Ako začať s dogfrisbee?

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 06.03.2008 6:16

ako a kedy začať trénovať dogfrisbee??chytať disky bez nejakých výskokov sa odporúča od kolkých mesiacov??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Iwka » Ned 16.03.2008 8:17

zacinat mozes uz od steniatka. poznam krizenku co sa zacala zoznamovat s diskami od 8. tyzdnov. teraz ma rok a ma za sebou 2sutaze s 1. a 4. miestom v zahranici :no: no a skakat pri malych plemenach najskor od 10 mesiacov, pri vacsich si pockajte dlhsie
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Ako začať s dogfrisbee?

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 28.04.2008 19:10

ludia ako ste učili hafov chytať vlastne disk? :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Pon 28.04.2008 19:15

chytať disk do papule na začiatku alebo chytať už tanier zo vzduchu?
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 28.04.2008 20:26

na začiatku :jop:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Pon 28.04.2008 21:05

na začiatok je najlepšie psíka navnadiť na tanier, preťahovať sa s ním, trošku ho nechať ponaháňať ho len tak nedbalo hodený.
potom je super tanier kotúľať po hrane a nech ho psík naháňa podľa možnosti ešte počas kotúľania. trénuje tak uchopenie v pohybe to je základ.
takto sa stačí pohrať mesiac-dva a psík by mal pochopiť, že najideálnejší je stav keď kotúľajúci tanier chytí ešte počas pohybu a vzorne ho prinesie pánovi do ruky :)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 29.04.2008 5:20

dikes moc..dnes budeme skúšať :jop:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod čierna oliva » Štv 07.05.2009 15:46

nad tanierom stále špekulujeme, záujem je z jej strany, keď zbadá tanier je v tranze, ale ja jej to asi neviem dobre hodiť, lebo to chytí len občas a potom to doluje zo zeme, lebo to nemôže zasa prevrátiť, je tam nejaká technika na to hodenie?
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod calwen » Štv 07.05.2009 15:48

No hadzat sa treba naucit :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod čierna oliva » Štv 07.05.2009 16:12

som si myslela, že to bude vo mne :angel:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod calwen » Štv 07.05.2009 16:14

Neboj, mne to tiez nejde. Idealne ist si zahadzat s niekym kto aspon ako tak vie (ja som bola s Bashou :angel: )
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Betka » Ned 24.05.2009 10:29

Noo a dôležité je aby skorej cvičil hody len pániček a až potom so psom. Ja nemám frisbee psa ale používame tanier ako aportík. Inak aké hody ovládate? Pochváľte sa :yes:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod calwen » Ned 24.05.2009 10:32

No to je hlavne. Napriklad ja s Mardim - to je dost zle podla mna :haha: Ale ked si ho vezme Basha tak je uzasne ho sledovat :hi:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 24.05.2009 10:35

Jj, velku cast tam zohra aj disk, ale ked proste clovek nevie hadzat tak mu nepomoze ani najlepsi, ale da sa to naucit, len treba hadzat, hadzat, hadzat....u nas vyzeraju niektore vychadzky, aj ti co chodia na sutaze trenuju tak, ze pes lezi 50-55 min, alebo je proste v odlozeni a ludia si hadzu....no a potom 5 - 10 min (to uz je ale aj tak vela), chyta pes a pracujem s nim na niecom...alebo tie seminare, na ktore by som rada dakedy sla, ked sa podari, tak tam je vyhoda, ze sa vacsinu dna hadze, tak to akosi potom ten tanier "sadne du ruky"....
najlepsie je hadzat s niekym, aby preto nemusel clovek furt lietat...alebo ja mam cca 6-7 diskov a chodim si niekedy aj sama, skoda je na tom aj to, ze clovek ked nehadze, tak sa to akoby "mierne zabuda"
Ono to hadzanie je podla mna najdolezitejsie pri veciach typu over-y, vaulty...ked to musi byt "dokonale" inak sa pes moze dochramat tak, ze sa uz nepostavi...napr. ja sa moc na take vaulty s balladom ani nechystam zatial, aj ked je BOC, neni na to dostatocne lahky a "gumovy". A overy trenujeme viacmenej len na to, ze mi zatial berie disk z ruky (tzv. take) aby sa naucil 99,9% miesto odrazu, bo on sa je schopny smarit o mna :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 24.05.2009 10:37

Calwen, pockaj na jesen....snad v lete pokrocim v hadzani, budem trenovat kedy budem moct :joint:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Dogfrisbee