Dogfrisbee - menenie diskov, púšťanie

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 18.01.2012 12:55

A púšťačka za pamlsky nefunguje alebo ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Str 18.01.2012 13:13

k tomu púšťaniu by bolo asi najlepšie naučiť povel najskôr bez diskov, možno pomôže :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Str 18.01.2012 13:53

Monatko288, púšťanie sa dá cvičiť s kadečím. Zober si napríklad pár hračiek, o ktoré sa dá ťahať a začni sa so psom ťahať s jednou. A zrazu z ničoho nič vytiahni druhú, povel pusť, na prvú sa vykašli a urob tú druhú zaujímavou - hračka sa hýbe, skacká, myká, uteká atď aby si nalákala na tú. A keď pes nechá prvú hračku tak (niektorým toto chvíľu trvá), tak pochvala a veľká hra s druhou hračkou. A potom máš napríklad tretiu hračku a rovnaký postup, alebo priskočíš k tej prvej, ktorá niekde zostala ležať a zas sa hráte s tou. Atď, atď.
Základný princíp je presvečiť psa, že to čo máš ty je zaujímavejšie, ako to čo zostalo jemu. A povel "pusť" = "aha tu mám niečo zaujímavejšie pre teba".
Takisto napríklad hodíš psovi loptičku a keď sa s ňou vracia, mávaš uzlíkom a chceš aby sa vykašlal na loptičku a ťahal sa s tebou o uzlík.
Ja sa napríklad teraz občas bavím so psami aj tak, že hrám sa s hračkou a zrazu sa vykašlem na hračku a mám plnú hrsť pamlskov a chcem aby sa pes preorientoval a urobil mi pár cvikov za pamlsky. Alebo naopak, prejdem z pamlskov na hračku. Proste treba docieliť to, aby bol pes flexibilný a reagoval rýchlo na to, čo zrovna chcem.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kala Kajča » Str 18.01.2012 16:05

Priscilla píše:Ja sa napríklad teraz občas bavím so psami aj tak, že hrám sa s hračkou a zrazu sa vykašlem na hračku a mám plnú hrsť pamlskov a chcem aby sa pes preorientoval a urobil mi pár cvikov za pamlsky. Alebo naopak, prejdem z pamlskov na hračku. Proste treba docieliť to, aby bol pes flexibilný a reagoval rýchlo na to, čo zrovna chcem.



U nás je problém že nejchce prejsť z pamlskou na hračku ona ho vobec nezaujima :(
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Str 18.01.2012 16:16

To mne Ness keď je v zápale a plná energie púšťa disk hneď ako ho chytí (ak mám v ruke ďalší disk), čo je niekedy nevýhoda pri ďalekých hodoch, niekedy by sa zišlo aby s ním aspoň kúsok pobehla smerom kumne, kôli zbieraniu. Nepúšťa iba ak je už unavená, no na pretekoch určite bude veselo pobehovať s jedným tanierom v papuli :lol:
Naposledy upravil Nessiak dňa Str 18.01.2012 17:22, celkovo upravené 1
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 18.01.2012 16:51

Presne to, čo tú píšete robím dosť často. Teda hodím loptičku, ona s ňou beží späť, ukážem motúz a ona tú loptičku pustí a jasné povel pusť. Tak isto, keď má loptičku vravím, aby púšťala. Ona celkovo nerada púšťa, to je jedno čo. Tak budem sa tomu viac venovať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Str 18.01.2012 17:10

mne oriana tiez velakrat chyti jeden tanier a bezi s nim pre druhy... vacsinou sa to stava, ked jej hodim tanier pred tym, ako chyteny stihla pustit, co tu bolo aj spominane... potom uz si mozem kludne aj revat "PUST" a dlabe na mna, cize vzdy najskor povel, a az po pusteni hadzem... len tiez ako adri (ci nelly?) - vyzera, ze uz tanier pusta tak hodim jej druhy a zrazu pozeram, a ona si veselo bezka za tanierom s tanierom v ustach a potom sa cuduje, preco ten letiaci nemoze chytit :pac:
my sme zacali pri kazdom hadzani teraz "pustaci trening", cize hodim, oriana chyti, bezi ku mne, ja hovorim PUST s tanierom v ruke (aby si myslela, ze jej idem hodit druhy tanier), a ked pusti odmenim pamlskom + vramci odmeny hadzem novy disk a cele sa to opakuje... po kazdych nejakych 2 hodoch a odmenach jej hodim tanier bez zastavovania a pamlskov, aby pri behu ku mne, resp. okolo mna nespomalovala s tym, ze si bude myslet ze zasa pridu pamlsky... celkom sa nam v tomto dari, po chvilke uz pekne vnima a pusta tanier super na povel, cize mozem uz len hadzat a nezastavovat ju (aj ked raz za cas ju zastavim a odmenim po uspesnom pusteni taniera)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Str 18.01.2012 19:12

Kala Kajča píše:
Priscilla píše:Ja sa napríklad teraz občas bavím so psami aj tak, že hrám sa s hračkou a zrazu sa vykašlem na hračku a mám plnú hrsť pamlskov a chcem aby sa pes preorientoval a urobil mi pár cvikov za pamlsky. Alebo naopak, prejdem z pamlskov na hračku. Proste treba docieliť to, aby bol pes flexibilný a reagoval rýchlo na to, čo zrovna chcem.

U nás je problém že nejchce prejsť z pamlskou na hračku ona ho vobec nezaujima :(

To chce hlavne trpezlivosť. A inokedy sa normálne hráva a baví ho to? Na začiatok asi nejaké menej zaujímavé pamlsky a úplne top hračku. A šaškovať s hračkou a urobiť ju maximálne zaujímavou a povzbudiť každý záujem o ňu. Prípadne zvoliť dáky spôsob hry, ktorý sa mu veľmi páči, niektorý psy majú radi, keď sa hračka kope, iný sa radi ťahajú, ďalší sú na pískatka. To je fakt čisto individálne. Alebo povedzme využiť žiarlivosť na iného psa, začať sa hrať s iným psom, keď on nemá záujem. (To je výhoda keď má človek dvoch psov, ale možno by sa dalo dohodnúť s dákým. Samozrejme ale aby nehrozilo, že sa psy pobijú o hračku).
Ja som mala tento problém s Megčou, tá tiež zostala kukať, že kde sú pamlsky a prečo pred ňou mávam s dákou blbosťou. Ju veľmi hecuje keď chytím hračku nad hlavu a začnem poskakovať a že: "Nedám, nedám." (Hrávame sa občas tak a to je úplne šialená - skáče a šteká.) Takže som využívala to.


AlicaGGG píše:len tiez ako adri (ci nelly?) - vyzera, ze uz tanier pusta tak hodim jej druhy a zrazu pozeram, a ona si veselo bezka za tanierom s tanierom v ustach a potom sa cuduje, preco ten letiaci nemoze chytit :pac:

Toto robí aj Phoebe pravidelne.
Tá je tiež zas nepúšťavá a dlho sme s tým bojovali. No aportér, u ktorého som pôvodne vyžadovala, aby všetko nosila do ruky. A potom preorientuj to. :lol:

Offtopic: Sakra, ja sa už úplne teším, až raz budem mať tretieho psa a neporobím na ňom všetky takéto chyby ako na týchto dvoch. :heh:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Štv 19.01.2012 0:08

A nebolo by riešenie hádzať iba s jedným ? Ja som púšťačku (nie konkrétne frisbeečka) zásadne učila iba na pamlsky a nebol problém.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 19.01.2012 0:24

Mňa osobne viac baví hádzať s viacerými diskami. Adri to ide, takže uvažujem možno aj nad nejakou súťažou neskôr, kto vie. :lol:

Kto mu, že nechce meniť pamlsky za hračky. Niektorí psi sa nechcú hrať, to je presne prípad Nelly. Ju to nebaví, nezaujíma. Objavila som teraz jednu hračku, že sa dokonca aj o ňu preťahuje, ale musím to robiť tak, že chvíľu sa pohrá a hneď aj beriem, lebo by sa jej to okukalo. Najväčší problém je vystihnúť odobratie hračky, keď to psa ešte baví. :lol:

Adri pustí, ale buď pri nohách, abo s tým pobehne ešte kúsok ďalej.

Toto sme sa začali teraz učiť: http://aisling-agam.sk/news/2011/2011-09-24/1.jpg
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Štv 19.01.2012 14:55

My sme s púšťaním mali problém len na diaľku, keďže Begi zvyknutá automaticky nosiť hocijakú hračku k nohám, pustiť a čakať kým jej to hodím. Takže to bolo dosť ťažké naučiť, že keď jej poviem nemusí priniesť až ku mne, lebo poletí ďalší tanier,resp. hračka. Ja som pamlskami vôbec neučil, lebo viem, že ona je psychopat na aport, obzvlášť lopty a to som využil aj pri tomto. Ak som jej hodil frisbeečko, utekala ku mne a ukázal som jej druhé, tak to prvé nepustil, no keďže som vedel, že loptičku má radšej(vtedy určite, teraz je to už tak narovnako) tak som jej hodil disk a keď utekala naspäť, tak som jej ukázal loptičku, dostala pusť a pekne pustila a utekala za loptičkou, ktorú som jej hodil. A takto postupne to šlo :) To je naozaj individuálne, že na ktorého psa čo platí najviac.
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 22.02.2012 22:37

Zlaté, že hodíš ďalší pes pustí a chytí ten, čo letí. U nás je to tak, že ak by som hodila jeden ešte pred tým, než ten, čo má pustí, tak si po ten jeden musím ísť. Ona proste nepustí ten disk, ak ja jej len tak ďalší hodím.
U nás je tiež kameň úrazu to, aby pustila. Je to už lepšie, ale myslím si, že to bude ešte na veľmi dlho.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Str 22.02.2012 22:40

Ale nemôžeš jej hodiť druhý disk kým nepustí, to som nerobil ani ja, ak to tak vyznelo tak sa ospravedlňujem... tiež najprv musela pustiť ten prvý čo niesla, inak by to celé nemalo žiadny význam... no ono toto púšťanie je na dlhší beh, ale ak nájdeš správny systém tak to ide :) hovorím mne sa osvedčil systém využitia inej hračky, ktorú mala o dosť radšej, ale samozrejme každý pes je úplne iný
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod vavrena » Str 22.02.2012 22:42

Monatko, a keď povieš pusť a hodíš jej pamlsok do papule? Ja som takto riešila nepúšťanie aportov a teda pomohlo, lebo ak pes okamžite nepustil aport, pamlsok padol na zem a zožral ho druhý pes. Ak pustil, chytil pamlsok, a navyše sme pokračovali v hre. Proste všetko alebo nič a pes veľmi rýchlo pristúpil na tieto pravidlá :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 22.02.2012 22:59

Patrik: neviem, či to bolo mne. Ja som to skúsila raz, že však vyskúšam. Nešlo, odvtedy už som to nespravila.

Vavrena: veru neskúšala som to, ak jej to žiadny iný pes nezožerie? :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee