Krvácajúca papuľa

Dogfrisbee - krvácajúca papuľa

Poslaťod Offca » Str 05.10.2011 16:05

Počujte, taký problém. Mam len ja tak gramblavého psa, alebo aj vaši majú pravidelne rozdrapenú držku? Máme klasika psí tanier, asi Hero sa volá, neviem, nevyznám sa.. kupili sme od Calwenky, to je ten spevnený. Po obvode je už dosť zubkami rozdraplavený, a asi o to sa jej zadrapujú pery (hej, pery, nie dasná ani jazyk), ale až tak že jej z toho vytekajú "sople" krvi. Dosť silno. :ua:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dogfrisbee

Poslaťod calwen » Str 05.10.2011 16:07

Superswirl :no:
Skus jej ho obrusit smirglom alebo poopalovat normalne zapalovacom tie kusance. To urcite trosku pomoze. Ale krv ide Mardimu zakazdym z huby, ked hadzeme :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Cathie » Str 05.10.2011 16:13

Asi tak, ja ked hadzem frisbee, tak si Story zakazdym aspon nieco urobi - zvycajne ma krvave akoby kutiky vnutri od toho, ako jej na to miesto vzdy narazi tanier, inokedy ma rozrezane aj dasna alebo jazyk.. Zatial na toto funguje iba hadzanie uplne gumoveho taniera, ktory sa poriadne hadzat ani neda :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Offca » Str 05.10.2011 16:14

Budem musieť s tým niečo porobiť. Šmirgel je fajn nápad. Ale predstava, že každý frisbeečkar rieši krvacajucu papulu, nič moc

Kati, my máme tiež jeden úplne mäkučky, silikonový, ktorý je super, akurát nepoužitelný za vetra.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Cathie » Str 05.10.2011 16:24

Ved to :nwm: A aj za bezvetria sa da akurat tak hodit, chytit, doniest.. nic viac s tym clovek nevymysli, lebo to poriadne nelieta.

Ja mam pocit, ze aj len ten, kto ma stresteneho aportera, ma podobny problem. Story si rovnake veci porobi aj s palickami, ale ju to popravde netrapi ani trochu, ako inak.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Str 05.10.2011 18:13

opravovat disky priamo nad plamenom mi moc nejde, ako to robite? :nwm:
Okusany tanier by sa nemal pouzivat. Skuste taky pouzit na ludskom treningu- pekne z nich bolia ruky. Aj maly ostry vycnelok narobi paseku, kedze letiaci disk este aj rotuje...
Ja si taniere vramci obnovy vzdy osmirglujem a potom zatavim pomocou spachtle (taka plocha kovova sranda, co sa pouziva napr na sadrovanie dier v stenach). Spachtlu si nazhavim nad plamenom a prilozim za okusane okraje, cim sa relativne pekne zalaju. nie je to dokonale, dlho to trva (hlavne ked mate viac tanierov), no na nic lepsie som zatial neprisla :ua:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Sabča » Str 05.10.2011 18:29

Citate mi myslienky ludia, som sa prave prisla poradit :ua: Po dnesnom treningu sme na tom katastrofalne, mam pouzotelny presne jeden tanier a fakt neviem, co s tym :plac: :plac: :plac:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod janajka » Str 05.10.2011 18:36

Po obvode je už dosť zubkami rozdraplavený, a asi o to sa jej zadrapujú pery
fuu, vyhodit. Na seminari nam Urbaskova - trenerka - vysvetlila, ze takyto pouzity tanier by pes uz chytat urcite nemal.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Str 05.10.2011 19:21

Ja tak isto priebežne taniere šmirglujem, no našťastie s krvavými ďasnami a pod. nemáme problém. Jediné čo sa nám stáva, že keď je už Begi veľmi zadýchaná a veľmi jej vysí jazyk, tak si doňho občas tak kusne, že až :plac:
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.10.2011 22:01

ja odkedy som vymenila klasicke 235 za 185 uz oriana problemy s krvavymi dasnami - teda kutikmi ako pise cathie (a co som tu davnejsie riesila), nema chvalabohu, takze teraz budem pomaly nakupovat 185, nech nehadzem dokola 2 taniere :pac:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee