Switch to full style
Odoslať odpoveď

Nechytá vo vzduchu

Štv 17.07.2008 20:19

ja mojmu stale hadzem ale on to chyti az ked dopadne na zem..a ja ho chcem naucit aby chytal tak este zo vzduchu :heh: len nvm jak.. :nwm:

Re: Dogfrisbee

Pia 18.07.2008 6:14

Skus ho posadit, ist tak meter alebo dva od neho aby bol tvarou k tebe, pekne mu to hodit a povedat hop, ak to chyti, velmi ho chval. Pri mojej to zabralo. Teda, mozno by to robila aj bez, neviem.. skus.

Re: Dogfrisbee

Pia 18.07.2008 19:04

:no: diiks budeme skusat je velmi ucenlivy cize dufam ze to vide... :smile:

Re: Dogfrisbee

Str 23.07.2008 20:02

Nam to nejde skusala som ho posadit oproti mne hodim mu a on sa uhne a dvihne az ked dopadne...jooj :ua: A co teraz?

Re: Dogfrisbee

Str 23.07.2008 20:33

BasenA píše:Nam to nejde skusala som ho posadit oproti mne hodim mu a on sa uhne a dvihne az ked dopadne...jooj :ua: A co teraz?


Akoze prepac, ale snad nehadzes disk priamo na psa? Sa potom nediv, ze uhne. :pac:
Disk musis hadzat vzdy od psa, hlavne v zaciatkoch, ked ho len ucis chytat disk. Postav si ho kusok od seba, drz disk v natiahnutej ruke a volaj ho, navnad ho na disk. Ked sa za nim rozbehne, tak ho nechaj, aby sa do disku zakusol, ale stale ho drz. Disk by mal byt vo vyske psa! Ked bude spolahlivo chytat disk v tvojich rukach, skus mu ho tesne pred zakusnutim pustit. Teda pes vyskoci, chyti disk, ale ty uz ten disk nebudes drzat a pes bude moct dobehnut par krokov s diskom. Potom uz staci, ak mu budes hadzat disk na kratke vzdialenosti, pes bude pre neho vyskakovat sam. Teda zamavas psovi diskom pred nosom, nechas ho rozbehnut sa a tesne pred tym, nez ku tebe dobehne hodis disk na kratku vzialenost v priamom smere od psa. Disk ale musi byt stale vo vyske hlavy psa. Ak bude prilis nizko, pes ho chyti, az ked spadne, ak bude prilis vysoko, pocka si, kym spadne (pretoze je to pre neho jednoduchsie). Ale ak hodis disk v spravnej vyske, psovi bude najjednoduchsie chytit disk vo vzduchu, pretoze potom moze bezat bez zastavenia dalej (co pri padnutom disku nemoze).
Eh, dufam, ze som to napisala aspon trochu zrozumitelne. :ach: Podstatne je, aby si disk nehodila inym smerom ako bezi pes (teda aby nemusel prudko menit smer) a aby bol disk v spravnej vyske. Potom uz pre psa nebude ziaden problem disk chytit.

Re: Dogfrisbee

Štv 24.07.2008 16:34

No, toto som pochopila aj ja! :no: A moja Eliška sa začína s diskom kamarátiť, tak uvidíme, či z nej dačo bude.

Re: Dogfrisbee

Pia 25.07.2008 10:32

hej diiik :jupi: a nehadzala som priamo na nhoo :heh: tak vedla aj tak sa uhol nvm com..skusim to tak jak si napisalaa :jop:

Re: Dogfrisbee

Štv 25.06.2009 18:10

No ja som to dávnejšie skúšala, ale môj pes si vždy počká až kým tanier dopadne na zem. Dá sa to nejako naučiť aby to chytal vo vzduchu???

Re: Dogfrisbee

Štv 25.06.2009 18:29

Ja by som sa ho to pokusila naucit chytat z ruky najskor a potom postupne len malicke hody blizko pri tele. Aby ziskal doveru. Podla mna (neviem ci je moj nazor spravny) tak sa moze pes bat trocha taniera (ale je super ak ho bere aspon zo zeme :no: a ze ho to bavi), takze mozno sa ho aj boji chytit vo vzduchu, mozno si neveri. Urcite by som zacinala s dakym makkym tanierom napr aj gumennym alebo latkovym aby mu to bolo prijemnejsie a ziskal vacsie sebavedomie...
Moj Gaston taniere proste nee, ja som uz strasne davno chcela aby chytal ale on proste od malicka sa boji tanierov, nechcel ich chytat - u nas teda nemal s tanierom ziadnu zlu skusenost...ani ho nebavia...co je skoda, bo je pohybovo velmi talentovany, este teraz uz ma 8,5 roka vie urobit tie "flipy" take otocky vo vzduchu....to nevie zatial moj borderak, ten je skor taky tanker sprintersky ktory prerazi nohy sebe aj mne, ten je obcas az prilis dravy za tanierom, takze parkrat uz som skoro zle dopadla (nastastie jemu sa nic nestalo) a to po nom nechcem ziadne salta ani odrazy...
Gaston mal len pred vyse rokom obdobie asi 3 dni ze normalne priniesol tanier, co bolo u neho neuveritelne...sanka mi padala...on to vtedy okukal od inych psov :lol:

Re: Dogfrisbee

Štv 25.06.2009 19:56

ďakujem..určite skúsim a u ňeho je skôr tá chyba, že nevie ako to má chytiť, lebo niekedy mi po tom tanieri letí.

Re: Dogfrisbee

Štv 25.06.2009 20:15

Basha píše:Moj Gaston taniere proste nee, ja som uz strasne davno chcela aby chytal ale on proste od malicka sa boji tanierov, nechcel ich chytat - u nas teda nemal s tanierom ziadnu zlu skusenost...ani ho nebavia...co je skoda, bo je pohybovo velmi talentovany, este teraz uz ma 8,5 roka vie urobit tie "flipy" take otocky vo vzduchu....to nevie zatial moj borderak, ten je skor taky tanker sprintersky ktory prerazi nohy sebe aj mne, ten je obcas az prilis dravy za tanierom, takze parkrat uz som skoro zle dopadla (nastastie jemu sa nic nestalo) a to po nom nechcem ziadne salta ani odrazy...
Gaston mal len pred vyse rokom obdobie asi 3 dni ze normalne priniesol tanier, co bolo u neho neuveritelne...sanka mi padala...on to vtedy okukal od inych psov :lol:


no vies to nie ako bordery, co sa hybe, to zastavit
:pac: :haha:

Re: Dogfrisbee

Štv 25.06.2009 20:21

kenny píše:ďakujem..určite skúsim a u ňeho je skôr tá chyba, že nevie ako to má chytiť, lebo niekedy mi po tom tanieri letí.


a skusila si sa s nim o tanier pretahovat???
ja som mala v rukach krizenca labrosa x goldena a musim povedat, ze tiez moc za tanierom neskakal, proste mu chybala ta mrstnost. Taniere chytal prinasal vsetko mozne, ale skocit za nim do vzduchu ani za svet :ua: .No v dnesnej dobe ked vidim podarenych retrieverov, niekedy az padam na zadok :yes: . Takze pekne skusaj, skusaj, skusaj, mozno ides nanho prilis rychlo. Je to prenho nova vec, musis ho s nou najprv zoznamit, inak by s tym nemal byt problem. Drzim palce :jop: .
Inak suhlasim s Bashou v postupe :no: :lol: .

Re: Dogfrisbee

Sob 27.06.2009 7:07

Wickyy & Classy píše:
kenny píše:ďakujem..určite skúsim a u ňeho je skôr tá chyba, že nevie ako to má chytiť, lebo niekedy mi po tom tanieri letí.


a skusila si sa s nim o tanier pretahovat???
ja som mala v rukach krizenca labrosa x goldena a musim povedat, ze tiez moc za tanierom neskakal, proste mu chybala ta mrstnost. Taniere chytal prinasal vsetko mozne, ale skocit za nim do vzduchu ani za svet :ua: .No v dnesnej dobe ked vidim podarenych retrieverov, niekedy az padam na zadok :yes: . Takze pekne skusaj, skusaj, skusaj, mozno ides nanho prilis rychlo. Je to prenho nova vec, musis ho s nou najprv zoznamit, inak by s tym nemal byt problem. Drzim palce :jop: .
Inak suhlasim s Bashou v postupe :no: :lol: .


No skušala som aj sa preťahovať. No včera som to všetko skúšala a dopadlo to takto: do vzduchu skákal aj dosť vysoko, ale vždy keď som mu ten tanier hodila síce skočil, ale ani raz ho nechypil vo vzduchu, padal mu ten tanier vždy na zem . Budeme ešte skúšať a uvidím či sa to zlepší.

Re: Dogfrisbee

Sob 27.06.2009 10:31

Ale dogfrisbee nie je len o tom ci pes vyskoci do vzduchu alebo nie :smile: to je az taka ceresnicka na torte ak je pes fakt talent, alebo uz dlhsie chyta tanier, ze chodi na sutaze atd...fakt je tam podla mna ovela dolezitejsie ci pes ma vobec zaujem o chytanie disku, ci je schopny ho vobec chytit do huby a priniest, popr. si ho zobrat z ruky a troska pritom zdvihnut telo od zeme :no: Ono to potom podla mna moze prist pekne samo, len troska casu to mozno dakedy chce.
Aj medzi BOC napr su pekne rozdiely - napr. moj Ballad je troska mohutnejsi, neni taky skokanisko pruzny ako napr Classy - ta je lahucka skace ako guma. Su rovnako velki ale mas tam rozdiel 6 kil skoro...Ballad proste skakt jak guma nebude nikdy, ale da sa pri frisbee vela improvizovat a vymyslat tak aby aj pes co neni taky skokan daco predviedol.
Aj ten samotny vyskok nie je az tak jednoduchy ako vyzera. Kamosov stredny pudel je pohybovy super talent, proste fakt uzasne skace a beha, dovolim si tvrdit ze ma lepsi odraz ako kopec psov na agility....Ale ked hodime tanier, tak ho bavi behat za nim, ale tym ze nechyta taniere pravidelne, tak proste vo vzduchu este nechyti, caka kym padne na zem a ked vcera skocil za nim aj do vzduchu, tak ho nechytil. A ten pes jednoznacne ma na to aby chytal hocico. Proste fakt pohybovy talent - lahky a pruzny. Ale chcelo by to troska malo casu a skusenosti psika :no: Podla mna to chce len cas a po malych davkach radcej :ahoj:

Re: Dogfrisbee

Sob 27.06.2009 19:11

Skusime ešte hádzať pravidelnejšie a hádam sa výsledky dostavia.
Odoslať odpoveď