Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Dogfrisbee

Štv 22.12.2011 9:22

buduci rok planujeme nejake tie seminare a potom konecne prejdeme z rollerov aj na klasicke hody :smile: zatial sa stale len pretahujeme, rollujeme a motivujeme..aj ked ally je uz premotivovana az az, dostali sme sa do stadia ked po druhom psovi kvoli frisbee aj vystartuje. btw. neviete ako by som to odstranila? Zavislost na frisbeeckach som jej vypestovala podla navodov z knizky a okrem nich sa podeli s ostatnymi psami o vsetko..dokonca aj o granule a piskotky ktore zvladne papat s cudzimi psami z jednej ruky bez akejkolvek znamky majetnictva..ale ked sa pripletie niekto medzi nu a frisbeecko hned tuto situaciu usmerni.

Pes majetnícky na disky

Štv 22.12.2011 12:49

eisska píše:dostali sme sa do stadia ked po druhom psovi kvoli frisbee aj vystartuje. btw. neviete ako by som to odstranila?


ja som si za tie roky, co mam AG zvykla. ona startuje hned pri akomkolvek treningu okamzite, ked sa niekto moc na nu tlaci. na vine som ja, lebo fakt sa snazim aby makala na 100%. mne samej to je ale dost jedno, trvam vzdy len na tom, aby sa sustredila na cvicenie a nie na bitie psov okolo a tak mi to nejak funguje aj bez casteho vycvakavania :nwm: - len pri cviceni sa nehra s inymi psami a inak -mimo platz- ich znesie (AG je tichy asocial co sa tyka psov- nezajem) v pohode bez konfliktov :yes:

Dave detto, len on sa mimo terning zo psami (aj psami) vseobecne rad hrava :heh:

odstranit by sa to dalo ukludnenim, no motivovanie je samo o sebe stres, tak to nejak nejde dokopy :no:

Re: Dogfrisbee

Ned 25.12.2011 21:32

U nas akakolvek neprimerana reakcia znamena koniec cvicenia a samozrejme patricne vyjadreny nesuhlas. Ono si to podla mna pes po nejakom case sam da do kopy. A pokial nie, tak je na mieste ostrejsia reakcia. Niektore veci (teda pre nas) su skratka nepripustne.

Re: Dogfrisbee

Pon 26.12.2011 1:46

aj tymto som si presla. potom som pochopila, preco to robi a na zaklade toho s tym pracujem. kazdy ma svoj system, dolezite je, ci funguje, ci nie :nwm: :no:

Re: Dogfrisbee

Pon 26.12.2011 12:08

Millie píše:U nas akakolvek neprimerana reakcia znamena koniec cvicenia a samozrejme patricne vyjadreny nesuhlas. Ono si to podla mna pes po nejakom case sam da do kopy. A pokial nie, tak je na mieste ostrejsia reakcia. Niektore veci (teda pre nas) su skratka nepripustne.


Toto podľa mňa funguje len na "normálne", nie na cvičenie úplne-najsam-najnatešenejšie psíky. Pes si totiž po čase dal do kopy, že iný pes=skončí cvičenie a problém sa len zhoršil (našťastie som to skúšala ešte s pudlíkom, Loty by to dosť poznačilo). Mohla som si cez poslušnosť vynútiť čo som chcela, ale to už sme niekde, kde sme byť nechceli...

Aj Loty má tendencie jedovať sa, keď jej iný pes prekáža pri cvičení. Pomáha nám, že cvičíme s inými psami, ktoré tiež nejak pracujú a venujú sa svojim majiteľom a v kroku dva nechať ostatné psy len tak pobehovať okolo (ale nesmú sa pliesť do cvičenia) a tiež je super nechať psy navzájom spolupracovať.
Frisbee cvičíme hlavne tuto s kelpie-AG a moc nám to pomohlo. Loty pochopila, že keď sa stretneme s inými psami = ZÁBAVA a tak sa z nich teší. Najprv sme hádzali na striedačku, potom na opačných stranách lúky a zanedlho nebol problém aby sme sa so psami hrali kúsok od seba. Vyskúšali sme si aj "paralelný timetrial". Loty s tým má trošku problém- za diskom beží pekne, ale pri návrate robí malý oblúk, aby sa vzdialila od druhého psa. Na jar na tom popracujeme, to už pôjde rýchlo.

Iné je, keď k nám dobehne nejaký úplne cudzí nevychovaný pes :ua: Najlepšie je hneď ho odchytiť a vrátiť majiteľom, pretože naši premotivovaní hafani pri cvičení môžu byť spúšťačom konfliktu.

Re: Dogfrisbee

Pon 26.12.2011 15:11

Rhessi :no: keď budeš mať niekedy čas a záujem, kľudne si môžeme spolu zacvičiť a krpatú ti požičiam. Premotivovaný nerovná sa agresívny. Každopádne ak vyráža po veciach okolo nieje to v poriadku a treba s tým niečo robiť. Dôležité ej to aby si pes vedel vždy jednoznačne spojiť akciu s reakciou.

Re: Dogfrisbee

Pon 26.12.2011 16:28

Určite si nemysím, že premotivovaný pes sa rovná agresívny, vôbec by som to nedávala do súvisu. Reagovala si na toto?
Rehssi píše:Iné je, keď k nám dobehne nejaký úplne cudzí nevychovaný pes :ua: Najlepšie je hneď ho odchytiť a vrátiť majiteľom, pretože naši premotivovaní hafani pri cvičení môžu byť spúšťačom konfliktu.

To totiž s našimi psami nemá nič. Nechceme predsa cvičiť bez nadšenia, no psy medzi sebou vzrušenie moc netolerujú, takže je na mieste v týchto situáciach svojho hafana chrániť.

Ako som písala, Loty nábeh na problém so psami pri cvičení má, ale tými spoločnými tréningami sme docielili, že má so psov okolo seba radosť :smile:
Odoslať odpoveď