Nezáujem o disky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Štv 27.08.2009 7:53

meraja píše:Ahojte skúšame všetky možné športy,kotré by pesanov bavili.Ikáča som na frisbee vylúčila,veľkých tak isto takže zostáva Bennko.Máme doma taký malý lietajúci tanier(dekel z plechovky) piemer ani nie 10cm,ten je na nútro keď vonku prší,veľký normálny (dekel z vedra) ten je na von.No a problém je v tom,že peso ho pri hádzaní síce donese,ale vo vzduchu sa nechce odhodlať ho chytiť.Ako ho to mám naučiť?Rozmýšľala som,že na špagát uviazať a vo vzduchu pred ním ťahať a on bude chytať,čo poviete?Zatiaľ som to neskúšala,ale skúsim.


Skús to tak, že si tých diskov nazačiatok zaobstaraj trocha viac. My použivame hero 160. Tie disky lietaju uplne inak ako bezny disk. Na začiatok sa so psom len pretahuj a za kazdym ho nechaj vyhrat. Ked chces aby ti disk pustil daj mu odmenu. A pokračuj dalej v pretahovani s druhým. Psik to musi brat ako hru. Ked uz sa mu rozhodnes hadzat tak zacni s rolermi. Ked ich chyta je to fajn. Potom som ja osobne pokračoval tak ze som mu jeden disk hodil. On za nim bezal. Na polceste som mu prikazal disk polozit a ukazal druhy disk. Postavil som sa k nemu bokom a jednu nohu predkrocil, disk som drzal v ruke tak aby sa troska musel odrazit ked ho chce. Psik je sustredený na disk, noha je ako prekazka a toho nuti chytat ten disk z odrazu. V poslednej dobe to robime tak, ze ked mu ten disk ukazem on ku mne bezi, ja ten disk trosku vyhodim(na mieste). Ziadnu nohu uz teraz ako prekazku nedávam. So zaciatku je dobre ked si ten hod natrenujes sama. Aby tanier nelietal kade tade. Dôlezite je potom ked ten disk vyhadzujes na mieste hodit ho vtedy ked sa ti pes este od zeme neodrazil. No a ked sa ti to dari takto zacni hádzat do dialky. Zo začiatku male vzdialenosti potom ked sa dari predlžuj.

Veľa odpovedi na tvoje otazky co sa hodov, tanierov, figur a samotného dogfrisbee týka najdes na http://www.dogfrisbee.cz :ahoj:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod meraja » Uto 29.12.2009 19:20

mojich psov to vôbec nebere.aj keď mu len tak zakotúlam po izbe tanier ani ho nehne zobrať ho.Ale naopak frisbee s loptičkami vie dokonale.To skáče jako blázon.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Dogfrisbee

Poslaťod WhIsPeR » Uto 29.12.2009 19:56

Mozno kebyze ich neako nato navnadis tak by ho zacali chytat....trebars co sa tak uvadza tak ako motivacia sluzi pretahovanie sa o tanier
http://www.youtube.com/user/zakgeorge21 ... oNerLMteNM
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod meraja » Uto 29.12.2009 20:03

Keď má náladu to je tak raz za mesiac tak ho chytý,preťahujeme sa.Ja mu to dvíham do výšky a on chytá,skáče,ale inak keď chcem tak to hneď vypluje
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Riky » Ned 21.02.2010 19:06

Ahojte
Máme psíka, ktorý rád chytá lopty a všeličo. Tak by sme chceli skúsiť frisbee. Ale ako ho naučiť, aby chytal ten tanier? On sa naň kukne, pozrie ako letí a kašle naň....
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 21.02.2010 19:31

Skus ho na tanier najprv namotivovat, aby ho bavil. Inak sa nikam nepohnete. Pretahuj sa s nim on, pripadne ho pripevni na snurku dako a tahaj ho pred nim, aby bol pre neho lakavejsi. Na zaciatok uplne staci, ak sa nauci tanier nosit, bude ho to bavit. Staci trenovat 5 minut, aby sa privelmi neunavil a aby ho to neprestalo bavit. Potom staci ked bude nosit tanier zo zeme, nemusi hned vo vzduchu chytat.
Vzdy ked prejavi zaujem, chyti ho, alebo sa o to aspon pokusi, tak ho pochval. Ak pouzivas kliker, dalo by sa to aj pomocou neho.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Riky » Ned 21.02.2010 19:41

Nie, kliker nepoužívam. Ale môžeme skúsiť to s tou šnúrkou, to je dobrý nápad. Je to látkový tanier, taký sme zohnali v chováku a aj pekne lieta. Tak nejako upevníme, budeme sa hrať. Ďakujem za pomoc, hádam ho to bude daviť...
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monca » Str 03.03.2010 20:54

Mojho psa tanier vobec nezaujma....ani o iné hračky. Jediné čo vonku chytá, je papek.... Doma sa pohrá aj s tenisákom, no tanier vooobec nie...total ignor proste k tomu tanieru...XD
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mart.ina » Sob 24.04.2010 15:14

ako by som hola skusit namotat skoro 3 rocneho psika na tanier? zo par krat som skusala hodit ale vobec ju to enzaujimalo. pritom inak za lietajuci vecami je jak diva, ci uz palica, ale este lepsie motyle. budem rada za kazdu rada, aby sme mali aspon enjaku inu aktivitu, kedze cvicak nam moc envyhcadza :D
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 24.04.2010 18:50

najskôr ju s tanierom zoznám, nehádž jej ho len sa s ním naťahujte, skús jej ho len tak hádzať po zemi, nie do vzduchu, aby jej to prišlo ako čosi nové a zaujímavé, aby sa to snažila chytať z tvojich rúk a až keď si tanier obľúbi môžete postupne začať hádzať aj do vzduchu.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 24.04.2010 20:40

no, každý inak, každý pes inak...skús si toto prečítať, možno ti to pomôže http://www.discdog.cz/treninkove-rady/z ... irat-disky . Odporúčam si preklikať tú stránku, odpovie vám na najčastejšie dotazy :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Pon 03.05.2010 14:49

ja som vcera na vystave kupila tanier :smile: ...myslim ze je to taki isty ako ma border-cori len je oranzovy....zatial som mu ho vonku nehadzala....planovala som ist dnes ale zacalo prsat :ua: no aale zatial ako som mu ho doma hadzala tak ho nechytal....asi je to tym ze je doma a nema tolko priestoru alebo tak nie :otaznik: myslite ze vonku ho bude chytat :otaznik: :nwm: ....ako on ked je napriklad na posteli a hodim mu loptu tak tu chyti ...ale predsa tanier je daco ine
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 03.05.2010 15:36

najskôr ho s ním zoznám, naťahujte sa oň a ak sa nažhaví skús mu mierne hodiť, nie ďaleko ani vysoko, nech si naň zvykne
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Uto 04.05.2010 21:10

okej skusim...ak nebude prsat zajtra sa pojdeme prejist a vezmem aj tanier :smile: a to sa pes nauci za jeden den ci treba cvicit castejsie ?
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 05.05.2010 10:43

Tak to prrr, dogfrisbee sa uci pes postupne, urcite sa neda naucit za jeden den do podoby akej si myslis, psa na to treba sustavne namotavat, (ale neprehanat, aby ho to bavilo), trenovat aportovanie, pripadne rozne triky ako slalom medzi nohami sa da vo frisbee velmi dobre vyuzit. Ale ak mas na mysli vyslovene pracu s tanierom - clovek sa uci hadzat furt a pes sa zlepsuje v chytani diskov - ale musi ho to bavit - preto zas napisem klasiku, ale aj ked sa ma disk znicit podla mna sa oplati hrat a pretahovat disk vzdy, aj u psov, ktory uz je na disk namotany... :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee