Switch to full style
Odoslať odpoveď

Správne doskoky

Str 16.07.2008 13:12

Ako mam moju sucku naucit tu spravnu techniku skakania? Ona stale po skoku dopada na zadne nohy..

Re: Dogfrisbee

Str 16.07.2008 19:39

Poca píše:Ako mam moju sucku naucit tu spravnu techniku skakania? Ona stale po skoku dopada na zadne nohy..


je to dopadanie dáke nevhodné?
podľa mňa je v poriadku ak pes po skoku dopadne najprv na zadné nohy, nedopadajú na všetky štyri ako mačky.

Re: Dogfrisbee

Štv 17.07.2008 6:39

Kdesi som o tom citala, ze je spravne ak dopadaju na vsetky 4 alebo na predne (teraz si uz nepamätam) lebo inak si dost nicia klby ale neviem ako to vysvetlit Brii..

Re: Dogfrisbee

Štv 17.07.2008 9:27

hm, máš pravdu. možno si to čítala tu http://www.discdog.cz/index.php?option= ... &Itemid=27 v sekcii "atletika psa" je to celkom dobre popísané.
ako to ale psa cielene naučiť, to tam už popísané nie je..

Re: Dogfrisbee

Pia 18.07.2008 21:34

K tomu skakaniu - aby ste mali predstavu ako to skakanie na zadne moze dopadnut:

Pred:
Obrázok

Po:
Obrázok

A v Brne pred veterinou:
Obrázok

Takze toto bol nas skok za cca 30 000.- a pes bude pol roka bez pohybu :rock:

Re: Dogfrisbee

Pon 21.07.2008 6:30

No, toho sa bojim aj ja, nastastie uz pochopila ze najprv sa ma pozriet kde leti disk az potom bezat alebo skakat, a coraz castejsie sa nam dari, ze ho chyti v behu bez skakania (teda ked sa mne podari dobre hodit)..

Re: Dogfrisbee

Uto 22.07.2008 21:31

Poca píše:No, toho sa bojim aj ja, nastastie uz pochopila ze najprv sa ma pozriet kde leti disk az potom bezat alebo skakat, a coraz castejsie sa nam dari, ze ho chyti v behu bez skakania (teda ked sa mne podari dobre hodit)..


No ved prave. Shadow chytala disky bezchybne, ak pre ne vyskakovala, tak dopadala plynule na vsetky styri. Ale stacil jeden nepodareny hod a mali sme neplanovany vylet do Brna. Nikdy totiz nevies, kedy ti zafuka vietor a zmeni drahu disku, alebo si to zle vyratas a hodis ho zle. Pes v snahe chytit disk moze urobit salto o akom sa ti ani nesnivalo. :plac:

Re: Dogfrisbee

Štv 16.09.2010 9:42

nam sa minule podarila uzasna vec - odraz od chrbta s chytenim taniera :jupi: :heh: prve odrazy boli katastrofa - teda oriane to islo, ale ja som tanier vzdy hodila daleko dopredu, takze sa odrazila, dopadla na zem a po nejkych 5m stihla tanier zachytit vo vzduchu :ach: ale potom som ho vyhodila dobre a ona ho chytila hend po odraze :aaa:
len mame problem - ako wicky - havina mi dopada na zadne...neskace do vysky az tak ako classy, vlastne vzdy vyskoci len kusok nad zem za tanierom, ale aj tak...ako to napravit? :nwm:

Re: Dogfrisbee

Štv 16.09.2010 10:26

Alica ja som mal problem tiez prave s touto synchronizaciou. Ale nie nadarmo sa hovorí hadžte bez psa a ked mas 99% hod az vtedy hraj s nou. Treba brat do uvahy aj rychlost psa. A co sa tyka vysky z mojej strany to bolo o tom ako vysoko som hadzal disk ja .

Re: Dogfrisbee

Štv 16.09.2010 12:22

AlicaGGG, JanoS11 má pravdu. Treba si uvedomiť ako je schopný pes bežať a akú má tendenciu odrážať sa. Moja sa odráža príliš neskoro, až v momente kedy je tanier nad ňou. Z čoho potom celkom logicky vyplýva, že iba zdvihne predné a zadné sú úplne mimo. Classy je moc rýchla a moje hodené taniere letia dosť pomaly oproti Classyinmu behu. Takže to je náš problém. Skúšala som rôzne veci ako psa vyslať, čo najďalej a potom taniere hodiť rýchlo, aby si pes lepšie vedel vypočítať rýchlosť disku, a tak si správne načasovať správny skok. Alebo psovi nedať žiaden náskok a tanier hodiť pomaly (to sa celkom ujalo a aj mne, lebo nemám takú istotu v správnych švihoch a taniere potom letia mimo). Alebo psovi nedať náskok a tanier hodiť rýchlo (pes tanier nedokázal tak dobre chytiť, iba ak letel nízko, pri čom ale pes nemal dôvod odrážať sa).
Je veľa spôsobov, čo treba vyskúšať...avšak tiež treba myslieť na to, že freestyle a minidistance a celkovo hody na diaľku a rýchlosť sú dosť odlišné. Z mojich skúseností si "dovolím" povedať, že pri feestyle sa ti oplatí hádzať pomaly a presne, aby to pes dokázal chytiť vždy, pretože tam sa nehodnotí chytenie v skoku...ale, či pes tanier chytil a rozmanitosť hodov. Kdežto pri dištančných disciplínach ti ide zväčša o to, ako rýchlo to pes chytí, či to chytí vo vzduchu a ako ďaleko to dopadne. Čiže musíš byť v rýchlych a ďalekých hodoch zdatná a pes tak isto. Musí mať dobrú techniku skoku a dopadu a primeranú rýchlosť. Takže nie je na škodu "ovládať" aj iné veci. Veľa ľudí rieši nesprávne dopadanie u psa spôsobom, že psovi nechajú chytať disky cez prekážky. Ja som teraz tiež s tým začala a musím povedať, že na tom naozaj niečo je! Pomáha to, i keď pomaly, ale raz to bude.
Ľudia, čo sa DF venujú a vytkli mi túto chybu mi často zdôrazňovali, že môj pes je nedostatočne osvalený a tak sa nemôže dostatočne odraziť. Čo mi však nesedelo...cvičíme podávanie zadných labiek, stojky...proste záťaž na zadné má, aby o nich vedela. Lenže pri frisbee na to zabúda, akoby nevedela, že má aj zadné nohy...to je nadlho. Takže buď je pes neosvalený alebo nepochopil, že za tanierom sa skáče a ako sa skáče. A na obidva problémy funguje práve tento spôsob. Buď zaťažujete svali pri skokoch a tak zároveň aj dávate psovi na jevo, že tie zadné musí zdvihnúť, aby skočka nepadla....Radšej sem dám link, aby ma niekto zle nepochopil :no: : http://www.czechblack.com/frisbee/dotaz ... opady.html
Ak si kupujete časopis Psí sporty, tak tam bola uvedená metóda z jedného seminára, kde pani nepoužíva absolútne žiadne vaulty iba overy, takže psi musia mať perfektnú odrazovú techniku.

