Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Dogfrisbee

Pon 12.12.2011 20:35

a vedel by mi niekto poradiť ako máme začať? nemyslím akými "trikmy", ale ako zvykať na disky, proste úplne prvý kro/y čo máme urobiť :lol:

Re: Dogfrisbee

Uto 13.12.2011 22:11

Myslím si, že kludne môže robiť frisbee, samozrejme určité triky sú preňho obmedzené, ale to nieje vôbec problém :) Ako tu už bolo spomenuté základom je, aby to psíka bavilo, aby mal radosť z aportovania a aby to bola preňho stále hra :)

Predpokladám, že ak chceš začať s dogfrisbee tak psík už aportovať vie :) prechod na disky nieje až taký zložitý, avšak psík si na to musí zvyknúť samozrejme. Najprv by som ho skúsil trošku na ten disk namotivovať takým štýlom, že pred ním budeš ťahať disk po zemi a on sa ho bude snažiť chytiť, prípadne sa oňho trošku môžte naťahovať :) bude viac motivovaný a uvidíš aký má oňho záujem. Sú psy(aj moja taká bola), že sa disk boja chytať zo vzduchu, čiže som jej ho hodil, ona ho sledovala, keď dopadol na zem ho zobrala a priniesla. Čiže toto treba vyskúšať, že či sa pokúsi chytiť disk zo vzduchu alebo počká kým padne na zem. Ak čaká kým padne na zem, tak mu treba ukázať, že disk treba chytať zo vzduchu. Ja som to robil takým štýlom, že som si vzal do ruky disk a držal ho vo vzduchu(v primeranej výške) a prípadne som tam dal nohu(nie veľmi vysoko), aby bol nútený zobrať disk zo vzduchu, v tomto prípade z ruky, ak ten disk vezme zo vzduchu, tak treba pochváliť čo najviac :) postupne keď už pôjde za tým diskom tak mu ho môžeš skúsiť nad tou nohou vyhodiť, čiže ho nebudeš držať, ale vlastne ho tak trochu vyhodíš zvislo hore. Toto môžeš trénovať rovnako v stoji ako aj v sede. Napr. si sadneš a vystrčíš jednu nohu a držíš disk vo vzduchu a on ho musí vziať zo vzduchu. Postupne keď s tým nebude mať problém tak hladko môžeš prejsť na klasické hody a bude ich chytať vo vzduchu. Dúfam si to aspoň trošku pochopila a pomôže ti to:) A určite daj vedieť ako sa darí, prajem veľa šťastia a som rád, že tu máme ďalšieho frisbee nadšenca :jop:

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Str 24.07.2013 13:20

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Ned 15.12.2013 12:15

Videá na youtube pomôžu dosť :smile: Nám dosť pomohla aj channel "Cvičený hafan" :smile: Aj knihy sú dobré :smile: :yes:

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Ned 15.12.2013 14:46

Ja mam dost velky problem, ze sme zacali cvicit podla toho videa - gulam havovi disk, pekne ho chyti, donesie, cupnem si a drzim mu ho pripadne velmi kratucko hodim - zvycajne chyti, avsak velmi casto ho nevie chytit. Problem je v tom, ze akonahle frisbee leti tak sa ho asi boji, pretoze aj ked mu ho drzim tak vyskoci ale zavrie oci - kvoli tomu sa raz stalo, ze donho narazil alebo nanho frisbee spadlo, a museli sme zacat odznovu. Neviem ako ho mam naucit nebat sa ho :nwm: Pomohlo ked sme sa vela hrali, pretahovali, potom uz bol rozjaseny a chytil ho (stale mu hadzem len mozno par centimetrov od papulky) ale inac furt zavrie oci a zoberie disk az zo zeme...

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Pon 16.12.2013 0:37

Ginna podľa mňa si si aj sama odpovedala
Ginna píše: Pomohlo ked sme sa vela hrali, pretahovali, potom uz bol rozjaseny a chytil ho


zrejme treba znova vybudovať pozitívnu asociáciu s diskom - že disk je niečo dobré s čím je zábava.. hrávať sa často len na preťahovanie a gúľanie disku a postupne sa osmelí a bude chcieť aj chytať. dať tomu čas, neskúšať nasilu a ani ho netlačiť do chytania, ak sa bojí. možno skúšať držať disk tak, aby pes musel preskočiť nohu a chytiť disk z ruky

a taká otázka - možno sa bude najprv zdať hlúpa :lol: hádžeš disk od psa alebo proti psovi? lebo už som videla ako niekto kto nemal skúsenosti s frisbee to hodil psovi smerom k nemu. akože "aby pomohol psovi to chytiť" :lol: samozrejme disk vrazil do psa. a potom môže mať z toho pes strach

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Pon 16.12.2013 11:09

wejka - dakujem za rady a hadzem disk od psa, ale to furt pocka kym spadne na zem.
tak ho ucim tak, ze si cupnem, dam mu povel kruh (prebehnut okolo mna na lavu stranu) a podrzim mu disk aby ho chytil, potom skusam kratucko hodit, obcas chyti ale zatvara tie oci :ua: mozno ma neprijemnu skusenost z utulku, ze nanho nieco spadlo alebo co...

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Pon 16.12.2013 11:52

Ginna: ono si hlavne treba uvedomiť, že nie každý pes disky chytá alebo ich chytať bude. Je pravda, že u nás to šlo hneď, lebo fenka si ich zamilovala okamžite, ale zasa ich nechce nosiť alebo ich moc prekusuje, takže tiež to nie je žiadna výhra, hlavne keď to jedno frisbee vychádza 11 euri :lol: Druhá fenka o disky záujem nemá a nikdy nemala, ani len chytiť, keď sa kotúľa.
Podľa môjho tu ten záujem je, len by som sa nesnažila ho za každú cenu hádzať. Kotúľaj ho po zemi a pokiaľ za ním pes ide s radosťou, tak sa teš z tohto a postupne mu pridávaj, veľa sa naťahujte a bude to ono. Nejde všetko hneď.
Ja poznám aj psa, ktorému som frisbee kotúľala, počkal kým sa prekotil na zem a až potom ho chytil.

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Pon 16.12.2013 12:20

Ked kotulam tak problem nema, chyti ho aj prinesie, jediny problem ked leti vo vzduchu :smile: Posnazime sa, postupne pridavat, myslim ze to pojde, len musi prist ako na to

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Pon 16.12.2013 13:30

Ja potom žiadny problém nevidím, všetko chce len čas. Ono ľudia chcú vždy všetko hneď.

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Ned 22.12.2013 17:51

Mám doma fenku a ona tiež chytá len roler ale keď jej to hodím len tak blízko občas chytí občas nie. Videla som, že sa to dá učiť tak že bežíte aj s diskom v ruke a pes vám vyskočí a chytí to. to urobí v poho, alebo keď jej dám preskočiť nohu a disk len tak trocha vyhodím aj to ide. Mám to učiť takto naďalej alebo inak.
Ďiki :smile:

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Ned 22.12.2013 18:08

Však to je úplne super. Ja som neni schopná hodiť ho, keď fenka preskakuje, aj keby to ona isto-iste chytila. Ja som na to však úplne ľavá. :lol:

Re: Ako cvičiť dogfrisbee?

Ned 22.12.2013 21:51

Ahoj, nechcem sa tu dajako rozpisovať tak ti sem dám videá kde som dostala inšpiráciu ja :smile: Pomohli
1. V slovenčine http://youtube.com./watch?v=hRsazO9NfRU
2.V ANJ ale tam aj tak nepotrebuješ nijako text http://youtube.com./watch?v=CENSORED

Re: Ako začať s dogfrisbee?

Štv 22.01.2015 15:03

da sa to naucit uz dospeleho psa? ak ano ako?

Re: Ako začať s dogfrisbee?

Pia 23.01.2015 11:33

Samozrejme, ze sa to da. Akurat psik by mal mat zaujem o aportovanie, natahovanie sa o hracky. :smile:
Odoslať odpoveď