Dogfrisbee "efekty" - vaulty, overy, flipy, dogcatch

Dogfrisbee "efekty" - vaulty, overy, flipy, dogcatch

Poslaťod AlicaGGG » Pia 16.07.2010 21:32

ako naucit toto?: http://picasaweb.google.com/10983439455 ... 0441399506 bez toho, aby sa mi pes vzdy zaril pazurmi do chrbta? ci staci si obliect bundu, trigovicu a neviem co vsetko a nebude to tak citit? lebo prave sme sa vratili z vonku a mam pocit, ze moj chrbat je na framforce

Offtopic: http://picasaweb.google.com/109834394556736074508/ClassyFrisbee#5447425851758747650 tuto foto som dnes tusim videla v Psich Sportech :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 17.07.2010 9:07

:heh: myslíš odraz od chrbta za frisbeečkom ?
na to ti pomôže iba hrubšia vrstva oblečenia. Vo frisbee sa používajú špeciálne vesty. Tuším sú teflónové, neviem presne, skús pozrieť :no: .
Offtopic: no, tú fotku som posielala do súťaže. Ale čo robí v časáku :oo: . Ja ešte PS nemám, nemôžem sa k nim dostať :hmm: :ua:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Sob 17.07.2010 9:52

Jo, konecne vyuzijem moju momentalne nevyuzitu jazdecku vestu na nejaku duchaplnu cinnost :lol:

Offtopic: Mam ti v pondelok skusit v Brne pozret PS?
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Sob 17.07.2010 11:40

Wickyy & Classy píše:Offtopic: no, tú fotku som posielala do súťaže. Ale čo robí v časáku :oo: . Ja ešte PS nemám, nemôžem sa k nim dostať :hmm: :ua:


tam bola vo foto-sutazi :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 17.07.2010 12:36

Basha píše:Offtopic: Mam ti v pondelok skusit v Brne pozret PS?

Offtopic: v podstate netreba, to už by som si mohla zohnať. Ja aj viem kde, lenže ho ešte nedostali, tak keď budem tam, tak pôjdem pozrieť :no: . Ale ďakujem :yes:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Dogfrisbee - vaulty

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 18.07.2010 14:48

wicky prosím ťa to si ako naučila aby sa od teba odrazila za tanierom, či už od chrbta alebo od hrudníka ? aký je tam postup ? :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Mage » Ned 18.07.2010 17:39

skus sa pozriet sem :)

http://www.ofamber.sk/VIKI_WEB/odrazy.htm

aj ked neviem ci je to to co potrebujes :)
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 18.07.2010 18:46

no, ak ti vie vyskočiť na chrbát, tak už to vlastne viete :no: .
Zo začiatku je dobré, ak ho vyšleš na nejakú vyvýšenú plochu a hodíš pred neho loptičku, tak aby po nej skočil a dopadol na zem aj s loptičkou. Potom to skúšaj tak, že pes už nebude stáť a čakať na vyhodenú loptičku, ale odložíš ho na diaľku smerom na plochu. V momente ako skočí na plochu, hoď loptičku, aby sa odrazil. Ak toto zosúladíte, on bude vedieť, že poletí loptička a ty budeš vedieť, v akom momente máš vyhodiť loptičku, tak skús loptičku vymeniť za tanier.
Môžeš to skúšať od začiatku s tanierom, ale tam sa musíš ešte sústrediť na správny hod, kdežto pri loptičke nemusí ani pes rozmýšľať ako ho chytiť :no: .
Potom to skús s tvojím chrbtom. Keď bude stáť na tvojom chrbte, opäť iba vyhoď loptičku, a postupne tak, ako s plochou.
Juj, aké je to dlhé, ale nie je to žiadna veda :smile: :lol: . Len si fakt nacvič ten hod, inak pes môže zle skočiť, pretože bude chcieť správne chytiť tanier, a psy, čo chytajú za každú cenu sa tak môžu oveľa ľahšie zraniť :ua: . A máš viac spôsobov, aký hod si vybrať :no: .
Mage píše:skus sa pozriet sem :)

http://www.ofamber.sk/VIKI_WEB/odrazy.htm

aj ked neviem ci je to to co potrebujes :)

skoro :yes: , len pri tom vyhodíš tanier, aby ho pes hneď po odraze ešte vo vzduchu chytil. Ale to je ešte oveľa nebezpečnejšie ako od chrbta. Tí, čo chodíme spolu hádzať, ti o tom povedia. Vyzerá to síce pekne, ale tu ide o presnú presnosť...
Použila som to aj teraz na závodoch, a strhli nám za to pol boda, pretože sa pes pokrútil vo vzduchu, čo by nemalo, ale bola moja chyba, lebo som zle hodila disk :pac: .
Jo, na jednú vec hlavne nezabudni: zober si vestu alebo niečo... :ha: :hi:
Ale veď toto všetko vieš :no: :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 20.07.2010 14:32

juuuu ďakujem Wicky za podrobný opis a vyskúšam to ako píšeš. Môj nie je chytač za každú cenu, ale už keď mu niečo hodím tak sa to snaží aj dolapiť :smile: on mi veľmi na diaľku tanier nechce chytať, ale takéto odrazy a podobne ho budú baviť, lebo je to pre neho akčnejšie a má tam bližší kontakt so mnou :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Štv 27.01.2011 16:52

čo som trénoval paličkou asi týždeň som dnes skúsil aj s tanierom a išlo to úplne parádne. Ide o tento trik

http://www.youtube.com/watch?v=m6_LxgHNZ-I

Dajte si ale 1:16 a tam to Keysi dva krát urobí :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod jolly » Uto 15.03.2011 15:35

Chcem sa spytat wicky ako ucila classy vaulty?
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 15.03.2011 15:57

akože odrazy od tela? no podľa toho aké :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod jolly » Uto 15.03.2011 19:53

Ano odrazy od tela :lol: :ha:
Kadejaké niečo také ako je tu http://www.youtube.com/watch?v=JnsOORuRB-M
Napríklad sa ho snažím naučiť odrazy s kolena ale on ho preskočí a potom nedočiahne na tanier.Raz som to skúšala tak že som mu dávala skákať,a keď už toho mal dosť a odrazil sa mi z nohy tak som ho poriadne vychválila.Ale odvtedy som to netrénovala lebo sa bojím že keď ho do odrazov budem nútiť prestane to robiť z radosti a začne to robiť z nechuťou :ua:
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 15.03.2011 22:40

hej hej, ako by som to napísala...zásadou každého odrazu je naučiť psa dotknúť sa tej plochy, čo znamená, že ti ju musí byť schopný ukázať alebo na ňu vyliezť, či vyskočiť všetkými štyrma.
Takže tvoj spomínaný odraz od kolena...naučíš ho iba vyliezť na koleno...prosto a jednoducho si kľakneš, a on sa tam bude musieť udržať, potom, keď bude mať jasno, sa skúsiš pomaly aj postaviť a v stoji len pokrčíš nohu a on by mal byť schopný ti na ňu vyskočiť (chápeme sa? :ha: ). Je jasné, že takú váhu neudržíš, takže ho rukou alebo rovno už tanierom navedieš, aby zoskočil, hneď potom ako ti pristane na nohe. Len zozačiatku ho nelákaj za tanierom, ale aby to vedel sám, bez posunku...musíš si byť istá, že si je pes istý! :no: inak ti bude nohu naďalej preskakovať.
Nuž a na pokračovanie, už len sa nejako zohrať, a skĺbiť výskok s odrazom a s chytením, a tvojím hodením. No žiadna sranda toto, ale chce to čas a trpezlivosť :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod jolly » Str 16.03.2011 15:29

aha tak dík za návod :lol:
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Ďalší

Späť na Dogfrisbee