Pes neprinesie disk/uteká s ním/prežúva

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Uto 24.05.2011 15:37

Myslim, ze uz som to tu niekde spominala, ale nie som si ista....
Ballad ako mladas tiez zvykol chytit disk - utiect s nim, pripadne zalahnut a zuzlat obcas. Toto sa zmenilo, ked hooodne pokrocil v aporte - zacal mi okamzite nosit disk, tym padom nebolo casu na premyslanie, zuzlanie, odbiehanie.
Skus mozno natrenovat riadne aport s cinkou, alebo loptickou a ked bude spolahlivo prinasat, skus to s diskom a nepochybuj o nej. Aby necitila neistotu, ze aha panicka je nervozna co spravim :lol: tak ja sa idem hrat. Proste to skusit rovnako ako s prinesenim ineho predmetu - ak prekusuje aj tie, skusila by som na tvojom mieste zrychlit jej pohyb smerom k tebe, aby nemala cas nad tym premyslat.
Alebo skus podobne ako v obedience ucit aport akoby "odzadu" - zacinaju povelom "drz" - kde najskor naucis psa, aby drzal predmet v ustach a neprekusoval. Spociatku staci sekunda, postupne predlzovat - samozrejme netreba aby pes drzal disk 5 minut vkuse a neprezuval ho. Po kazdom uspesnom pokuse (naozaj zo zaciatku chvalit uz po sekunde, dvoch) pochval, pripadne si mozes pomoct klikrom - ako ti to vyhovuje :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Uto 24.05.2011 18:44

Basha: Ďakujem za vysvetlenie. Tak aport sme mali premakaný, ihneď ho ku mne nosila a pustila, ale potom sme sa sťahovali a už som sa jej takto nevenovala a povolila som v tom aby si pokúsala paličku a teraz to robí s diskom. To držanie jej nejde. Nechce veľmi držať v papuli, ale budem ju to učiť.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Dogfrisbee - prežúvanie diskov

Poslaťod ??Maria?? » Sob 04.06.2011 12:06

Ahojte, ako mám Tinu naučiť aby tie taniere aby ich nežuvala? Lebo ona ich aj prinesie, ale strašne prežúva a mám tie taniere jeden deň a vyzerajú o dosť horšie.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Sob 04.06.2011 20:18

??Maria??: tak na prežúvanie tiež nemám priamu metódu, krpec mi nikdy tak akosi nežul disky, psy všeobecne radi prežúvajú všetko čo sa im dobre prežúva, tak skús tvrdší a ťažší disk, ktorý sa jej nebude dať tak ľahko prehadzovať v papuli a žviakať a možno ju to prejde :smile:
alebo ju vždy zahriakni keď prežúva disk samozrejme nie prudkým povelom fuj alebo nesmieš aby sa zase nezačala diskov báť ale skús vyčítavým tónom povedať jej meno tak ako keby si ju upozorňovala, alebo jednoducho zavrč a ak prestane žuť vychváliť do neba a od radosti hodiť disk a ona si už po pár hodoch uvedomí že nežujem=letiaci disk, ktorý môžem nahánať :smile:
alebo ak ju máš naučenú na kliker, jednoducho vyklikaj a chváľ keď nežuje, jednoducho vždy musí zistiť že keď nežuje je to väčšia sranda ako keď žuje :smile:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod ??Maria?? » Sob 04.06.2011 21:09

ďakujem, vyskúšam, ona mala doteraz dovolené vśetko žuvať, to preto.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Ned 05.06.2011 0:17

Tak ked som asi trikrat pouzila Atom disky, tak tie zula jak dova, lebo boli makke a bolo to fajn. :) Teraz mame jawz a ked nahodu zacne trochu zut, tak ju zacnem velmi povzbudzovat k prineseniu, alebo zacnem pred nou utekat. Ked mi tanier donesie, tak sa ponatahujeme.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Pon 13.06.2011 8:41

Maria: aj Steffi mi prežúva disky, a za jedne deň je poriadne zničený, tiež mi radili, psa rýchlejšie privolávať k sebe, aby nemal čas na prežúvanie :yes:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Poslaťod kajka18 » Sob 06.07.2013 15:40

A čo mám spraviť ak jej pes nevie aportovať :ach:
on je radšej keď ho naháňame :pac:
kajka18
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Poslaťod Phoenix7 » Sob 06.07.2013 16:39

kajka18 píše:A čo mám spraviť ak jej pes nevie aportovať :ach:
on je radšej keď ho naháňame :pac:


Ak nevie aportovat, tak ho to treba naucit. :smile:
Skus pozriet temu aportovanie, tam najdes rady ako na to..

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=87&t=20403&start=0
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee