Videá a fotky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod dana033 » Str 27.01.2010 18:11

AlicaGGG píše:ja hodim oriane tanier - zatial len po zemi, ona ho chyti, lenze hned s nim kusok odbehne, zalahne a zacne ho kusat...ked ju zavolam tak pride (asi na 3 zavolanie), ale toto sa stale opakuje...neda sa ju nejako naucit aby po chyteni taniera hned isla ku mne? ci stale len treba po chyteni taniera volat a byt trpezlivy? :pac:


Ten problém máme aj my, buď s ním zalahne a začne kúsať, alebo aj s tanierom obieha okolo mňa a prekusuje ho. A keď mu chcem hodiť ďalší, tak ho vždy musím presviedčať aby pustil ten predošlý. :ua: Ale hádam na jar budeme častejšie trénovať a sa zlepšíme. len neviem či tie taniere to vydržia :hmm:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Str 27.01.2010 19:34

dana033 píše:
JanoS11 píše:uplne jednoducho danka. Staci ked pri kazdom hode nechas pesana aby ta obehol. Spočiatku je dobre ked sa so psom točíš aj ty. Takze točís sa a hod. Po niekolkych pokusoch tvoj pes príde na to ze ked sa otocis o 360 stupnov hned nasleduje hod. Neskor faza dva a to naučiť ho obehnuť sameho/dobry pomocnik pri tom je kliker/ Zaklad je nepolaviť a disk nehodiť dovtedy kym neobehne. ANI KEBY HADZAL PSIE OCI :aaa:

http://www.discdog.cz/treninkove-rady/z ... nidistance
finalna faza:
http://www.youtube.com/watch?v=Iol7RnZK ... re=channel :ahoj:


Aha diky moc, ja som to už niekde videla video tuším s boxerom a tiež tak obiehal. Potom som to aj s Maxom skúšala. Takže sme na dobrej ceste :lol:
A ako ho mám učiť aby priniesol tanier? Do ruky alebo položiť na zem? čo je lepšie?


Spočiatku nech ho odovzdáva do ruky/moj názor/. Je to lepšie pre psa lebo skôr pochopí čo je to aportovanie. Pokiaľ máš kusavého psa a dobre ho namotivujes na tanier pretahovaním bude nosiť tanier aby sa s tebou mohol pretahovať. Ked je koristník použi stopovačku. A keď je všežravec tak za donesený tanier odmena. Puštanie som ja osobne učil tak že som začal trenovať s dvoma diskami. Jeden disk hodiš a ak už ho pes donesie tak mu ukazes druhy a bud hadzeš alebo nechaš psa zakusnut sa /uloviť/ disk s tvojej ruky. Pokiaľ na disk v tvojej ruke nereaguje je potreba ten tanier trocha oživiť, ťahať ho po zemi proste spraviť šaškarňu/ak sa ti pes do taniera zakusne iba tak slabko a nedrzi poriadne disk je dobre mu ho vytrhnut, to ho trochu nastve ale aj nastartuje/Je fajn ked do toho pridas aj povel zo začiatku pes tak pochopí ze po danom povele sa budete hrat s druhým diskom. A najma netreba zabudat nato ze je to hra.
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod dana033 » Str 27.01.2010 20:24

Diky za všetky rady, prečítam si ešte stránku čo si sem dal a budeme sa viac snažiť.
To o tom preťahovaní je pekné a dobrá hra len tie disky sú už chudátka ako cecítko :joint: :pac:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Str 27.01.2010 22:01

dana033 píše: A keď mu chcem hodiť ďalší, tak ho vždy musím presviedčať aby pustil ten predošlý. :ua:


presne aj u nas - oriana najskor zalahne, potom pride na x-te zavolanie a ked jej idem hodit dalsi tanier tak bezi po nom aj s tym predoslym v ustach :pac: ale ked som bola cvicit dva dni po sebe (ked este nebolo pod nulou) tak ten druhy den uz skoro vzdy pustala tanier a az potom s prazdnymi ustami bezala po dalsom
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kikz » Ned 31.01.2010 19:36

AlicaGGG píše:
dana033 píše: A keď mu chcem hodiť ďalší, tak ho vždy musím presviedčať aby pustil ten predošlý. :ua:


presne aj u nas - oriana najskor zalahne, potom pride na x-te zavolanie a ked jej idem hodit dalsi tanier tak bezi po nom aj s tym predoslym v ustach :pac: ale ked som bola cvicit dva dni po sebe (ked este nebolo pod nulou) tak ten druhy den uz skoro vzdy pustala tanier a az potom s prazdnymi ustami bezala po dalsom



Alica, tiež mi to robil :no: riešila som to tak, že som mu najskôr hodila tanier umelýa potom gumový. Ten gumový má oveľa radšej ako plastový pretože ho asi nebolia z toho nárazu zuby, tak sa po ňom vždy vrhne skôr ako na ten plastový.
Tak som mu jendoducho hodila plastový, zabehol preň, chytil ho a potom som mu ukázala ten gumený, samozrejme keď ho zbadal plastový bol už na zemi a letel si pre gumový. A takto sa mi naučil, že zakaždým čo tanier chytí, má ho pustiť, prebehnúť okolo a chytať ďalší. Celkom to funguje :jop:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 31.01.2010 19:49

hej, alebo proste jednoducho psovi vysvetliť, že keď pustí tanier, tak vždy nasleduje ďalší. NIečo čo je vo vzduchu je predsa oveľa zaujímavejšie ako niečo, čo drží v ústach :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 01.02.2010 17:47

hej, alebo proste jednoducho psovi vysvetliť, že keď pustí tanier, tak vždy nasleduje ďalší. NIečo čo je vo vzduchu je predsa oveľa zaujímavejšie ako niečo, čo drží v ústach


snazila som sa, ale ona chce aj ten co ma v ustach aj ten co sa kotula po zemi :pac: :ha:
pomahalo ze ked uz isla chytit tanier, tak som ju zavolala tak raznejsie ako ju volavam, a vtedy chytila tanier a hned otocka za mnou, nebala sa ani nic ine, lebo som po nej nehukala, len raznejsie zavolala, a fungovalo to vzdy, tak asi budem skusat takto
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod nikolletttka » Pon 22.02.2010 23:33

frisbee zacina bavit aj nas najnovsi prirastok :lol:
Obrázok
Obrázok
a lietajuca Cherry :smile:
Obrázok
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 23.02.2010 12:50

my tiež radi frisbujeme, ale musíme mať na to náladu a potom to ide :lol:
Obrázok
Obrázok
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Riky » Uto 23.02.2010 14:02

WOW... krásne fotky .... :-D
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 28.02.2010 20:32

Tak aj my sa konecne pochvalime dakymi foteckami :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
A tento over:
Obrázok
skakal asi z takejto vzdialenosti :heh:
Obrázok
A co ma tesilo vcera najviac, ze sa snazil dost skakat s rozumom a dopadat pekne na vsetky 4 nohy a mal ovela lepsiu rovnovahu ako minuly rok :smile:
Obrázok
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kikz » Ned 28.02.2010 20:53

Jééj no pána ste ma motivovali, prihodím aj ja niečo :lol:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Viac z tohto dňa tady http://picasaweb.google.sk/coriBOChurri ... isbeeULET#

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Viac z tohto zde http://picasaweb.google.sk/coriBOChurri ... eNovember#

ObrázokObrázok Obrázok Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Z tohto tu http://picasaweb.google.sk/coriBOChurricane/FrisbecKo#

Niečo zmixované

:heh:

Obrázok
Obrázok
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 28.02.2010 21:00

Border-Cori ta 8. fotka odspodu je uplne super sa mi paci, aj ked ten disk tam trocha zanika...inak su vsetky super a hlavne vidiet, ze Coriho to nenormalne bavi :jop:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kikz » Ned 28.02.2010 21:04

Dakujeme :hi: zamorila som pol temy :oo: :pac:

To hej, Cori disky zboznuje, niekedy mu z nich dost hrabe /hlavne ked zakricim hladaj hladaaaj, prve co robi prinasa mi disk ak je po ruke :aaa: /, len ako som mu kupila jeden gumenny disk, okrem neho uz nechce nijaky iny umely chytat :oo: :pac: neviem co idem robit, nemala som mu ho ani kupovat, asi si zvykol ze je dobry, makky a lahko sa chyta do papule, ale nelietaju tak dobre ako umele :nwm:
Ale co mmi ostava :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 28.02.2010 21:07

Aj Ballad ma velmi rad ten gumenny, nastastie on rad chyta aj tie normalne, vlastne staci, ze to ma tvar disku :aaa:
Vsak mu ho skus nachvilu zhabat a davaj mu normalne, ten gumenny aj tak nevydrzi vecne - doma mame jeden s dierou v strede :ha:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee