Preteky a súťaže

Re: Dogfrisbee

Poslaťod vavrena » Ned 24.07.2011 12:27

Veď o nič nejde, príďte vyskúšať a hlavne sa zabaviť! :no:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Ned 24.07.2011 12:33

Mám zase otázku :lol: Dve kolá freestylu- to čo, prečo, načo? "Choreografia" a hudba má byť taká istá, alebo iné? Nikde to neviem nájsť :hi:

Dogfest- veeeľmi dúfam, že sa akcia uskutoční, práve kvôli frisbee. Nepomohla by lepšia reklama, hlavne v okolitých krajinách? :nwm: aspoň zmienka na stránkach ich frisbee/dogdance kluboch, v kalendároch bežne majú aj neofi, aj zahraničie.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Ned 24.07.2011 14:07

Monatko288: no my vieme zatiaľ pekne chytať rollery a do zostavy zaradíme ešte pár jednoduchých take-ov, over-ov aby som tam nestál celých 90 sekúnd ako banán :lol: ako vavrena napísala hlavné je sa zabaviť a v timetriale sa iba zúčastním ak sa nepolepšíme v chytaní lebo zatiaľ nosíme iba padnuté disky. mne osobne ide hlavne o to aby sa môj pes zabavil, spoznal iných psov, čo to odkukal :lol: aby sme získali cenné skúsenosti do budúcna ako a čo trénovať, len dúfam že mi dovolia štartovať ako súťažiacemu kedže nespĺňame vekové obmedzenie o celý jeden deň :lol: a nechcem tam ísť iba ako divák, to by som nemal takú šance na získanie vedomostí/skúseností/rád a pod...
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 24.07.2011 14:11

Však uvidíme, či nám to pôjde a keď tak by sme sa prihlásili. Len ono je to za 3 mesiace a dovtedy je ešte dooosť ďaleko. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Ned 24.07.2011 16:23

Rehssi - čo sa týka freestylu tak to mi nedávno Wickyy vysvetlovala, keďže som bol z toho tiež vedľa - vo freestyle sú dve kolá a počas oboch kôl je hudba rovnaká. Zostava môže byť úplne iná, to je vždy na psovodovi. Dve kolá sú vlastne preto, že v prvom nemusí vyjsť všetko ako má a druhým kolom si to môžeš vylepšiť. To sa môže podariť viac. Takže z tohto dôvodu to je, prvotne som si tiež myslel, že sú to dve zostavy na dve hudby, ale nieje to tak :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 24.07.2011 20:22

DogFest este uvidim, je to daleko pre mna, ale mam to zapisane v debilniku a hrozne dufam, ze mi to vyjde a nebudem mat ziadne neodkladne povinnosti :smile: Inak k tym pravidlam aj tu:
EDDR: http://www.discdog.cz/dogfrisbee/pravid ... rules-eddr
USDDN: http://www.discdog.cz/dogfrisbee/pravid ... tyle-usddn
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 25.07.2011 21:53

Rehssi píše:Mám zase otázku :lol: Dve kolá freestylu- to čo, prečo, načo? "Choreografia" a hudba má byť taká istá, alebo iné? Nikde to neviem nájsť :hi:

Dogfest- veeeľmi dúfam, že sa akcia uskutoční, práve kvôli frisbee. Nepomohla by lepšia reklama, hlavne v okolitých krajinách? :nwm: aspoň zmienka na stránkach ich frisbee/dogdance kluboch, v kalendároch bežne majú aj neofi, aj zahraničie.

už ti bolo vysvetlené, úprimne tak som to ale pochoila ja, prečo to tak naozaj je... :nwm: :ha: . A na BPD som zistila, že hudbu môžeš mať inú každý deň a aj chorešku. A v mojom ponímaní majú ľudia rovnaké zostavy aj hudbu, čisto z lenivosti a z dôvodu takého, že majú isto v tom, čo robia, čo následuje aký hod a majú to zladené aj so psom. Na to som pekne krásne doplatila ja minulý víkend, takže čisto z toho dôvodu :no: . Inak ak máte potrebu, je to na vás, zostavy sú po oba dni hodnotené nezávisle od predchádzajúceho výkonu.

Ehmmm...čo sa týka reklám, rozmýšľali sme aj nad takouto alternatívou, ale hold, bude to len nultý ročník a priznám sa, že si netrúfam už teraz na zahraničnú účasť. Samozrejme už sa ozvali z Čiech, čo ma veľmi teší, ale moc vykrikovať o tom nechcem. Každopádne naši českí susedia sa neponímajú za cudzincov :ha: :hi: :smile:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pon 25.07.2011 23:26

Wicky to si ma potesila, jednoznacne si dam na kazdy den inu hudbu :dancing: Mne sa zda pre zaciatocnika jednuduchsie mat dve choreo.
Offtopic: Dnes sa vytesujem, lebo sme s Loty prvy krat skusali odraz od chrbta aj s chytenim disku. Nas prvy vault :lol:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Pon 25.07.2011 23:46

Ja som si dnes odkrokovala, ze kolko je to vlastne 20m. A musim skonstatovat, ze vela :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Uto 26.07.2011 11:01

inak už som sa prihlásil na DogFest aj na freestyle aj na timetrial tak sa nemusíte báť že niekto z vás bude posledný :lol: môžte sa prihlásiť :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Pon 01.08.2011 11:30

katkariinka píše:Ja som si dnes odkrokovala, ze kolko je to vlastne 20m. A musim skonstatovat, ze vela :pac:


tak to hej, hlavne pre moje "šmatlavé" ruky :pac: :smile:
Inak čo sa týka DofFestu, v sobotu je za prvým kolom freestyle napísané aj miniDistance, dá sa toho zúčastniť aj samostatne? Čiže bez freestyleu? Lebo na free si ešte teda netrúfam :hi: :smile:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 01.08.2011 15:25

Freestyle v dogfrisbee, sú vždy dve kolá freestyle a jedno kolo miniDistance, ktoré sa započítava v rámci freestylu. Samostatne sa naň nedá prihlásiť. Na DogFeste budú iba dve disciplíny Freestyle a druhá dištančná, čo sme zvolili za TimeTrial.
Momentálne ale vybavujeme celkom iné veci, možno pribudne aj Super miniDistance (akože bez freestylu), ale skôr nie ako áno. Všetko dáme včas vedieť na FB a stránku DogFestu :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Pon 01.08.2011 15:46

Vďaka Wickyy, hneď v tom mám jasno :no:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pon 01.08.2011 19:20

Boli sme si s Loty hadzat a par krat som sa zasekla s tym, ze byt na sutazi, tak neviem ako dalej. A tak mam par otazok- k bodovaniu freestylu, konkretne k Týmu: mám tam 7 moznosti, z ktorych 4 najlepsie (alebo jedine 4 predvedene) sa zarataju do vysledku. Neviem vsak ako sa tie jednotlive prvky boduju- napriklad preskoky- ak jeden spravime avsak zabudnem/nestihnem/pokaslem druhy, tak nejaky malicky bodik dostaneme alebo je za to automaticky nula? Ak robime preskok, odraz, dog catch a pes disk nechyti nerata sa to, ci?
A potom passing- minanie, je stanovene na dva krat- no a ak ma pes minie, ale nahodou disk nechyti mozem pokracovat s tym, ze aspon dake body dostaneme alebo sa oplati nechat psa lietat hore dolu kym to dva krat po sebe nechyti? To iste zig zag, mam hadzat (ak ovsem bude co hadzat) kym nechyti 4 po sebe?
Jo a este zig zag, ja som si to nasla niekde na nete a tam to predvadzali tak, ako passing- hodili disk dopredu a pes ako sa pes vracal s chytenym diskom, tak mu hodili dalsi za seba. na seminari aj v knizke robili cik cak inak- do rohov V-cka alebo doslova zig zag, kedy sa pes kazdym hodom vzdaluje od majitela.
Jo a ak pozuijem 3 rozne hody ale pes mi chyti disky hadzane len jednym typom, tak akoby som pouzila jeden, tak?
Vopred veeelka vdaka za odpoved na akukolvek z otazok :hi:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 01.08.2011 20:32

Vo freestyle sa hodnotia 4 akokeby elementy. Pes, psovod, tím a úspešnosť.
To o čom rozprávaš je úspešnosť vs. prvky. Prvky sa rátajú aj keď pes nechytí disk, prvok však spravil. To, že nechytil disk sa ti odrazí v úspešnosti hodených/ úspešne chytených :no: .
Koľko za prvok dostanete sa hodnotí vrámci tímu, tuším. Ako je prvok premyslený, napojený, originálny...

http://www.discdog.cz/dogfrisbee/pravid ... tyle-usddn
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee