Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Dogfrisbee

Pon 20.02.2012 22:19

tak ono to na videu nevyzera tazko, len v praxi to tazke asi bude :joint: ja neviem ani zakladny hod poriadne, a nie este taketo :pac: a to som chcela ze chytim si tanier do ruky a podla videa sa aspon naucim ako mam tie taniere drzat a potom uz len vonku budem hadzat do zblaznenia - no prd... disk som uz dlho v ruke nedrzala, tak co mozem chcet ucit sa nejake hody :pac: sa niekedy cudujem, ako to toho mojho psa moze bavit ked mam obidve ruky lave

Re: Dogfrisbee

Pon 20.02.2012 22:22

baby nerieste a podte predsa na seminar o ktorom tu Viki pisala :smile: seminar vam da ovela viac :smile:

Re: Dogfrisbee

Pon 20.02.2012 22:23

ja som bola na seminári a nenaučila som sa nič, proste som na to ľavá. až pak neskôr som začala viac hádzať a skúšať, treba len trénovať a snáď časom. :lol:

Re: Dogfrisbee

Pon 20.02.2012 23:44

Monatko288 píše:ja som bola na seminári a nenaučila som sa nič, proste som na to ľavá. až pak neskôr som začala viac hádzať a skúšať, treba len trénovať a snáď časom. :lol:


Podľa mňa je to tým, že si vedela len veľmi málo. Mne dal môj prvý a vlastne aj druhý seminár strašne moc! Ale pred obomi som niekoľko dní šprtala teóriu a podľa návodov som si skúšala rôzne hody. Bez tejto prípravy by som sa tiež skoro nič nenaučila. Človek sa behom jedného dňa nezorientuje a nepochopí (ak nie je športovo extra nadaný), ale ak už má základ, pozná "názvoslovie", má napozerané videá, za sebou x-pokusov o hody, prečítané všetky dostupné rady, tak na seminári sa stane taký malý zázrak- pretože budeš vedieť reagovať, pochopíš čo ti lektorka radí a hlavne si to aj prirodzene zapamätáš :smile: .
takže moja rada je- ak na seminár, tak práve teraz!!! Máš základ, už si trochu rozumieš s diskom a tak je čas, aby sa na Teba niekto kukol a opravil Ti chyby, aby si si ich nezafixovala :smile: .

A videá- je ich plný Youtube. Kľúčové slová sú napríklad disc dog a názvy jednotlivých hodov- throw (hod vseobecne), backhand, forehand, floater, roller, overhand wrist flip, (upside down), thumber, brush, kick brush, butterfly. tento chlapík má toho veľa http://www.youtube.com/user/GeorgiaIrish?feature=watch

Re: Dogfrisbee

Uto 21.02.2012 1:24

rehssi: tie videa su normalne strasidelne :heh: ten clovek je uzasny, a kolko diskov v niektorych videach (neratam tie po stenach)... len cumim, fakt klobuk dolu

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 0:37

Už som sa pýtala koľko, ale teraz aké hody je vhodné vedieť? Ak by sa dalo, mohli by ste mi rozpísať, kedy by ste napr. použili, tieto hody:
1. brush
2. butterfly
3. upside down

Ďakujem :smile:

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 5:31

Monatko288 píše:Už som sa pýtala koľko, ale teraz aké hody je vhodné vedieť? Ak by sa dalo, mohli by ste mi rozpísať, kedy by ste napr. použili, tieto hody:
1. brush
2. butterfly
3. upside down

objasnis to zaciatocnicke :hi: som vobec netusila, ze je tolko terminov na Dogfrisbee. Naozaj musim kuknut ten net, ale takto cez diskusiu sa mi to viac paci, lebo sa mozem vypytovat a vypytovat :heh: . Nepouzivaju sa ziadne povely pri Dog Frisbee ci? Myslim okrem cakaj, chyt, pust..

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 9:22

Hodov je ešte viacej, najlepšie je kura (?), malo to taký vtáčí názov :heh: . Ale najlepšie je si niečo prečítať na nete a čomu nerozumieš, tak sa pýtať.

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 9:35

Niki, samozrejme študuj, pri DF sa povely používajú rovnako ako pri DD, ako inak by pes vedel, čo má robiť? A disky tiež vygúgliš, napríklad: http://psickaren.sk/index.php?kategoriaID=52 Musíš vyskúšať viacero, aby si zistila, ktoré vám budú pasovať viac či menej. Pochybujem, že ich nájdeš v "akvaristike." A musíš sa tiež naučiť ich hádzať. Inak v tejto knižke: http://psickaren.sk/index.php?produktID ... goriaID=59 nájdeš väčšinu toho, čo sa pýtaš. :smile:

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 9:52

..no ja si idem prestudovat..potom dojdem pootravovat :jazyk:

Re: Dogfrisbee

Štv 23.02.2012 11:06

Niki práve som si vďaka tebe uvedomila, koľko povelov vlastne pri DF používam a ktoré veci by sa mi zišli ešte "napovelovať" :lol: Ja vám tu hrozne všetkým teraz závidím, že si môžete trénovať, ja mám Nessi po sterilke, tak sme ešte v kľudovom režime a ja mám toľko nápadov, že ma ide roztrhnúť, že si ich nemôžme ísť skúsiť :pac:

Re: Hody

Uto 23.12.2014 21:22

Ľudia, koľko vám trvalo (tým, čo fakt viete kvalitne hádzať) sa naučiť hádzať?

Re: Hody

Uto 23.12.2014 21:38

To ale predsa závisí, do akej miery hádzať, koľko hodov a akých komplikovaných, ako intenzívne trénuješ a ako často, s akým vedením, či sama, či máš správnu techniku a samozrejme, darmo vieš hádzať, ak ti to pes nechytá...

Re: Hody

Štv 25.12.2014 22:44

Tak trénujem docela často, triafam pet fľaše, snažím sa trafiť do stĺpov ... no sláva to zatiaľ nie je u nás. Ja som chcela len orientačne, keď už si napríklad vedela, hneď trafiť cieľ úplne s presnosťou :smile: moje fenka moje ubohé backhandové hody našťastie chytá :smile:
Odoslať odpoveď