujte sa s nim. Potom to skusaj znova.
Neviem ako na tom presne ste, ci s aportom ide od teba, alebo ide , ale bez aporu...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.05.2009 17:52

Basha to tu pekne rozpisala a predbehla ma (asi pomaly pisem :lol: )
Co sa tyka nas mali sme ten isty problem, potom len zrazu nastal zlom, a odvtedy ako hodinky.
Potom este, ja som zacinala s hrkajucimi loptickami. Hodila som jednu, hned ako ju chytila, zacala som cenkat tou druhou prisla ku mne (na zaciatok tiez pluvala pred nohy, ale to sa casom spravi, ak to budes chciet) a hodila som druhu. A dokola a dokola...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Štv 07.05.2009 18:46

Aj tak sa da ako pise Wicky pouzit druhu hracku ako motivaciu, ale zas moze tam byt riziko, ze to zacne pustat hracku/tanier pocas behu - cize si mozete ( a nemusite) pokazit nosenie, este skor ako zacne nosit. Ked myslis konkretne z diskami - tam zas treba potom psovi vysvetit ak sam nevie, ze pocas behu treba niekedy (dost casto) pustit disk a makat za dalsim. Cize nie aby sa s jednym v hube pokusal chytit dalsi, bo to len zmatie psa asi aj na zavodoch by za to sli body dolu...ako sa pise v Psích sportoch:,,za hamounění s diskem moc bodu nezíská"...ci tak nejako :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod macqqo » Štv 07.05.2009 19:32

Basha A Wickyy & Classy diki za tie rady :smile: s tym peskom to skusam aj ja len problem je v tom ze ked ja sedim tak si ku mne lahne donesie mi to a hrame sa ale ked mu nieco hodim rozbehne sa za tim chiti to a caka co spravim ja ked idem za nim tak bezi odo mna o to chape asi tak ze nahanacka :ach: a ked sa mu snazim dohovorit aby mi to priniesol tak lezi a hryzie to a newie co od neho cem :pac: pockam este tie dva mesiace a budem sa tomu plne venovat a skusim aj tie vase metody dik poviem vam ako sme dopadli :smile: :smile: :smile:
macqqo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Štv 07.05.2009 19:35

Drzim palce :jop: ale behat za nim - to mas pravdu, ma to ako nahanacku, jedine ze by si xel novu disciplinu zalozit frisbee-runner :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Dogfrisbee