Dogfrisbee

Štv 16.09.2010 20:36

Inak ja som prave cakala, ze na seminari mi povedia, ze Ballad zle skace - kvoli tym zadnym noham, ktore obcas necha na zemi, ale vraj to az tak sa neriesi na sutaziach, ze NAJDOLEZITEJSIE je aby ten pes po dopade sa este akoby neprepadol, co by ukazovalo na nedostatocnu svalovu stabilitu. Teda aspon takto som to pochopila....
No a my s Balladom budeme asi over-ovy :lol: ked sa naucime daky vault, tak budem oslavovat :heh: on dokaze vyvinut neskutocnu kineticku energiu :heh:
A nam strasne pomohli k lepsiemu skakaniu klasicke veci - ako vacsia zataz - hlavne chodenie do kopca (minule slapal 9km len do kopca :angel:), plavanie, skoky do vody, skakanie na sutre....Flipy vobec kedysi nedaval, len kvoli tomu, ze viac osvalil chrbat zacal ich robit celkom posobivo...

Re: Dogfrisbee

Štv 16.09.2010 21:27

.
Basha píše:Inak ja som prave cakala, ze na seminari mi povedia, ze Ballad zle skace - kvoli tym zadnym noham, ktore obcas necha na zemi, ale vraj to az tak sa neriesi na sutaziach, ze NAJDOLEZITEJSIE je aby ten pes po dopade sa este akoby neprepadol, co by ukazovalo na nedostatocnu svalovu stabilitu. Teda aspon takto som to pochopila....
No a my s Balladom budeme asi over-ovy :lol: ked sa naucime daky vault, tak budem oslavovat :heh: on dokaze vyvinut neskutocnu kineticku energiu :heh:
A nam strasne pomohli k lepsiemu skakaniu klasicke veci - ako vacsia zataz - hlavne chodenie do kopca (minule slapal 9km len do kopca :angel:), plavanie, skoky do vody, skakanie na sutre....Flipy vobec kedysi nedaval, len kvoli tomu, ze viac osvalil chrbat zacal ich robit celkom posobivo...

tak ono, na súťažiach na tom fakt nezáleží. Sú akurát schopní strhnúť body za nesprávny dopad, ale to sa týka toho prepadnutia, ako si písala, ale to už sa berie, že pes nedopadol na nohy, ale na inú časť tela. Ja by som to neriešila, len to proste vadí mne, pretože to nerobí dobre na kĺby, čo ma je po súťažiach, keď budem mať na staré kolená nechodiaceho psa??? No a mne sa nezdá, že by Kis bola na tom tak kondične zle. Má riť tak veľkú :ha: a nie je tak chlpatá, že by sa to dalo zvaliť na to :heh:

Dogfrisbee

Uto 25.01.2011 21:29

no k tym dopadom ti davam link: http://www.czechblack.com/frisbee/dotaz ... opady.html je to tam dopodrobna opisane a vlastne cela ta stranocka by ta mohla inspirovat.

Re: Dogfrisbee

Uto 25.01.2011 22:04

Wickyy & Classy píše:no k tym dopadom ti davam link: http://www.czechblack.com/frisbee/dotaz ... opady.html je to tam dopodrobna opisane a vlastne cela ta stranocka by ta mohla inspirovat.
Sestry Mauriciove? ja som k nim chcela v lete zavitat, no mi to nejak nevyslo v tedy...sak normalne nech pozeram na tie videa ako chcem a kolko chcem, z niektorych som teda poriadny magor. Sak to tuto Baschenka a martinko mi dali nejaku prax. Inak bieda, bieda.


Ďakujem určite si tú stránku pozriem :) lebo fakt o tom nemám moc prehľad, resp. vôbec som o tom nepočul.

Re: Dogfrisbee

Uto 25.01.2011 22:14

Ešte mám otázočku k tej stránke. Sú tam dve fotky. Predpokladám, že ten prvý dopad je zlý však?? Lebo moja fenka presne tak skáče, či ak to je zlý dopad, tak určite s ňou vyskúšam tie rady, čo tam sú :)
Odoslať odpoveď