Dogfrisbee "efekty" - vaulty, overy, flipy, dogcatch

Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pia 20.05.2011 20:56

ako sa uci ten preskok, kedy je clovek na zemi na chrbate, nohy ma vystrete dohoda do Vcka a pes preleti od noh za hlavu? Teda inak- je uplne nevyhnutne, aby som mala pri nacviku pomocnika?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Sabča » Pia 20.05.2011 21:03

:lol: No .... ja by som v kazdom pripade asi naucila naprv preskok samotny, a az potom zakomponovala aj disk. Ved ani take odrazy od tela apod., neucis hned s tanierom :smile: A navyse, u Loty a podobnych sialencov by som to urobila uz len cisto zo strachu o svoje vlastne zdravie, lebo skoncis ako ja - na par sekund slepa na jedno oko a s monoklom :pac:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pia 20.05.2011 21:17

Videla si co Loty robi, ze si svojsky vyklada povely od inych ludi a tak sa bojim mat na to pomocnika. Skor sa mi bude sustredit, ak ju odnavigujem sama, len som si neni ista, ci je to v tej polohe technicky mozne :lol: Ak ju naucim skocit od noh vedlla mojho boku a postupne ten skok budem tahat az za hlavu, to by slo, nie? Hlupost?

EDIT- nedalo mi to a skusili sme si tento skok na zemi v byte :angel: Myslim, ze to bude dalsi z jej najoblubenejsich cvikov :heh: Dopadala mi az pri hlave, som zvedava kam bude dopadat na volnejsom priestranstve. Potom sa pochvalim, ci este vidim, dycham, zijem... :heh:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod swindy » Ned 11.09.2011 14:50

Ahojte. S mojim psíkom sme si tiež obľubili dogfrisbee a chceli by sme sa naučit nejaké nové triky. Vedel by mi niekto poradit ako by sme mali postupovať? Chcel by som ho napr. naučiť preskočit ponad mňa a chytiť disk ale neviem ako na to. Za rady vopred ďakujem. :jop:
swindy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Kalinovo

Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Štv 15.09.2011 13:21

Swindy, určite postupovať od ľahších vecí k tým ťažším, veľa-veľa-veľmi veľa hádzať bez psa, pozerať videá atď. No najlepšie zúčastniť sa dákeho tréningu, semináru, tábora či ísť sa pozrieť na preteky. :yes:

Offtopic: Takže dávam opäť do pozornosti dogfrisbee seminár 24.9.2011 v Bratislave, trénerky Verča a Markéta Urbáškové (CZ) - http://kka-canea.sk/menu_propozicie.php?id=6 Ešte je pár miest voľných.

Týždeň nato sa koná v Galente prvá oficiálna súťaž v dogfrisbee na Slovensku - http://dogfest.webnode.sk/
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Dogfrisbee - dogcatch

Poslaťod jolly » Pon 23.01.2012 20:37

Neviete mi niekto poradiť ako mám Baryka naučiť v triku keď ho po odraze odo mňa chytím tak aby ten disk aj držal a nie ho hneď pustil?Pre lepšiu predstavu je v tomto videu čas 1:18- http://www.youtube.com/user/Jolly3224?feature=mhee
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 23.01.2012 22:36

jolly: ja som to orianu ucila stylom, ze som si ju nechala vyskocit do narucia, a ked uz bola "ulozena" vtedy som jej podala disk do ust... po par razoch som ju zasa nechala vyskocit do narucia (samozrejme vsetko bez diskov), ale dosk som jej uz podala hned po tom, ako vyskocila, nech bola v akejkolvek polohe... no a potom uz som ju nechala vyskocit za diskom, ona ho chytila, ja som chytila ju, pricom som jej povedala DRZ... najskor mala tendenciu pustat tanier, ale bolo to stale lepsie a lepsie... skusala som to aj priamo tak ako ty - ze som ju nechala hned skakat za diskom, a vtedy mi ho tiez VZDY pustala :no: ale myslim ze ti tu daju ostatni lepsie rady :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod jolly » Uto 24.01.2012 19:40

AlicaGGG ďakujem za radu :smile: vyskúšam a potom sa ohlásim či zabralo :lol:
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Poslaťod Rehssi » Sob 28.12.2013 18:27

Vrámci témy... odrazy od tela. Rovno som fenu učila odrážať sa od tela. Hrozne nám to nešlo. Myslela som si že je to preto, že sa jej bojím a mám tendenciu ucuknúť. Tak sme s tým sekli. Nedávno sme sa začali venovať odrazom od steny a od stromov a k môjmu úžasu som zistila, že ona si to chúďa vôbec nevie vyrátať. Od steny bez hračky OK, ale akonáhle som od nej chcela aby v strede skoku chytila hračku, pár krát hnusne spadla. O strom to bola tragédia aj bez hračky. Väčšina skokov jej vyšla, no nie všetky a potom tie pády :prd: Ešte sa mi nestalo, že by jej niečo tak hrozne nešlo. Vždy je všetko len moja chyba, toto je vcelku príjemná zmena že musíme cvičiť obidve :heh: V smere hodinových ručičiek jej to už ide pekne, aj o strom po hračku. ešte sa to ale bude musieť naučiť aj v protismere aby som jej verila :heh:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee "efekty" - vaulty, overy, flipy, dogcatch

Poslaťod aNeMiC » Uto 09.12.2014 18:07

Máte nejakú stránku, kde by boli dogfrisbee triky ukázane a opísané aj s názvami? Videá pozerám, mám predstavy o trikoch, no čo sa ich týka, tak viem akurát čo je to vault :lol: :pac: Mohli by ste mi niekto sem napísať aspoň tie naj alebo aspoň predstaviť tie, čo sú v názve témy? :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡


Re: Dogfrisbee "efekty" - vaulty, overy, flipy, dogcatch

Poslaťod aNeMiC » Uto 09.12.2014 22:42

Ďakujem :hi: :smile:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee